Predĺžená materská a škôlka?

misko03
25. aug 2007

Chcem sa opitať ,je možné poberať rodičovský príspevok do 6 rokov dieťaťa z dlhodobeho nepriazniveho zdravotného stavu a dať dieťa do škôlky? ale len na 4 hodiny na doobedie.Čítala som vyhlášku ale tam je že ano a pod tým hneď že nie tak teraz neviem.Ďakujem Monika

luliu
7. feb 2014

@ivanka1980 cely den

luci5
7. feb 2014

@akakak dakujem pekne, skusim obehat, dorucit a uvidime. Uz sa tesim na neochotu doktorov ale dam si tu namahu🙂 tak dakujem za rady

monika813
20. feb 2014

ahojte chcem sa spytat aj mi mame narok na predlzenu matersku,ale neviem kedy sa to vybavuje ☹

akakak
20. feb 2014

@monika813 aspon 1-1,5 mesiaca pred dovrsenim 3rokov treba podat ziadost

monika813
21. feb 2014

@akakak dakujem 🙂

akakak
21. feb 2014

@monika813 rado sa stalo 🙂

lyduska1
11. mar 2014

@katkapoky ahoj, chcem sa spýtať, ty máš predĺženú RD zo zdravotných dôvodov, pracuješ a dieťa je celý deň v škôlke?

katkapoky
11. mar 2014

@lyduska1 ahoj. ano presne ako píšeš, poberám naďalej rodičovský príspevok.

lyduska1
12. mar 2014

@katkapoky ja sa pýtam preto, lebo ja pracujem od októbra, malá je v škôlke od októbra tiež( išla ako 2,5ročná), poberala som rodičák, ale od 22.02.2014 mi predĺžili rodičovskú dovolenku kvôli jej nepriaznivému zdravotnému stavu, stále je v škôlke na celý deň, ja v práci,...neviem, či to treba ísť niekde nahlásiť...

katkapoky
12. mar 2014

@lyduska1 nemusíš. aj ja som tak. myslím, že cca po pol roku ťa vyzvú, aby si doložila od detskej doktorky, odbor.lekárov záznamy o zdravotnom stave dieťaťa. či sa niečo nezmenilo, nezlepšilo....

zuzu205
25. mar 2014

ja som sa docitala ze maximalne na 4 hodiny moze byt umiestnene....zmenil sa zakon.....??? kvoli tomu aby syn mohol byt cely den v skolke som si to nepodavala......lebo to co je za somarinu ze mam predlzenu matarsku kvoli zd,stavu dietata a ono chodi veselo do skolky a ja do prace,.......trocha si to odporuje nie????

zuzu205
25. mar 2014

ale ved v nasich zakonoch je vsetko mozne.....ved ok vela matkam to pomoze ale ako som pocula vacsinou tie veci maju skoro vsetci vybavene a kto to fakt potrebuje tomu to neschvalia.....

desszi
25. apr 2014

@zuzu205 to mozem potvrdit, viem minimalne o 3 ludoch, co si to "vybavili", ja to potrebujem, ale nepriznali, tak som si vybavila u zamestnavatela rok neplatene volno.
Ale chcem sa opytat, kedze planujem opat podat ziadost o predlzeny rodicak, da sa ziadat aj spatne alebo len od datumu podania?

zuzu205
26. apr 2014

@desszi myslim len od datumu podania....

zuzu205
26. apr 2014

@desszi ja co poznam mamicky vsetky to maju vybavene.....a este poznam aj take co pracuju v rakusku a vybavuju si pridavky na deti co cini na jedno 200 eur nie ako u nas 20 eur hanba nasmu statu.....kazdy si pomoze ako vie.......

fidorka7
28. apr 2014

desszi, žiadať môžeš spätne pol roka
zuzu205, ak v rakúsku pracujú a odvádzajú tam všetky odvody tak potom samozrejme majú nárok na prídavky v rakúsku, nie je to nič čudné a ni to nie je podvod

desszi
28. apr 2014

@fidorka7 vážne? cize keby som si podala žiadost 1.juna, tak mozem ziadat vyplatenie rodicaku od 1. januara?

fidorka7
28. apr 2014

prvého júna môžeš žiadať spätne od 01.12.2013. ten mesiac, v ktorom žiadosť podávaš, sa neráta.

desszi
28. apr 2014

@fidorka7 velmi pekne dakujem za info, je to pre mna dost podstatne, je to prosim Ta uvedene v nejakom zakone? ja sa v tejto oblasti nevyznam a mam zial skusenost, ze pre "istotu" na urade nepovedia

fidorka7
28. apr 2014

zákon o rodičovskom príspevku, neboj, určite o tom všetky úradníčky vedia, bežne si rodič uplatní nárok spätne pol roka. len si musíš žiadať vydať aj posudok spätne pol roka, t.j. napíš do žiadosti, že žiadaš posúdiť zdravotný stav dieťaťa spätne od.... 😉 držím palce

desszi
28. apr 2014

@fidorka7 ty si pokladik, velmi pekne dakujem 🙂 este taka prakticka otazka, syncek ma potravinovu alergiu a atopicky ekzem, boli sme naposledy u kozneho v decembri a teraz v maji ideme na kontrolu, myslis ze staci takto dolozit nalezy alebo nech kozny napise jeden posudok zahrnujuce cele polrocne obdobie?

fidorka7
28. apr 2014

kedy chceš požiadať o príspevok a posúdenie? ja by som až s tými novými, najaktuálnejšími nálezmi. Posudokvypracuje posudkový lekár na úrade, tebe vypíše lekársky nález obvodný pediater, od odborných lekárov, teda i kožného treba priložiť prefotené lek. správy

desszi
28. apr 2014

@fidorka7 napisala som ti IP

saxana123
30. apr 2014

Baby a to fakt môžem chodiť do roboty, malý do škôlky a napriek tomu poberať aj predlženy rodičák???? Teda samozrejme ked mi to schvália

lucina7
30. apr 2014

@saxana123
no len to ti neschvália

saxana123
30. apr 2014

@lucina7 nerozumiem, vyššie som čítala že je to možné

lucina7
30. apr 2014

@saxana123
tak asi je to v každom meste ináč alebo čo. ale kamoška tiež chcela predlženú a to mala aj nálezy od lekárov a pediatrov a neprešlo jej to.

fidorka7
30. apr 2014

lucina7, nebud smiešna, v každom meste platí zákon vydaný NR SR ináč?
no asi nálezy a zdravotný stav dieťaťa tvojej kamošky neboli tak závažného charakteru, aby jej bol príspevok priznaný.
saxana123, ak bude mať tveje dieťa posudok o tom, že má dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav tak áno, je to možné.

ludka2007
5. máj 2014

@desszi ak ti ho schvalia tak myslim ze ti ho vyplatia spätne max.pol roka dozadu

fidorka7
5. máj 2014

ludka2007 záleží, od kedy bude stanovená platnosť posudku - ten môže vychádzať z nejakého odborného vyšetrenia,ktoré preukázalo nepriaznivý zdravotný stav a toto vyšetrenie mohlo byť realizované napr. pred dvoma týždňami - v tom prípade určite nebude posudok platný pol roka dozadu, len odo dňa vzniku danej skutočnosti.