Predĺžená materská a škôlka?

misko03
25. aug 2007

Chcem sa opitať ,je možné poberať rodičovský príspevok do 6 rokov dieťaťa z dlhodobeho nepriazniveho zdravotného stavu a dať dieťa do škôlky? ale len na 4 hodiny na doobedie.Čítala som vyhlášku ale tam je že ano a pod tým hneď že nie tak teraz neviem.Ďakujem Monika

ematko29
13. jún 2012

@maznacik007 hm...ja asi aj tak pre istotu snou ostanem doma.pokial to neprejde.hoci na tej neplatenej.ale dík za radu,lebo som nemala šajnu ako to chodí .ideme na neurologiu aj na kardiologiu dúfam,že bude všetko ok aje to len z tých zubov.

to.beruska
19. jún 2012

Ahojte!chcela by som sa spytat.chcela by som tiez ziadat o predlzenu matersku.maly bude mat v novembri 3 roky.kazdu chvilu sme chory a ked sme chory tak sme aj mesiac chory.chodime aj na kozne aj na alergologiu mame nasadene spreje ventolin a flixo,uzivame zodac a tiez montelukast tabletku.
diagnozy mame
Asthma bronchiale
Atopicka dermatitida
Elevacie celk.Ige
mame napisane

klauduska
19. jún 2012

@maznacik007 mozem mi prosim ta napisat ten zakon a prilohu v ktorej najdem diagnozy na predlzenu RP?Vdaka... 😉

lucka1912
13. júl 2012
lucka1912
13. júl 2012

Misko....opytat....prvy krat ako preklep to beriem....prepac..tazko sa to cita....

henky12345
9. aug 2012

ahojte mamicky chcem was poprosit o radu,,, ako sa mam s malou 4 rocnou dcerou dostat na predlzenu platenu matersku ? sme stale chore a fnacne to uz nezwladam za 5 mesiacow tohto roku sme lezali 3 krat w nemocnici ale nemame stale urcenu diagnozu w skratke mame chore brusko mala ani nechodi do skolky ma slabu imunitu,,, ja sa nemozem zamestnat , nezwladam stale uz 6 miesty mesiac kupowat probiotika biogaja co je na dwa tyzdne za 9 eur,, a dalsich kopec inych weci .... poradte i prosim.... sme aj anemicke , alergicke a hlawne to brusko

mummy01
9. aug 2012

@henky12345 treba zajst na Urad prace,soc. veci a rodiny v mieste trv.bydliska-tam sa ziada a tam dostanes informacie.

henky12345
9. aug 2012

@misko03 tak ja ked mala je casto chora a nema stanowenu diagnozu nemas asi welku sancu co? ked sme sa 6 meiaCOW LEZALI 3 KRAT W NEMOCNICI A SME CHORE KAZDE DWA TYZDNE? SAMOZREJME POBYT S NOU SI W NEMOCNICI HRADIM,,, A NEPOCITAM WSETE PROBIOTIKA A HLIWY USTRICIWE A NEWIE CO ESTE,,, MA ROBENU KOLONOSKOPIU A TERAZ ZAS MASIWNE MOZSTWO PLESNI W STOLICI,,, ANEMIU A NEDOSTATOK KRWNYCH DOSTICIEK INFEKTY NA KOZICKACH SA JEJ OBJAWUJU ,,,,, ASI NEUPECH BUDDDDE CO?? SORRY ZA PREKLEPY PISEM PO TME

henky12345
9. aug 2012

@mummy01 NO JA WIEM XE TAM ALE CHCELA SOM AJ OD WAS WEDIET AKO CO

katren
9. aug 2012

@henky12345 prosim ta, ked chces radu, tak pis ako dospela zena /podla pasu mas 31, ale teda vobec to podla toho ako pises nevyzera/, nie ako teenagerka, po ktorej sa to ani citat neda 🙄 nemas obycajne V?
po dalsie si treba vypat Caps Lock, pisat velkymi pismenami je na fore zakazane....
tiez si myslim ako @mummy01, ze sa treba popytat na na UPSVaR, ti ti budu vediet najlepsie povedat co treba pre to urobit 😉

henky12345
9. aug 2012

no dakujem za kritiku ,,,, a nie za radu ... skusim inde

katren
9. aug 2012

@henky12345 no nemas zac, ved si to po sebe precitaj.....ako sa ti to cita???cista katastrofa

henky12345
9. aug 2012

zboznujem take zenske co namiesto pomoci skritizuju cloweka ako pise w je hadam moja wec,,,som na nete nie na urade ....

katren
9. aug 2012

@henky12345 a nenapisala som ti pomoc??

