• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Predĺžená materská a škôlka?

17. januára 2016 
@ivanka1980 cely den
7. feb 2014 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akakak dakujem pekne, skusim obehat, dorucit a uvidime. Uz sa tesim na neochotu doktorov ale dam si tu namahu:slight_smile: tak dakujem za rady
7. feb 2014 o 13:00  •  2 deti - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte chcem sa spytat aj mi mame narok na predlzenu matersku,ale neviem kedy sa to vybavuje :frowning2:
20. feb 2014 o 20:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika813 aspon 1-1,5 mesiaca pred dovrsenim 3rokov treba podat ziadost
20. feb 2014 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@akakak dakujem :slight_smile:
21. feb 2014 o 16:19  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika813 rado sa stalo :slight_smile:
21. feb 2014 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katkapoky ahoj, chcem sa spýtať, ty máš predĺženú RD zo zdravotných dôvodov, pracuješ a dieťa je celý deň v škôlke?
11. mar 2014 o 07:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyduska1 ahoj. ano presne ako píšeš, poberám naďalej rodičovský príspevok.
11. mar 2014 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katkapoky ja sa pýtam preto, lebo ja pracujem od októbra, malá je v škôlke od októbra tiež( išla ako 2,5ročná), poberala som rodičák, ale od 22.02.2014 mi predĺžili rodičovskú dovolenku kvôli jej nepriaznivému zdravotnému stavu, stále je v škôlke na celý deň, ja v práci,...neviem, či to treba ísť niekde nahlásiť...
12. mar 2014 o 07:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyduska1 nemusíš. aj ja som tak. myslím, že cca po pol roku ťa vyzvú, aby si doložila od detskej doktorky, odbor.lekárov záznamy o zdravotnom stave dieťaťa. či sa niečo nezmenilo, nezlepšilo....
12. mar 2014 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som sa docitala ze maximalne na 4 hodiny moze byt umiestnene....zmenil sa zakon.....??? kvoli tomu aby syn mohol byt cely den v skolke som si to nepodavala......lebo to co je za somarinu ze mam predlzenu matarsku kvoli zd,stavu dietata a ono chodi veselo do skolky a ja do prace,.......trocha si to odporuje nie????
25. mar 2014 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ale ved v nasich zakonoch je vsetko mozne.....ved ok vela matkam to pomoze ale ako som pocula vacsinou tie veci maju skoro vsetci vybavene a kto to fakt potrebuje tomu to neschvalia.....
25. mar 2014 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzu205 to mozem potvrdit, viem minimalne o 3 ludoch, co si to "vybavili", ja to potrebujem, ale nepriznali, tak som si vybavila u zamestnavatela rok neplatene volno.
Ale chcem sa opytat, kedze planujem opat podat ziadost o predlzeny rodicak, da sa ziadat aj spatne alebo len od datumu podania?
25. apr 2014 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@desszi myslim len od datumu podania....
26. apr 2014 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@desszi ja co poznam mamicky vsetky to maju vybavene.....a este poznam aj take co pracuju v rakusku a vybavuju si pridavky na deti co cini na jedno 200 eur nie ako u nas 20 eur hanba nasmu statu.....kazdy si pomoze ako vie.......
26. apr 2014 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
desszi, žiadať môžeš spätne pol roka
zuzu205, ak v rakúsku pracujú a odvádzajú tam všetky odvody tak potom samozrejme majú nárok na prídavky v rakúsku, nie je to nič čudné a ni to nie je podvod
28. apr 2014 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fidorka7 vážne? cize keby som si podala žiadost 1.juna, tak mozem ziadat vyplatenie rodicaku od 1. januara?
28. apr 2014 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prvého júna môžeš žiadať spätne od 01.12.2013. ten mesiac, v ktorom žiadosť podávaš, sa neráta.
28. apr 2014 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fidorka7 velmi pekne dakujem za info, je to pre mna dost podstatne, je to prosim Ta uvedene v nejakom zakone? ja sa v tejto oblasti nevyznam a mam zial skusenost, ze pre "istotu" na urade nepovedia
28. apr 2014 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zákon o rodičovskom príspevku, neboj, určite o tom všetky úradníčky vedia, bežne si rodič uplatní nárok spätne pol roka. len si musíš žiadať vydať aj posudok spätne pol roka, t.j. napíš do žiadosti, že žiadaš posúdiť zdravotný stav dieťaťa spätne od.... :wink: držím palce
28. apr 2014 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@fidorka7 ty si pokladik, velmi pekne dakujem :slight_smile: este taka prakticka otazka, syncek ma potravinovu alergiu a atopicky ekzem, boli sme naposledy u kozneho v decembri a teraz v maji ideme na kontrolu, myslis ze staci takto dolozit nalezy alebo nech kozny napise jeden posudok zahrnujuce cele polrocne obdobie?
28. apr 2014 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kedy chceš požiadať o príspevok a posúdenie? ja by som až s tými novými, najaktuálnejšími nálezmi. Posudokvypracuje posudkový lekár na úrade, tebe vypíše lekársky nález obvodný pediater, od odborných lekárov, teda i kožného treba priložiť prefotené lek. správy
28. apr 2014 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@fidorka7 napisala som ti IP
28. apr 2014 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby a to fakt môžem chodiť do roboty, malý do škôlky a napriek tomu poberať aj predlženy rodičák???? Teda samozrejme ked mi to schvália
30. apr 2014 o 07:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saxana123
no len to ti neschvália
30. apr 2014 o 07:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucina7 nerozumiem, vyššie som čítala že je to možné
30. apr 2014 o 07:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saxana123
tak asi je to v každom meste ináč alebo čo. ale kamoška tiež chcela predlženú a to mala aj nálezy od lekárov a pediatrov a neprešlo jej to.
30. apr 2014 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lucina7, nebud smiešna, v každom meste platí zákon vydaný NR SR ináč?
no asi nálezy a zdravotný stav dieťaťa tvojej kamošky neboli tak závažného charakteru, aby jej bol príspevok priznaný.
saxana123, ak bude mať tveje dieťa posudok o tom, že má dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav tak áno, je to možné.
30. apr 2014 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@desszi ak ti ho schvalia tak myslim ze ti ho vyplatia spätne max.pol roka dozadu
5. máj 2014 o 14:24  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ludka2007 záleží, od kedy bude stanovená platnosť posudku - ten môže vychádzať z nejakého odborného vyšetrenia,ktoré preukázalo nepriaznivý zdravotný stav a toto vyšetrenie mohlo byť realizované napr. pred dvoma týždňami - v tom prípade určite nebude posudok platný pol roka dozadu, len odo dňa vzniku danej skutočnosti.
5. máj 2014 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok