Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

jankako
13. aug 2012

@milacik65 oni to ani moc nenaťahuju...u nás to bolo takto.podali sme žiadosť.odpoved prišla do 30 dni čo je normálne.chýbali nám dáke veci.pokial som to vybavila tu na SK niečo trvalo,pokial to muž zobral kedže chodí na týž. ubehlo niečo,potom zase odpoved 30 dní...zase niečo chýbalo atd...ale z časti máš aj pravdu.ide skor o to,na akého úradnika natrafíš.lebo kolega mojho manžela to mal jednoduhšie..takže tak..no ako chceš,bud podaj už teraz,alebo počkaj čo ti príde po 30 dňoch z At úradov..je to natebe 🙂

milacik65
13. aug 2012

@jankako aha tak preto to vam trvalo dlhsie, my sme vsetko odniesli naraz aj papiere zo slovenska, v nemcine aj ich vypisane paiere, rodny list maleho aj prelozeny a aj , ze tu mame trvaly pobyt, tak hadam, to bude ok, hlavne som chcela vediet to, ako dlho im moze najdlhsie trvat odpoved, tak hadam o tyzden uz nieco pride🙂 a ty si myslis, ze je lepsie pockat alebo tam ist?

jankako
13. aug 2012

@milacik65 takže,kedže myslíš že to máte všetko,ja by som počkala..Ono odpoved ti príde isto do tých 30 dní.a potom uvidíš..

milacik65
13. aug 2012

@jankako tak pockame este ten tyzden, hadam nam pride kladna odpoved a pisala som tej babe, ale asi si mi dala zly nick, lebo mi odpisala, ze ona nema dieta a ziadne peniaze nevybavovala :(

jankako
13. aug 2012

@milacik65 počkaj,ešte raz to pozriem.🙂

happy8051
13. aug 2012

baby kolko su pridavky na dve deti? 300€ kazdy druhy mesiac?

lauraa
14. aug 2012

@happy8051 cez 300 dostavam na jedno kazdy druhy mesiac....

happy8051
14. aug 2012

@lauraa takze je to 600€ na dve?? uz som z toho debil 🙂 sa mi to nejako vela zda

happy8051
15. aug 2012

baby poradte mi pls. teraz mi dosli zameskane pridavky na Nataliu a SVA mi este dlhuje rodicak za tri mesiace. ked mi prisli pridavky mam opat podat ziadost o vyplatenie rodicaka za tri mesiace? ci mi to oni poslu ked uz som viackrat ziadala ale este som nemala pridavky na ucte?

happy8051
15. aug 2012

kocky nasla som uzitocny link, kde si mozete vypocitat vysku pridavkov na dieta http://akweb.akwien.at/fambeire/index.php

michaela12324
16. aug 2012

zeny ako sa pozastavuje zivnost a este poradte mi ked ju pozastavim do konca augusta vyplatie mi rodicak ked do vtedy som odvody platila mam len doplatenie

happy8051
17. aug 2012

@michaela12324 nie, zivnost musi byt stale aktivna

kikoslawa
20. aug 2012

Zienky odvody si platite cez banku riadne europlatbou????

happy8051
20. aug 2012

@kikoslawa ano z uctu platim. alebo z rakuskeho ustu e-bankingom to ide rychlejsie

happy8051
20. aug 2012

@lauraa ahoj 🙂 idem podavat ziadost o FBH a KGB na druhe dieta. do formulara mam uviest obe deti? myslim E411. myslim si, ze hej, len si nie som ista. tiez sa ta chcem spytat... teraz mi vyplatili zameskane pridavky na prve dieta a este stale ostava doplatit rodicak za tri mesiace. mam znova podat ziadost o doplatok? ci mi to uz doplatia aj bez podania ked mi vyplatili pridavky? dakujem za radu

kikoslawa
20. aug 2012

@happy8051 dakujem bo dnes som si bola prvy krat tu na sk platit odvody vo VUB-ke europlatbou..casom prejdem aj na banking dufam 🙂

lauraa
20. aug 2012

@happy8051 ano obe na FBH, k rodicaku neviem ako si ho mala priznany, teda na ako dlho ked ti nevyplatili tie zvysne tri mesiace..... nenastupila si uz v tom case na wochengeld?

