Predĺžená materská a škôlka?

misko03
25. aug 2007

Chcem sa opitať ,je možné poberať rodičovský príspevok do 6 rokov dieťaťa z dlhodobeho nepriazniveho zdravotného stavu a dať dieťa do škôlky? ale len na 4 hodiny na doobedie.Čítala som vyhlášku ale tam je že ano a pod tým hneď že nie tak teraz neviem.Ďakujem Monika

katecameron
24. mar 2011

@danielik79 zatial nie aj by som chcela no mm zacne chodit v maji na tyzdnovky na Oravu a mozno pojdeme ku nasim ale to este vobec neviem lebo tí dvaja skolopovinny nechcu menit skolu co by museli keby sme isli ku nasim a mozno ostanem,e tu a v lete pojdeme na Oravu niekde pri Namestove si urobíme liecenie ze vraj su tam iba ihlicnany mm vravel a to potrebujeme 😉

lola31774
29. mar 2011

ahojte kočky,v stredu som zaniesla papiere na posudkovu ohladne predlženej materskej a už včera mi volali aby som sa dostavila teraz v piatok bez syna a mam doniest ofotene spravy od doktorov a kartu. je to dobre?

lola31774
29. mar 2011

@ada11 ahoj minuly tyžden v stredu som to zaniesla na posudkovu papiere ohladne predlženej materskej a už včera mi volali aby som v piatok prišla na posudkovu,mam priniest prefotene papiere od doktorov a kartu,syna brat nemam,tak som stoho akasi vykolajena,lebo všetci pišu že to trva 4 až 6 tyždnov a mne zavolai ani nie po tyždni!!!držte mi palce pekny den

danielik79
29. mar 2011

@lola31774 možno ti tam len niečo ešte chýbalo tak len pre doplnenie.Ty si nemala priložený papier k tej žiadosti čo treba ,aké lekárske správy tam treba?Ja som sa tiež dozvedela o tom papiery až ked som to odovzdala a tiež som rozmýšlala .......ale určite len pre ich dopnenie pre posudkovú lekárku.

lola31774
29. mar 2011

@danielik79 ahoj ja tam mam všetky lekarske spravy,moja doktorka to tam napisala aj posudky od lekarov,len mi volala a povedala že to mam donies prefotene cele,tak neviem ale mala som tam aj od kožnej alergologičky

danielik79
29. mar 2011

@lola31774 tak asi len prefotiť ako písali a ak máš správy aj z nemocnice ,kúpelov aj tie tam ešte pre istotu dolož ,neviem ako a podla čoho to posudzujú ale ked ťa predvolali za tak krátky čas určite im tam ešte niečo chýbalo alebo si odovzdala origináli a tie ti potom môžu časom chýbať pre kontroly u dr.

janka5861
29. mar 2011

Dievcata ahojte, pokial je mama na predlzenej materskej moze dieta chodit do skolky na cely den ? Co je na tom pravda ? Viem ,ze do teraz sa mohlo chodit na pol dna -........dakujem

habibi78
29. mar 2011

@janka5861 ano, moze chodit na cely den.... 😉

katecameron
29. mar 2011

viet co ja somu aj tak nechapem ze moze chodit do skolky ja mam v posudku ze si vyzaduje osobnu starostlivost pri vyhybaní sa infekcnemu prostrediu cize skollke 😀 tak ako by som ho maohla dat do skoly ked je to tam jasne povedane ze sa ma skolke vyhybat 😀

ada11
31. mar 2011

chcem sa ešte spýtať - stretla som známu a tá mi dala červíka do hlavy 😝 prikladali ste k tej žiadosti všetky nálezy z odborných vyšetrení, alebo len ten posudok od odborného lekára, lebo mne napíše posudok iminolog a kožiar. ona dávala všetko, lenže ja tie priebežné správy nemám, teda nemám ich všetky, tak či si ich mám dať nanovo vytlači´t o lekárov alebo stačia len tie posudky 😉 no a dorazila ma, že ak malá dosiahne 3 roky v auguste, tak to mám neskoro podať koncom júna, ale skôr to asi nebude možné, práve kvôli tym posudkomk od odborných lekárov 😉 vy ste chodili na odborné ambulancie úplne pravidelne, lebo my napr. na kožnom sme boli 9/2010, 10/2010 a tento rok sme boli 3 a ideme ešte aj 4,5, a 6. meisac, lebo okrem ekzému má aj nejakú alergiu a nevieme načo 😠 no a kpneumologovi sa chodí tak 2-3 razy do roka a v maji máme ísť na odbery, práve kvôli tomu posudku 😕

