Poberá niekto materskú z Rakúska a býva na Slovensku?

vlastulka
20. nov 2007

Chcela by som sa poinformovať, či tu je niekto kto poberá materskú z Rakúska. Môj manžel tam pracuje, ja som na SR nezamestnaná, tak mám nárok poberať materskú a rodinné prídavky odtiaľ. Je tu ešte niekto taký ským by sme mohli otom pokecať?

1975renca
5. nov 2016

@lucinka511 ano,potom by ti malo príst vyrozumenie že ta odhlasujú,na SK budú od nich potrebovat tlačivo,ja som si ho extra žiadala z poistovne z AT,klasicky som napísala žiadost a oni mi ho poslali po obdržaní mojej žiadosti,formulár je E104 a na základe neho ta potom zase prihlásia do ZP na SK,myslím že som žiadost posielala len mailom,nepamätám asi a oni mi ho aj mailom poslali,vytlačila som ho a hotovo...to všetko som vybavovala po skončení materskej v AT,tých pár týždnom po pôrode

vroni
5. nov 2016

@lucinka511, ano, staci

lucinka511
6. nov 2016

@1975renca dakujem.

janinkad
6. nov 2016

@vroni @ziza55 jasne ze to odrataju,ved kazda berie do 36 mes,zo SK,inak to ani nejde.ale kedze som mala inu skusenost z prvej materskej,vtedy vyratali uplne ine peniaze....omnoho viac. mam TPP v Rakusku,uz 10 rokov,nie som opatrovatelka,mozno odratali aj nieco co som zarobila,kedze som nastupila do prace ked mala mala 2 roky a mozno som presiahla ten limit

balkica
6. nov 2016

@janinkad tam je 16200€ v hrubom.. Vypočítajte si 🙂

vroni
6. nov 2016

@janinkad, nie, odratavaju to len posledne roky, dovtedy vyplacali vsetko, potom si to niekto (konecne) spocital... So zarobkom to nema nic.

ziza55
7. nov 2016

@janinkad hej to mi je jasne a uplne logicke ze z sk berieme36mes a zaratava sa to som---ale ja som sa pytala na to eihilfe zum pauschalen KBG co sa pobera z rakuska 12mes pre tych ktori maju nizky prijem..., to je uplne extra davka cize by tam nemala byt zaratana...ci?

fabovazuzana
8. nov 2016

Dobrý deň. UŽ ste dostali za tento mesiac peniaze?

ziza55
8. nov 2016

ano fbh +kbg

balkica
8. nov 2016

Ano dnes

810
20. nov 2016

Viete mi prosím poradiť aké pečiatky potrebujem do mutterkindpassu ? Maly uz ma rok aj mesiac a musím spätne doplniť pečiatky od doktorov a poslať im to ...myslím že jedno je od môjho gynekológa a to druhé od detskej doktorky . Neviem si to preložiť a aby som tam nestrieľala dátumy .ďakujem za radu

wildcat
20. nov 2016

@ivka707 prosim ta ked si ziadala v AT o kbg tak zo slovenska nic nepoberas? Kde si ty s babom poistena?

balkica
20. nov 2016

@810 od gynekologa treba mat 5 prehliadok do porodu a od detskej do roka 5 prehliadok

ziza55
20. nov 2016

@810
od gyndosa:
1. do konca 16-teho tyzdna

2.17-20-ty týždeň
Prehliadka u gynekológa.

3. 25-28-y týždeň
Prehliadka u gynekológa.

4. 30-34-ty týždeň
Prehliadka u gynekológa.

5. 35-38-y týždeň
Prehliadka u gynekológa.

a tych druhych 5 ma byt od pediatra

1. v priebehu 7 dni od narodenia
2. 4-7tyzden dietata
3. 3-5mesiac
4. 7-9mesiac
5. 10-14mesiac

810
20. nov 2016

@ziza55 Ďakujem veľmi veľmi pekne

810
20. nov 2016

@balkica Ďakujem Vám za odpoved

ivka707
21. nov 2016

@wildcat nie na slovensku nepoberam nic,ked som isla ziadat o rodicak,taj mi pani povedala ze nemam narok nanic..tak ziadame v rakusku aj rodicak aj pridavky...

wildcat
22. nov 2016

@ivka707 mne tiez na SR stopli davky. prave idem vypisovat ziadosti. Si prosim ta ty a dieta poistene na SR? alebo je potrebne byt koli Kbg poistena v rakusku??

ivka707
23. nov 2016

Poisteny sme vsetci ja plus deti na sk,manzel v at...ked mozem poradit,tak si dsj vsetko prelozit do nemciny myslim rodny list a vsetko co sa da...urychli to proces..viem z vlastnej skusenosti... ked sme davali ziadost po ine roky v slovencine,tak schvalenie trvalo aj 6 mesiacov.teraz sme poslali v nemcine a do dvoch tyxdnov aj peniazky na ucte...

wildcat
23. nov 2016

@ivka707 to vazne tak rychlo schvalene? Asi zalezi aj od mesta. RL uz mam prelozeny. Mam nachystane: antrag, e401,e411, mutterkindpass,meldezetel,RL, je este nieco treba? Viem ze potom treba dolozit vysetrenie dietata.

henriett19
24. nov 2016

Baby priatel si daval potvrdzovat v AT na urade e411, pre schvalenie rodinnych pridavkov na rok 2017 a vraj mu to nechceli potvrdit, kvoli nejakemu novemu zakonu, ktory je momentalne v Bruseli a caka sa kym sa schvali/neschvali. Neviete prosim o aky zakon ide? Dakujem

lauraa
26. nov 2016

Zrejme novy zakon o rodinych pridavkoch.

balkica
28. nov 2016

@henriett19 to je blbost, nemal sa nechat odbit..uz vymyslaju hluposti, nevedia co si vymysliet

wildcat
2. dec 2016

Takze nase nove info z wgkk je ze ka ked som s malym na SR budeme pocas poberania Kbg poisteni v AT. Jedine potrebuje este Anmeldebescheinigung maleho. Myslete ze nam ho vydaju aj bez toho aby mal haupt alebo nebenwohnsitz v AT. Ja mam Anmeldeb. lebo som uz byvala v AT.

marcah
2. dec 2016

@wildcat no Anmeldebesch. sa vydava na zaklade prihlasenia k pobytu. Ved aj samotny nazov je odvodeny od "anmelden". Nechapem preco to po vas chcu ked nebýváte v AT. Ved to nedava logiku.

wildcat
2. dec 2016

@marcah ved aj mne to je divne. Bud chcu aj meldezettel alebo nic. Nemozem tam prihlasit maleho ked tam nebude byvat.

wildcat
10. jan 2017

Tema trocha mimo pridavkov. Je tu neaka mamicka ktorej otec dietata pracuje v AT a plati vyzivne na dieta na SR, ked neziju rodicia dietata spolu?

wanesaz
10. jan 2017

@wildcat .Otec mojho malinkeho je rakusan,aley sme sa len dohodli a plati mi 400euro mesacne.

wildcat
10. jan 2017

@wanesaz a mozes mi napisat kolko zaraba? Pre rakusana to je ine davat 400€ ako pre slovaka.

wanesaz
10. jan 2017

2000euro zaraba.Ale.dam ti stranku ti sa to da vypocitat.
http://www.jugendwohlfahrt.at/unterhaltsrechner...