happy8051
21. aug 2012

@lauraa schvalili mi 15+3 vyplatili mi 12 kedze aj pridavky som mala prvykrat schvalene na jeden rok a bolo treba poslat dalsiu ziadost, co som nevedela. teraz mi doplatili zameskane pridavky a chyba mi este trikrat rodicak. cize mam posielat znova formular a tam vyznacit za ake mesiace ziadam doplatit, (november, december, januar). nie, nebola som este na wg vtedy, otehotnela som v septembri 2011

gedzid
21. aug 2012

@adrika78 ahoj prosim ta posles mi tie dake papiere co si hovorila ze mas od pravnika ohladom toho rodicaku v AT dakujem

lauraa
21. aug 2012

@happy8051 tak by malo stacit poslat priznanie rodinnych pridavkov a mali by ti to doplatit ....

happy8051
21. aug 2012

@lauraa diky skusim...zajtra to poslem

jorsulova
4. sep 2012

Ahojte, baby fakt nemam cas citat cele forum maly mi tu mrnci za usami a druhy krici z izby ze nechce spat. Manzel ide do rakuska robit, smozrejme oficialne s platenim vsetkych odovodov tak ako sa patri, vobec ma nenapadlo ze by mohol dostavat tam pridavky na deti? Boli by ste take zlate a podali mi par info, ci ano, ako a kolko? Mame dve deti. Fakt dakujem

jorsulova
4. sep 2012

@anw no v nemcine nie som moc doma a s anglictionou asi vela nepochodim. Mohla by si mi prosim povedat aka to je pomoc?

happy8051
4. sep 2012

@jorsulova ano, moze poberat pridavky na deti, ale v tom case ty uz nesmies poberat tu... treba podat ziadost o Familienbeihilfe - najdes na nete formular. k tomu ale treba kopu dokladov

adrika78
4. sep 2012

@gedzid ahoj , ja uz som ti ich poslala, nedostala si ich, daj vediet ci ano alebo nie.

jorsulova
4. sep 2012

@happy8051 aha... dakujem za info 🙂

987654
5. sep 2012

ahojte baby potrebujem pomoc,musim uhradit ucet z nemocnice lebo som absolvovala operaciu v rakusku a sa liecim na slovensku a ako im mam poslat peniaze?da sa to ?poslali mi ucet a teraz neviem ako na to :(

happy8051
5. sep 2012

@987654 ucet by mal obsahovat cislo uctu v tvare iban a bic. tam by mali byt vsetky potrebne udaje. klasicky prevodom to uhradis

ivka03
5. sep 2012

Ahojte kocky, precitala som par stran, ale nenasla som ziadnu informaciu, ktora by mi pomohla. Tak dufam, ze mi niektora poradite. Priznali mi v AT FBH aj KBG, ale stale cosi chcu, a este ma pozvali na Finanzamt ohladom auta. Mam aj s malym trvaly pobyt v AT, ale jazdim na znackach SK, co sa im asi nebude pacit, predpokladam. Uz mi niekto hovoril, ze by som mala zmenit znacky na AT, ale nakolko je to auto na s.r.o. na SK, tak to nejde. Tak ze by som mala platit nejaku ich dan ci co. Nikdy som o tomto predtym nepocula, viete mi poradit? Budem rada za kazdu radu, dakujem 🙂

lauraa
6. sep 2012

@ivka03 ktory finanzamt? budes musiet doplatit rozdiel dani medzi sk a at... neviem ci by nebolo rozumnejsie si kupit auto rovno v at.....