Predĺžená materská a škôlka?

misko03
25. aug 2007

Chcem sa opitať ,je možné poberať rodičovský príspevok do 6 rokov dieťaťa z dlhodobeho nepriazniveho zdravotného stavu a dať dieťa do škôlky? ale len na 4 hodiny na doobedie.Čítala som vyhlášku ale tam je že ano a pod tým hneď že nie tak teraz neviem.Ďakujem Monika

danielik79
25. feb 2011

baby mne ešte žiadne vyrozumenie neprišlo tak čakáme.

pink_lady
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_rybka
28. feb 2011

@bubinko83 ja sa chystam tiez poziadat, som slobodna mamicka, pracujem, nemam mamu a o malu sa staram uplne sama. Chodi do skolky, ale je stale chora, doma s nou tak casto nemozem zostavat (aj 2,5tyzdna v mesiaci), takze musim platit opatrovatelku. Co sa tyka financii, velmi by mi to pomohlo, platiti opatrovatelku je pre mna velka zataz a doma zostat nemozem, lebo z prispevku by som neutiahla ani najom a kazdy vie, ake je tazke najst si po materskej vobec zamestnanie.

lola31774
3. mar 2011

ahojte som nova a moc by my pomohla rada !!! môj syn ma atopicky ekzem a je alergik,v auguste bude mat tri roky a chcela by som ostat na predlženej materskej ale platenej,mame ist aj do kupelov na mesiac,už vidim ako by my v robote vyhoveli!!!! tak aj preto. neviem ako mam postupovat a či mame teda aj šancu ziskat platenu matersku!!! dufam že my niekdo poradi, dakujem a kedy to mam vlastne začat vybavovat?

asma
3. mar 2011

@lola31774 ahoj lola...
Nemam osobnu skusenost ale vlastne moja svagrina je teraz asi masiac je na predlzenej materskej lebo maly kôly alergii bol stale chory.... matersku si podavala na urade ale potrebujes k tomu dobry posudok od jeho alergologičky.. oni chodia do BA na kramare, kym mal posudok iba od deckeho tak nic.. takze ak mas alergologicku tak sa jej popitaj vlastne ona ti da aj papiere k tomu... Dufam ze som ti pomohla..

lola31774
3. mar 2011

ahoj dakujem za radu,vlastne ja si môžem vypytat aj od kožnej aj od alergologičky posudok, no uvidime sama som zvedava!! ešte raz moc dakujem

danielik79
3. mar 2011

ahojte tak dnes mi prišlo že mám prísť vyplniť novú žiadosť na RP a zo sebou si mám doniesť aj občiansky a rodný list dieťaťa tak zajtrá zbadám či to schválili a nakolko.

danielik79
3. mar 2011

@lola31774 na 5 strane všetkých vybavovačiek čo sa týka písala o tom lucik77 .
@jana_rybka aj ty si pozri tú stranu ak si to ešte nečítala.

katecameron
3. mar 2011

@danielik79 tak skvele gratulujem a v dovbrom aj zavidím ja cakam na verdikt ale pravdupovediac neverím ze to schvalia uz som sa zmierila s tym ze sa budem urcite odvolavat ja som volajaky pesimista

danielik79
3. mar 2011

@katecameron ešte negratuluj zatial prišlo len to predvolanie a neviem či a nakolko to schválili inak si dali na čas.Trvalo im to skoro 6 týždnov.

katecameron
3. mar 2011

@danielik79 ale ked mas ist s obcianskym arodnym listom tak snad schvalili 😉 mne neschvalili kedysi a vobec som tam nesla s obcianskym la rodnym listom tak podla toho usudzujem ze ano

danielik79
3. mar 2011

@katecameron ja tiež neviem vybavujem to všetko prvý raz inak si myslím že to schválili ale neprišlo vyjadrenie do kedy ,len dnes dá sa povedať že sa to pohlo .

