Predĺžená materská a škôlka?

misko03
25. aug 2007

Chcem sa opitať ,je možné poberať rodičovský príspevok do 6 rokov dieťaťa z dlhodobeho nepriazniveho zdravotného stavu a dať dieťa do škôlky? ale len na 4 hodiny na doobedie.Čítala som vyhlášku ale tam je že ano a pod tým hneď že nie tak teraz neviem.Ďakujem Monika

bubinko83
3. júl 2011

ja som tam bola s mužom asi to vas pomylilo,lebo som napisala :išli sme 😉

habibi78
3. júl 2011

@bubinko83 takze zahada je vyriesena 😵

malinkaaninka
3. júl 2011

@strociatka uznali mi spätne,robia to.záleží aký dátum sa uvedie ako začiatok ťažkostí.a či ho uznajú 😉

strociatka
3. júl 2011

@malinkaaninka dobre vediet, dakujem velmi pekne, tak ideme skusat....

lola31774
8. aug 2011

@tatolu ahoj,prosim o radu ako to je ked môj syn dovršil tri roky,mame schvalenu predlženu matersku do marca 2013 a malý sa stale pyta do škôlky,,mame atopicky ekzem a v oktobri ideme do kupelov a uvidime ako na tom bude,,rada by som nastupila do prace,pani na socialke mi povedala že prispevok mi budu nadalej vyplacat aj ked nastupim do prace,ale teraz neviem ako to je zo škôlkov ,či len na 4 hod,a kde mam ist a koho o otom informovat. dakujem

tatolu
8. aug 2011

@lola31774 Lola, podľa nového zákona, ak máš priznanú predĺženú rodičovskú so zdravotných dôvovodv a k malému zabezpečíš adekvátnu starostlivosť kdekoľvek (teda aj v škôlke aj na 8 hodín, aj štátnu), môžeš aj ísť do práce a o RP neprídeš. V Tvojom prípade ho môžeš smelo teda dať aj do škôlky na 8 hod.
😉

lola31774
8. aug 2011

@tatolu to važne,lebo malý sa strašne pyta do škôlky,a keby všetko dobre dopadlo tak by som chcela vyskušat od marca škôlku a keby nemal nejake komplikacie tak bych rada nastupila do prace!!!a čo mam povedat škôlke? mam aj nahlasit že sme na predlženej rodičovskej,lebo neviem ako to je so zdravotnov poistovnov,vraj chodia kontrolovat deti do škôlok,aby som potom nemala nejake problemy,lebo vraj ho môžem dat len na 4 hod a aj to nie stale tak neviem!!!!hrozne moc dakujem za radu a prajem pekny den

pitik
8. aug 2011

je to mozne, tiez som bola s malym na predlzenej RD so zdravotnych dovodov, nastupil najskor v januari na 4 hodiny, potom som sa dozvedela, ze moze chodit cely den, tak od aprila siel na cely den, normalne som to povedala riaditelke, nebol s tym ziaden problem.

lola31774
9. aug 2011

@pitik ahoj,treba to nahlasit potom aj v zdravotnej poistovni,že malý nastupuje do škôlky a ja do prace,teda ak by tu škôlku zvladal,tak bych rada nastupila ,len neviem ako to je s poistovnov dakujem

pitik
9. aug 2011

@lola31774 ja som nahlasovala v ZP len to, ze mi schvalili predlzenu RD, nic viac, nechala som tam kopiu rozhodnutia. Ale ja som nestihla ist do prace 😀 Tiez som to tak planovala

tatolu
14. aug 2011

@lola31774 Lola v ZP treba nahlásiť, že nastupuješ do práce-ale RP nemôžu zobrať-to dáva UPSVaR. Z UPSVaR budeš dostávať RP naďalej. Kontrola v tomto prípade je bezpredmetná. Zákon nepustí. 😉

deti3
4. sep 2011

@danielik79 ahojky,tak sa ozyvam po odmlke prazdnin.Tak ,tu predlzenu RD nam schvali na rok a potom opat,na kontrolu.Od zajtra nastupujeme do skolky na 3h,tak uvidime ako to budeme zvladat,ci nezostaneme nastalo doma 😉 .No,najlepsie by bolo, aby sme boli zdravucky(sen kazdej maminy) 😎

danielik79
5. sep 2011

@deti3 tak to je super gratulujem aj naša dnes nastúpila na 3 hodiny lebo na viac ju zatial fakt nechcem dávať a som aj rada lebo mi už pol roka nebrala atb.....ale uvidím ako bude zvládať aj tento rok.A ako ty píšeš sen každej maminy je mať detičky zdravé 😵

elizabeth453
6. sep 2011

ahoj..som na platenej RD, mozem dat malu do skolky na cely den? ona chodi zatila len na 4hod, ale nechce ist domov..

