Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

zaba912
13. máj 2014

@lauraa tak to neviem co je mozes mi to nejako vysvetlit? dakujem

werka2401
13. máj 2014

Ja poberam matersku s rakuska 🙂co potrebujes vediet?

lauraa
13. máj 2014

@zaba912 najlepsie ked pojdes na krankenkassu a opytas Sa CI si zdravotne poistena alebo maß len Unfallversicherung

pata1102
14. máj 2014
pata1102
14. máj 2014

@julka
ahoj Julka prosím ťa ako dostávaš rodinne z AT raz ročne ? Ak ano už vam za rok 2013 vyplatili rodinné? Aj moj manžel robí v AT a ja som na SK a jeden krát ročne máme dorovnanie rodinných, no tento rok sme ešte stale nedostali za rok 2013 čo po ine roky sme uz o tomto čase mali podávali sme začiatkom februára dík za odpoveď

pata1102
14. máj 2014

@valuskova
ahoj už ste vybavili tie rodinné? aj my sme ten isty prípad že manžel robi v AT na zmluvu a oddtiaľ poberáme dorovnanie prídavkov. Podávali sme prvy februárový týždeň no doteraz nám nič neprišlo. po iné roky sme to mali po mesiaci od odovzdania papierov. vy ste už dostali peniaze z AT?

pata1102
14. máj 2014

@jujka
ahoj a už vam prišli peniažky? aj my sme asi vtedy podávali a zatial nič neprišlo, ake maš skúsenosti, treba ich otravovať za vyplatenie a pripomínať sa?

valuskova
14. máj 2014

@pata1102 Ahoj, my sme podávali začiatkom apríla, čakali sme na papiere od zamestnávateľa, a tiež ešte nič :( . Akurát som aj ja rozmýšľala či ich otravovať 🙂

pata1102
14. máj 2014

a vies uz o niekom kto dostal vyplatene?

sirinka
14. máj 2014

@pata1102 ja ma z viedne uz vyplatene aj Kbg a uz mi davaju kazde dva mesiace FB.

sisinka78
14. máj 2014

Ospravedlnujem sa ak sa to tu uz spominalo, ale je tu niekto kto pobera rodinne dvojmesacne a patri pod Bruck?

pata1102
14. máj 2014

no my patríme pod bruck a poberame raz rocne a nevieme sa k nim dostat, kedy si to podavala? a kolko odvtedy uplynulo casu kym vam to vyplatili?

sirinka
14. máj 2014

@pata1102 ja som tohto roku ziadala uz konecne preratanie kbg, kedze predtym mi vyplatili len male ciastky a posielala som zaciatkom marca tusim a hned prisla aj odpoved. FB uz prechadzaju na ten dvojmesacny interval, tam mi sami poslali papiere, aby som vsetko skontrolovala, doplnila a vyplacaju, netreba uz davat ziadost.

malinovka333
18. máj 2014

prosim Vas treba aj na Kbg potvrdenie o pobyte zo slovenskeho uradu ?

zuza02
19. máj 2014

Dobry den. Som na materskej, mam zivnost, poberam vsetko zo slovenska a v rakusku mi doplacaju. Momentalne planujeme druhe babo, chcem sa spytat, ci budem mat potom narok po dobrati wochengeld na druhe babo aj na rodinne pridavky na obidve deti, ci len na to druhe?..pocula som ze pridavky sa vyplacaju len do dvoch rokov veku dietata. dakujem za odpoved

janulkadavinci
20. máj 2014

@malinovka333 ano treba potvrdenie o pobyte aj matky(teda poberatela) a aj potvrdenie o pobyte dietata!

simona0709
22. máj 2014

ahojte dievčata, aké máte skúsenosti s odosielaním pošty z finanzamtu v Brucku? v utorok poobede mužovi povedali že je všetko nachystané na odoslanie tak by ma zaujímalo, koľko dní podľa vašej skúsenosti ide pošta a potom následne peniaze na účet. Ďakujem za informácie

lubica2
22. máj 2014

@aimal ahoj, prosím ta vedela by si my niekoho poradiť kto by mi vybavil prídavky na deti v at, kedže ja nemčinu neovládam a moj manžel teda už ex sa už 3 roky vyhovára že doklady poslal ale stále nič nechodí. Potrebovala by som vedieť kde je chyba. Ďakujem

aimal
26. máj 2014

@lubica2 a byvas v Sk? Pretoze tu vyzaduju trvaly pobyt ,bez toho nemas narok. Neviem ti takto narychlo poradit,Ked nic neviem napis mi kludne ake papiere mas pre deti uz vybavene, potrebujem viac informacii Napr. Ste v Rakusku al..na Slovensku. Rada pomozem

aimal
26. máj 2014

@simona0709no,ahoj,cez postu ide vsetko pomalsie, Ale mne to prislo do dvoch tyzdnov a peniazky tiez.

