Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

ivka03
6. sep 2012

@lauraa Finanzamt v Bruck/L. Ako sa doplaca ten rozdiel, je to jednorazove alebo raz rocne? Ako sa vola ta dan? Tiez som uz zvazovala aj tuto moznost, ci by nebolo lepsie kupit auto v AT...

987654
6. sep 2012

Pomozte prosim .( Rechnung Nr. 9002403106 , Rechnungs-Datum 31.07.2012 Fallnummer 7212020145 Debitorenkonto : 1000313755 SV-Kostentr ger SV Gew. W. O
Neviem sa z tohto vysomarit :( ktore z tohto je to cislo uctu :(

lauraa
6. sep 2012

@ivka03 vypocitaju ti podla auta, znacky, obsahu motora , bud rada ked ta to nechaju len doplatit a nedostanes pokutu , lebo tvojou povinostou bolo to hlasit na finanzamte.... (dopustas sa podla zakona v At danoveho uniku)....

happy8051
6. sep 2012

@987654 ani jedno🙂

987654
6. sep 2012

super a teraz co:( mam zavolat do nemocky lebo mi poslali toto cislo uctu :(

lauraa
7. sep 2012

@987654 a nemas tam prilozeny sek na zaplatenie.... ved ked posielaju ucet je tam automaticky aj vyplneny sek....

milacik65
7. sep 2012

baby, potrebujem surne poradit, zijeme v rakusku s priatelom (on tu pracuje), vybavujeme si rodinne pridavky (na tie by sme uz mali mat vsetko dolozene uz len cakame na odpoved) a rodicovsky, ale nejako sa nam to skomplikovalo, ziadame si od 15.1.2012 od kedy tu priatel pracuje, ale povedali nam , ze kedze ja som otehotnela v nemecku a bola som tam aj u gynekologa tak potrebuju aj odtial formulare E401 a E411 je to normalne? Dnes bola svokra na svk urade a tam jej povedali, ze to je uz nejaky vymysel, ze my si ziadame len od tochto roku a nie od celeho obdobia, ja teraz neviem co robit :(

987654
7. sep 2012

@lauraa oni mi to poslali mailom :(

gedzid
7. sep 2012

@adrika78 ahoj nedostala som tak prosim ta este raz moj email gedzid@azet.sk

happy8051
10. sep 2012

@lauraa a ostatne kocky, ako je to s pracou na zivnost pocas poberania KGB?

ivka03
10. sep 2012

@lauraa dik za odpoved, uz som zistila, ze je to ta NOVA dan, plati sa jednorazovo.

ivka03
10. sep 2012

@happy8051 myslim, ze mozes pracovat, ale prijem je len do urcitej vysky. Ak sa mylim, opravte ma niekto..

phillippa
10. sep 2012

prosim vas ake vysetrenia dietata treba posielat na SVA aby dalej paltitli rodicak dakujem za vsetky rady lebo uz si neviem rady.......

lauraa
11. sep 2012

@phillippa pravidelne kontroly novorodenca od narodenia , myslim ze ich ma byt 6 .... ak mas rakusku matersku knizku tak podla toho ak nie staci ked im posles okopirovanu slovensku kartu z poradne ze si pravoidelne naustevovala pediatra a 6 by si mala mat v tehu od gynekologa.....

phillippa
11. sep 2012

@lauraa dakujem krasne, tehu knizku maju kopie asi zy 20 uz ci stale nieco stratili tak uz len maleho kartu musim okopirovat zo 20x teraz 😉 dakujem za odpoved

kikoslawa
12. sep 2012

Zienky prosím poradte mi.. Somit beantrage ich die Auszahlung des Wochengeldes fur den Zeitraum VOM.......... BIS............ (maximal bis zum heutigen Antragsadatum moglich, die Zahlung erfolgt im Nachhinein) Aký dátum tam chcú odomňa???

laurinka98
12. sep 2012

@milacik65 tieto formulare uz vypisane mi dali automaticky na slovensku na urade prace,kde som si vybavovala pridavky pre rakusku poistovnu, takze mozno mysleli krajinu, kde mas trvaly pobyt

laurinka98
12. sep 2012

@kikoslawa wochengeld sa vyplacaju 8 tyzdnov pred terminom porodu a 8 tyzdnov po porode, v pripade cisarskeho rezu 12 tyzdnov, takze zaciatok je vlastne zaciatok tvojho nastupu na matersku.

kikoslawa
12. sep 2012

@laurinka98 Dakujem pekne za radu. Diky 🙂

milacik65
13. sep 2012

@laurinka98 zo slovenska som im uz odniesla tieto formulare, ale oni vymyslaju , ze mam doniest aj z nemecka, ked som tam otehotnela a bola som tam aj u gynekologa, ale aj u nas na slovensku povedali, ze je to somarina, ze to nemaju preco ziadat, ked mi chceme rodicovsky od januara tochto roku.

adrika78
19. sep 2012

@gedzid ahoj, dnes som ti to poslala, dlho som tu nebola, tak preto az dnes som ti to poslala, daj vediet ci ti to doslo.

anduk
23. sep 2012

caute baby, prosim vas, idem ziadat o Differenzzahlung, mam podat len toto konkretne rakuske "Beih38 - Ausgleichzahlung/Differenzzahlung", alebo aj vseobecnu ziadost "Beih1- Antrag auf Familienbeihilfe"?

dzejny22
1. okt 2012

žienky viete mi poradiť...ideme sa sťahovať do Rakúska, manžel si tam našiel prácu. Ja som momentálne na materskej, malý má 11 mesiacov, rodičovský dostávam na Slovensku. V Rakúsku som nikdy nerobila. Keď si v Rakúsku vybavíme trvalé bydlisko a pripoistím sa k manželovi, budem mať nárok na rodičovský a prídavky???

kikoslawa
1. okt 2012

Ahojte zienky, chcem sa opýtať kedy navýšia odvody, v januári bude dva roky ako mám živnosť a momentálne som na MD a čakám na Wochengeld.Teraz platím 455eur štvrťročne. Ďakujem vám.

lauraa
1. okt 2012

@dzejny22 ano pokial budete byvat v at vsetci ano , ak zostanes ty s malym na sk tak budete mat narok na doplatenie rozdielu...

dzejny22
1. okt 2012

@lauraa super, ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď 🙂

anduk
4. okt 2012

@sirinka ahoj, prosim ta porad: E401 potvrdzuje slovenska alebo rakuska strana? a E411 ma byt v nemcine alebo moze byt aj v slovencine? tetuska na UPSVaRe robila moooc dolezitu ze mi to daju iba slovensky... diky moc za radu!

sirinka
4. okt 2012

@anduk ja mam vzdy v nemcine a obidva formulare potvrdzuje slovenska strana. ja si to vytlacim z netu, vypisem a tak im to na UPSVAR odovzdam...u nas s tym nikdy nerobia problem...

something
4. okt 2012

Ahojte. Chcem sa opytat...Priatel pracuje v Rakusku ja som na MD. Predtym som pracovala na Sk tu aj poberam matersku aj pridavky. Na co mame narok z rakuska? Pocula som, ze aj na matersku, teda vyrovnanie alebo ako?

kikoslawa
5. okt 2012

žienky prosím vás,koľko vám prišlo WOCHENGELD ???? Prvý krát mi poslali a ani neviem či to je to,idem volať do banky.