Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

danka1973
24. jan 2013

@janula022 poradíš prosím aj mne preklad formulára beih 38 do slovenčiny .díky

danka1973
24. jan 2013

kto mi poradí preklad formulára beih 38

rencsike
25. jan 2013

@dabet44 ztiahni formuláre E 401 a E 411 (ja som posielala slovenské ), to ti vyplnia a pošleš.

evko1
25. jan 2013

@dabet44 zo socialky potrebujes vyplneny a potvrdeny formular E401 a E411

evko1
25. jan 2013

@danka1973 ja ho prave vyplnam.Co potrebujes vediet?

evko1
25. jan 2013

@dabet44 stiahni si ho v nemcine aj ho v tom NJ vyplnaj podla slovenskeho vzoru.Nemozes v AT odovzdat uradny doklad v sl.jazyku.Zbytocne zaplatis za preklsd.je to cca7stran

dabet44
26. jan 2013

Dakujem.tie formulare E401 a E411 samozrejme mam tiez( v nemcine) ale tam sa nikde nepise kolko mesacne poberam rodicovskeho prispevku (195€) tam su len rodinne pridavky (22€),takze neviem ci by chceli zrovna toto. 😕

lauraa
26. jan 2013

@evko1 401 a 411 je len na rodinne pridavky nie? pokial viem, o KBG sa ziada na prislusnej kasse cez Antrag na KBG ci uz ide o mesacne vyplacanie alebo differenzahlung....

evko1
26. jan 2013

Na socialke ti musia 2 krat vyplnit oba formulare.to im ale musis povedat.Raz bude suma22.05 mesacne tie idu na Finanzamt spolu s formularom 38 a raz formular so sumou 195 mesacne tie idu do poistovne.Ziadost v poistovni som davala iba vtedy.,ked som otehotnela.to bol Antrag na Wochengeld a po narodeni malej aj prepustacia sprava z nemocnice a vtedy das ziadost na kolko mesiacov chces poberat vyrovnanie rodicovskeho prispevku.

kacero
26. jan 2013

prosím vás dievčence, a tie diferenz zahlung mi dajú bez aktívnej živnosti? a bez prechodného pobytu v At? od roku 2008 som pracovala v at na živnosť až do októbra 2012 ... teraz poberám Wochengeld, ale tie mi čoskoro končia ... čo ďalej?ďakujem za odpovede ;o)))

zuzana581
27. jan 2013

Ahojte. Viete mi prosím niekto poradiť, či dáva zamestnávatel v AT nejaký detský bonus 59,4 euro mesačne? Je také niečo na výplatnej páske, alebo čo by to mohlo byť? Ďakujem..

lauraa
27. jan 2013

@zuzana581 Kinderabsetzbetrag: Gemeinsam mit der Familienbeihilfe wird zusätzlich ein Kinderabsetzbetrag ausgezahlt. Dieser beträgt 58,40 € pro Kind und muss nicht gesondert beantragt werden.
nemyslis nahodou toto... to ti vyplacaju kazdy druhy mesiac automaticky s rodinnymi pridavkami, alebo este moze ist o danovy bonus Alleinverdiener( ak pracuje len jeden z vas) mozes si ho uplatit raz rocne v danovom zuctovani alebo ti ho mozu ,, vyplacat,, ako danovu ulavu mesacne....

zuzana581
27. jan 2013

@lauraa Ďakujem to bude asi ten bonus Alleinverdiener. Nejedná sa o mňa, ale o jednu slobodnú mamičku, čo pracuje v AT.

danka1973
27. jan 2013

Chcela som najst ten slovensky vzor na vyplnenie formulara beih 38

zuffovaeva
28. jan 2013

Ahojte, tak ja uz skoro 6 mesiacov cakam na schvalenie tych pridavkov a dnes som sa informovala na finanzamte. Povedali ze maju zakonnu lehotu 6 mesiacov. A aj ked mali hned vsetky dokumenty, nechaju nas cakat plneho pol roka, nedostaneme to ani o den skor :(.

bibyke
28. jan 2013

ahojte,chcem sa opýtať,keď pracujem ako v rakusku,mam narok poberat matersku z rakuska?a ako si to mam vybavit.planujeme si zalozit rodinu a neviem,ci sa mi oplati vybavovat si matersku v rakusku alebo radsej na slovensku :( nikto mi nevie poradit a ja sama neviem čo,kde a ako :( dakujem

ema14
29. jan 2013

ahojte vsetky babenky mam problem prosim pomoste mi ked nieko vie ako postupovat ked som sa vydala z prveho manzelstva mam 1 dieta terajsi manzel precuje a byva v rakusku ja sa tam ties ondlho odstahujem moj syn ma 5 rokov ma moj terajsi manzel nejaky narok na poberanie pridavku na dieta ktore nema adoptovane ked budeme zit na tej istej adrese a budeme pripojisteny nanho vopred dakujem

lauraa
29. jan 2013

@ema14 na rodinne pridavky , ziadost sa dava na finanzamte...

