Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

happy8051
21. jún 2012

@michaelachanel ved mi posli do IP tvoje co si si pisala a ja si to uz upravim 🙂 aj doklady o prijme od teba chceli? odvtedy ako si prestala robit... co si im napisala? ja uz mam alergiu na FA a SVA... otras

michaelachanel
21. jún 2012

@gedzid nooo ja som to troška mala iné lebo ja som bola od začiatku tehu na rozikovom, takže myslím, keď ty tam napíšeš toto:
že od tej doby ja neviem napr. ako ja okt.2011 si bola v Mutterschutz a viac si nepracovala pretože si bola zo zákona na materskej a poberala si Wochengeld, takže im nevieš dokladovať Honorarnoten, pretože si nepoberala žiadnu výplatu ale WG a napíšeš im akú sumu. a to by im malo stačiť. Ja som im to v tomto zmysle napísala a bolo to ok, neprotestovali.

gedzid
22. jún 2012

@michaelachanel dakujem no skusim ale neviem ci im to vo W bude stacit ty si to kde posielala

gedzid
22. jún 2012

@michaelachanel ja som volala na SVA dnes a povedali mi ze potrebuju ten formular Antrag na Kinderbetreungsgeld a meldezettel moj malej a otca a mam poslat este ten z AT ci slovensky ? a to im mam vsetko poslat a oni mi poslu informacie co dalej a na FA mam uz teda poslat ziadost na pridavky bo to im dlho trva tak aby mi aj stihli odpisat bo SVA vyplaca rodicak 6 mes. spatne

gedzid
22. jún 2012

@michaelachanel prosim ta a rodny list dietata musi byt v nemcine

gedzid
22. jún 2012

@michaelachanel a ked budem teda ziadat len o differenzahlung ten mam kam poslat a kedy ? a o rodicak si mam potom v SR poziadat a differenz. tiez hned ci az neskor ja som z toho jelen uz

michaelachanel
22. jún 2012

@gedzid takto mi to kamoška napísala ako si to ona žiadala : . Pridavky aj rodicovsky prispevok som poziadala na svk najprv co mi samozrejme priznali, potom som na svk ziadala o tlaciva 401 a 411 po 2x aj za rodicak aj za pridavky a obe tieto tlaciva som prikladala k ziadosti na financne o vyplatenie rozdielu k pridavkom a k ziadosti na sva o vyplatenie rodicaku. Najprv ti musi financak schvalit doplatok k pridavkom a oni potom posielaju na sva ze ti vyplatili rozdiel a tym padom ti vznika narok aj na doplatok k rodicaku od sva. Tam je toho ale viac co sa priklada k ziadostiam uz si to nepamatam ale ved oni povedia co este potrebuju dolozit.

rodný list dieťaťa nemusí byť v nemčine...vybav si na matrike rodný list so suchou pečaťou, také sa v´čšinou do zahraničia vydávajú

michaelachanel
22. jún 2012

@gedzid nie slovenké trvalé pobyty im treba poslať a nemusíš prekladať. a keďže si podáš žiadosť na rodičák a aj rodinné ( u mňa to trvalo 7a pol mesiaca kým mi schválili) ale SVa ti tým pádom, že si teraz pošleš žiadosť vyplatí všetko aj keď Ti rodinne dajme tomu schvália napr. len o 8 mesiacov...SVA v podstate potom už len čakať bude kedy im pošleš rozhodnutie z FA že ti schvaľujú prídavky.

PODAJ SI OBA źiadosti naraz aj SVA aj FA!!!!!!!! si ešte len tehu alebo už máš bábo?? ak áno aké je staré???

Pracovala si vo Wiedni ?? lebo ja tiež takže malo by im to stačiť.

gedzid
22. jún 2012

@michaelachanel uz mam od 3 apr- mali ma 11 tyz. a ja som bola v 19 bez. a na rodicak na SR potrebujem z SVA to ze som si platila odvody? a na finanzamt mam dat vsetko to co si ty tu uz raz uviedla tie meldezetle honorarnote zmluvu s rodinou asi nie ci? a meldezetel si tam mam dat z AT ci SR? dakujem moc mi pomahas

gedzid
22. jún 2012

@michaelachanel prosim ta a ta ziadost na FBH je na ten diferenzahlung ci ktora

gedzid
22. jún 2012

@michaelachanel a tebe SVA vyplatilo rodicak aj ked si nemala schvalene rodinne? ale ja ked budem mat len dorovnanie tak ti mi asi az raz rocne ci? ja xem tu variantu 12+2

gedzid
22. jún 2012

@michaelachanel a k pridavkom musim dat aj manzelov prijem a to tlacivo Beih 38 dakujem

michaelachanel
22. jún 2012

@gedzid tak si podaj teraz obe žiadosti aj do SVA aj na FA a aj keď Ti pozde schvália rodinné SVA Ti vyplatí všetko spätne (pol roka to platí vtedy ak požiadaš napríklad keď by mal maličký rok, tak by Ti en pol roka vyplatili) ale tým pádom, že ty požiadaš teraz vyplatia Ti vetko potom. Ja som bola v 9tke 🙂 fuu to Ti neviem povedať či to potrebuješ Sr zdokladovať že si si platili odvody. pošli na FA všetko čo som horie vyššie napísala, nebudú mať dôvod možno odkladať to taaaaaaak dlho. Meldezetll slovenský vždy!!! 🙂 nie to sú dve žiadosti 🙂
SVA mi zatiaľ rodičák nevyplatili, teraz som im poslala rozhodnutie z FA že mi to schvaľujú tak čakám čo mi napíše SVA. Toto neviem či ti aj rodičák budú raz ročne vyplácať laebo mesačne, to neviem. To je najlepšia varianta....aspoň si nebudeš musieť dlho platiť odvody. 🙂 áno pridaj im aj ten príjem a Beih 38 🙂

