Príspevok na druhé dieťa. V akej výške je?

denisaap
14. feb 2008

Ahojte kočky!Zaujmalo by ma kolko a v akej vyske dostane druhorodicka financnych prispevkov?
Nemam vobec prehlad ako to je dnes,viem len ze je schvaleny vyse 20000 tisicovy prispevok pre prvorodicky ale kolko potom vlastne dostane druhorodicka no co ma vlastne narok? 🙂

malka
6. júl 2008

zuz11, mne sa mala tiez narodila v decembri 2006 a dostala som len tych nieco cez 4000sk, ja ale reagujem nie na vysku prispevku, ale na to, ze dcerka lenky1108 sa rata ako provorodena, takze druhe tehotenstvo ako druhe a nie ako tretie, kedze prve babo potratila.

masinka
6. júl 2008

zuz ma pravdu, vtedy este nebolo ani tych 11 tisic, takze Lenka nemala narok, paska ma zase pravdu v tom, ze ide o deti, nie tehotenstva

prave v sobotu to bolo v spravach na markize, babenka mala babo, ale zomrelo chudatko hned po porode a ked mala druhe, tak jej nechceli dat peniazky ze sak je to jej druhe. Takze upozornovali maminy ktorym sa nieco podobne stane, ze narok na prispevok maju na prve dieta ktore sa im dozije 28 dni, bez ohladu na pocet predoslych tehotenstiev a ze nikde nie je uvedene za narok na prispevok ma len prvorodicka

inac ked uz spominate logiku v tomto state, zaujimalo by ma napriklad preco taky dochodca dostane vianocny prispevok a mamicky na materskej nie. (resp. co je to za blbost ten vianocny prispevok)

a namiesto 20 tisic na kocik by som radsej dotovala odber pupocnikovej krvi. za prachy co by mamicky usetrili si ten kocik mozu kupit a toto by urcite nikoho nemotivovalo aby sa mnozil kvoli peniazom

malka
7. júl 2008

nepochopili ste moje prispevky, nevadi 😉

anjelik85
7. júl 2008

malka, tak to som teraz z toho mimo. lebo mne známa na socke povedala, že na prvé je tých 25 dokopy (čo sa tam aj píše v tom článku) a že pri druhom máš nárok na 4560 + 11 000sk, čiže cez 15 000sk. tak ako to teraz je? to už ani na socke nevedia, že ako to je?

sisulik, ty si si žiadala o ten príspevok? lebo ak si si žiadala, tak ti patrí ten príspevok. ako každému dieťaťu, ktoré sa dožije 28 a viac dní. ak si nepožiadala, tak ver, že úrady ti to len tak samé nedajú. úrady sa nikdy k plateniu nehlásia. 😉

gapa
7. júl 2008

anjelik, podla mna
- na "každé narodené dieťa" (bez ohladu, či je prvé, druhé ....) , samozrejme ak splníš podmienky určené zákonom, dostaneš štátnu sociálnu dávku "príspevok pri narodení dieťaťa", ak o nu požiadaš. Ten bol myslím nejaký čas 4460,- a od 1.7.08 suma 4560,-

od 1.1.07 je účinná novela, podla ktorého, máš nárok "okrem" príspevku pri narodení dieťaťa aj na "príplatok k príspevku na dieťa", ak sa ti "tvoje PRVÉ dieťaťa", ktoré sa dožilo 28dni narodilo
- najskôr 1.1.07 (ak sa narodilo 31.12.06, máš nárok len na príspevok pri nar.dieťaťa) a to v sume 11000,-
- ak sa narodilo "tvoje prvé dieťa" najskôr 1.2.08, tak už bola zvýšená suma prípl.k príspevku na dieťa na 20440,-

denisaap
autor
9. júl 2008

Ahojte babenky ,dlho som tu nebola a len tak zasnem ako sa tie nase zakony menia ale stale som to 100%nepochopila:23 oktobra cakame druhe dietatko,zamestnana som do 13 septembra a vten tyzden by som mala nastupit na matersku dovolenku-zmluvu mam na dobu urcitu-mam narok na matersku ked som zamestnana 1,5 roka a kolko je vlastne materska,pocita sa to z hrubej ci cistej mzdy?No a kolko je vlastne ten prispevok pri narodeni Druheho dietata spolu?Tiez som pocula ze to maju zvysit aj pre druhorodicky ale neviem ci to shvalili,ak sa v tom dakto vyznate dajte vediet...Vopred DIK za radu.... 🙂

katmi
10. júl 2008

denisa pri druhom dietatku mas narok na to, co napisala gapa.. na 4460,-sk.. + ak tvoja mestska cast dava nejake prispevky,tak si treba poziadat na mestskom urade..

zuzitka
15. júl 2008

ahojte 😉

ak by som teraz otehotnela, termin porodu by som mala April/2009. ale moj prvy syn dovrsi 3 roky v januari/2009.

to znamena, ze by som nemala narok na materske davky, vsak?
len musim poziadat o rodicovsky prispevok na UPSVR a o prispevok k porodu?
o co este by som mala poziadat?

ja neviem, ak budem v januari v 6 mesiaci tehu, musia ma zobrat naspat do prace? vypoved mi nemozu dat, ze? alebo ma gynekologicka vypise skorej na matersku dovolenku? ja vobec neviem, jak to vyriesit............. 😅

zuzitka
15. júl 2008

.... este ma napadlo k predchdzajucej otazke.....

ak ma teda zoberu do prace v januari 2009, ked budem uz v 6 mesiaci tehu, mozem cerpat novu dovolenku naraz?
teda 20 dni ostanem doma??? 😕

janka12341
4. nov 2009

ahojte dami!Mam taku mensiu otasku na Vas.Ked som rok na materskej a cakam druhe dieta,dostanem po porode jednorazovy25 000covy prispevok a matersku k tomu.No a ako to bude s materskou dostanem viac ako by som male ked moje prve dieta bude mat dva roky a druhe sa akurat narodi?Ma s tym niekto skusenosti,stalo sa us niakej z vas ze porodila druhe dietatko pricom bola na materskej?prosim piste spravi na moju postu.Dakujem vopred za odpovede

nanabc
4. nov 2009

mne sa druhé dieťa narodilo ked malá mala rok tak som všetky jednorázové záležitosti dostala ako pri prvom a poviem ti to laicky vlastne prvá materská dovolenka sa zrušila a nová začala vlastne narodením druhej k tomu dnu. A suma je prispôsobená kedy to budeš vybavovať aká je minimálna čiastka v tej danej dobe.