ema14
29. jan 2013

lauraa dakujem za odpovet ale ja to viem len neviem ci sa to ta vybavit ked moj terajsi muz nie je octom mojho syna ci ma narok vies lebo on je pracujuci ja niesom ja tam len mam prist a cim skor si tam chcem najst pracu

lauraa
29. jan 2013

@ema14 pokial budete vsetci v at tak ano.... o FB mozes poziadat predsa aj ty ked budes zit trvalo v AT....

zvachlicka
29. jan 2013

ahojte, prosim viete mi niekto poradit. Manzel pracuje v Rakusku a kazdy rok ziadame spatne o vyplatenie rozdielu rodinnych pridavkov z Rakuska, ktore su vyplacane vratane danoveho bonusu na dieta automaticky. Od 1.11.12 som zacala pracovat, znamena to,ze ja si tento bonus uz nemozem uplatnit? dakujem vopred za kazdu radu 🙂

micicici225
31. jan 2013

prosim poradte moj robi v AT od maja 2011, na maleho som si narokovala materske tam od kedy tam moj robi lebo tu na sk nemam narok lebo som nezamestnana,v decembri sa nam narodila dcerka a chcem poberat matersku mesacne.poradte ako to ide???lebo v AT ma odbili ze som mala na to podat ziadost uz v decembri.a to znamena ze teraz mam byt cely rok bez penaziii?? ako nechapem???oni min peniaze daju ale az v roku 2014 za cely rok mam cakat??ci co?nechapem???

malinovka333
31. jan 2013

@micicici225 podla vsetkeho si mala dostavat matersku už na malého,ale tam rva len do 2,5roka, nechapem prečo to neuznali odkedy tam tvoj muž robi, ale urcite mas pravo dostavat aj na malu, ziadnu ziadost si nemusela podavat,nech tam tvoj manzel prinesie papiere ze tu nic nepoberas,rodny list,a pokial sa to vybavi moze prejs aj pol roka ale vsetko ti doplatia ododna ked sa mala narodila,len sa nedajte odbit,

micicici225
31. jan 2013

@malinovka333 no ja som si vypitala papiere na socialke ze namam na nic narok a aj som ich dala uradne preložit,tak snad mi to uznaju konecne.na syna mi vyplatili a aj teraz som si davala ziadost na doplatenie za rok 2012.v auguste mal 30mes.

lili177
1. feb 2013

nemenila sa vyska pridavkov na rok 2013, neviete niekto?dakujem

janinkad
1. feb 2013

Baby dostali ste uz niektorá doplatenu matersku z WGKK-Andreasgasse?lebo ja ano ,malo by to byt od jula 2012,ale prislo mi 650 eur a to sa mi zda oproti prvej materskej veľmi malo.A to spm dala variantu 15+3,takze by to malo byt omnoho viac.A neposlali ziadne vyrozumenie( len nejaký Zuverdienstpauschale)a peniaze na ucet.Tak zistujem ci sa tam nieco zmenilo skor ako ich zacnem bombardovat.dik

milcus1
1. feb 2013

Baby, chcem sa informovat, ked mi na slovensku gynekolog vystavi papier Ziadost o materske, mam to zaslat do Socialnej poistovni, je to moja povinnost aj ked som nadalej zivnostnicka v AT a poberat Wochengeld budem z AT?
Alebo mam to brat ako nepodstatnu vec a len potom po porode ziadat od Socialky na SK pridavky na dieta a rodicovsky prispevok, prispevok pri narodeni dietata a priplatok k prispevku pri narodeni dietata?
Viem, ze na to by som mala mat narok, pretoze do AT posielam ziadost na KBG a Familienbeihilfe a raz rocne im potom zasielam ziadost o Differenzzahlung. Nahlasovali ste vy nieco na SK Socialnej poistovni alebo ste rovno po narodeni babatka ziadali od SK to co nam prinalezi? Prosim Vas o info DAKUJEM

ssiska
1. feb 2013

@milcus1 ja som na slovensku neposielala, je to zbytocne, ked nemas narok, detske pridavky na UPSVaR, ked mas narok daju, ked nie, len raz do roka ziadat Diferenzzahlung z rakuska

lauraa
1. feb 2013

@lili177 vyska pridavkov sa nezmenila......

lili177
1. feb 2013

@lauraa http://www.bmwfj.gv.at/Presse/AktuellePresseMel...
neviem velmi nemecky, teda ci sa toto aj stane realitou ci to nie je len nejaky navrh, neviete?