Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

balkica
10. mar 2016

@svetlana261 nie, vsetky udaje od gynekologa maju v tej tehu knizke co im posles prefotenu 🙂

svetlana261
10. mar 2016

@balkica ok dakujem uz som pochopila
🙂

weronika888
11. mar 2016

mamicky dajte si hlavne pozor na vysetrenie ktore ste uz mali davno aj absolvovat v tehotenste vysetrenie srdiecka babetka a vsertky co len existuju lebo ak im toto nepreukazete hned vam znizuju kbg o polovicu a potom samozrejme si vzdy najdu dovod natahovaciek davajte si pozoer na to co vam posielaju a hlavne im to hned na 3 den odosielajte lebo mna pekne obtiahli konkretne finanzamt a to mi dlzi este 4mes.na co mam podla zakmna narok samozrejme oni maju pravdiiu a cas a maju toho vela odkedy su tu utecenci takze aby ste nedopadli ako my ze sme v minuse na odvodoch 2000 € a ziadna ochota ani spolupraca z ich strany ani len vysvetlenie ,zelam vela stastia ja som rada ze sme to s mjim pravnikom ukoncili vcas lebo by sa to tahalo roky a nic z toho ved kedy vyhral obyc.? nad uradom alebo lekarom ?nikdy v zivote a jedine co lutujem su tie 2 roky ktore som stratila v neistot a nespani vybavovaciek a nervov namieesto toho aby som sa tesila z malej a kazdy den si uzivala v pokoji a s cistym myslenim asi tolko vela stastia

marcah
11. mar 2016

@weronika888 vysetrenie srdiecka babatka myslim ze nie je potrebne

balkica
11. mar 2016

Treba absolvovat len tie vysetrenia, ktore su povinne na sk..vsetko ostatne su vymysly uradnikov

lauraa
12. mar 2016

@balkica treba absolvovat vystrenia uvedene v mkp pravidelne vo vyznacenych intervaloch.

balkica
12. mar 2016

@lauraa netreba..pokial mate E106ku tak netreba nic podla rakuskeho MKP len to co je povinne na Slovensku

martuska00
31. mar 2016

baby ja by som chcela vedieť či niekto porodil v Rakusku a dostal 890e na Slovenku to je jednorázový príspevok na dieťa

1975renca
31. mar 2016

@martuska00 to je jedno kde porodíš,ak máš trvalý pobyt na SK dostaneš tento príspevok

martuska00
31. mar 2016

@1975renca vieš mi ešte poradiť či by som nedostala matersku z Rakuska
manžel precuje v Rakusku no nema trvali pobyt ja som na Slovensku a v Rakusku som nikdy nepracovala on je na zmluve

1975renca
31. mar 2016

@martuska00 nevadí,ak tam má trvalý pracovný pomer máte nárok na dorovnanie rodičovského príspevku ako aj rodinné prídavky...ak si Ty na SK pred materskou pracovala tak máte nárok na doplatenie...ako aj rodičáku tak aj rodinných prídavkov...materskej nie

zuzcao8
31. mar 2016

jááj keby človek vedel,čo to zožerie nervov ten rodičák z Rakúska, neváham a kontaktujem agentúru 🙂

vroni
1. apr 2016

@zuzcao8, cas, za ktory si dostala len polovicnu davku ti doplatia, ak im tie peciatky posles este raz. Ta polrocna lehota je dana zakonom, tam ti nepomoze nic, narok je po 6 mesiacoch premlcany a hotovo. Z vlastneho vrecka ti to nikto doplacat nebude.

zuzcao8
1. apr 2016

@vroni 🙂 chápem 🙂, len keď sa človek pýta,je to všetko????,(a niekoľko krát som tam bola) áno je to všetko,tak mu veríš,že je to všetko...moja smola,že som to nehodila ,,na koňa,, sem 🙂 a ďalšia vec, tiež tie trepule na Sk úrade,mi povedali na otázku,že ak mi to náhodou!!!! neschvália, vyplatí mi to Sk úrad? Áno vyplatí mi to sk úrad, nabudúce chcem všetko písomne 😀,každé jedno slovo na zdrap papiera aj ,,toaleťáku,, mám pocit,že zamlčia,aby sa človek nedostal k prachom.....nech sa majú dobre 🙂

vroni
1. apr 2016

@zuzcao8, ja viem, na uradoch toho natrepu, len aby mali pokoj a ty mas smolu (toto plati pre slovenske i rakuske urady rovnakou mierou). Lenze v tomto pripade uz zial nepomoze nic, len vedomie, ze pri druhom uz budes "mudrejsia"....

zuzcao8
2. apr 2016

@vroni asi tak 🙂...skúsim ešte vyhľadať nejakého ombudsmana alebo dieru v zákone 😀, na to,či mi to vôbec slovenské úrady zaplatia ten prvý polrok...zvyšok mám od rakúskeho úradu potvrdený...

ziza55
7. apr 2016

kocky neviete mi poradit...schvalili mi vysku KBG 3,20/den plus poberam aj beihilfe zum pausch KBG...., vyplacaju mi mesacne....zo slovenska poberam rodicak tych 203 eur
maly mal 10mesiacov tak som im poslala vsetky MKP vysetrenia odomna v tehu aj od pediatra....zvyknu potom nieco doplatit po dolozeni prehliadok? resp zvysit dennu taxu kbg?

fabovazuzana
8. apr 2016

@ziza55 nam dali tiez len 5.5 a na slovensku nedostavam nic ,dneska mi prisiel a ze 156.55 to co je.

fabovazuzana
8. apr 2016

Vie mi niekto poradit ked muz robi opatrovatela a je aj na materskej musi platit poistovnu v at ved by mal stat platit nie?

lauraa
9. apr 2016

@fabovazuzana ak je zivnostnik , tak ano musi platit svoje odvody dalej, ak je zamestnanec tak nie

fabovazuzana
9. apr 2016

@lauraa tak to je sila toto

810
9. apr 2016

Ahojte prišlo mi niečo o pridavky.. To mi akože schválili? Dúfam že sa to dá prečítať z foto. dakujem za radu 😄

1975renca
9. apr 2016

@810 schválené len do decembra 2015,ak ti doteraz neposlali nic,ziadne papiere na predĺženie treba od jan.2016 poziadat znovu

810
9. apr 2016

@1975renca to mám znova posielať tie isté papiere?

1975renca
9. apr 2016

@810 ano,uviest datum len od 1.1.16...do nechat voľné,oni sami schvalia dokedy...zaujimave ze to schvalili len na dva mesiace...divne

810
9. apr 2016

@1975renca A na účet mi prišlo 430 eur tak mi to nejak nesedí

1975renca
9. apr 2016

@810 to netusim ako rataju,mozno október vyplatili len od 15.,cize polku mesiaca,ved 109,7 + 58,4 by mo byť na mesiac u vas

810
12. apr 2016

Baby prosím Vas ako má vyzerať Karenzvereinbarung? @1975renca tebe Dakujem za odpoveď

1975renca
12. apr 2016

@810 mne dal zamestnavatel tlacilo pred nastupom na matersku,to som potom vypisala,odovzdala,oni to spracovali,resp.vzali na vedomie moj datum nastupu do prace po materskej,to je dohoda medzi zamestnavatelom a tebou,pytaj si to v praci

810
12. apr 2016

@1975renca no sOmnou nejak zamestnávateľ nechce komunikovať...Tá práca je 1000 km vzdialená A kvôli tomu sa tam trepat...Zamestnávateľ musí pristúpiť na túto dohodu alebo nie?