Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

vladamo
18. nov 2013

ahojte...viete mi kocky niektora poradit,ci potrebujeme teraz na finanzamt odovzdavat potvrdene formulare E410 a E411,ked nam chodia pridavky kazde dva mesiace a tym padom neziadam finanzamt o ausgleichszahlung...Momentalne uz pracujem po MD,mala som variantu 2O mesiacov a to mi uz skoncilo.UZ len poberam rodicovsku do 3 rokov zo slovenska .Dakujem za odpoved.

lauraa
19. nov 2013

su tu nejake dievcata, zdravotne sestry alebo este lepsie instrumentarky ? potrebovala by som nejake info....

xlolax80
20. nov 2013

@iinuska ahoj, dakujem. o tych formularoch E401 a E411 pocujem prvykrat. to podavam spolu so ziadostou v sr? alebo ich treba poslat do rakuska?

iinuska
20. nov 2013

@xlolax80 tie formulare vypises, spolu s potvrdenim od zamestnavatela od tvojho manzela das na potvrdenie najprv na slovensku, a potom odovzdas v rak.

romana142
25. nov 2013

Ahojte 🙂 prosím Vás nevie niektorá z Vás či sa musia platiť odvody aj pocas wochengeld ??? DAKUJEM ZA ODPOVED ! 🙂

katikaz
26. nov 2013

ahojte,prosim vas viete mi niektora poradit, mam pravo na Diferenzauszahlung z rakuska,ked som rozvedena? Rodila som v rakusku ,dcera ma statne obcianstvo dvojite.Moj byvali manzel je rakusan.byvam na slovensku,bolo mi povedane,ze je to mozne.aby som si o to poziadala.Pred 5 rokmi mi to zamietli,aby som to vyskusala este raz.Dakujem za kazdu spravu.

anastanova
27. nov 2013

@michaelachanel ja uz dostavam vyde roka pravidelne, kazde dva mesiace a som vidata aj na materskej. Napisala som Vam ako na to to si mozete vybavit vsetky, treba lem nemecky vediet a volat, volat, volat. Ja som aj na ministerstvo volala koli zdravotnemu a vybavovala si vsetko po telefone.

anastanova
27. nov 2013

@katavinka to potvrdenie o trvalo nemusis ani posielat ani prekladat, staci ked ti do UPSVAR overi na formularoch a je to vybavene. Ja som nic neprekladala do nemciny, vsetko som zaslala po Slovensky a akceptovali to.

taniellita
27. nov 2013

@romana142 Ano musis, ak si zivnostnicka, ja som to vyriesila tak, ze som si po narodeni syna dala stopnut zivnost, a teda poberam aj matersku aj pridavky z rakuska...

taniellita
27. nov 2013

@xlolax80 vyplnene posles do rakuska, a oni uz potom posielaju na SK, len to dlhsie trva trosku 🙂 teda aspon u mna to tak bolo, ja som davala najprv potvrdit na Sk, a tak som posielala, ale oni to aj tak znova poslali na SK potvrdit a pani Z UPSVR mi poslala "upomienku" ze ona to dvakrat vyplnat nebude a ze dalsie taketo potvrdenia bude ignorovat... tak som teda volala do rakuska, nech to poslu do BA radsej ...

katavinka
27. nov 2013

@anastanova už som to dala preložiť, tak je to jedno 😒 Ja som dodnes nedostala ani cent za rok 2012, mám toho plné zuby.

keischa
27. nov 2013

ahojte baby PROSIM dostáva tu niektorá KBG ? moja malá má už 13 mesiacov žiadala som v januári 2013 a dodnes nič volám píšem, tak že mám čakať ... ako to je vlastne? a ako je to s prídavkami z FA to tiež nedostávam ? v januári som požiadala za minulý rok v pohode poslali hneď a teraz už rok nič ? PROSIM O RADU ďakujem

katka1990
2. dec 2013

Dobrý den, nevie mi niekto poradiť ako je to s wochengeldom? koľko dní platia a kedy zvyknú posielať peniažky na účet??

