Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

sirinka
21. jan 2014

@katymaus pokialale poberas teraz plnu davku z AT, tak to sa az tak nevyznam, ale myslim, ze by si musela prejst na tento model, poziadat o davku na sk a z at raz rocne dorovnavaciu, najlepsie je opytat sa na postup osobne v krankekasse a nech ti odpoved hodia oficialne na papier.

katymaus
21. jan 2014

@sirinka dakujem velmi pekne za odpoved.kedze to mam tak mozem zrusit byt odist na svk a bude mi to chofit mesacne ci musim vybavit potom na svk a z at raz rocne dorovnavanie?

sirinka
21. jan 2014

@katymaus toto skutocne neviem, najlepsie je sa ist informovat, narok urcite nestratis, len otazka je, ktory sposob budu povazovat za spravny.

katymaus
21. jan 2014

@sirinka dakujem aj tak si mi pomohla.teraz viem ze bud dostanem s At alebo potom dorovnanie raz rocne.lebo je rozdiel zit v at s materskou sama ako na svk u rodiny

mamilia
22. jan 2014

Koceny.... zas potrebuje mini radu.... muz bol na Finanzamte.... informavat sa ze ake doklady treba a tak... no... dali mu formular .".Beih 38 "... ale to je na dorovnanie.... ?? nie.???? nemali dat nahodhou "Beih 1 " .Kedze mam tu pozastavene rodinne a rodicak .,?? 😖 ja teraz nevieeeem ...ochhh

jujka
23. jan 2014

@mamilia my sme vyplnili oba do 10/2013 beih38 na dorovnanie. a od 11/2013 bieh 1 , aby nam posielali kazde dva mesiace pridavky.pani na urade ktora vyplnila 4..neviem cislo mi automaticky zastavyla pridavky.ze na to tu uz nemam narok. 8.1mm zaniesol papiere osobne aby ich prezreli ci je tam vsetko a odvtedy sa neozvali..

jujka
23. jan 2014

Baby dostali ste uz pridavky z AT tento rok?

sirinka
23. jan 2014

@jujka ja som este ani neziadala 😉

jankako
24. jan 2014

baby,ja som tento týž.zistila jednu skutočnosť,že ked poberám rodičák z AT.tu si musím platiť zdrav.poistenie a neviem či nie náhodou aj do soc.poisťovne odvody.viete o tom niečo?za každú info dakujem.

lauraa
24. jan 2014

@jankako preco? Ved ked poberas tak si poistena v AT.

jankako
24. jan 2014

@lauraa no ak ste to tu ani jedna neriesili, tak to nebudem ani ja.bolo mi tak na vzp povedane.ale pojdem tam este pre info za jednou ktora ma na statosti eu veci.

sirinka
24. jan 2014

@jankako pokial si v situacii, ze mas narok na slovensku davku a z AT poberas iba dorovnavaciu davku, trvaly pobyt na SK, tak zdravotne poistenie musis obnovit na sk do casu, kym opat nezacnes v AT pracovat.

sirinka
24. jan 2014

@jankako socialku som neriesila...,

jankako
24. jan 2014

@sirinka v at pracuje moj manžel. Beriem plnu sumu rodicaku.este ma napadlo že ci to nie je len v tom pripade ked manžela dava sef na up a ja s detmi tym padom prechadzam na zelenu karticku poistenca zo vzp.

sirinka
24. jan 2014

@jankako tak to ti neviem poradit

lauraa
24. jan 2014

@jankako staci aby ta Manzel pripoistil v AT k sebe. Nevedela som ze manzel pracuje v AT. To nie je Problem....

jankako
25. jan 2014

@lauraa sme tam poisteny.hm, mna vlastne napadlo ze to platenie zdr.poist.sa môže týkať vtedy mňa, ked manzela dava sef na up v at a my dostavame tym padom zelene karticky. Musim to ist este raz zistit na vzp aby dom tam nemala dake nedoplatky.

mamilia
25. jan 2014

@jujka vdaka... aj my to budeme musiet tak urobit.... 😠 podobne --- 😖

mamilia
27. jan 2014

Kocky .... emoticon tak tieto papierovacky na porazenie ohladom rodinnych a a rodicaku .... :( Tak najprv mi tu na SK na urade prace pokazila "uzasna tetula. " grrrr mam na nu tazke srdce velmi ... no tak tetula nam pokazila formulare E401 a j E411 ... najprv bydlisko ulne ina a potm aj meno syna ...napisala ... csapayová leo... ja neviem nekontroluju si po sebe .. ,?? !! Potom aj pani prekladatelka tiez pokazila papiere... tiez s menom ...