katecameron
3. mar 2011

@danielik79 no mne ked to pred rokom neschvalili tak presne po 1mesiaci mi volali zo UPSVar ze tmi neschvalili a ze tam mam príst nieco podpísat tak som isla podpísat taky papier a na zaklade toho ze ja som to podpísala im 1mesiac trvalo kym mi napísali vyrozumenie ze neschvalili ja som to podavala 22,2tak teraz uvidím co a ako aj napriek tom u ze 3lekari mi tam napísali ze neidporucaju zaradit dokolektívu neverím ze to uznaju napísali to pediater pneumog a davala som tam prefotenu repustaciu spravu z nemocnice januarovu ked sme lezali v nemocnici zo zapalom pluc zapalom stredneho ucha a petechiami tam mi doki do prepustacej spravy napísala ze vzhladom na castu chorobnost neodporuca zaradit do kolektívu lenze nemala som tam napr.od alergologicky aa podrobne imunologicke vysewtrenie nam idu robit v pondelok aj ked od pediatra mame napísane ze ma atopicky exem nemame to potvrdene od koznej tak oni to podla mna nebudu akceptovat

danielik79
3. mar 2011

@katecameron a dala si vypísať posudok aj od alergologa ? Čo ti tam chýba môžeš tam ešte doložiť tým že to tam doneseš.Zavolaj si tam a ešte sa povypituj.

lola31774
3. mar 2011

@danielik79 ahoj dakujem za radu,moc m to pomohlo

danielik79
3. mar 2011

@lola31774 a kým ti príde vyrozumenie to trvá 4-6týždňov.

katecameron
3. mar 2011

@danielik79 ved vravím ze nie iba pneumologicka od alergo len prefotene posledna sprava lenze ja tam nemam co dolozit kym malemu urobia tie vysetrenia a kym budu vysledky tak uz budem vediet uz aj ich verdikt ale to neva ked sa budem musiet odvolavat uz budem mat vsetko od alergologa tym padom sa budem odvolavat uz s vysledkami poprípade dam písat posudok alergologicke ja som jej to nemohla dat vypísat lebo som tam bola len prvy krat u tej novej alergologicky tak ale az boh da slova pneumologicky tiez niesu na zahodenie uvidím tu alergo.mam tak trochu ako zadné vratka

danielik79
3. mar 2011

@katecameron no uvídíš ved ked písala aj detská tak alergologička by to väčšinou len odpísala od nej aspoň ja som to tak mala a ešte doložila výsledky.Ale myslím že by ti to mali schváliť ved už tolko si sa s nimi natrápila aj prostredie si už menila s nima a to by už bol vrchol všetkého keby to neschválili.

evka25
4. mar 2011

Ahoj @lucik77 , chcem sa ťa opýtať, lebo už si na PRD, tiež by som si chcela predĺžiť RD, môj syn má atopický ekzém a šelest srdca, povedala som o tom mojej doktorke a ona na to, že tento rok to riadne pritvrdili, ale dala nám výmenný lístok na alergoimunológiu a že mám ísť na sociálku, no a taktiež by som chcela dať synčeka aspoň na štyri hodinky do škôlky, prosím poraď mi ako mám postupovať v týchto veciach, ja fakt neviem. S ekzémom sme chodili len ku kožnej a so srdiečkom na kardio, takže nejaké záznamy o tom sú. Ďakujem ti za odpoveď.

katecameron
4. mar 2011

@danielik79 na slovensku je zial v setko mozne osobne poznam jedno dieta ktore je natom o kusok lepsie ako moje len ma imunodeficienciu a nic ine a na 1krat im to schvalili vo ZV ale to bolo pred 2rokmi tak moznop z roka na rok pritvrdzuju lebo vela mamiciek to zneuziva zialbohu nato doplatia tie ktore to fakt potrebuju

lola31774
4. mar 2011

@asma ahoj diky moc,dnes som si bola zobrat tlačivo a mam si to dat potvrdit u všetkych doktoroch a odovzdat a vraj si ma potom zavolaju,tak som zvedava

danielik79
4. mar 2011

@katecameron no dnes som tam bola schválili mi na 17 mesiacov a vyplňala som novú žiadosť na RP nakolko tá prvá žiadosť čo sa podáva je len na posúdenie .

asma
4. mar 2011

@lola31774 neni začo som rada ze som mohla pomoct..

evka25
4. mar 2011

@katecameron No to máš pravdu, že to niektoré zneužívajú, uvidíme ako dopadneme my. V pondelok pôjdem na sociálku a v stredu máme ísť na vyšetrenie k alergoimunologičke. A vy baby konkrétne ste si to kedy začali vybavovať? Lebo môj malý dovŕši 3 roky až koncom júla, ani neviem ako dlho to trvá a vybavuje sa. Či nie je na to priskoro a tak... 😖

danielik79
4. mar 2011

@evka25 treba si ísť na Upsvar vypítať žiadosť a s tou žiadosťou zájdeš najprv k detskej dr a potom dáš vypracovať posudky u kožnéj a alergologovi a správy s kardio len dolož a ak ste boli aj niekde v kúpeloch tak aj tie správy treba k tomu doložiť ,potom s vyplnenou žiadosťou odovzdať naspäť do Upsvar a potom čakáš 4-6týždnov kým príde vyjadrenie alebo predvolanie.
Ked ti ju schvália treba to nahlásiť do zdrav.poisťovne a na socialne.

