Predĺžená materská a škôlka?

misko03
25. aug 2007

Chcem sa opitať ,je možné poberať rodičovský príspevok do 6 rokov dieťaťa z dlhodobeho nepriazniveho zdravotného stavu a dať dieťa do škôlky? ale len na 4 hodiny na doobedie.Čítala som vyhlášku ale tam je že ano a pod tým hneď že nie tak teraz neviem.Ďakujem Monika

bubinko83
8. mar 2011

@danielik79 no tomu ver 😀

lola31774
8. mar 2011

no tak to tiež teda nechapem ale stavim sa že ked im to dojde že spravili kravinu tak to zrušia,ale nech to zatial každa využije čo najviac,ved aj tak nam davaju malo!!!!

bubinko83
8. mar 2011

@lola31774 ,ja som sa vtedy Jozefa Mihala pytala že či to nebude zneuživane a on mi na to odpovedal ,že :

Co už nazneuživate na tom že je vaše dieta zdravotne postihnute ?😒

danielik79
8. mar 2011

@lola31774 tak dá sa povedať že je to málo ked všetko išlo hore a ked máš dať kopu prachov za lieky .

danielik79
8. mar 2011

@bubinko83 no to je trochu od veci neviem ako by sa tváril keby nemal pre deti opatrovatelku a bol by človek z ludu zo mzdou 450euro asi by sa inak vyjadroval.

janulkama
8. mar 2011

@lola31774 presne tak,na lieky a zdravot.pomôcky pre naše deti nám nikto nikdy nedal,tak teraz nech dajú...a keď zasa opravia zákony,tak už dúfam,že sa nám stav polepší a nebudem odkázaná na ich "milodary!"

bubinko83
8. mar 2011

@danielik79 ,no tych 450 euro sa mi zda ešte vela na zarobok v SR.Co take chudence predavačky v tych hypermarketoch ☹

danielik79
8. mar 2011

@bubinko83 tak to aj ved aj u nás zárobok pre ženu nepresahuje minimálnu mzdu.Človek sa musí zodrať aby mal pár euro navyše.

ada11
9. mar 2011

janulkama, tak to nemyslíš vážne - ja som to čítala - Telo ako v ohni 😕 Myslím, že tak sa to volalo, vždy čítam tie príbehy ako prvé 😉 Tak nech je už len lepšie e lepšie až bude úplne dobre 😉

lola31774, ja to začnem vybavovať až v júni, chcela som najskôr, že až koncom júla po liečení /ideme na 21 dní do Tatier/ ale ja potrebujem zase vedieť, či to schvália alebo nie, lebo musím nahlásiť na aký úväzok nastúpim do práce - vzhľadom k tomu, že pracujem v školstve, tak to musia vedieť už koncom júna, aby sa vedeli zariadiť.

Ja by som si ako každá jedna z vás priala zdravé dieťa, ktoré ma občas soplíky a nejaký ten kašlík, ale keď nám nebolo tak nadelené, tak prečo nevyužiť to, na čo máme nárok, nie? 😉

habibi78
9. mar 2011

caute baby, tak bola som v Dovere... hej, je pravda, ze po skonceni rd a naslednemu nastupu na predlzenu rd to treba hlasit v zdravotnej poistovni.... 😒

ada11
9. mar 2011

habibi78, teraz odveci ale aj moja staršia dcére mala miery ako tvoja malá, len moja bola ešte o 2 cm kratšia 😉

lola31774
9. mar 2011

@ada11 ahoj dnes som volala detskej lekarke či už my vypisala tie papiere a ona sa ma opytala či to nieje ešte skoro ked jakub ma až 7 augusta tri roky,ja som stoho už šiši,lebo vysledky od doktorov môžu byt len pol roka stare,a my sme teraz januar a februar behali po doktoroch ,tak vlastne mame čerstve spavy,tak som si myslela že teraz to je najlepšie,ved ked to začnem vybavovat v juni tak zas budeme musiet prejist znova vyšetreniami.a ked sme išli na alergologiu tak sme čakali 3 mesiace čo sme tak boli objednany,tak teraz neviem čo mam vlastne robit!!!!!

habibi78
9. mar 2011

@lola31774 moja rada, posli to....radsej skor ako neskoro.... 😉

habibi78
9. mar 2011

@ada11 a vsetko v poriadku s dcerkou? Tiez mala zdravotne patalie? 😒

ada11
9. mar 2011

lola31774, aj mne sa to zdá skoro 😉 my sme boli na pneumologii 10.2., teraz ideme až 14.9, ale v júni na odbery práve kvôli PRD. Na kožné chodím každý mesiac, na nefrologiu detto - včera sme sa vrátili z nemocnice, ale vybavovať to budem až v tom júni 😉 Na očnom som bola v januári a chodím len lieky predpisovať a keď majú oči ako angoráci, tak vtedy idem aj na vyšetrenie, inač hydrokortizon mám v chladničke, tak mi dokina povedala, že môžem krátkodobo nasadiť, ak to bude zlé /snažím sa ho nedávať/. Tkže ja si pôjdem pre právy od odborných lekárov v júni, aby to bolo čerstvé 😉

janulkama
9. mar 2011

@lola31774 ja som to podala 5.10. a Martin mal 3 roky až 29.12...a v pohode..

nikuska4
9. mar 2011

lola31774 ja si myslim,že je to zavčasu,mne hovorila alerg.,že to stači mesiac predtym,lebo aj vysledky krvi nesmu byť take stare

janulkama
10. mar 2011

@nikuska4 vieš každý povie inak si myslím...Martinovi robili odbery niekedy v júny a až v októbri som to podávala...a stačilo to...asi podla výsledkov,ak ich má dieťa zlé a je veľká pravdepodobnosť,že sa to nezlepší,tak netreba úplne čerstvé...aj tak 4 mesiace staré.
Lola stačí ti,ak to podáš začiatkom júna,aby si vedela čo a ako...

katecameron
10. mar 2011

tu u nas respektuju 3mesiace stare vysledky starsie nie

lola31774
10. mar 2011

baby dakujem za rady,ste zlate

bubinko83
10. mar 2011

baby a ako je to ked by mi predlžili matersku zo zdr. dovodov dietata a ja otehotniem ??? Ja budem brat iba jeden RP alebo ako je v tomto pripade? Dakujem

maznacik007
10. mar 2011

@bubinko83 ano beries len jeden RP lebo to je davka rodicovi.... ale budes brat dva pridavky na deti.. to je tusim teraz okolo 21 EUR mesacne... na jedno dieta

bubinko83
10. mar 2011

@maznacik007 dakujem 😉

danielik79
10. mar 2011

@bubinko83 ale najprv musíš na socialke nahlásiť že sa ti narobilo bábo a PRD zrušiť v zdrav .poisťovni aby mali zaregistrované aj druhé dieťa na ktoré dostaneš MD.A potom dostávaš materskú ako písala maznáčik007.

danielik79
21. mar 2011

@katecameron ešte vám neprišlo vyjadrenie.

katecameron
23. mar 2011

@danielik79 ano vcera mi to prislo ze sa mam dostavit na UPSVar ale inak ten papier ako rozhodnutie ci posudok este neprisiel tak som tam bola UZNALI ze moje diet ma dlhodobo nepriaznivy Zstav a 1,5roka budem na PM tak som happy

maznacik007
23. mar 2011

@katecameron super gratulujem....

danielik79
23. mar 2011

@katecameron a dáš aj do škôlky?

janulkama
23. mar 2011

@katecameron no super,konečne 🙂