Predĺžená materská a škôlka?

misko03
25. aug 2007

Chcem sa opitať ,je možné poberať rodičovský príspevok do 6 rokov dieťaťa z dlhodobeho nepriazniveho zdravotného stavu a dať dieťa do škôlky? ale len na 4 hodiny na doobedie.Čítala som vyhlášku ale tam je že ano a pod tým hneď že nie tak teraz neviem.Ďakujem Monika

reisi
19. jan 2010

Ja som podavala ziadost o predlzenie MD tri-krat vzdy mi ju schvalili uplne bez problemov. Dokumentaciu mi vypisala obvodna Dr. na zaklade odbornych vysetreni, tie som prefotene prilozila. Dcerka chodi do skolky na 3 hodiny, desiatu jej balim a pred obedom ju beriem domov.
U nas NR nemam pocit, ze schvaluju a neschvaluju predlzenie ako sa vyspia ale podla diagnozy.

dadaf
28. jan 2010

Sme z Petrzalky neviete niekto poradit ako a kde sa vybavuje predlzeny rodicovsky prispevok pre nepriaznivy zdravotny stav dietata. Dakujem
Denisa

leka323
30. mar 2010

Prosím vás, dala som žiadosť o predĺženú rod. dovolenku zo zdravotných dôvodov, môže syn chodiť na 4 hod. do škôlky? Teraz má 4 r. (samozrejme, ak to schvália).

jazminn
6. apr 2010

áno môže.

leka323
6. apr 2010

Jazminn, díky moc.

karkulka1
6. apr 2010

leka323, môže, len Ty nesmieš popri tom robiť ani na dohodu.

karkulka1
6. apr 2010

Ináč, ani u nás to neschvaľujú tak ako sa vyspia, ale na základe závažnosti diagnózy. A je to dosť prísne (s čím osobne súhlasím), pretože mnohí by to aj celkom radi zneužívali.

Dadaf, vybavuje sa to na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. Tam si vypýtaš tlačivo,vyplníš ho Ty a potom to vyplní aj pediatrička Tvojho dieťaťa, pridáš k tomu fotokópie lekárskych správ týkajúce sa diagnózy Tvojho dieťaťa a znovu im to odnesieš na príslušný upsvar.

mirabela222
19. júl 2010

Mam chore dieta s diagnozou perthes, ktore ma 4 roky. Da mi niekto odpoved na tomto diskusnom fore na otazku, ak nebude moct chodit do skolky, ci sa aj na neho bude stahovat prispevok na predlzenu matersku dovolenku.... Momentalne je pohybovo obmedzeni a musi pouzivat destke barlicky. ...............

reisi
19. júl 2010

mirabela, ano patri ti prispevok na predlzenu matersku dovolenku. Dieta moze ale i nemusi navstevovat skolku ci sanatorium na urceny cas- do 4 hodin.

janulkama
19. júl 2010

Ahojte,aj mňa čakajú takéto vybavovačky,sme skoro každý mesiac v nemocnici,máme stanovenú diagnózu syndróm periodických horúčok.
Chcem sa Vás spýtať,ako dlho trvala odpoveď z úradu,či Vám ju schválili?? Maťko bude mať v decembri 3 roky,tak aby som vedela,kedy to začať vybavovať
Ďakujem

leka323
20. júl 2010

Ahoj, mne odpoveď prišla do 3 týždňov... 🙂

reisi
20. júl 2010

zo zakona maju na posudenie a vyjadrenie 30 dni.

katarina104
5. aug 2010

ahoj. chcem sa opýtať, ako to je ak som na predĺženej materskej, dieťa má 5 rokov a navštevuje škôlku na 4 hodiny,platia za mňa do zdravot. poisťovne, dieťa nemá zhoršený zdravotný stav. A teraz sa chcem opýtať, ak bude malý navštevovať škôlku, čiže povinná predškolská dochádzka,či môže chodiť na 4 hodiny, alebo tam musí byť celý deň? On bude mať 6 rokov až na budúci rok v auguste.

leka323
5. aug 2010

Ahoj Katarína, môj syn bude mať na druhý rok 6, teraz tiež nastúpi ako predškolák, som tiež doma pre jeho zdravotný stav, ktorý tiež nie je zhoršený, bude navštevovať škôlku na 4 hodiny. Poznám veľa mamičiek, ktorých deti chodili na 4 hodiny ako predškoláci, a môžeš byť pokojná, tie 4 hodiny stačia. Mám to potvrdené aj od učiteľky. Vôbec sa nevyžaduje zo zákona byť tam celý deň. Ale na pol dňa stačí. 🙂 🙂 🙂

leiinka
6. aug 2010

nevyžaduje sa na celý deň...ale môže sa?? 🙂

lula26
6. aug 2010

katarina, predškolská dochádzka nie je povinná.

leka323
6. aug 2010

Ako som to myslela tak, že niekedy to bolo tak, že museli chodiť aspoň na pol dňa, ale teraz stačí na pol dňa nie kvôli nejakému zákonu, ktorý zrušili, ale kvôli dieťaťu, lebo samozrejme cez obed spia, čo môj syn už nie, a potom sa iba hrajú, u nás spájajú triedy, a tie hlavné, dôležité aktivity, potrebné pre školu ako písanie do pracovných zošitov a podobne je doobeda.