evka25
4. mar 2011

@danielik79 ďakujem za info. 😉

ada11
4. mar 2011

takže aby som mala jasno - najprv posúdi zdra. stav detský lekár a potom terba doložiť posudky od odborných lekárov ? Lebo posudok mi napíše pneumolog, kožný, ale chdíme aj na očné /časté zápaly oč. spojiviek/ a na nefrologiu - treba posudok aj od nefro. a očnej, alebo len správy z vyšetrení ? V pondelok idem s dcérou na krátku /verím to, že krátku/hospitalizáciu za účelom vyšetrenia , treba aj to potom predložiť? Maminy, vy ste mali výsostne napísané, že dieťa nemá byť zaradené alebo , že sa nedoporučuje zaradiť do kolektívu? Vaše detičky nebudú chodiť ani na pár hodín do MŠ? Ak by mi to schválili, tak ja by som ju chcela dať aspoň na pár hodín do škôlky a podla toho by som zobrala aj úväzok v práci? Veď to dieťa potrebuje aspon trochu byť v kolektíve. Budem v nejakej "nevýhode" ak poviem, že ju chcem dať na pol Dňa do MŠ?

danielik79
4. mar 2011

@ada11 ja som to v posudku od alergologa a od detskéj mala asi to musia tam napísať a na 4 hodiny dieťa môžeš dať do škôlky pokial to dovoluje zdravotný stav dieťaťa.S robotou som niekde čítala že nesmieš robiť ak máš platenú ale pre istotu sa opýtaj radšej na Upsvar.Neviem ti to s určitosťou povedať.

habibi78
4. mar 2011

@ada11 ja som mala priamo na tlacive vypisane diagnozy z plucneho, kde napisala primarka ze nedoporucuje zaradenie do kolektivu, na druhej strane tlaciva mi dala tu istu info pediatricka. K tumuto tlacivu som prilozila kopie lekarskych sprav... plucne, kozne, imunologia, kardiologia..... zo vsadial kde je sledovana.... tetusky na up v senci chceli len lekarske spravy nie staarsie ako pol roka, ja som tam dala od narodenia vsetky.... po 6 tyzdnoch mi prislo vyrozumenie, ze mi schavluju predlzenu rd zo zdr.dovodov plucnej nedostatocnosti a respiracnych poruch dietata.... V skratke, malej staci ze niekto vedla nej kychne a hned dostane zapal priedusiek alebo pluc, atd....
Do skolky ju od septembra planujem dat aspon na doobedie, nech je s detmi, aj ked ratam ze bude viac doma marodovat, ale nech si organizmus pomalicky zvyka..... no a ak ti dieta bude v skolke zdrave, tak ty sa mozes zamestnat podla novych pravidiel toto up neskuma, prispevok budes poberat pocas celej doby schvalenej predlzenej rd, davaju to na 1 rok, po uplynuti 1 roka treba zase predlozit papiere od lekarov, ci sa zdr.stav dietata zlepsil alebo nie.
Ja som sa vyslovene pred 2 mesiacmi pytala na up, co sa stane ak ju dam do skolky, ci pridem o prispevok, ak sa zamestnam, ci pridem o prispevok..... odpoved bola NIe, teraz to uz oni neskumaju, prispevok mi ostane ci bude dieta doma alebo v skolke, ci budem ja chodit do prace alebo budem doma.... este sa tetusy smiali, ze oni mi ho vlastne na cely buduci rok nanutili, ci ho chcem alebo nie, dostanem.... 😉
snad som ti pomohla...

habibi78
4. mar 2011

ja som predlzenie rd nenahlasovala ani zdravotnej ani socialnej poistovni.... na up mi bolo povedane, ze oni tam vyrozumenie o schvaleni posielaju postou, takze nie je potrebne nic nahlasovat..... hmmm..... dufam ze je to urcite tak, nerada by som mala nejake nedoplatky, alebo co..... 😕 😕