aimal
26. máj 2014

@zaba912 Ahoj,a mas v Rakusku trvaly pobyt? Si poistena?

macik662
27. máj 2014

Ahoj aimal Prosim ta ja poberam aj pridavky a aj matersku v rakusku, dnes nam konecne schavlili pridavky ,nevies prosim ta kolko trva kym pridu peniaze?na ucet alebo postou ?

duska88
27. máj 2014

@macik662 max. do tyzdna, zalezi co si uviedla v antragu ci konto alebo postou.

macik662
27. máj 2014

@duska88 dakujem,postou nam to posielali minuly rok prislo mi to tusim do 2tyzdnov, dnes od manzela pytali bankove konto tak ho im tam dal,tak som zvedava

misicka2107
28. máj 2014

ahojte zianky som opatrovatelka robim na zivnost cakam babetko bola som sa osobne informavat ohladom rodicovskeho kinderbetrouns. kedze s wochegeldom niieje problem bola som na finanzamte za pracovnickou ktora to bude aj mne schvalovat pytala som sa jej ze chcem byt doma s malym na slovensku ze ake mam moznosti takisto som jej povedala ze musim mat priznane rodine aby som dostala kinderbetrouns. odpovedala mi ze ked sa male narodi mam si dat ziadost plus mi vymenovala doklady ktore budem potrebovat a dodala ze ak chcem byt s malym doma a dostavet peniaze z rakuska musim im dat vyhlasenie ze ak dieta dovrsi 2 roky bude naspat pracovat v rakusku ak sa tak nestane vsetky peniaze musim vratit ze rodiine mi prizna na 2 roky

happy8051
2. jún 2014

baby prosim poradte. chcem spatne pastavit zivnost. kbg sm poberala d 6.6. 2013. potom uz len FBH na dve deti kady druhy mesiac. ako mi zvysili odvody, neoplati sa mi uz zivnost. chcem sa opytat k akemu datumu maximalne mozem spatne pozastavit. dakujem

lauraa
3. jún 2014

@happy8051 spätne pozastavit zivnost nemozes, len presne k dnu oznamenia prislusnemu uradu...mozes to urobit ale cez net...

janka0408
4. jún 2014

ahojte..prosim vas vedel by mi niekto poradit ako napisat list koli rodicovskemu pridavku do rakuska? potrebovala by som od nich vediet ci je vsetko v poriadku alebo im este nieco chyba? dlho sa nam uz neozvali a ja neviem po nemecky... ☹

majka1992
5. jún 2014

Ahojte, chcela by som sa opýtať, som tehotná a manžel robí v rakúsku a ja som nezamestnaná, čo mi všetko treba vybaviť, aby som dostávala z rakúska materskú a rodinné prídavky alebo ako to je, ked chcem dostávať MD a RP zo zahraničia. Dakujem

duska88
5. jún 2014

@majka1992 na matersku narok mat nebudes, ale na rodicovsky prispevok a rodinne ano, po narodeni dietata treba vyplnit ziadosti, ktore stiahnes z netu, ziadost na rodinne: antrag auf familienbeihilfe + rodny list dietata, potvrdenie o pobyte teba a dietata (ja som davala oboje prelozit do nj), potvrdene e401, e411 zo socialky, treba zaslat na finanzamt v mieste bydliska tvojho mm. Na rodicak je ziadost: antrag auf kinderbeutreuungsgeld, budes k tomu potrebovat to iste co k ziadosti na pridavky + este odomna chceli aj moj rodny list a do 18.mesiaca veku dietata im treba dolozit prefotenu zdravotnu dokumentaciu a ockovaci preukaz dietata+prefotenu tehu knizku, tak si ju nezabudni dat nejako trsnepred porodom ofotit, lebo po porode uz zostava v nemocnici, toto zasa zasles na poistovnu v ktorej je mm poisteny. K ziadostiam treba este tusim pracovna zmluva mm, ale to ja uz neviem, to si riesil uz on sam, neviem ci od neho chceli este daco. Ziadosti mozes podat naraz, ale budes musiet pockat na schvalenie pridavkov a este ten papier potom zaslat do poistovne k ziadosti na rodicak. Je toho dost, mozno je to aj trosku o nervy 😀 , ale tak oplati sa ...
@janka0408 ahoj, ako dlho sa ti uz neozvali? 😒