A teraz je prave manzel na FA a tam neuznali papiere z uradu prace E401 a E411 ---- tvrdia ze sa velmi falsuju na Sk ze sa pridavaju fiktivne deti a pod ... .... emoticon tak kokso to co .??? dali mu vyplnit nejaky papier - neviem este aky .... boze a to sme len zacali s papierovackami ... grrr ... 😠 😠 😠 😠 😠

sirinka
27. jan 2014

@mamilia fiha to vazne?? zachvilu budeme nosit dna testy na urady....

mamilia
27. jan 2014

@sirinka noooo 😠 😠 😠 😖 😖 😖 fakt len teraz sme zacali vybavovat a uz taketo riest ...

duska88
27. jan 2014

@mamilia no pekne 😒, a co teraz formulare na novo ?

mamilia
27. jan 2014

@duska88 tak ja fatk neviem... prekladatelka dala novy papier -- uz sparvne.... ale na urade prace ta tetule premudrela ... ona iba bielidkom zabielila a dopidala perom .... 😖 😖 😠 tak mozno preto im to nedalo a povedali ze sa falsuju ..... yle aj tak idem poriadky robit na urad prace kokso nedaju poriadne informacie polovicne ... ako ta k... dopletu ta .. poakzia papiere... 😢 😢 katastrofa...

sirinka
27. jan 2014

@mamilia no tak bielidlo na uradnom dokumente... To ta prekladatelka nech ti teraz vrati peniaze, alebo nech ti urobi novy preklad zadarmo, ale preco nevytlacis rovno v nemcine ziadosti a nic netreba prekladat, ja iba rodne listy, sobasny som prelozila, inac nic.... Aj slovensku matersku knizku len prefotim....

mamilia
27. jan 2014

@sirinka prekladatelka to aj tak urobila .. na novo ..a samozrejme som neplatila nic.. vsak este ze tak .!!!!
Len z uradup race .. tie E formulare E401 E411 tetula na SK pokazila... ato ja nemozem vyplnovat to oni tam maju svoje tie potvdenia davaju to este nejakemu riadietelovi potvdzovat..... a jasom aj tej uradnicke hovorila vsak mi to ani neuznaju ze to je zabielene... ona premudrena ONI VAM TO MUSIA ... boze ona je taka ta typicka pani mudra uradnicka.... 😠 😠 😠 co mudruje a pritom h..... vie... s prepacenim za vyraz ale fakt som vytocena...

sirinka
27. jan 2014

@mamilia ja si formulare vzdy doma vytlacim a tie zanesiem na urad, vzdy ich mam v nemcine

mamilia
27. jan 2014

@sirinka vsak aj toto bolo uz vnemcine ... a aj tieto formulare na urad prace .. E401 a 411 si tlacis?? lebo vravim tuto maju s toho väcsi gulas nez my tu co si radime maminky ...ona to nezobere od mna ..kamartka tak chcela urobit .... a nezobrala to od nej...

sirinka
27. jan 2014

@mamilia ano, aj tie si vytlacam a hlavicku si sama vypisem...no musim pochvalit u nas na urade sedi sikovna zena a vzdy poradila, horsie to uz bolo na uradoch v AT, tam ozaj bud nevedia, alebo ani nechcu poradit a kolko krat sa stalo, ze nieco chybalo alebo nebolo v poriadku a mesiace clovek caka, kym sa ozve, tak laskavo mu oznamia, co im este chyba...

duska88
27. jan 2014

@mamilia ja som si formulare vyplnila sama, u nas na socialke ich vyplnovat nechcu.. treba ich priniest vyplnene a tetuska ich len potvrdi.. skus jej to tam priniest vyplnene, ona len nech vyplni to co ma a da stempel.., nadrzovku jej povedz, ze nepotrebujes aby to zasa "posrala" 😉

mamilia
27. jan 2014

@duska88
@sirinka kocky dakujem pekne .. hej urobim to tak ... tak ale zajtra jej poviem svoje ... 😠 😠 😠 😠