Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

truhlinka009
28. jún 2012

@sirinka Ahoj, ja sa chcem opýtať, či si sa dopatrala prečo ti doplatili len 5,50Euro? Mne vypočítali doplatok za rok 2011 - 2,40Euro!!! Dakujem

sirinka
29. jún 2012

@truhlinka009 fiha...tak to je naozaj smiesna suma...ja som tam zatial nebola...v podstate mi nevyplatili ani prve dva mesiace, co som brala este na magdusku...len sa mi tam nechce ist, tazko sa mi organizuju tri deti haha

happy8051
29. jún 2012

@sirinka ahoj, konkretne teba sa chcem opytat ako mas vyriesene u deti zdravotne poistenie. prvu dceru mam pripoistenu spolu so mnou v at a tu ma preukaz VZP ktorym sa preukazujeme u pediatra. teraz sa mi narodila druha dcerka a neviem ako mam postupovat, treba zaniest do poistovne potvrdenie o trvalom pobyte oboch deti a E1O6? dakujem

sirinka
29. jún 2012

@happy8051 no ja aj moje deti sme pocas moje RD zdravotne poistene iba na SK.

happy8051
29. jún 2012

@sirinka aha cize ty nie si zivnostnicka?

sirinka
29. jún 2012

@happy8051 nie, ja mam TPP

truhlinka009
29. jún 2012

@sirinka ...no ja som tam bola a pýtala som sa ako k tej sume prišli, ze vraj to rozpočitali na obdobie 4 rokov, pretoze niektoré matky poberajú na SK RP "4 roky!", neviem ako k tomu prišli...a ze mi to všetko doplatia ked to na SK ukončia....podla nich mi ma stačit RP zo SK...neviem co mam dalej podniknút,ci mam napisat staznost,alebo co....

rencsike
29. jún 2012

@sirinka asi je to tak, už to spravili viacerím, odrátajú aj ostatné mesiace za ktoré dostaneš peniaze na SK. svinstvo, ale realita 😖 . mne odrátali aj Wochengeld, koleginka dostala normálne celú sumu... čo ktomu ešte dodať??? robia čo sa im chce 😠

sirinka
29. jún 2012

@truhlinka009
@rencsike fiha...to su teda fakt novoty...ale zase ked to doplatia, tak ok...ja som pri janulke napriklad wochengeld nedostala a maju aj oficialne vyjadrenie...takze si skutocne pocitaju od buka do buka.... 😠

gedzid
29. jún 2012

@adrika78 dobry a vy beriete rodicak z AT mne skoncili Wochengeld a idem ziadat o rodicak ale vo W mi povedali ze ked nepracujem tak ze nemam na nic narok

kikoslawa
29. jún 2012

@adrika78 Dakujem ti pekne, papiere posielaju na adresu na sk ci sem do AT ?? Ci to si sama asi urcim niekde v papieroch vsak?... a Antrag si si prefotila sama,ci oni posielali cisty stale ked to ziadaju kazdy mesiac. Ano nevedela som ake dokumenty ale uz viem dakujem...to asi preto aby mi neznizili tie davky.
Ja sa len modlim,aby mi to schvalili a nie o rok..ty si kolko cakala na Familienbeihilfe a KBG ?? A ozaj prosim ta citala som, ze je treba aj zalozit si ucet v banke v AT je to potrebne? Dakujem velmi krasne 🙂 pa

adrika78
30. jún 2012

@gedzid ahoj , ja som si poziadala o Kinderbetreuungsgeld, rodinne pridavky mi schvalili za minuli rok, ale ked ziadas teraz tak az v januari to vyplatia, ak mas manzela tak on moze poberat rodinne pridavky na slovensku a aj rodicovsky prispevok, ale musi byt zamestnany, ak nie je zamestnany, tak musia vyplatit tak ako rakusakom, aspon mne tak bolo povedane, ja tiez cakam, lebo manzel je teraz nezamestnany, a na slovensku vsetko zastavili, a ziadala som z AT , ale este mi neprisla odpoved, , narok mas na vsetko , ale musis si platit odvody, cely cas pokial budes poberat davky z rakuska , je to tazke , ale co uz, lepsie ako u nas, a da sa poziadat aj o socialnu pomoc, na jeden rok , treba vyplnit papiere a poslat.