danielik79
31. mar 2011

@ada11 ja som dávala posudky od detskéj a imunologičky a priložila správy z imunologie za polledný polrok a ako my bolo povedané mohla som tam dať aj správy z nemocnice ,kúpelov a možno by nám to uznali aj na viac než len na tých 17 mesiacov.Jedna baba čo odovzdávala po mne tá mala prefotené správy od mala a uznali jéj viac než 2 roky.

@lola31774 a ako ste pochodili.

lola31774
1. apr 2011

@danielik79 ahoj dnes idem o 15.15 hod už ma pomaly chyta aj menšia nervozita!!! stretla som jednu kočku od nas z mesta a ta mi hovorila že tiež ju tak skoro zavolali a schvalili hned lebo maly bol predčasne narodeny a niečo z obličkami ale vraj si mam dat pozor ako mi to schvalia to obdobie,lebo jej vraj to schvalili do novembra ked tam bola a maly mal tri roky v decembri!!! tak sa obavam že ked tam idem teraz aby mi to tiež tak blbo neschvali,lebo môj maly ma tri roky až v auguste!!! tak som zvedava,,dam ty potom vediet. pa a pekny den

lola31774
1. apr 2011

@ada11 ahoj ja mam ten tiež problem ,maly ma v auguste tri roky a už som si to podala minuly tyžden v stredu a vpondelok mi volali s posudkovej a by som sa dnes dostavila a doniesla kartu a prefotene najnovšie zaznamy,,ja som bola s malym na alergologii v januari a na kožnom aj februar a marec,vraj mam donies len najnovšie ale berem aj kartu pre istotu...maly ma atopicky ekzem a je alergik a moja doktorka napisala aj do tych papierov ,že čakame aj na kupelnu liečbu tak uvidime,dam ty potom vediet ako sme dopadli ahoj

danielik79
1. apr 2011

@lola31774 tak nech len dobre pochodíte a bez zbytočných stresov.

ada11
1. apr 2011

lola31774, veď aj my ideme na liečenie, resp. aj na diagnostiku v júli, tak poviem dokine, nech mi to tam napíše 😉 ja neviem či nebudem mať s obvoďáčkou problém, pretože ja s Anet často k nej nechodím, ale k odborným lekárom áno, tak neviem, či nebude mať pripomienky 😝 lebo Anet neužíva často ATB, ale virózy s teplotami máva často, ale to nejdem dokine, lebo tá by jej hneď dala ATB bez výterov a odberov 😠 ja to vždy poviem na imunologii, že čo jej bolo a ako to prebiehalo 😉 aj teraz chodím na kožné každyý mesiac, lebo má nejakú alergiu a na odbery ideme až v máji 😠 no ale mne to výchádza dosť blbo, lebo ja to nepodám skôr ako okolo 20.6. a 4.7. odchádzame na ten pobyt, tak ak bude niečo treba doložiť, tak to bude o ničom 😠 ale uvidíme 😉

danielik, u nás to takmer všetkým schvalujú len na 1 rok 😕 a po roku musia ísť zase na posudkovú 😉

danielik79
1. apr 2011

@ada11 tu poviem že u nás NZ majú niektoré aj na viac než dva roky.Neviem podla čoho a prečo niektorým dajú len na jeden a pol roka a druhým na dva a tri mesiace ako som spomenula.

