Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

1975renca
12. apr 2016

@810 ano,on ti musí schválit tebou vybraný čas dokedy zostaneš na materskej,ak toto mat nebudeš potvrdené od zamestnávatela tak rodičák nedostaneš,to je jedna z podmienok

lauraa
12. apr 2016

@810 ak si zamestnanec a neskoncil ti prac.pomer pred nastupom na rodicak( sezonna praca)mas narok na 2 roky rodicovskej dovolenky. Rodinne pridavky ti pravdeppdobne stiahli o cast ktoru to vyplaca sk

1975renca
12. apr 2016

@lauraa hej,len k tomu potrebuje potvrdenie od zamestnávatela, že jej prac.pomer neskončil,ten s nou vraj nekomunikuje čo dost dobre nechápem...prečo

marcah
12. apr 2016

@lauraa ona z SK nepobera nic, ja celkovo nechapem preco jej dali iba ausgleichzahlung a nie normalne pridavky.....

sirinka
12. apr 2016

@810 ano, zamestnavatel ti nema pravo nevyhoviet pokial ide o karenz v dlzke maximalne do druhych narodenin dietatka, pokial by si chcela dlhsie, to uz je na vasej dohode, to uz nemusi suhlasit. Treba poziadat oficialnou cestou doporucenym listom pripadne mailom o zaslanie dohody v dlzke ... Pochybujem, ze nebude komunikovat, pokial ide o seriozneho zamestnavatela.

lauraa
12. apr 2016

@marcah predpokladam ze jej to stiahli lebo to tak vychadza...

810
12. apr 2016

Ďakujem kocky ale ja už som písala mail aj poštou som poslala list ale žiadna reakcia...Uvidím stiahla som si nejaký formulár z netu ohľadom karenzvereinbarung A ešte im to skúsim poslať s mojim podpisom A aby mi to vlastne podpísali aj oni A následne odoslali spat...možno sa to podarí aj keď oni sú strašne neprajni ľudia...A otehotnela som V nesprávnom čase A to ich naštvalo že prišli o silu...

sirinka
12. apr 2016

@810 obrat sa na arbeiterskammer.

810
12. apr 2016

@sirinka ďakujem aj to urobím ak bude treba

zuzcao8
13. apr 2016

žienky nejaký tip prosím vás na preklad z nemčiny, okrem google translate? Niečo čo mi preloží ,,krásne,, celý text 🙂 Ďakujem

nicolette1
26. apr 2016

Prosím Vás, nemáte niekto vzor nejakej fundovanej urgencie na rodinné prídavky? Žiadosť sme podávali ešte v novembri 2014 a stále nič. Doručenku potvrdzujúcu prevzatie žiadosti mám, písali sme aj písomnú urgenciu, ale neposlali žiadnu odpoveď. Už to trvá strašne dlho...

zuzcao8
27. apr 2016

tak je možné,aby poslali prachy bez toho,aby prišlo oznámenie o tom,že ste nejaké prachy dostali? ÁÁÁNO je to možné, KBG nám poslali na účet,bez toho,že by nám poslali rozhodnutie o tom,že posielajú!!!!! Chápať? Nechápať? Načo...hlavne,že sú tam a ešte rozhodnutie o tom,čo sme boli na súde o krátení rodičáku,ale to na základe 4x posielanej teho knižky....som zvedavá. Rodičák aj zo Slovenska mi končí budúci týždeň 5.5.má junior 3 rôčky. Už len čakať doplatenie od novembra tu na Sk...dávali ste žiadosť niektorá tu na Sk o doplatenie a potom klasika úrad ☹ 🙂 kým pôjde malý do škôlky

