Predĺžená materská a škôlka?

misko03
25. aug 2007

Chcem sa opitať ,je možné poberať rodičovský príspevok do 6 rokov dieťaťa z dlhodobeho nepriazniveho zdravotného stavu a dať dieťa do škôlky? ale len na 4 hodiny na doobedie.Čítala som vyhlášku ale tam je že ano a pod tým hneď že nie tak teraz neviem.Ďakujem Monika

habibi78
25. okt 2011

@bianka1 takze myslis ked zaslem iba aktualne lekarske spravy, ze to bude stacit? 😕

bianka1
25. okt 2011

@habibi78 ano ved ide iba o kontrolu 😉 ty tam žiadosť máš teraz sa bude iba posudzovať či sa v priebehu roka nezlepšil zdravotný stav 😉 ked ty alergologička napíše že stav nezmenený alebo zhoršený tak ti zase rodičovsku predlžia 😵 držím palce

habibi78
25. okt 2011

@bianka1 ahaaaa....hmmm...skusim to takto, dakujeeeem 😉

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dankadina
10. nov 2011

@evamarek77 možeš ale len na pol dna

janka_pn
10. nov 2011

@evamarek77 mozes na cely den, ak si zo zdravotnych dovodov

alami
10. nov 2011

@evamarek77 môže byť na celý deň a ty sa môžeš aj zamestnať. nepochopiteľné, ale je to na 100% tak 😉

danielik79
10. nov 2011

@evamarek77 od 1.1 2011 je uzakonený zákon že môžeš dať dieťa do škôlky na celý deň aj ísť robiť tak ako písala aj alami a ked si ho chceš pozrieť kukni na 15strane v tejto teme mail dávala janulkama

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lola31774
23. nov 2011

už je to iste v januari nastupujem do prace a syn bude u babky,musim ist niekte nahlasit že nastupujem do prace,ked do marca 2013 mam s chvalenu predlženu rodičovsku zo zdr.dôvodov,viem že musim ist do zdr.poistovni musim ist aj na urad to nahlasit?nezoberu my ju ked budem pracovat?

danielik79
23. nov 2011

@lola31774 určite ti ju nezoberú až sa zákon do vtedy nezmení a ešte by to nahlásila aj na socialnu poisťovňu

mamabiba
24. nov 2011

@lola31774 určite aj na úrad práce. Odtiel ti totiž posielaju RP. Skús sa tam popýtať na možnosť, že RP bude poberať tvoja mama ako za celodennú starostlivosť o vnuka. Myslím, že takáto možnosť je, ale niesom si tým istá. Preto pýtať sa, pýtať sa, pýtať sa 😉

olivova
24. nov 2011

@lola31774 - suhlasim s @danielik79 - nevezmu, ja som napr. poziadala neskor, a keby som nebola evidovana na urade prace, ale bola by som zamestana, preplatili by mi aj sumu z predoslych mesiacov (pytala sa, ci si nechcem napisat o 2 mesiace skorsi datum) , napriek tomu, ze by som pracovala a mala plat...

lola31774
24. nov 2011

ale ved sa hovorí že môžem nastupit do prace a malý dokonca do škôlky a nezoberu my rp.tak prečo by som to mala davat na babku? mam s toho chaos

lola31774
24. nov 2011

@olivova ahoj takže treba ist na zdravotnu a urad kde my vyplacaju rodičovský a nahlasit že nastupujem do prace?

lola31774
24. nov 2011

a ako to je s dôchodkovým aj tam treba povedat že nastupujem do prace treba sa tam ist odhlasit a bude za mna platit zamestnavatel?

katarina88
3. dec 2011

Dobry den,mozno sem tento prispevok nepatri,ale skusim stastie.Mozno sa tu najde niekto,kto ma podobne skusenosti.Mam syna,ktory bude mat za dva mesiace 3 roky a rozprava mozno 20 slov a to svojou recou.K logopedicke nechodime,lebo pani doktorka nam povedala ze ked nezacne rozpravat do 3 rokov tak az potom pojdeme na vysetrenie.Zaujimalo by ma ci mam narok ostat z malym na predlzenej materskej alebo cosi podobne,ked je malo sebestacny,ma problemy s rozpravanim a je dost hyperaktivny,velmi tazko sa uci,nedokazeme jeho pozornost udrzat dlhsie ako na dve minuty.Dakujem za radu.