adrika78
30. jún 2012

@kikoslawa ahoj, ja som neuviedla kde mi maju posielat dokumenty, ale vzdy davam adresu slovensku, nieco posielaju do rakuska a nieco na sk, Antrag som si novy stiahla zo stranky www.opatrovanie-rakusko.sk, tam su vsetky dokumenty , ktore potrebujeme, na familienbeihilfe som cakala asi cca 2 mesiace, ak mas ten dokument o schvaleni rodinnych pridav. tak az potom posielas ziadost o Kinderbetreuungsgeld spolu s kopiou rozhodnutia o rodinnych pridav., ano je potrebne zalozit si ucet v rakusku, lebo kinderbetreungsgeld neposielaju na sk ucty, nechapem tomu, ale je to tak, oni ti aj napisu v rozhodnuti, ze musis mat rakuske konto papapa 🙂

kikoslawa
1. júl 2012

@adrika78 Si zlata dakujem pekne 🙂 dufam budu nadomnou stat vsetci anjeli 🙂 pekny dnik

gedzid
1. júl 2012

@adrika78 manzel pracuje a pridavky berie on a ten rodicak mam ako na nho normalne vypisat alebo na seba a z AT ziadat len differenzahlung bo myslim ze mi nedaju mesacne ked budem zo SR dostavat rodicak. a teraz ale musim poslat papiere o pridavky ci nie? mala ma 3 mes. a ake papiere si tam vsetky posiela dakujem moc bo kazdy to ma inac a uz tomu nerozumiem cele tehotenstvo som to zistovala obehala urady a nikde mi nic na poriadok nepovedali

gedzid
1. júl 2012

@adrika78 ahoj a aky ucet v AT je najlepsie si zalozit dakujem

rencsike
2. júl 2012

@kikoslawa ahoj! ja som im napísala, že dalšiu korešpondenciu prosím na SK adresu a to im všade stačilo. na Wochengeld a FB nie je potrebné, ale KBG posielajú LEN na rakúsky účet (neviem prečo ), takže potrebuješ v každom prípade.

happy8051
2. júl 2012

kocky davali ste prekladat RL dietata ked ste posielali na WG? a spravu o novorodencovi... aky to malo text diky

kikoslawa
2. júl 2012

@rencsike Dakujem pekne, vraj preto ze je to drahe posielanie na sk ucet 🙂 tak mi to zistila aj jedna pani. Neviem vsak ci je to pravda..🙂

janinkad
4. júl 2012

@happy8051 na WGKK som posielala iba rodný list preložený,ak si rodila normalne.ak cisarskym tak aj prepústaciu spravu z porodnice.Spravu o novorodencovi naco?az ku KBG.
A k tvojej otazke .o pripoisteni dietata,aj som posielala E 106 a na pocudovanie mi prisla normalna karticka ta nova,kde je na druhej strane aj pre EU.a ja mam Trvalý PP.A starsi syn ma ako ja ,sice este do jula ,kedy mi konci Wochengeld.ale tam maju bordel.este 28.5 som posielala rodny list a ony mi poslali upozornenie minulý tyzden ze nemaju rodný list.kde sa to stratilo?a ja cakam na ich vyjadrenie ohladom Karenz,ani do roboty to nemozem poslat a za jun mi este nenabehlo na ucet WG.cakam do piatku a volam tam

gedzid
5. júl 2012

@adrika78 ahoj nevies mi pomoct s vypisanim tlaciva na rodinne pridavky Beih38. dakujem a ucet v AT potrebujem aj ked mi priznaju len Differenzzahlung

gedzid
5. júl 2012

@adrika78 a prosim Ta k pridavkam z AT potrebuju potvrdenie o prijme manzela dakujem

janinkad
6. júl 2012

@gedzid z Finanzamtu ti poslu peniaze aj na slovenský ucet,iba z Krankenkassy pri Kinderbetreeungsgeld nie.

gedzid
6. júl 2012

@janinkad tak na differenzahlung si budem musiet urobit rakusky ucet vsak to bude len dorovnanie a zbytocne ho oplacat ked dostanem len raz za rok

pingu1
9. júl 2012

ahojte kocky, kolko je prosim vas nemocenske a socialne poistenie v rakusku? lebo som nezamestnana, chcem byt tehu a budeme tam mat trvaly pobyt. mam narok na rakusky rod. prispevok?

ivkabianka
10. júl 2012

@adrika78 Ahoj neviem ake mas informacie ale ja som posielala normalne Slovensku ucet a poslali mi peniaze na Slovensko bez problemov...

gedzid
11. júl 2012

@ivkabianka a neviete mi poradit s vypisanin toho formulara Beih 38? mala sa mi v aprili narodila dakujem

ivka707
11. júl 2012

Zdravim vas🙂) čítam tuto diskusiu a zaujala ma, pretože môj manžel pracuje v Rakusku. chcela by som sa opytať, načo máme nárok. Manžel tam pracuje od apríla 2012, ja poberam rodičovky prispevok tu na svk. Ja a syn sme pripoisteny na manžela v rakusku. Takže máme nárok na pridavky a rodičovsky? A na matersku? V septembri sa nám narodi druhé babo... Ďakuejm pekne za odpoved.-) Ivka

rencsike
11. júl 2012

@ivka707 na doplatok prídavkov určite (raz ročne), ale materskú asi len na SK (pokiaľ to platí sociálka a vy tam asi nemáte platené poistenie). ale aj tak sa to oplatí 🙂

majcika
11. júl 2012

@rencsike rada by som sa spytala ako to je ked partner otec dietata pracuje vyse roka v AT a po porode by sme chceli ist za nim, ako to je s poistenim pre dieta a pre mna, co by sme mali urobit ako prve ked zatial nie sme manzelia? dakujem