Predĺžená materská a škôlka?

misko03
25. aug 2007

Chcem sa opitať ,je možné poberať rodičovský príspevok do 6 rokov dieťaťa z dlhodobeho nepriazniveho zdravotného stavu a dať dieťa do škôlky? ale len na 4 hodiny na doobedie.Čítala som vyhlášku ale tam je že ano a pod tým hneď že nie tak teraz neviem.Ďakujem Monika

danielik79
12. sep 2011

@monalisatko nie všade to vyžadujú u nás hej .Niekedy stačí ked doložíš správy

monalisatko
12. sep 2011

@danielik79 ano, ako som tu čítala, fakt je to všade ináč. U nás je to podla všetkého dosť jednoduché 🙂

janka5861
5. okt 2011

Ahojte dievcata , dnes ma trosku zaskocilo info od naseho detskeho lekara ... ze od januara sa ma rusit predlzena materska az to schvali nasa vlada ? Co o tom viete ?

bianka1
5. okt 2011

@janka5861 podla mna je to blbosť teraz nám predlžili RD kontrolu máme o rok a na urade nám dnes nič nepovedali 😉 vláda také neschváli neverím tomu niektoré detičky su naozaj odkázané na celodennu starostlivoť a nemôže sa matka zamestnať a ani dieťa nemôže navštevovať Mš 😠

bubinko83
5. okt 2011

@janka5861
@bianka1 ja si tiež myslim že je to nejaka hovadina. Možno sprisnia tie podmienky ale bo tam urobia nejake zmeny ohladom zamestnania či školky (lebo je pravda že teraz je to na hlavu postavne) ale podla mna nezrušia uplne.

bianka1
5. okt 2011

@bubinko83 presne tak 😉 urobili zmeny a asi ti sprísnia to berem ved kto má chodé dieťatko tak by sa mal on starať a nie chodiť do roboty 😕

janka5861
5. okt 2011

no ved dievcata ja si myslim to iste , ze to nemozu zrusit ... ja len ci ste to nepoculi .......dik

katecameron
6. okt 2011

@janka5861 ani nehovor to by ma dorazilo

lubikan
6. okt 2011

@tatolu ahoj,ja som tiez na predlzenej RD..mala chodi do skolky.,mala 3 roky.a vraj nebudem poberat absolutne nic...ziaden prispevok...iba rod. pridavky a stat za mna plati socialne,dochodkove,zdravotne odvody...

tak ako to je vlastne?

na predlzenej RD mam narok na rodicovsky prispevok?

katecameron
6. okt 2011

@lubikan ano ale to musí byt zo zdravotnych dovodov

lubikan
6. okt 2011

@pitik kde ti schvalovali predlzenu RD??

lebo ja som rovno sla s papierom od uradu,vlastne s potvrdenim,ze mala ma 3 roky...a skoncila mi RD..a s tym som sla do svojej zdr. poistovne a ona to natukala do PC a nic viac

lubikan
6. okt 2011

@katecameron ..aha,no doslaka,toto keby som vedela pri starsom synovi-ten bol kazde 3 tyzdne zo skolky doma...ja na predlz. RD bez penazi

lubikan
6. okt 2011

@katecameron a da sa to este dodatocne peniaze dostat?po 5 rokoch ? 😅 😅 😅

katecameron
6. okt 2011

@lubikan nie mne nedali dodatocne ani po roku takze pochybujem neviem o tom ze by sa dalo

katecameron
6. okt 2011

@lubikan tiez som bola doma rok bez penazi a zdravotny stav syna nebol dobry 2operacie a tazky zapal pluc pobyt v nemocke a nepreplatli napriek takemu zdravotnemu stavu

lubikan
6. okt 2011

@katecameron 😨 😨 😨 😨 😨 hmmm..ja sa necudujem ani jednemu zlodejovi ,co vykradne banku a pod..a niekedy si fakt prajem,aby ich nechytili... 😖 😖 😖 .......krasne sa stat stara o ludi