danielik79
3. dec 2011

@katarina88 skús sa o tom porozprávať aj s dr či by ti nespravila posudok na to aby si si mohla podať na platenú predlženú materskú ale inak s ním môžeš zostať aj na neplatenéj predlženéj RD.

katarina88
4. dec 2011

@danielik79 a mam narok na platenu matersku?Ked som na rodicovskej dovolenke?

danielik79
4. dec 2011

@katarina88 nárok by si aj mala kedže sa jedná o rodičovský príspevok stačí ti len dobrý posudok od lekára a to bud od psychologa alebo od detskéj lekárky to sa treba jéj spítať výhodou by možno aj bolo aj ked nie dobrou že ti býva často chorý.

adulikka
4. dec 2011

katarina88 aj môj syn Adriánko nevedel rozprávať ,ale dala ho do škôlky a teraz nám stále niečo rozpráva a každý deň sa naučí nové slovo pri ostatných deťoch .Aj sme si vraveli ako bolo dobre ,že nevedel 🙂

xlucia
7. dec 2011

prosim vas viete mi poradit???podala som si ziadost o predlzenu RD na mladsieho syna.
AK by mi ju schvalili, a sucasne by mi maleho aj prijali do skolky? zamestnavatel by problem nerobil, ale co mam robit ja? som povinna toto nahlasit v skolke? moze mi maly do skolky chodit?
neviem ci som to vysvetlila jasne, ak nie, rada zodpoviem dalsie otazky

danielik79
7. dec 2011

@xlucia ak by ti to schválili tak kludne môžeš povedať v škôlke že si s malým na predlženéj materskéj tam by ti problémy robiť nemali iba to že boli o tom oboznámený

xlucia
7. dec 2011

@danielik79 cize on moze byt aj celz den v skolke teoreticky? alebo len pol dna?

danielik79
7. dec 2011

@xlucia môžeš ho dať aj na celý deň ved je to uzákonené skús pohladať ten zákon v tejto téme ho dávala na 15strane janulkama

tamulik
8. dec 2011

@katarina88 môj malý bude mat o týždeň 3 roky a tiež slabo rozpráva. ale my sme už na logopédii boli a ešte nám logopedička povedala že už sme mali dávno dojsť a nie čakať do troch rokov. ja si tiež teraz dávam na predlžený rodičovský príspevok ale my mame aj iné problémy nielen rec.

tinuskaha
13. dec 2011

ahojte,potrebujem radu...moj maly bude mat v januari 3 roky,chcem poziadat o predlzenu RD z dovodu nepriazniveho zdravot.stavu dietata(maly je predcasne narodeny zaostava v motorike,reci je plienkovany)dufam ze ho schvalia.Problem je v tom ze by som ho rada dala do jedneho denneho stacionara(budu tam s nim cvicit,masaze,viazmyslova stimulacia +logoped)aspon na 4 hodiny.Len neviem ci mi to UPSVaR preplati 😒 Nepridem o RD??dakujem za odpovede 🙂

danielik79
13. dec 2011

@tinuskaha Ked už teraz požiadaš predlženú RD z dôvodu nepriaznivého stavu dieťaťa mali by ti to schváliť len potrebuješ dobrý posudok od lekárov .Pozri na 15 strane v tejto téme sme sa viac raz o tom bavili a janulkama dávala aj link na presné znenie toho zákona a aj ja som tam tiež písala že čo my s Blavy písali mail s Upsvaru tak to skús pohladať

tinuskaha
13. dec 2011

@danielik79 mne ide o to ze ked ho dam na 4hod do skolky ci mi ostane RP(mali by ho schvalit maly ma uz preukaz ZŤP) a ci to preplatia??

danielik79
13. dec 2011

@tinuskaha no ostať ked ti to schvália by ti to malo ved aj moja chodi do škôlky len na 4 hodiny a ak si pozerala tú debatu tak tam som tuším to aj písala že dieťa môže byť umiestnené do akéhokolvek socialneho zariadenia či už na 4 alebo na celý deň .....čiže to socialne zariadenie sa myslí škôlka ,jasle ,kúpele a pod.