Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

sertapulam
25. apr 2013

@dabet44 ahoj skupina sa vola ako si vybavim wochengeld ,ci matersku? tak ju najdes na fcb

dabet44
25. apr 2013

dakujem 😉

malinovka333
4. máj 2013

@lucia2805 a naco mate cakat?mozno vam chybaju nejake papiere, lebo aj my sme to dostali minuly rok hned, at ento rok sme cakali zas 5 mes kym to schvalia, muzovi stale hovorili ze treba cakat a az ked som im tam ja zavolala mi povedali ze chyba jeden papier.

llienkal
5. máj 2013

Milé dámy chcela by som sa vás opytať na jednu vec.Mám problem,bývam v rakusku v prenajatom byte v ktorom sa vyskytuje plieseň.Zavolala som aj majiteľku nech sa na to pozrie,ona mi doporučila sprej na plieseň,a povedala že čo s tym ja mam?Kedže mám male dieťa a plieseň je nebezpečná tak by som sa chela informovať či neviete na ktorom urade by som sa mohla sťažovať,kontakt +adresa.A či je možne požiadať aj o vrátenie nejakeho najomnehodakujem za rychlu odpoveď.

llienkal
5. máj 2013

@malinovka333 ,ved to každemu hovoria,a oni na to maju 6 mesiacov

francesca23
5. máj 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtať, že keď som mala prerušenú živnosť v Rakúsku od 28. 2. 2013 a znova aktivovanú od 24. 4. 2013, či za marec a apríl neplatím odvody a či budem mať nárok na detské prídavky za tieto mesiace, ďakujem

francesca23
5. máj 2013

Ešte by som sa chcela spýtať či sa nenachádza nejaká slovenka v Innsbrucku v blízkosti Zimmeterweg, Alojs Schrott strasse Arzlerstrasse, Anton-Rauch strasse , Múhlau a tam niekde v okolí, ďakujem

verrin
5. máj 2013

ahojte zienky, prosím vás o radu, som v 6 mesiaci tehotenstva, pred 7 mesiacmi som pozastavila zivnost v rakúsku. Ak by som si ju teraz obnovila, mám nárok na wochengeld?ako dlho musí byť zivnost aktívna, aby som mala nárok na wochengeld?dakujem

renca910
11. máj 2013

ahojte potrebovala by som poradit,beriem posledny mesiac wochengeld,ake doklady a papiere treba dalej vybavovat?treba poziadat a rodinne a rodicovsky prispevok?dakujem za kazdu radu! 🙂

lauraa
11. máj 2013

Pokial byvas a manzel je zamestnany na sk budes o tieto davky ziadat na sk a potom poziadas rakusko raz rocne späten o doplatok rozdielu.

daimon
15. máj 2013

Ahojte pisem ohladom poistenia v At po skonceni vyplacania Wochengeld,poistenie automaticky konci v AT akurat mi prisiel list s poistovne zo slovenskej,ze ma v AT odhlasili,.

micicici225
16. máj 2013

Tak dnes man prišiel papier s finanzamtu ze schvalili rodinne,hura tak konečne sa po 5 mesiacoch dočkam snad aj materskej.a rodinne mam chvalene aj na tento rok poberat budem každy druhy mesiac

milacik65
16. máj 2013

ahojte, vie mi niekto poradit ci sa da ist na predlzenu matersku aj v rakusku? dakujem,

micicici225
18. máj 2013

@lauraa ahoj chcem sa ta spitat ze ked nam prišiel z finanzamtu papier na rodinne ze nam ich schvalili treba s tym papierom dakam ist alebo nam uz pridu korunky??dakujem

lauraa
19. máj 2013

@micicici225 nepotrebujes ist nikam.peniazky pridu na konto

micicici225
19. máj 2013

@lauraa a ja si tam vybavujem aj rodičak aj ten mi teda pride??alebo koli tomu budem musiet na kranken kassu?