katecameron
6. aug 2010

tak toto mame za sebou moj syn ma problem s imunitou obstrukcne bronchytidy a td.proste je v kuse chory 6mesiacov v roku 10krat atb.za rok a mne to neschvlalili spiny ale pocula som ze ked memas znamych nemas sancu poznam dieta ktore natom je tak iasto ako moj a jemu to schvalili ale este sa aj pochvalili ze oni tam maju kamaratku takze taky je to bordel ale zalezi asi od mesta kde urcite je to v kazdom inak .Lenze je to pekne svinstvo lebo ja teraz musim byt doma a bez penazi.do ziadnej prece ma nevezmu ked 6mesiacov budem na OCR. atych hajzlov nezaujima s coho teraz mame zit tie penieze v rozpocte chybaju

leka323
7. aug 2010

@katecameron môj syn má tiež problémy s imunitou , s bronchitídami, sople, kašle dookola, alergiu na roztoče, detskú astmu... som z Prešova a mne to schválili na prvýkrát bez nejakej "cudzej pomoci", neviem odkiaľ si ty. Bolo mi povedané, že nestačí, keď posudok napíše iba pediater, mne ho doplnila aj alergologička. Tak neviem, je to fakt nespravodlivé....

katecameron
7. aug 2010

ZV aj nam to pisala alergologicka aj my mame detsku astmu a neschvalili to spiny tolko som sa nanadavala 🤐 az des

leka323
8. aug 2010

Tak to fakt nechápem. ☹ Postavené na hlavu.

katecameron
8. aug 2010

to teda je postavene na hlavu lebo na toto vsetko doplati dieta ja teraz maleho budem musiet dat do skolky a hladat si pracu doma bez penayi byt nemozem alebo si este mozem hladat opatrovatelku lenze kto sa postara o 3 deti za par chechtakov az by clovek chcel dat viac tak mi nezostane ani na bus ja asi tazko budem zarabat tak ako oni ktory to schvaluju im je to jedno ze clovek je odkazany aj na163eur

macka01
11. aug 2010

@katecameron na zaklade vaších článkoch som sa bola informovať.lebo aj môj malý má astmu,od jesene do jari je na atb.,škôlka vtedy nehrozí tak som na neplatenej rodič.Na upsvr som si pobrala žiadosti a šla k alergiologičke.Tá sa divila že nič nepoberám,vraj mám na to plné právo pri tejto diagnóze.Napísala mi k tomu odporúčanie,v piatok pôjdem ešte k detskému dať vypísať žiadosť na posudkovu.
ked ti neuznali teraz,skus znova,nech aj lekár tu diagnozu trošku prikrášli,a to ja si musím žiadať v ČR kedže tam muž pracuje,o to ťažšie a zložitejšie.No a čo iní poberajú všetko možne a ani nesplňajú podmienky tak prečo nevyskúšať,ked nárok je.

katecameron
11. aug 2010

Problem je len v tom ze mi mame taku piiip alergologicku ze ona sama mi povedala ze nevidi dovod aby som bola doma na tej platenej materskej uz hladame inu alergologicku len sa nam nedari zatial mam slabe informacie o alergo.vBB a do toho posudku napisala ze astma v sledovani ale vobec to nezobrala konisia do uvahy napisali mi ze je to iba prechodny stav a take bludy a pokial viem mozem poziadat znova lenze az o pol roka anio sme sa neodvolavali lebo zas by to alergologicka dobre nenapisala

macka01
12. aug 2010

@katecameron tie papiere spisuje detský lekár,na nom záleží,čo tam uvedie.Odborní lekári to vlastne ani nevypisujú už.Ale je dobré to mať,tiež pôjdem aj ku krčnej lebo tam chodíme ako na klavír,nech napíše pár riadkov.Alerg. mi to napísala len preto lebo je milá a ochotná pomôcť,ale nie je podmienkou aby to bolo aj od nej.Platila som 3 eurá že mi to hodila na papier.Tak záleží ešte na tom,akeho máš pediatra čo ti tam napíše.

katecameron
12. aug 2010

no tak my pediatricku mame nanic pekne povedane od noveho roku sa nam menila tak stara bola perfektna aj tu chceme zmenit len je to tazke lebo budeme musiet dochadzat 20km a to nieje jednoduche s 3detmi a v zime ☹

macka01
12. aug 2010

to určite,asi bývaš v neakej malej dedinke? ked máš tak málo na výber,my tu máme pediatrov až až.Našťastie si každý vyberie.My máme super o to je to ľahšie.

katecameron
12. aug 2010

no presne tak tu mame len 1 pediatricku najblizsie je zv 20KM

lucik77
27. aug 2010

Baby prosím poraďte. Momentálne som na neplatenej MD, ale znova sa u nás prejavil atop.ekzém a tak som požiadala o predlženú platenú MD. Viem, že ak mi to schvália dieťa môže ísť na 4 hodiny do škôly, kde aj sme prijatý.Čo bude v prípade, že si nájdem prácu a budem chcieť dať malého do škôlky na celý deň. Normálne si ju zruším alebo tým, že mi to schvália na rok, rok budem musieť byť doma? ďakujem

reisi
27. aug 2010

lucik77, ak ti ju schvalia mozes podla svojho uvazenia zrusit.