Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

happy8051
16. jan 2012

@vikazv nepobertam z SVK ziadny prispevok. a so zivnostou som neala problemy... musi byt aktivna a odvody treba platit

vikazv
16. jan 2012

@happy8051 ved ja si platim odvody v rakusku...wochengeld mi vyplatili... a pridavky mi zamietli, ze nevykonavam cinnost...ako mam vykonavat ked som na materskej...nechapem tomu

happy8051
16. jan 2012

@vikazv ja si myslim ze je to strategia.... aj mne trvalo kym som sa pohla z miesta.... rakusania sa radi zbavia povinnosti vyplacat nieco cudzincom

happy8051
16. jan 2012

@vikazv posielala som na urad vyjadrenie UPSVaR ze nemam narok na ziadne prispevky na SVK, kedze odvody odvadzam v AT

vikazv
16. jan 2012

@gabcsika85 Dobry den, chcela by som sa opytat ako ste to poriesili s tymi pridavkmi a KBG v Rakuksu?ked ste bola na materskej na Slovensku???....mne wochengeld vyplatili bezproblemov....pridavky mi zamietli aj napriek tomu ze mam aktivnu zivnost a platim odvody....dakujem

lauraa
16. jan 2012

@vikazv asi preto ze mas manzela pracujuceho na sk a potom mozes poziadt len o dorovnanie rodinnych raz rocne spätne...

lauraa
16. jan 2012

@vikazv a samozrejme o dorovnanie rodicaku, happy je iny pripad ,matka samozivitelka...

janinkad
16. jan 2012

@vikazv ahoj,nevien ako to je pri zivnostnickach,ja mam normalny pracovny pomer.A ja som prilozila po Wochendgeld pracovnu zmluvu,poberam ich zo SK a raz rocne mi vyplacaju rozdiel.

vikazv
16. jan 2012

@vroni zdravim, neviete mi nahodou poradit preco mi finanzamt zamietol rpd. pridavky ked mam aktivnu zivnost a platim si odody v rakusku a som taeraz na materskej na Sk...dakujem....

vikazv
16. jan 2012

@lauraa no to viem , ze o dorovnanie, ale mi to zamietli na finanzamte a mam aktivnu zivnost a platim odvody....

vroni
16. jan 2012

@vikazv, zamietnutie museli nejako odovodnit. Ako? Dorovnanie existuje aj pri rodinnych pridavkoch, ale byva to v odovodneni.

vikazv
17. jan 2012

@vroni odovodnili to tak, ze napisalai, ze od augusta 2012 som nevykonavala ziadnu cinnost, ale predsa som od vtedy na materskej ...dcera sa mi vtedy narodila....hmmm

merry2211985
17. jan 2012

Dobry den priatel pracuje od maja 2011 v rakusku.mame spoloč.dieta bude mat 2roky.vcera som bola na USVaR vybavit rodinne,priatel mi dal papiere z rakuska.a tam sa ma pitali ci som zamestnana resp.ci som pred materskou pracovala.a ja že nie,prepustili ma totižto v 2mes.tehot.dna 7.7.09,ale hned nadruhy den som si u Dr.vybavila rizikove tehu.a ta pani na urade sa zhrozila a povedala mi že od kedy priatel robí v rakusku nemam narok na SR ani na rod.pridavky ani na matersku.A ŽE TO BUDEM Musiet všetko vyplatit!je to možne?mam narok poberat matersku z rakuska?som z toho jeleň!

vikazv
17. jan 2012

Zdravim, vie mi niekto niekoho poradit kto by mi pomohol s vypracovanim odvolania pre Finanzamt v Rakusku???
dakujem pekne

rencsike
17. jan 2012

@vikazv skús na Google: Peter Demčák.asi sa dobre vyzná v takých prípadoch.

gabcsika85
17. jan 2012

@vikazv Ahoj! Ja som ešte "len" tehotná, ani Wochengeld som ešte nedostala, zatiaľ robim do mája...Až potom na mňa čakajú tie vybavovačky...Ja poradiť neviem, len napísať, čo som do teraz dozvedela...Živnosť treba mať aktívnu-podľa toho akú variantu si vybrala-do vtedy. V januári treba žiadať Finanzamt na vyplatenie rozdielu FBH, ak to oni uznajú, a vyplatia, tak máš nárok aj na rozdil KBG...Asi toľko...Keď som niečo vynechala, nech niekto ešte to napíše...

milcus1
17. jan 2012

baby a teraz raďte, uvazujem ze zrusim zivnost, prihlasim sa na Slovensku na urad prace, viete mi povedat ci dostanem davku v nezamestnanosti? Ci mi to vyrataju z AT, kolko mam rokov odrobenych plus to ze som tam platila odvody, alebo ostanem bez podpori. Musim si vyziadat dake tlacivo alebo formular z AT aby mi davky uznali na Slovensku?

vikazv
17. jan 2012

@rencsike dakujem, jeho som kontaktovala a napisl mi, ze sa mam odvolat, ale ze on mi v tom poradit nevie....

vikazv
17. jan 2012

@gabcsika85 ja som Wochengeld dostala, s tym nebol problem.....teraz som ziadala o Familienbeihilfe a terza mi prislo rozhodnutie, ze mi zamietaju z dovodu, ze som od datumu narodenia dcery nevykonavala cinnost....ako mozem vykonavat cinnost ked som s dietatom na materskej....zivnost mam aktivnu a aaj prechodny pobyt mam v Rakusku.....tak sa musim odvolat....

6duda6
17. jan 2012

ahojte este sa chcem spytat ked dostanem tie dva mesiace pred pôrodom a dva mesiace po pôrode tie wochengeld z Rakúska na Slovensku mám nárok na niejaký s týchto príspevkov?Príspevok pri narodení dieťaťa,Prídavok na dieťa,Príplatok k prídavku na dieťa,Príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa-678eur.ďakujem za odpoveďe.

truhlinka009
18. jan 2012

@lauraa ....ja som samoživitelka a vôbec nie som Happy, zamietli mi KBG napriek tomu,že nežijem s otcom dieťaťa, som slobodná, v AT pracovnom pomere.....

truhlinka009
18. jan 2012

@happy8051 .ahoj, čítam,že tebe priznali v AT mesačné vyplácanie FBH aj KBG, ako sa ti to podarilo? Si vydatá, alebo slobodná?

lauraa
18. jan 2012

@truhlinka009 ved prave happy som myslela ze je samozivitelka preto jej priznali KBG a FBH ......nejako sme sa nepochopili.....

truhlinka009
18. jan 2012

@lauraa ....aha, už som to pochopila, Sorry

happy8051
19. jan 2012

@truhlinka009 je to presne tak

merry2211985
19. jan 2012

Baby za ako dlho mi dojde materska ked mi ju schvalia v rakusku?

lauraa
19. jan 2012

@merry2211985 hned ako ti ju priznaju, ja som este ani vyrozumenie nemala doma a materska uz aj s doplatkom bola na konte....ale kym mi ju priznali trvalo viac ako pol roka....

merry2211985
19. jan 2012

@lauraa to snad nie,proboha pol roka?a koľko mesiacov dozadu ti vrátia?a nevieš mi poradit ešte z tym čo som tu písala?dna 17.januara.je to tu v diskusii

lauraa
19. jan 2012

@merry2211985 zial neporadim.... najlespie nech priatel skusi zajst na krankenkassu a financak a opytat sa...

merry2211985
19. jan 2012

@lauraa dakujem za rady.v pondelok tam pôjdeme.😉