paula80
6. sep 2011

@elizabeth453 podľa najnovšieho zákona môže ísť vraj aj na celý deň, náš tiež chodí, ale len na doobedie 4 hodiny, po obede ho beriem domov...

elizabeth453
6. sep 2011

aj nasa chodi len doobeda, ale nechce ist domov, ze ona tam chce spat, pytala som ucitelky, zevraj nie je problem..len neviem, ci z toho nebude pruser,,,nemam prehlad v zaonoch 😒

ada11
7. sep 2011

maminy neviete mi poradiť - ak je matka na PRD platenej a nastúpila do zanestnania, tak má o tej PRD upovedomiť aj zamestnávateľa ?

alami
10. sep 2011

@elizabeth453 podľa nového môže byť v škôlke na celý deň
@ada11 no ja si myslím, že áno, to by bolo divné, žeby o tom nevedel 😅 ak máš dôvod na to, že mu to radšej nechceš oznámiť, ak to nie je potrebné, tak si to over na UPSVaR, či si alebo nie si povinná.

bianka234
12. sep 2011

ahojte, prosím Vás niekoho o radu. Malý bude mať o necelé 2 mesiace 3 roky, chodí doobeda do škôlky, ale pre jeho zdravotný stav si chcem požiadať o predlženie rod.dovolenky, ak sa to tak teda volá, lebo som čítala všeliaké názvy. Kto ste takto, koľko dopredu to treba vybavovať, a koľko vlastne dostávate? Ďakujem 🙂

lucinda7
12. sep 2011

@bianka234 vybavuje sa mesiac dopredu.....pred dovršením 3 rokov...teda je treba podať žiadosť mesiac dopredu lebo tolko trvá kym sa vyjadria 😝 a potom dostavaš klasicky rodičovsky 190,10e 😎

monalisatko
12. sep 2011

@bianka234 ahoj. U nás (KN) si to môžeš podať len po dovŕšení 3 rokov. Ja som si to podala asi mesiac pred tým a vrátili mi to, že je to skoro, nech prídem keď malá dovŕši 3 roky. U nás to trvá cca týždeň, kým to schvália. Ja som to podala na komisiu v pondelok a ďalšiu stredu mi už volali z úradu, že tam prišlo rozhodnutie, mám si ho ísť prevziať. Je to individuálne, záleží od lekára, ktorý to schvaluje. Treba sa opýtať, lebo som tu čítala, že niekomu to trvalo aj 6 týždňov.

danielik79
12. sep 2011

@bianka234 ahoj ja som vybavovala mesiac aj pol dopredu a schválili mi ju presne ked mala malá 3roky.Treba si ísť na Uprvar zobrať papiere dať ich vyplniť k dr detskéj ,dať vypracovať posudok a potom to naspäť aj s priloženými správami od odborníkov(prefotené) odovzdať späť

tinuskaha
12. sep 2011

@danielik79 a komu treba dat vypracovat ten posudok??

janka_pn
12. sep 2011

@elizabeth453 podla mojich vedomosti, ak si na rd zo zdravotnych, moze na cely den, ak si z vlastnej vole a chces, aby za teba odvadzal stat do poistovne... tak moze len na 4 hodky 😉

janka_pn
12. sep 2011

@tinuskaha odbornemu lekarovi 😉

danielik79
12. sep 2011

@tinuskaha ano od odborníka ako alergolog,kožný.....za to platíš .Ja som platila nejakých 7e v january.Inak ked si pozrieš túto tému tak sa dočítaš že niektorým to vyplňala detská ale u nás na socialnom v Šuranoch vyžadujú hlavne od týchto

janka_pn
12. sep 2011

@ada11 podla mna s tym zamestnavatel nic nema a nemusis mu to vesat na nos 🙂 treba to len asi oznamit poistovni, ze za teba odvody dava zamestnavatel a nie stat. zamestnavatelovi musis mesiac dopredu oznamit, ak chces zostat na tej predlzenej rd doma, ak teda chces...

monalisatko
12. sep 2011

@danielik79 to fakt si platila za to, že ti dr. vyplnila papier??? Mne to vyplňovala detská a nič som neplatila. Doložila som fotokópie papierov z poslednej kontroly u alergo, prepúšťaciu správu zo šrobárovho a kópie papierov v tom čase prebiehajúcej choroby (hnisavá angína, inf. mononukleóza a hemophil v hrdle) Toto mi úplne stačilo na schválenie na 2 roky.

danielik79
12. sep 2011

@monalisatko ja som platila za posudok nie za vyplnenie u detskéj dr

monalisatko
12. sep 2011

@danielik79 aha, no ja som žiadny posudok nepotrebovala 🙂