Predĺžená materská a škôlka?

misko03
25. aug 2007

Chcem sa opitať ,je možné poberať rodičovský príspevok do 6 rokov dieťaťa z dlhodobeho nepriazniveho zdravotného stavu a dať dieťa do škôlky? ale len na 4 hodiny na doobedie.Čítala som vyhlášku ale tam je že ano a pod tým hneď že nie tak teraz neviem.Ďakujem Monika

deti3
22. jún 2011

@danielik79 ahojky,zajtra sa chystam k lekarke,no ona je trosku divna,co jej nepovies nespravi ,ale podla nalady samozrejme 😒 .Zo synom chodim iba na alergo.no mavame opakovane zapaly hornych dychacich ciest.Dam ti vediet,ako reagovala ,ako bola nadcena, ked ma opat videla,nakolko som doteraz behala s dcerou po lekaroch,nemocniciach,ked som ju prosila pred 2r,ze sa mi nezda,odbila ma a teraz vysledok vysetreni potvrdil sme celatici.Takze preto tie obavy,co ona napise ,ci to bude o.k. 😝 .Dakujem,pekny zvysok vecera

danielik79
22. jún 2011

@deti3 😀 tak máme asi rovnaké dr ale to sú asi všetky také náladové.Ved jéj povedz čo tam potrebuješ napísať a daj si urobiť aj posudok od alergologa ten ti tam určite vypíše čo potrebuješ do posudku a ked ste ešte aj celatici prefoť si správy z kontrol a pridaj ich k tým papierom a ak máš aj správy z nemocnice aj tie tam si prefoť a pridaj a aj kúpelné správy ak máte proste všetko za posledný rok a pol.

danielik79
22. jún 2011

@deti3 inak keby mala protesty tak aj ty sa ozvy že si to nevybavuješ pre seba ale hlavne pre tvoje dieťa s ktorým sa ona rozhodne trápiť nemusí.

deti3
23. jún 2011

@danielik79 ahoj,tak bola som u lekarky.Bola som prekvapena,nemala ziadne namietky.Zajtra si mam prist pre tlacivo,vraj mi to vypise.Uvidime co mi tam napise.Ale uz som sa aspon rozhybala.Prosim ta a kolko od podania ziadosti si dostala vyrozumenie?Dakujem 😎

danielik79
23. jún 2011

@deti3 ja som dostala vyrozumenie až po tých 5 týždnoch ale dostava sa aj skôr zhruba 30-60dní.

malinkaaninka
26. jún 2011

posudok mi prišiel do mesiaca.nepíšu dokedy platí.ako mám tomu rozumieť?

deti3
26. jún 2011

@malinkaaninka ahoj,kolko mate rockov?Ja este len cakam na vyrozumenie a ak sa mozem opytat,mas to aj platene 😒 ,ak ano aka ciastka to je 😀.Ja by som chcela do 6r,ale vraj to davaju na 1rok a potom opat na prehodnotenie,takze ti neviem odpovedat 😝

danielik79
26. jún 2011

@malinkaaninka na konci by si mala mať napísaný dátum platnosti 😉

danielik79
26. jún 2011

@deti3 nedávajú to len na jeden rok riadia sa aj chorobnosťou dieťaťa niekomu dávajú aj na viac .Na našu malú mám vybavenú zatial na 17mesiacov a potom sa uvidí a kamoška má dokonca až do 6rokov.

deti3
26. jún 2011

@danielik79 ahoj,vidis kazdy hovori inak.Ved uvidim,ako to bude,ak to dostaneme,ci sa budeme 😀
alebo 😠,










@danielik79

bubinko83
29. jún 2011

ja si myslim že davaju na dlhšie ako rok PD iba tym kde nehrozi nejake zlepšenie stavu ,bud telesne postihnutie alebo cukrovka.

ada11
30. jún 2011

dnes sme boli na kontrole na nefrologii a dokina mi povedala, aby som Anet nedávala do škôlky 😕 ja som normálne na mraky a mám červíka v hlave 😠 ja som chcela , že aspoň na 4 hodky, ale ona, že nieee...... 😕 v práci som už dohodnutá kedy mám nastúpiť a teraz čo....mám nad čím rozmýšľať...... 😠

čo sa týka dĺžky trvania, tak závisí asi nielen od zdra. stavu, ale asi aj od miesta bydliska, lebo tu u nás na viac ako rok nehrozí.....potom sa musí ísť na posúdenie zdrav. stavu opäť 😕

katulka555
30. jún 2011

ahojte,nam predlzovali vzdy po roku,teraz naposledy sme to mali od januara iba do juna,tak cakam ci nam to este na posledneho polroka predlzia,potom uz bude mat dcera 6 rokov.

danielik79
30. jún 2011

@ada11 aj u nás chodí jedna mamina s malým na nefrologiu a tiež jéj dr vynadala ale ku podivu sa jéj celkom dobre držal malý.Mne tiež dr vynadala ked som jéj doniesla papiere že chcem dať malú do škôlky ....poviem len tolko že ked mi ochorela som ju radšej nechala na mesiac doma a teraz ku koncu školského roka ju dala skoro na celý mesiac a už celkom pekne sa držala až na trocha soplíkov a pokašliavanie bola celkom dobre.Závisí to aj od teba či ju dáš ale dieťa potrebuje aj trochu kolektív a deti vo svojom veku.

