Príplatok k prídavkom. Mám naň nárok?

miska456
23. júl 2009

ahojte chcela by som sa opytat niekto mi tu poradil ze mam narok na priplatok k pridavkom lebo nemam danovy bonus,vcera som bola na socialke a tam mi povedali ze nemam narok na nic ze toto beru len invalidny dochodci,neviete mi niekto poradit ci to je pravda??beriete to niekto tento priplatok??som rozvedena s dvoma detmi dakujem ahojte 😨

titkovamiriam
23. júl 2009

ked som bola na materskej na starsie som bonus nemala,priatel mal len na mareka.o ziadnom priplatku neviem a mama je invalidna dochodkyna a ziadny priplatok tiez nema,jedine zeby sa nieco zmenilo v pribehu tohto roka

lienocka235
23. júl 2009

Príplatok k prídavku na dieťa
je štátna sociálna dávka, ktorou štát pripláca oprávnenej osobe na výchovu a výživu nezaopatreného dieťaťa, na ktoré nemožno uplatniť daňový bonus. Právny predpis zákon č.532/2007 Z.z. Oprávnenou osobou je rodič alebo náhradný rodič, ktorý je poberateľom prídavku na dieťa
Výška príplatku k prídavku:
300Sk
Podmienky nároku :
poberanie dôchodku: starobného, predčas. starobného, invalidného o viac ako 70 percent, výsluhového po dovŕšení veku na starobný dôchodok alebo poberanie dôchodku v cudzine,
nevykonávanie zárobkovej činnosti
nepriznanie daňového bonusu

lienocka235
23. júl 2009

ja len dodam ze potom existuju priplatky ak si v hmotnej nudzi.. ale to je nieco ine

miska456
autor
23. júl 2009

lienocka235:vcera som bola na socialke a tam mi ani nevedeli vypocitat ci som v hmotnej nudzi lebo ze sa to vsetko menilo a ze oni este nevedia ako to bude,takze ja som na materskej mam dve deti a som rozvedena,neviem ani kolko je minimum ani nic,a teda ten priplatok sa na mna nevstahuje ked nie som invalidny dochodca ze??

gapa
23. júl 2009

miska,
nie nevzťahuje.

silvilengyelova
11. jún 2013

😕

silvilengyelova
11. jún 2013

@silvilengyelova Takze ak dostavam rodicovsky prispevok a rodinne pridavky, niesom zamestnana a nemam ani bonus na deti, mimochodom mam 4.deti, tak mi vznika narok na priplatok k pridavkom ci nie? Ved dostavat 291 euro mesacne na tolko deti je na smiech. Apotom, ze klesa populacia. Degesi. Mozno sa pytate, kde je otecko deti? Aj ten by mal mat prijem. Ma ale iba prilezitostny 😒

maznacik007
11. jún 2013

@silvilengyelova
v prvom rade sa ma o deti postarat rodic.... ak tvoj manzel nezarobi aspon cca 2000 EUR rocne (oficialne) tak nema narok uplatnit si danovy bonus na deti ...