Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

tecko28
30. apr 2016

@ziza55 mala som dobu urcitu do 30.6. 2015, nastup na MD 29.8. , takze vraj som teraz ako nezamestnana po materskej

ziza55
30. apr 2016

@tecko28 aha..no v kazdom pripade to musis mat z uradu prace ze ti nevyplyva zo slovenska narok na vyplacanie RP a tvoj manzel si poziada v rakusku v plnej sume...ale vyplatia iba pol roka dozadu...mohol si hned poziadat ako sa babo narodilo...

fabovazuzana
30. apr 2016

@tecko28 ak si robila 2 roky pred tým tak máš nárok na podporu

neontiger
4. máj 2016

Tu nájdete, ako vybaviť rodičovské príspevky v Rakúsku..
http://niesomdoma.eu/2016/04/ako-vybavit-rodico...
Tu o rodičovských príspevkoch po nemecky https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/...
Tu nájdete ako požiadať o materské príspevky v Rakúsku?
http://niesomdoma.eu/2016/04/ako-poziadat-o-mat...

nicolette1
17. máj 2016

Prosím Vás, aké sú podmienky nároku na príplatok k rodičovskému príspevku - Beihilfe zum pauschalen Kinderbetreuungsgeld ? Žiadosť sa podáva až po priznaní rodičovského príspevku? Koľko spätne možno žiadať vyplatenie tohto príplatku? ďakujem

ziza55
18. máj 2016

@nicolette1 mozes ziadat polroka spatne...ziadost o beihilfe mozes poslat spolu so ziadostou o KBG,
rocny prijem tvojho manzela, resp partnera nesmie byt vyssi ako 16200eur brutto...mozu overovat a mozu vymahat aj spatne..pokial zistia ze prijem bol za dane obd vyssii

nicolette1
18. máj 2016

@ziza55 ake doklady je potrebne zaslat? Rovnake ako pri KBG + nejake doklady o vyske prijmu? Nemate prosim vypisanu takuto ziadost? Velmi by mi to pomohlo. Dakujem

ziza55
18. máj 2016

@nicolette1 ziadne ine doklady...iba vypisanu tu ziadost o beihilfe...fuuuha...ja som ziadost zasielala minuly rok tak nemam..., ani prijem netreba zasielat----oni si to peveruju cez socialku nnasu

6mia6
11. jún 2016

Ahojte, cajame tretie babo a chcem sa opýtať aka birokracia ma caka a kedy sa to zacina vlastne vyvavovat. Co vsetko im poslat. Pri starších sme vybavovali len pridavky. Babo sa ma narodiť 1.11. Ďakujem

zuzcao8
11. jún 2016

asi to nie je k téme,ale predsa...treba dať vedieť rakúskemu úradu,že už som úrade práce? Po poberaní rodičovského z Rakúska...už mi skončil....ďakujem veľmi pekne za odpoveď

fabovazuzana
11. jún 2016

Dobrý deň. Vie nám niekto povedAT aky je ďalší postup keď máme rodinné schválené do júna ?posielajú niečo doMOV alebo máme ísť my?

1975renca
11. jún 2016

@fabovazuzana treba poslat vsetko to iste alebo odniest osobne ako pri prvom raze,niektore FA posielaju,no mne roky nic nechodi,vždy dokladam vsetko ako na začiatku a aj to kontroluju

6mia6
13. jún 2016

Ahojte, cajame tretie babo a chcem sa opýtať aka birokracia ma caka a kedy sa to zacina vlastne vyvavovat. Co vsetko im poslat. Pri starších sme vybavovali len pridavky. Babo sa ma narodiť 1.11. Ďakujem
Momentalne som na urade prace bez podpory. Mam ci nemam vybavovat E106 v zdravotnej poisťovni?