1975renca
27. apr 2016

@nicolette1 mne tiez raz vyplatili po roku a pol,bez slova,ziadneho papiera,bez vysvetlenia,zostava len čakať,alebo ich žalovať,maju na to pol roka,ale budete sa s nimi tahat po sudoch?kolegyna ma postihnutu dcerku a ta caka uz vyse 2.rokov,predtym bolo všetko o.k. aj u mna aj u nej ,chodili pravidelne a zrazu...ups,dlha odmlka,mne chodia uz je to o.k. a jej stale nie...tak asi tak...bordel

tecko28
28. apr 2016

Ahojte, chcem poprosit o radu. Manzel pracuje v Rakusku ako opatrovatel na rakusku zivnost. Ja som bola zamestnana na dobu urcitu tu na slovensku do 30.6.2015, v polovici juna ma dr vypisal na PN na ktorej som bola az do nastupu na MD. Ta mi skoncila teraz 22.4. ,, isla som si na UPSVR poziadat o rodicovsky, ale tam ma zrusili, ze nemem narok a ma si to ziadat v plnej vyske manzel v Rakusku aj s pridavkami. Poradte prosim ako postupovat. Dakujem.

fabovazuzana
28. apr 2016

@tecko28 Ahoj. Ja som tak isto dopadla A teraz som na úrade práce A manžel poberá matersku

tecko28
28. apr 2016

@fabovazuzana ja som matersku mala, rodicak mi stopli a pocas rodicovskej sa snad nemusim hlasit na UP

tecko28
28. apr 2016

@fabovazuzana mozem sa este opytat? Takze si teraz normalne evidovana ako nezamestnana, manzel pobera rodicak a ty si doma s dietatkom?

fabovazuzana
29. apr 2016

Áno ja som materskú poberala pol roka A rodiča nám zamietli A V Rakúsku mámE ešte menej ako tu len 5 E na den

fabovazuzana
29. apr 2016

@tecko28 trať som na úrade lebo mám nárok na podporu pol roka A potom budem ako matka starajúcu sa O dieťa do 3 rokov

tecko28
29. apr 2016

@fabovazuzana a to je ako mozne, ze len 5€ na den? Pridavky z Rakuska dali? Po tom ako ti vyprsi podpora budu tu na Sk platit tebe a malemu zdravotnu poistku? A tebe dochodkove? Dakujem za odpoved

fabovazuzana
29. apr 2016

Prídavky máme 146e A po polroku ani cent len Z rakúska rodine A rodičovské ktoré je na manzela

fabovazuzana
29. apr 2016

@tecko28 je to málo ale nevyberá si

tecko28
29. apr 2016

@fabovazuzana ja som niekde citala, ze najnizsi rodicak je okolo 14 € na den, preco ma teda on len 5€? Koli niecomu vam to kratia? Ako dlho ste to vybavovali?

fabovazuzana
29. apr 2016

Rodinne pol roka A rodičaK sme ale 3 mesiace.poslali nám že tam nemá príjem za rok 2014 A to sme poslali A čakáme A nic

fabovazuzana
29. apr 2016

@tecko28 aj my sme čítali A skoro sme dopadli keď to prislo

lauraa
30. apr 2016

@tecko28 mozno preto ze at vam vyplaca nejaky preddavok a vyuctovanie ti spravia AZ ked ti skonci rodicak na SK teda v 3 rokoch veku dietata, alebo hraju na CAS a snazia SA o presadenie noveho zakona o davkach pre deti zijuce v inom state eu

tecko28
30. apr 2016

@lauraa ja som teraz dobrala materske tu na SK, Rakusko nam nic nedalo, nedava este a na SK mi to stopli, ze si ma manzel vybavit v Rakusku

fabovazuzana
30. apr 2016

@tecko28 teraz môžeš čakať A bez peňazí. Asi tak

tecko28
30. apr 2016

@fabovazuzana tak nastastie manzel zaraba, tak nejako sa to uz bude musiet vydrzat a pripadne aj ja mozem ist do prace

ziza55
30. apr 2016

@tecko28 pokial nepoberas na sk nic...treba im poslat rozhodnutie ze ti to zamietli a rakusko vyplati...ale treba ratat ze to potrva mesiace... len nech si poda manzel ziadost...myslim ze spatne mozu vyplatit pol roka...,
este je otazne ze ked si bola pred materskou pracovne cinna na sk...ci ozaj nemas narok na slovensku..., lebo tie pani mudre od prepazky na pobocke natrepu hocico..., ak ozaj nemas narok...ziadaj potvrdenie