Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

gedzid
21. júl 2012

@adrika78 ale rodicak manzelovi v SR daju to som este nepocula

gedzid
21. júl 2012

@adrika78 ale ked ja mam narok len na to doplatenie raz rocne z AT bo nepracujem to mi povedali a na FA mi nexu uznat pridavky ked nepracujem a tak tym padom mi ani rodicak nedaju a v SR zatial ma len mangel pridavky bo k rodicaku musim doniest papier ze mi v AT nic neuznavaju

kikoslawa
24. júl 2012

ahojte zienky, neviete poradit aky ucet v banke je najlepsie si zalozit v AT na KBG. A aky variant si mam zvolit 2 alebo 3 roky materskej ?? Dakujem 🙂

michaela12324
24. júl 2012

ahojte prosim vam poradte mi ako sa pise odvolanie ked vam neuznaju pridavky v rakusku dakujem

adrika78
25. júl 2012

@gedzid a to kde si robila v AT, ved ked si pracovala, a nadalej mas aktivnu zivnost a platis si ju, tak mas narok na pridavky z Finanzamtu, (ak pobera manzel na Sk, tak iba doplatok, priklad, 100,-€davaju plnu vysku, SK davuju 22,-€ a oni doplatia 78,-€ z AT, ), mne nechcu vyplatit teraz, az v januári 2013, ale ked som poslala ziadost na SVA ohladom Kinderbetreuungsgeld, tak ma eviduju, a ked budem mat pridavky , tak mi to zaplatia naraz, je to odveci, lebo tu nam stopli, a tvoj mazel ma narok, normalne aj na rodicak z SK, a AT iba doplati, normalne na urade socialnych veci a rodiny, maju doklady o tom, ze ma narok, len tie uradnicky su ťapy , ktore sa tomu nerozumia, tak nech si to nastuduju, lebo co vyplati AT, to nevyplati SK, a ak vyplati SK tak AT iba dorovna davku, tak to funguje.nedaj sa odbit ani v AT, ani SK.

gedzid
26. júl 2012

@adrika78 ahoj no ja som vo Wien v 19 bez. a ty ma radne odbili ja som im poslala vsetko k pridavkam ale zatial sa mi neozvali a v SR rodicak mi nexu dat bo ked nemam nic na papieri ze mi tam to nevyplatia ale oni mi aj tak iba to dorovnanie daju ked manzel pracuje a tebe sa kedy male narodilo vdaka

gedzid
26. júl 2012

@gedzid presne mne tiez z SVA napisali ze ma eviduju len sa bojim toho ze mi tie pridavky z AT nedaju ked nepracujem bo oni stale tvrdili ze musim pracovat a ja od maja nemam ziaden prijem a teraz v aug. treba odvody zaplatit tak to je vsetko doblba cakat a bohvie ci nieco doplatia

gedzid
26. júl 2012

@adrika78 dakujem za cislo urcite sa ozvem aj mna na SVA eviduju len sa bojim ze mi pridavky nedaju bo mne tvrdili ze musim pracovat a od maja nemam ziaden prijem a odvody za cvilu dojdu platit...

kikoslawa
26. júl 2012

ahojte 🙂 zajtra idem posielat Antrag na Wochengeld tak drzte palce 🙂 budem cakat co odpisu..

simkarobkova
27. júl 2012

Ahojte,
chcela by som vás poprosiť o informáciu 🙂 S partnerom sa snažíme o bábätko, vo februári sa ideme brať. Keď bývam v Rakúsku iba mesiac, čiže od júna, môžem poberať materskú cca v máji(ak všetko víde ako si želáme) ako jeho manželka?Ajue keď v tom čase tu budem evidovaná necelý rok?

anduska1111
28. júl 2012

Ahojte,je tu niekto,kto by bol ochotny mi poradit??S manzelom cakame babetko,on pracuje v Rakusku ja nepracujem a ani som nepracovala v Rakusku..Na svojho muza som pripoistena cize mam e-card.Rodit budem v Hainburgu. Trvaly pobyt mame obydvaja v Rakusku.Matersku budu vraj vypocitavat z manzeloveho platu...viete kolko percent z jeho platu? a ako dlho trva materska v Rakusku? Dakujem!Snad sa najde niekto kto mi poradi 🙂

lauraa
29. júl 2012

@anduska1111 matersku nepocitaju z manzelovho platu ale kedze si pripojistena a nerobila si dostanes od narodenia dieteta KBG, t.j. slovensky rodicak, vyska a dlzka poberania tohto prispevku zavisi od varianty ktoru si zvolis , najdlhsie vsak do 30 mes. veku dietata......
@simkarobkova ano mozes .....

