Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

cica1751
26. dec 2012

Voralberg je ine...pozri,ja sa riadim toho co mi pan Denčak a kamaratka hovori...ona ma pomali 2.5 r tu matersku(ja tak hovorim)a teraz jej konci.vestko sa da,aj rodinne pridavky,ona poberava,aj druha kamoska tiez,a rod pridavky tiez poberaju...ale dik za info...

michaela12324
1. jan 2013

ahojte prosim vas o radu vyplnujem formulare na pridavky e411 prva kolonka to tam pisem priatela a do druhej ja nepametam sa spravne ci tak to ma byt a dalej tvom formulary vyplnujem len A ze a do 4 a 5 co sa tam pise dakujem za pomoc

iwa27
3. jan 2013

ahojte kocky zelam vam vsetko najlepsie do noveho roka 😵
@zuzicka1982 ahoj dakujem za odpoved 🙂 tak staci ked im to len prefotim a popisem? ja som myslela ze to musi byt uradne potvrdene.
a este by som sa chcela opytat z Sva mi poslali papiere na kbg tie iste treba poslat aj na finanzamt?

michaelachanel
3. jan 2013

Baby ktoré formuláre mi treba na differenz z At? Diky

zuffovaeva
4. jan 2013

Ahoj @malinovka333 , prepac ze tu necitam tych 60 stran dozadu ale sa rovno spytam ci si tiez taky pripad ze si pracovala v rakusku ale zijes na slovensku? My cakame uz 5. Ty mesiac na potvrdenie familienbeihilfe od finanzamtu aby som to nasledne poslala na krankenkasse kvoli materskej- karenzgeldu. Uz ma to stve ze im to trva tak dlho, hoci som im platila 5 rokov odvody!

michaelachanel
4. jan 2013

@zuffovaeva mne trvalo 8 mesiacov kým mi schválil Finanzamt

zuffovaeva
4. jan 2013

@michaelachanel tak to je sila 🙂 tiez si pracovala v rak a trvaly pobyt na sk?

michaelachanel
4. jan 2013

@zuffovaeva áno mala som tam živnosť teda aj mám a doma mám trvalý a tam prechodný pobyt....

malinovka333
5. jan 2013

@zuffovaeva ahoj, ja som nepracovala nikdy v rakusku,ale manzel tam pacuje, a aj nám to strasne dlho trvalo kym sa to vybavilo,maly sa narodil 30.6 a prve peniazky som videla v januari akoze matersku,ale pridavky poslali už v septembri, samozrejme vsetko doplatili do cena kolko mi vypocitali ododna ked sa maly narodil, a maly sa narodil koncom juna a pridavky dali za cely jun 😉 neboj vybavis to len si musis pockat chvilu,ale potom budes mat viac peniazkov naraz 🙂

zuffovaeva
5. jan 2013

@malinovka333 no ved dufam ze to schvalia konecne.. Inak na urokoch by som uz zarobila niekolko desiatok eur co tolko mesiacov cakam.

katren32
9. jan 2013

@malinovka333 Ahoj,prosim ta napisala by si mi ake papiere a kde ste vsetko vybavovali v rakusku?Ja som tiez doma manzel pracuje v Rakusku a teraz sa nam narodil syn.Pridavky vieme vybavit to uz mame aj na dceru,ale tu matersku nevieme.Dakujem.

malinovka333
9. jan 2013

@katren32 manzel musi ist v rakusku na zdavotnu positovn a tam mu daju papiere aby si mohla poberat matersku, tie papiere das tu na svk potvrdit,este papier ze tu mame trvaly pobyt,a rodny list dietata prelozeny do nemciny,inak si myslim ze nic ine nepotrebujes,mne to vybavoval manzel tak neviem presne co poteboval,ale odomna nic insie nepytal,

joannas
9. jan 2013

@malinovka333 a mali sa narodil v rakusku alebo na slovensku?

katren32
9. jan 2013

Narodil sa na slovensku.Rodny list uz mame prelozeny,aj pobyt mame potvrdeny tak dufam ze to vybavi bezproblemov.A trvalo to dlho to schvalenie? Lebo som tu citala ze aj polroka nato cakali.

malinovka333
9. jan 2013

@joannas maly sa narodil na svk,trvalo to presne pol roka kym mi to schvalili,ale vsetko pekne doplatili,

joannas
9. jan 2013

@malinovka333 a ako dlho tvoj muž robi v rakusku?

katren32
10. jan 2013

@malinovka333 No to im teda riadne trva 😝 ,ale aspon pridavky su hned.

katren32
10. jan 2013

Dva roky tam robí.

malinovka333
10. jan 2013

@joannas moj tam robi tiž skoro dva roky, aj nam dali pridavky po 2 mesiacoch ako sa maly narodil

daimon
13. jan 2013

Ahojte nájde sa tu nejaká mamina, ktorá poberá mesačne Kinderbetreungsgeld a Familienbeihilfe,s trvalým pobytom na SK a je slobodná?Vraj je taká možnost si to vybavit na výnimku.

happy8051
13. jan 2013

@daimon ja 🙂

kacero
13. jan 2013

Ahojte ;o))) aj mňa to zaujíma ... mám šancu ? s prechodného pobytu ma odhlásia po Wochengeld :( ... musím mať aktívnu živnosť a prechodný pobyt v AT ? Nie je dáka zmena? Ak musím mať ten pobyt, tak nemám šancu :( ďakujem za odpovede ;o)))

daimon
14. jan 2013

@happy8051 ak sa smiem spýtať ako si to dokázala?V akej krankenkasse si?

happy8051
14. jan 2013

@daimon IP ti poslem

happy8051
14. jan 2013

@kacero tiez IP, ked budem vecer mat cas

daimon
14. jan 2013

@happy8051 ok dakujem

kacero
14. jan 2013

@happy dakujem ;o)))

dabet44
24. jan 2013

Ahojte manzel pracuje v Rakusku ja som doma na materskej,rodinne (familiebeihilfe) uz mame ale matersku(kinderbetreeungsgeld) stale nie a nie vybavit (cakam skoro rok a pol).manzel tam volal ze uz maju vsetko len potrebuju este nejaky doklad od nasej socialnej kolko poberam materskej na slovensku.mozte mi poradit o aky doklad ide? ☹

lauraa
24. jan 2013

@dabet44 a poberas nieco?zajdi na soc. a vystavia ti potvrdenie ze nemas narok alebo ze ti vyplatili tolko penazi za rok....

dabet44
24. jan 2013

Poberam rodicovsky prispevok tych 195 €,dakujem za odpoved aj som si to myslela len som si nebola ista ci nahodou neexistuje nejake specialne tlacivo pre rakuske urady 😉 Este jedna otazka - to potvrdenie musi byt prelozene do nemciny?