pitik
6. okt 2011

@lubikan ja som dostala papier z UPSVaR, s tym som sla k imunologicke, ona ho komplet vypisala vyplneny som opat odniesla na UPSVaR a rozhodnutie mi potom prislo postou

tatolu
6. okt 2011

@lubikan Vidím, že dievky Ti už odpovedali... Teraz neviem akého smajlíka dať, lebo tá odpoveď je správna aj keď pre nás bolestivá 😖

annette68
6. okt 2011

Maminky,tak ako to je vlastne? Bude sa to nejako rusit, ci nie? mate nejake konkretne info? Ja som tiez na predl. materskej zo zdravotnych dovodov, mame to do konca r.2012 schvalene. Naozaj to maju od januara zrusit????

bianka1
6. okt 2011

maminky ktore su na predlženej zo zdravotných dôvodou sa nemusia ničoho obávať..príspevok budeme dostávať nadalej dokonca od januara podla všetkeho o 4€ viac...som volala na urad a pýtala som sa pani bola totál prekvapená odkial mám také nepravdivé informácie 😕

lola31774
18. okt 2011

@bianka1 ahoj tiež som na predlženej zo zdravotnych dôvodov,maly mal v auguste tri roky a chcela by som nastupit do prace v januari, na skušku a malý bude u babky,,,finančne sa to neda stihat ,,budem nadalej poberat rodičovský aj ked sa zamestnam,lebo zatial to tak platilo!!!tiež počuvam same blbosti v telke tak sama neviem. dakujem

bianka1
18. okt 2011

@lola31774 ja som ešte o tom že by sa mala zrušiť v telke nepočula a pani na urade na mna pozerala ako na zjavenie ked som sa na to pýtala 🙂 neviem či sa nebude upravovať -sprísniť ale zrušiť určo nie..

habibi78
24. okt 2011

dievcata, mam otazku ...zase... 😀 v decembri mi konci predlzena rodicovska zo zdrav.dovodov.... ale chcela by som si ju o dalsi rok predlzit...to musim zase vypisovat ziadost? dceru som skusila dat v septembri na skusku do skolky ako bude reagovat zdravotne.....kebyze dobre, tak by som dalsie predlzenie neriesila... ale stale je chora, teraz uz treti tyzden...stale chodi soplava, stale berie lieky.... ja viem ze vsetky deti pri nastupe do skolky byvaju chore....ale ona ma toho viac... 😖

danielik79
24. okt 2011

@habibi78 ano budeš musieť si vybavovať zasa všetko odznova mne končí síce na budúci rok v auguste a hned mi aj povedali tam že ked si budem chceť dať predlžiť tak si mám podať novú žiadosť.

habibi78
24. okt 2011

@danielik79 dakujeeeeem...aby som sa do toho znovu pustila.... 😝

nikuska4
24. okt 2011

@danielik79 ahoj podlhom čase......píšeš,že to musíš všetko potom vybavovat ako prvý krát?Lebo ja idem za týžden ,čo mi to už bude končit po roku ,no mne hovorila,že len jeden papier vypíše ,ktorý potom zanesiem na soc.,lebo sa jedná o predlženie toho čo mi už raz schválili,tak neviem.....

danielik79
24. okt 2011

@habibi78 no aj mňa to asi čaká lebo malú už mám doma skoro mesiac ☹ 😝

danielik79
24. okt 2011

@nikuska4 ahoooj mne tak povedali na socialnom ked mi ju schválili ale asi všade sa to bere inak

nikuska4
24. okt 2011

@danielik79 no tak to som zvedavá,dám potom vediet.........inač ako sa máš,detičky poslúchajú?????

bianka1
25. okt 2011

@habibi78 ahoj odznova nemusíš,ty už tam máš žiadosť na urade aj s posudkom od posudkovej lekárky 😉 mne bolo povedané aby som všetky správy od odborných odkladala a všetky o rok na posúdenie priniesla-žiadosť sa už nevypisuje ani detská lekárka sa nemusí vyjadriť 😕