lucie000
9. dec 2013

Dobrý den, prosím vás, potřebovala bych poradit. V Rakousku mám přechodné bydliště a i pracuji půl roku, můj přítel téměř rok pracuje a také má přechodné bydliště, přístí rok se chceme vzít a mít dítě s tím, že v Rakousku chceme zůstat žít. Prosím vás, na co budu mít nárok a prosím, jen orientačně v jakých částkách? Mám obavy, jak na tom finančně budeme... :( Předem moc děkuji za odpověd!!!

rencsike
9. dec 2013

@keischa
@katavinka ja som dostala tiež len minulý týždeň 😠 no, trvalo im to...

katavinka
9. dec 2013

@rencsike kedy si podávala?

keischa
10. dec 2013

ahojte baby prosím vás ako je to s Antrag auf Beihilfe? aké sú podmienky a čo k tomu priložiť? ďakujem

rencsike
10. dec 2013

@katavinka hned začiatkom januára. ale minulý rok som dopadla podobne: po 13 mesiacoch mi uznali a vyplatili peniaze 😒

xlolax80
4. jan 2014

Baby, ktore byvate v SR a poberali ste matersku z Rakuska, ked vam skoncila materska, museli ste sa prihlasit do zdravotnej poistovne na Slovensku alebo aj nadalej ste boli zahranicny poistenec?

sirinka
4. jan 2014

@xlolax80 ano, ja som sa musela prihlasit na sk

lauraa
6. jan 2014

@xlolax80 pokial nastupis do prace budes nadalej poistena v at , ak vsak zostanes doma musis svoje poistenie nejako riesit lebo s ukoncenim rodicaku ti zanika aj poistenie....

kukolienka11
6. jan 2014

@vroni -ahoj vroni, mam otazocky na teba..ja pracujem v Rakusku ako opatrovatelka, robim tu od septembra, povedali mi, ze uz mam dorobeny rok, i ked som zacala robit az za polovicou roka a neviem kolko je potrebne robit v Rakusku, aby som dostavala matersku z Rakuska..mam tu trvaly pobyt a dala som sa aj pripoistit od januara..a tiez neviem ci mam potom chodit sem k lekarovi i ked porodim, alebo mozem chodit k pediatrovi u ans na SK..nazory su rozne a neviem sa s tymto pohnut..otehotniet by som "planovala" koncom tohto roka. prosim porad mi, ak s tym mas dake skusenosti, budem ti velmi velmi vdacna 🙂

kukolienka11
6. jan 2014

..baby ak s tym mate daktora skusenosti, tak mi poradte 🙂 dakujem velmi pekne

xlolax80
7. jan 2014

@lauraa no ja po materskej nastupujem na rodicovsku. len este mi poistovna neschvalila kbg, kedze cakam na priznanie pridavkov z financaku. takze aj tak sa musim prihlasit v sr ako poistenec? nevies nahodou? diky

sirinka
7. jan 2014

@xlolax80 po ukonceni poberania wochengeld, ked ostavas na rodicovskej dovolenke teda ziadaz o detske a rodinne pridavky FB a KBG resp o doplatok a trvaly pobyt mate s dietatom na SK, je treba sa prihlasit do SK zdravotnej poistovne. At cislo poistenca ti ostava, ale na to, aby si mohla dostavat ich davky, musis dolozit, ze si nadalej v AT zamestnana a doplnit to dohodou so zamestnavatelom o trvani Karenzurlaub, kedze budes figurovat ako nepoistena, bez toho ti to zamietnu.

lauraa
8. jan 2014

@xlolax80 kuk vyssie @ sirinka ti odpisala

xlolax80
8. jan 2014

@sirinka super, diky!

balada6
8. jan 2014

@keischa najdlhsia doba dokedy ti to maju vybavit je najviac pol roka,,,,, ak si im poslala vsetko co treba tak sa odvolavaj,,,,,

balada6
9. jan 2014

@kukolienka11 potrebujes mat odrobene 270 dni aby si málá nárok na KBG

laurinka98
9. jan 2014

ahojte, mam otazku, chem podat ziadost o dorovnanie rodicovskeho na finanzamte, ake formulare okrem E401 a E411 a samozrejme ziadosti potrebujem, za rok 2012 som dostala a teraz chcem za 2013, a este co potrebujem do KK ku kinderbetreungsgeld, este stale mi nevyplatili za 2012 , tak tam chcem ist osobne, mam tiez E401 a e411 a potrebujem k toumu este nieco? dakujem