bianka1
9. aug 2012

@henky12345 podla mna tam šanca je treba zobrať a potvrdiť papiere detskej lekárke a + doložiť od odborných lekárok aj to kedy bola malá v nemocnici.,

henky12345
9. aug 2012

bola wo februari to mala krwicku w stolici,,, potom w aprili hnacky a teraz v juli to boli afty a zas krv v stolici ale nachladene sme v kuse .... berieme pol roka probiotika a teraz na liecbu pliesni w stolici nizoral ... myslis ze je tam sanca? vraj ta komisia je dost blba a chcu strasne diagnozy

henky12345
9. aug 2012

jasne dakujeeem ti Velmi pekne ..........................dala som krasne V

zuzkagu
9. aug 2012

@henky12345 takže pitaj si od svojho pediatra listok na gastro kde jej urobia všetko čo treba, ked ti urobia vyšetrenie tam tak pítaj od MUDr aby ti do papierov napisala že odporuča predlženu RD, potom chod na urad kde vypišeš papiere + ti daju ktory treba aby vypisal pediater podla zdravot. stavu kde napiše všetky diagnozy na ktore sa liečite, s tými to papermi znovu na urad a tam ta už budu navygovat čo kde a kam, ked tak napiš mi do IP

henky12345
9. aug 2012

na gastre mam milion papierov z vysetreni mala aj kolonoskopiu robenu raz pozitywny kalprotektin potom zas negativny . tie pliesne a reflux, nechut do jedla...skusim to teda ..lebo sa nemozem zamestnat pri nej ,,,

zuzkagu
9. aug 2012

@henky12345 tak to ti stači na prvy pokus, chod na urad vypitať papiere, vypíš ich + ten papier pediatričke nech tam vypiše všetky vyšetrenia ktore absolvovala a nech tam napiše odporuča predlženu RD, vyjadrenie trva u nas v TT cca 1 mesiac, pozor ked maš vyjadrenie že ti ju schvalili musiš isť znova na urad požiadať aby ti posielali peniaze to sa vypisuje nova žiadosť o rodičovsky prispevok

henky12345
9. aug 2012

dakujem pekne hadam sa to podari a vy mate aku diagnozu ak sa smiem opytat?

zuzkagu
9. aug 2012

@henky12345 moj Tomi ma atopicky ekzem mikrobilogicky, kde sa mu tie ranky zapaluju a robia velku neplechu potom krvi+intolerancia laktozy+vela potravinových alergii ktore zhoršuju atop. ekzem preto sa nemôže stravovať v škôlke, najprv sme mali predlženu na rok a teraz mi ju schalili na 1,5 roka dalej, potom budem musiet ešte do 6 rokov na pol roka žiadať

henky12345
9. aug 2012

ahaa no vy to mate asi tachsie ....

zuzkagu
9. aug 2012

neviem či tachšie, ale prešli sme si svojim, tiež hnačky krv v stolici zle vysledky krvi ale už je to lepšie, držím palce pri vybavovani

mima22
21. aug 2012

ahojte
ak niekto viete tak mi prosim vas poradte

podala som si ziadost na predlzenu matersku platenu.ale ako stale nad tym rozmyslam tak sa bojim ze mi ju riaditelka nebude chciet vziat do skolky ale sak zatial mi kazdy povedal ze preco by mi ju nemala vziat moja mala uz rok do skolky chodi.

myslite si ze ked to mam uz aj podane a nahodou mi pride ze to mam schvalene,mozem podat aj proti tomu nejake rozhodnutie ked by som to nechcela.len by som musela napisat asi dovod vsak?

keby ma toto vsetko napadlo ked som to podavala tak si to ani nevybavujem
chcem aby mala do skolky chodila vsak kazde dieta potrebuje kolektiv to by nebolo vobec dobre keby do skolky chodit nemoze.

alami
22. aug 2012

@mima22 veď keď ti už do škôlky chodí, tak prečo by mal byť problém, ty nenahlasuješ každý rok zmeny, však to riaditeľke nemusíš dávať na vedomie, že si na predĺženej 😉 a po druhé, teraz v škôlke dieťa môže byť, takže nevidím problém

mima22
22. aug 2012

z kadial vam prisiel papier ci mate schvalenu predlzenu z upsvar alebo rovno z posudkovej?
Ja som zvedava kedy to mne pride pondelok to bolo 30DNI

ejuskaaa
2. sep 2012

Baby moj maly nastupuje zajtra do skolky,chcem poziadat o predlzenu matersku,po druhykrat ak mi to schvalia moze chodit do skolky na cely den?dakujem..

danielik79
2. sep 2012

@mima22 schválenie chodí do 60dní ....čiže už ti to mohlo prísť.
@ejuskaaa ak ti schvália môžeš dať dieťa na celý deň do škôlky a aj pracovať .....len aby sa tam udržal čo najdlhšie.