lauraa
19. máj 2013

@micicici225 aha.Tak ano- potrebujes aj na ggk .musis dat Antrag a k tomu potrebujes schvslene rodinne pridavky.

bejelis
19. máj 2013

Ahojte žienky. Ja pracujem na živnosť v rakúsku od 05.06.2012.Od tohto času si tam platím odvody do SVA. Som vydatá a mám jedného syna. V novembri 2012 som zistila, že som opäť tehotná, a tak som si začala od 01.12.2012 platiť aj pripoistenie v rakúsku.Môj manžel má na Slovensku živnosť aj trvalý pobyt máme celá rodina na Slovensku. Ja mám v Rakúsku len prechodný pobyt. Chcem sa spýtať, či mi vzniká nárok na materskú dovolenku v Rakúsku a ako je to s rodičovským príspevkom.Na Slovensku nemám nárok asi na nič, keď si tu neplatím odvody. Za radu vopred ďakujem!!!!

swist02
20. máj 2013

Ahoj dievcata .
Asi sa budem opakovat , alebo mozno ani nie....Taktiez mam zaujem ak by sa dalo o matersku z rakuska ale moj problem je ze uz tam nepracujem. Vratila som sa na slovensko v 2 oktobra 2012 a asi do týzdna , dvoch som otehotnela . Predtým som tam pracovala rok aj 10 mesiacov na zmluvu takze myslim ze vsetky odvody sa riadne platili. Na slovensku som sa este zamestnala na asi mesiac a pol.

Takze teraz neviem .... mozem ziadat rakuske urady o nejaku matersku???

lauraa
20. máj 2013

@swist02 nie nemas narok, ved si uz davno bez aktivnej zivnosti v at....

lauraa
20. máj 2013

@bejelis wochengeld ti bude vyplacat rakusko teda tych 8 pred a 8 tyzdnov po porode a potom prechadzas na slovensky rodicak..... raz rocne si poziadas o doplatok rozdielu z at ale musis dalej platit odvody a mat aktivnu zivnost...

bejelis
21. máj 2013

Lauraa díky za odpoveď. A prosím Ta nevieš mi ešte poradiť, že asi za kolko mi prídu peniažky z wochengeld na účet a že či si mám o wochengeld žiadať každý mesiac? Prosím Ta, ak vieš ako to frčí, napíš!!!!! Díky!!!!!!
🙂

xlolax80
22. máj 2013

ahojte, co je potrebne na vybavenie materskej z rakuska? pracujem v rakusku, pobyt mam v sr. gynekologicke prehliadky osm zatial absolvovala v sr. budem vdacna za kazdu radu

lejlinka868
22. máj 2013

@francesca23 ahoj, odvody tusim neplatis a ani narok na pridavky za tie mesiace nemas..kedze na poberanie akehokolvek prispevku z AT je potrebne NEPRERUSIT,ANI NEZRUSIT ZIVNOST...🙂

lejlinka868
22. máj 2013

@xlolax80 http://www.opatrovanie-rakusko.sk/ tu mas vsetky potrebne informacie🙂

blackcat
22. máj 2013

dostal uz niekto dorovnanie z Eisenstadtu? alebo aspon postu s vypocitanymi davkami? alebo to prave oni natahuju az na tych 6 mesiacov? 😒

iwa27
23. máj 2013

ahojte kocky prosim vas ziadost na finanzamt sa musi len postov posielat,ci mozem aj mailom?dakujem

daimon
23. máj 2013

Ahojte baby ako je to s vyplacanim FB kazdy druhy mesiac,to maju narok aj vydate aj slobodne?Vraj of noveho roka sa to zmenilo a ma sa to kazdy druhy mesiac dostavat

francesca23
23. máj 2013

@lejlinka868 , ďakujem 🙂

blackcat
23. máj 2013

@daimon a mozem sa opytat, odkial to vies? mna by to samozrejme potesilo 🙂