kikoslawa
29. júl 2012

Zienky prosim vas,ako dlho ste cakali na vyrozumenie,ked ste posielali Antrag na Wochengeld ??? dakujem pekne 🙂

milcus1
29. júl 2012

ahojte baby, chcem sa opytat, kym poslem Antrag na Wochengeld mam este za ulohu oznamit SVA vopred ze som tehotna? potrebujem na to tlacivo alebo im iba telefonicky oznamit, ze uz nepracujem a aby mi nadalej posielali odvody na trvalu adresu ktoru mam na Slovensku, Dakujem pekne 🙂

anduska1111
29. júl 2012

@lauraa ako to mam chapat ze slovensky rodicak? to dostanem zo SVK? nie z Rakuska? viem ze pridavky na dieta dostanem z Rakuska ale co sa tyka rodic.prispevku ci materskej neviem viac info,ked sme sa pytali na urade v Rakusku ci dostanem matersku povedali mi ze hned ako si vybavim rodinne pridavky ktore budu pisane na manzela sa vybavuje materska a nevidia dovod preco by som nedostala...a nevies kolko je ten rodicovsky prispevok na tych 30 mesiacov?Dakujem!

matkoakubko
29. júl 2012

@anduska1111 ahojky,citam si tuto diskusiu,ja som si tiez presla svojim,neviem ako je to z materskou,ja som na nu narok nemala,ale na rodicovsky by si mala mat narok,podla toho ci ti schvalia rodinne,asi tak ze ak mas rodinne tak mas rodicovsky 🙂

anduska1111
30. júl 2012

@matkoakubko Ahoj,rodinne by mi mali schvalit len ta materska neviem fakt ako to je..asi hned zacnem poberat rodic.prispevok..ktory je na 30 mesiacov 14,53eur denne.Na tejto stranke som vlastne nasla velmi dobre info. http://www.opatrovanie-rakusko.sk/opatrovanie-r...

matkoakubko
30. júl 2012

@anduska1111 ahoj,ja som hned zacala brat rodicovsky,lebo som na matersku nemala narok,uz ani neviem z akeho dovodu a ano ja mam tu variantu 30+6 a tych 14,53,teraz som to pozereala v papieroch.a rodinne mam pravidelne,kazdy druhy mesiac 🙂

lauraa
30. júl 2012

@anduska1111 presne tak , kedze si tu nikdy nepracovala na matersku nemas narok len na rodicak tzv.KBG....budu ti vyplacane od dna porodu , samozrejme az potom ked ti priznaju pridavky....

kikoslawa
30. júl 2012

@milcus1 Ja som posielala papier od doktora prelozeny do nemciny ze som tehu...a oni mi poslali v obalke Antrag na Wochengeld.Poslala som aj to lebo uz mam mesiac pred materskou a cakam momentalne 🙂

kikoslawa
30. júl 2012

Chcem vas poprosit, zienky ako si platite odvody zo Sk ??? Domov vam chodia riadne seky?

milcus1
30. júl 2012

@kikoslawa dakujem za info, a nevies ako to je potom z odvodami? musim SVA nahlasit aby mi postu posielali na SK?

kikoslawa
30. júl 2012

no myslim,ze ja nahlasim ale vraj posielaju hned na SK adresu..ale pre istotu to napisem...

anduska1111
31. júl 2012

@matkoakubko Ok,tak to bude pravdepodobne aj somnou..a tie rodinne pridavky su kazdy druhy mesiac cca 150 eur ano?

anduska1111
31. júl 2012

@lauraa Dakujem,nevies nahodou kolko hodin mozem odpracovat do mesiaca ked budem na materskej?

matkoakubko
31. júl 2012

@anduska1111 ahoj ja neviem kolko presne to mam,lebo ja tam mam rozne priplatky surodenecke ,danovy bonus a kedze mam troch,tak ja viem iba vyslednu sumu..xi xi a ano su kazdy druhy mesiac

rencsike
31. júl 2012

@kikoslawa ja som im poslala list, že dalšiu korešpondenciu prosím na SK adresu (ale aj na Finanzamt) a potom tam nemáš problém 🙂

happy8051
31. júl 2012

baby chcela by som sa spytat dve veci: co vsetko od vas chceli pri vybavovani rodicaku a pridavkov? idem podavat ziadosti tak aby so,m na nic nezabudla a nechc sa to zase netaha tolko ako pri prvom dietati. a druha otazka je, ci sa cakacia doba na schvalenie a vyplatenie pri druhom dietati skratila, alebo ste tiez tak nekonecne dlho cakali. dakujem.

happy8051
31. júl 2012

@matkoakubko ake surodenecke priplatky mas a ako si o ne ziadala? aj info o danovom bonuse ta poprosim. mam dve dcery 21 mesiacov a 2 mesiace. diky

happy8051
31. júl 2012

@matkoakubko este otazka. ty si zivnostnicka, alebo mas TPP?