Príplatok pri narodení 2. dieťaťa. Čo mám vyplniť?

caruzo19
7. jan 2009

zienky,viete mi poradit link na stiahnutie tlaciva na priplatok k prispevku pri narodeni 2.,alebo 3.dietata?na upsvar je stale len to tlacivko co platilo do konca roka-tj ze na priplatok tych 20440 ma narok len matka pri narodeni 1.dietata

jaduska
7. jan 2009

caruzo, pozerala som to asi pred 2 dňami na inej stránke a tiež tam ešte nebolo aktuálne tlačivo. Hádam pripravia aj nové, kým porodíme 🙂 Aj tak sa to vybavuje až po pôrode, tak načo sa ponáhľať

caruzo19
autor
7. jan 2009

ved ano,ale ,mne minuly porod uniklo tolko dolezitych veci,za 1. z nevedomosti a za 2.lebo clovek potom ma uz ine starosti.napr. do 2.piliera mi zacali platit az po prechode na rd,tak teraz chystam papierovaky manzelovi,kym je tu mamina a stara sa o malu a ja zatial vysedavam za pc 🙂
sim ta,ak casom najdes,hod sem link,myslim ze sa viacerym hodi 🙂

jaduska
7. jan 2009

caruzo, ja som pracovala ako účtovníčka a tiež mi uniklo, napr. to, že po pôrode sa treba prihlásiť do sociálky. Ešte som sa hádala s mojimi rodičmi, ktorí to videli v telke, že je to blbosť, lebo zamestnávateľ ma predsa prihlásil, že som na MD. A ono to nakoniec blbosť nebola a tak som sa bola prihlásiť na dôchodkové poistenie až po 3 mesiacoch. Tak sa ani nečudujem, že človeku, ktorý s tým nerobí unikne toho ešte viac.
Ak natrafím na nové tlačivo, tak sem ten link prilepím.... 🙂

petusaaa
7. jan 2009

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
je tam odkaz na word dokument. ci to je stare??

caruzo19
autor
7. jan 2009

to je to stare tlacivo,len pre prve dieta

caruzo19
autor
12. jan 2009

som dnes bola na upsvar a pytala som sa pana uradnika a povedal,ze to nove tlacivko este neexistuje

gapa
12. jan 2009

dobréééé 😅 ☹ 😠

ladybird1l
21. apr 2009

ahojte, neviete prosim kedy od podania ziadosti o priplatok k prispevku pri narodeni dietata uspsvar posiela? cakame na tie peniazky ako na spasenie, kedze bol mangel minuly mesiac nezamestnany ☹

mami.sk
29. apr 2009

ladybird - zalezi od toho kedy to tam zanesies, ak to stihnes niekedy zaciatkom mesiaca tak by to mali vyplatit este v ten mesiac, ak nie tak az buduci mesiac 😒 a vyplacaju to v tom termine ako rodinne pridavky 😉
ja som zaniesla tlacivo 19. 2. a peniaze mi vyplatili v marci 😉

mami.sk
29. apr 2009

este som zabudla ze takto to funguje pri zaslani na ucet v banke, netusim ako je to pri vyplate v hotovosti 😉

elule
27. máj 2009

ahojte,nedavno sme to posielali a nove tlacivo naozaj nieje ,ale to vobec nevadi namiesto noveho sme vyplnili stare len v tlačive uvedene prvorodene preškrtnete a napišete druhorodene 😉

jaduska
27. máj 2009

elule - nové tlačivá už sú určtie, ja som jedno vypĺňala 🙂 🙂 🙂 🙂

jaja177
27. máj 2009

aj ja som uz vypĺňala nové tlačivo.

drop
1. jan 2010

Ahojte!!
Prajem Vsetkym len to naj naj naj do NR 2010!!!
Moholby mi niekto poradt??
Porodila som babatko v Irsku, ma 2 mesiace. Cakam momentalne na SK rodne cislo( bude az za cca 3mesiace), Chcela by som poziadat o prispevok a o priplatok k prispevku. Stiahla som si Ziadosti z internetu , na priplatok potreujem potvrdenie od Lekara, ale neviem ci staci GP, alebo z nemocnice, a ci to musi byt prelozene...
Mohol by mi niekto poradit?
Dakujem velmi pekne
Pekny den.. 🙂

klaudis
21. jan 2010

Ahoj drop ja som tiez rodila v UK v r.2008 .Tlaciva som ci vytlacila cez net a myslim ze boli dve jedno sa dava potvrdit peciatkou a podpisom gynekologicke a druhe lekarovi .Mne ich potvrdil obe lekar len trochu frflal ze to je po slovensky a nevie co tam je napisane tak som mu vysvetlila k comu sluzia.A na SK na urade mi to v pohode uznali. Ak si este v Irsku tak crnkni na urad v tvojom rodnom meste a spytaj sa presne ake papiere a potvrdenia budu od teba potrebovat. Na slovensky rodny list sa naozaj caka 3 mesiace.No na slovenskej ambasade ti daju jednorazovy cestovny doklad pre babetko ak chces ist domov No potom na Slovensku musis cakat kym pride ten slovensky rodny list a potom zapisat babetko do pasu.Vsetko dobre tebe aj babetku.