malinkaaninka
1. júl 2011

@danielik79 mám tam len,že lekárom posudkovej kom.nebola stanovena kontrola.ale dátum žiaden,že dokedy to platí. 😒

malinkaaninka
1. júl 2011

@deti3 krpec ma 4 roky.čoho sa najviac bojim,že sa pomenia zakony a zrušia možnosť navštevovať škôlku.to by ma piclo.

erika160669822
1. júl 2011

Pripajam sa do vasej diskusie.Aj ja si chcem poziadat o predlzenu platenu matersku a co mam kamosku tak ta ma az do 6 rokov uz schvalene.Mne povedala ze to davaju do 6 rokov ziadne po polroku alebo po roku zas pred komisiu.Tak ja tiez neviem potom kde je pravda.Ja si ju zacnem vybavovat az na rok v juni.

danielik79
1. júl 2011

@malinkaaninka tak potom treba sa ísť spítať na urad podla všetkeko máš to do 6rokov.

katulka555
1. júl 2011

@erika160669822 no tak ja si nevymyslam,mne to predlzuju tak ako som napisala.tiez som tomu nerozumela,ale je to tak.myslim ze to zalezi od zdravotneho stavu,dcera ma caste zapaly priedusiek,sennu nadchu,atopicky ekzem.cim je starsia,tym byva menej chora.v aprili bola na lieceni a odvtedy mi chora nebola.tak asi preto to davaju po roku.ze je tu sanca ze uz nebude nutne byt s nou stale doma.naposledy mi dali na papier ze mi ju predlzuju do 30.6. z dovodu castych respiracnych ochoreni.teraz som musela poziadat o dalsie predlzenie a sama som zvedava,ci mi to este na toho polroka predlzia.a myslim ze je tu ta odborna lekarska komisia na to aby posudila jednotlivy pripad...jedno dieta je na tom horsie,daju mu to do 6 rokov,druhe dieta je na tom lepsie,daju mu to na rok.a niekomu tu predlzenu nedaju vobec...

bubinko83
1. júl 2011

Ono je to s predlženim asi v každom meste inak a myslim že tam o tom obdbi rozhoduje aj diagnoza. My sme to boli tiež dnes zaniest a u nas sa to predlžuje vždy po roku.Aj nam to posudkova lekarka hovorila,vraj si mam prefotit všetky spravy odo dnes od odbornych lekarov,ked si to budem na buduci rok predlžovat aby sa to tam založilo.

strociatka
2. júl 2011

prosim vas a stacilo vam doporucenie od obvodneho, alebo ste museli obehnut aj odbornych lekarov ako napr. imunolog, gastroenterolog a pod?

danielik79
2. júl 2011

@strociatka nám určite nestačilo musela som vybaviť posudok od imunologa

katulka555
2. júl 2011

@strociatka aj nam dala navrh na predlzenu rodicovsku dovolenku alergologicka - respektive ona mi dceru vylucila zo skolky,ked mala zacala chodit do skolky po mesiaci sme boli na alergologii a doktorka ju vylucila,dala mi papier a navrhla predlzenu rod.dov.co viem tak vzdy musis mat odporucenie od nejakeho odborneho lekara...

pitik
2. júl 2011

mne napisala posudok len imiúnologicka, spomenula aj diagnozu z gastra, ale nic som neprikladala navyse. prvy krat nam to schvalili na rok, po roku som davala opat ziadost a uz to dali bez dalsej kontroly, cize by some to mali az do 6. rokov. ale kedze sa nam v auguste narodi babo, tak aj ta budem dalej doma. maly ma diagnostikovanu hlavne astmu a intoleranciu laktozy

bubinko83
3. júl 2011

@strociatka Nam napisala posudok kožna doktorka a imunolog a samozrejme cele tlačivo musi vypisat detska doktorka.Ale nieje to take jednoduche musia tam byt doložene rozne nalezy za posledny rok a ked sme išli pred posudkovu tam som brala cely zaznam synov prefoteny.

strociatka
3. júl 2011

a davaju to aj spatne? nieco take som pocula, ale moc tomu neverim, takze nas caka strasne moc vybavovania

habibi78
3. júl 2011

@erika160669822 ja mam tiez zatial na rok predlzenu rodicovsku, po roku dolozim lekarske spravy a potom sa to bude zase predlzovat.... ono to nie je tak, ze kazde dieta je chvalene do 6 rokov, zalezi od diagnozy a od prognoz ako rychlo sa z toho dieta moze dostat....

pitik
3. júl 2011

@bubinko83 vy ste boli aj osobne pred posudkovym lekarom s dietatom? lebo este som o takom pripade nepocula, nas posudkovy maleho nevidel, aj pani na UPSVR mi hovorila, ze treba, aby to bolo podrobne vypisane lebo lekarni nevolaju deti pred komisiu. nam to cele komplet vypisovala len imunologcka

habibi78
3. júl 2011

@pitik nie osobne, ono len dolozis papiere a tie idu pred akoze komisiu.... ale nie je to komisia doslovne 😉
tiez som este nepocula o tom, co pise @bubinko83 ale asi to tak vynimocne je....
cim podrobnejsie mas vydokladovanu diagnozu, tym menej otazok posudkovy lekar ma, vtedy nekontaktuju rodicov.... ak su nejake nejasnosti, zvyknu chciet aby sa dolozili lekarske spravy 🙂

bubinko83
3. júl 2011

@habibi78
@pitik nie nebola som tam so synom.Asi som to zle napisala sorry. 😒 Bola som tam sama posudkova lekarka si to kukla a povedala čo ešte treba tak som išla k detskej prefotila som cely zaznam a zaniesla som to naspet k posudkovej.