katy1781
4. júl 2016

Dobry vecer nevie mi nahodou niekto poradit ako to funguje ked wochengeld som poberala z rakuska aj tu so rodila ale teraz by som chcela ist domov na sk ci mam narook na ten diferencial alebo nie nepracovala som na zivnost takze odvody si platit nebudem priatel pracuje sezonne v rakusku dakujem

janinkad
17. júl 2016

Baby tie co mate trvalý prac.pomer.konecne mi uz vyplatili KBG na dceru ,aj po odratani naseho rodicovského po 3 rokoch.huraaa,aj ked uz ma 4🙂ako ste to mali vypaltené?teda ja mam pocit ze ma riadne ogabali,ked porovnavam s prvým z roku 2010.vtvtedy som mala vyratané 15,50 na den,vyplatili to do 20 mes.a pokoj a vtedy prisla fajna ciatka penazi🙂teraz ze 3,30 na den.to co je ???to mi pridali nejaku 100 navyse ku nasemu rodicovskému,ked som mala dostat minim.600e.ani ziadne vyratane len peniaze na ucte.oplati sa mi tam písat a odvolavat sa??

ziza55
17. júl 2016

@janinkad ahoj presne moj pripad...schvalili mi tiez nejakych 3,30 pri variante 20+4..., v januari nastupujem naspat do prace...to bude mat maly 20mes...,
stale cakam ze mi nejaku ciastku vyplatia naraz a zvysok po3rokoch ked doberiem na sk...
takze tebe platili len tych3,30 20mesiacov a potom az po4rokoch doplatili??? a aku ciastku? diky zuzana

janinkad
17. júl 2016

@ziza55 ahoj,ja som mala variantu 15+3.vypaltili mi na dva krat do 15 mes.zivota malej,a vtedy napisali kolko,tuto smiesnu sumu,ale povedala som si uvidim kolko doplatia po 3 rokoch.no a doplatili,2336 eur,ale ako to vypocitali ani Pan Boh nevie,ale sak konecne.papiere som dala hned v maji ked mala 3 ale teraz si to ony sami posielaju medzi uradmi AT-SVK,takze to aj trva,sama by som si to rychlejsie vybavila.im to trvalo viac ako rok.

ziza55
18. júl 2016

@janinkad dakujem

wildcat
19. júl 2016

Ahojte chcem sa spytat,mame 3 mesacne babatko.ja dostavam na SR rodicovske 200€
Priatel moze ist pracovat do rakuska na zmluvu. Mali by sme potom narok na Kbg z AT? Ja som pred porodom nepracovala.

ziza55
20. júl 2016

@wildcat potom uz nie zo slovenska...mala by si narok na vsetko z rakuska

wildcat
20. júl 2016

@ziza55 a na tu sumu 450eur alebo mozem poziadat o kratsiu variantu 10+2 alebo 20+4?

ziza55
20. júl 2016

@wildcat ak ti stopnu na sk a zacnu vyplacat AT..tak 450eur mesacne je varianta30+6 ta najdlhsia.., 20+4 je tusim 624e/mes. a 12-2 je vyse 1000 eur

fabovazuzana
20. júl 2016

My sme dostavalí 5 €na den A len na rok A teraz nám to skončilo A teraz neviem ako to bude ďalej či budú vyplácať ďalej

janinkad
20. júl 2016

@fabovazuzana az ked skoncis poberat matersku zo SK ti doplatia ostatne

fabovazuzana
20. júl 2016

Ale prečo ja som si dala variant 30+6 tak už nič nedostanem lebo aj rodinné sme mali len na rok

fabovazuzana
20. júl 2016

Katastrofa cele rakusko

mizupizu
20. júl 2016

@fabovazuzana každý rok treba posielať žiadosť aj všetky potrebné doklady inak nič neposlu

marcah
20. júl 2016

@fabovazuzana rodinne ti predlzia. Mne tiez davaju stale iba na rok ale potom v pohode predlzia ak sa u vas nic nemenilo. Aky si bundesland? Ja som s ich systemom spokojna. Aj tak obdivujem ako zvladaju ten napor cudzincov a z toho xyz podvodnikov.

fabovazuzana
20. júl 2016

@marcah A teraz kedy vyplatia už tam bol muž A za jún som nedostala

xmilix
22. júl 2016

Kocky stretli ste sa so zamietnutim ziadosti o ausgleichszahlung? Zamietli mi na rok 2016 s odvovosnenim ze mi karenz skoncila v okt.2015 ale mne sa vtedy narodilo dalsie dieta s ktorym som momentalne v karenz a prac.pomer mi stale trva. Akym paragrafom argumentovat v odvolani? Poradite?