gedzid
23. jún 2012

@michaelachanel a aky to ten formular mam poslat na FA? a tak ten rakusky meldezettel nemusim posielat? a ked som ziadne rozhodnutie nedostala o Wochengeld tak co im mam poslat ci nemusim nic

gedzid
23. jún 2012

@michaelachanel atie vypisy z SVA za aky cas len tento posledny rok ci

gedzid
23. jún 2012

@michaelachanel a este to zo socialneho ze nic nepoberam to tiez musim na FA ja vlastne teraz len pridavky poberam

gedzid
23. jún 2012

@lussymusi ahoj uz si nieco zistila ja som volala na SVA a povedali mi ze im mam ziadost na rodicak poslat a poziadat o pridavky a podla toho mi uznaju rodicak a dostanem vlastne len doplatenie a vsetko by som mala ziadat v SR a v AT len doplatenie a dalej platit odvody a modlit sa aby mi to vyplatili bo pridem o peniaze kt. za odvody zaplatim fakt neviem ako to spravit ale vsetky papiere si obeham a skusim im to poslat a hlavne co mi v SR na socialnom povedia ci mi rodicak daju aby som mala z coho odvody aspon platit a zivit nas bude musiet mangel

gedzid
23. jún 2012

@michaelachanel a myslis ze nieco vybavim pretoze ja som sa na FA v 19 bez. bola pytat a mne povedal ked nemam zmluvu s rodinou a honorarnote tak ze pridavky nedostanem tak myslis ze im to teda bude stacit ked im to nepisem co si Ty

lussymusi
23. jún 2012

@gedzid toto iste viem aj ja...ale najprv musim mat vraj nejaky odklad o tom ze mi rodicak v AT nedaju a ten doplatok teda differenz dostanem az niekedy po pol roku a dovtedy si treba stale platit odvody...oni maju cas a my dovtedy umrieme od hladu na ulici kym sa oni rozbehnu:(

gedzid
25. jún 2012

@lussymusi ano to mne tiez na socialnom povedali ze mam mat dake pismo ze mi rodicak v At nedaju tak ho musim zohnat ja som z toho uz blazon

gedzid
25. jún 2012

@michaelachanel prosim ta a tie seky z SVA za ake obdobie a honorarnote tiez za ake vdaka

michaelachanel
26. jún 2012

@gedzid ja som im za rok 2011 zdokladovala. a Honorarnoten im predsa napíšeš ten list.

gedzid
26. jún 2012

@michaelachanel dik tak honorarnote im nemusim ziadne ani za rok 2012 co mam za 2 mesiace

michaelachanel
26. jún 2012

@gedzid uvidíš čo Ti napíšu, kt. honorare za kedy by možno od Teba chceli.

gedzid
27. jún 2012

@michaelachanel dakujem velmi pekne na SVA som poslala tu ziadost aj s prechodnym pobytom bo som tam volala a povedali ze mi potom poslu dalej co potrebuju a na FA musim este ist na socialne u nas po tie E 411 a 401 a manzel musi doniest potvrdenie ze kolko zarobi a z SVA to potvrdenie o WG to som im emailom napisala ale ci to poslu tak to potrva kym to vsetko zozbieram

kikoslawa
27. jún 2012

Ahojte zienky, chcem sa opytat Antrag na Wochengeld mam poslat mesiac pred odchodom na matersku? 26.augusta mi zacina materska dovolenka. Dakujem.

evita8080
28. jún 2012

čaute neviete ako to vlastne je , je to na 12 mesiacov alebo do 12. mesiaca dieťaťa ten posledný variant

evita8080
28. jún 2012

@evita8080 už viem do 12.

evita8080
28. jún 2012

baby myslíte že dá dá zmeniť variant keď už je schválený?

adrika78
28. jún 2012

@kikoslawa Antrag na Wochengeld, som posielala prvy 8 tyzdnvo pred pôrodom, potom by ti mali poslat vyrozumenie, ak budes rodit normalne tak ti plati aj 8 tyzdnov po porode, a ak cisarky, tak az 12 tyzdnov po porode, ale kazdy mesiac som im posielala antrag na wochengeld, matersku vyplatili v pohode, ale ked porodis, tak k Antragu na Wochengeld, prilozis prefotenu tehotensku knizku, prepustacu spravu o dietati, a prepustacu spravu o tebe, vsetko si prefot, a posielaj iba kopie, nechavaj si tie dokumenty, elbo ked budes ziadat o Kinderbetreuungsgeld, tak zase budu ziadat papiere, ako tehotensku knizku , a vsetko co som pisala vysie, a este ked bude mat dietatko 6 mesiacov, tak treba poslat na SVA potvrdenie od lekarky, ze chodis na ockovanie, a poradne, to nech ti vypise opeciatkuje, a spolu s tymi dokladm co som spominala posles, je to odveci, ale ziadaju to , tak si nechaj vzdy kopie navyse, aby si mala ked ta vyzvu, lebo oni su schory tam , stale im treba posielat tie iste papiere sto krat .