ada11
1. apr 2011

maminy, ešte otázočka...známej teraz priznali PRD - PP jej trvá, takže zamestnávateľ by ju mal prihlásiť do VšZP a ona by mala behnúť aj do SP, že? ak ju zamestnávateľ v zdrav. poisťovni nenahlási /ešte tak neurobil, má čas do 8 dní/, tak potom sa musí ona sama, alebo ako ďalej, lebo predsa štát bude za ňu platiť zdrav. poistenie 😉

danielik, to neviem ani ja podľa čoho to dávajú, či to nebude náhodou aj tým, že odkedy by mohlo dieťa nastúpiť do MŠ - podľa narodenia, alebo ja neviem podľa čoho, to ma len tak napadlo 😉

lucik77
2. apr 2011

AHOJTE babeny, je tu niekto, kto si opakovane vybavoval predĺženú MD? My to máme schválené do júna a v máji by som začala s vybavovaním na opakované predĺženie. Zmenili sa nejako veci na posúdenie? Ďakujem.

lola31774
2. apr 2011

@danielik79 no zatial to vyzera dobre,boli sme tam 4 babenky,a išlo to jak na bežiacom pase,dala som jej prefotene papiere,vola čo tam hladala po latinsky,povedala v poriadku vraj netreba nič viac a teraz mam čakat na vyrozumenie!!!!tak potom dam vediet. dakujem a pekny den

lola31774
2. apr 2011

@ada11 ahoj nech ideme sama do zdravotnej a sama povie že ostava na predlženej,je to lepšie aj pre nu,bude mat aspon istotu,lebo v dnešnej dobe je to katastrofa s našimi uradničkami,kym si sama nevybaviš,tak každy na teba kašle!!!!!

lola31774
2. apr 2011

@ada11 ahoj no včera som tam bola na tej posudkovej a uplne v pohode,zobrala prefotene papiere a povedala že teraz mam čakat na vyjadrenie!!!! no my chvalabohu mame super obvodnu lekarku ešte mi aj v karte zaškrtala všetky potrebne veci aby si to doktorka všimla!!! a ta dotoho včera ani nepozrela!!! tak uvidime ako dopadneme,dam ty potom vediet pa

katka13122
2. apr 2011

lola31774 tak sme sa tam vcera videli?? 🙂

ada11
2. apr 2011

lola 31774, tak nech ti to vyjde 😉 samozrejme aj ostatným 😉 ja mám dojem, že u nás je to iné ako inde 😠

danielik79
2. apr 2011

@lola31774 tak aby vám to vyšlo dúfam že ti aspoň trocha odlahlo. 🙂 😉

lola31774
3. apr 2011

@danielik79 Dakujem si hrozne zlata!!! pekny den

silkos
5. apr 2011

Ahojte, som na predlženej rodičovskej do septembra, vtedy máme prísť na kontrolu. Ak by nám to predlžili, chcela by som dať malého do škôlky na tie 4 hod. Je to možné,alebo nie?Malý môže do školky ,len ja nemôžem pracovať?Ako to je? A ak sa dá ho dať do škôlky na 4 hoďky,treba to oznámiť na sociálke či na úrade práce?

janulkama
5. apr 2011

@silkos ahoj,aj ja som na PMD...po novom je to úplne inak...dieťa môže ísť na celý deň do škôlky a ty môžeš ísť do práce...

silkos
5. apr 2011

@janulkama to vážne?odkedy to platí?

janulkama
5. apr 2011

od januára 2011 😉 Fakt,baby ti to tu potvrdia,už sme sa tu o tom bavili.Mám to zistené aj na sociálke,no všade.Môj malý už bol na celý deň,ale je stále chorý,tak len doobedie na pár dní.No a ja od septembra nastupujem do práce,malého bude mať ak tak moja mamka,keď bude chorý.
je to síce padnuté na hlavu,ale je to tak...

silkos
5. apr 2011

@janulkama to teda nechápem,že takéto schválili,ale je to super. Ja prácu zatiaľ nemám,takže o ňu mi nejde,ale aby aspoň doobedy chodil do škôlky. Ok tak díky krásne za odpovede. Ak ho teda dám do škôlky treba to niekde nahlásiť?