Príspevok na druhé dieťa. V akej výške je?

denisaap
14. feb 2008

Ahojte kočky!Zaujmalo by ma kolko a v akej vyske dostane druhorodicka financnych prispevkov?
Nemam vobec prehlad ako to je dnes,viem len ze je schvaleny vyse 20000 tisicovy prispevok pre prvorodicky ale kolko potom vlastne dostane druhorodicka no co ma vlastne narok? 🙂

demi55
7. mar 2008

Mila andrea, rodicovsky prispevok nebudes cerpat iba ak sa ho dobrovolne vzdas, lebo ako tu uz bolo spomenute, narok nan mat budes!!! inak harmony ani mne sa nepaci slecna a ''jej dane'' ale na podobnych jedincov si treba zvyknut, ja tiez budem so svojou dcerou doma az do troch rokov aj keby som ja mala jest len suche rohliky, to obdobie jej zivota mi uz nikto nevrati....

demi55
7. mar 2008

A este nieco andrea, ked jej dvojicky budu v produktivnom veku, a pracovat aj na tvoj dochodok /ked uz tu tak zovseobecnujeme/, to uz bude v poriadku, tam uz nebude moje dane tvoje dane.... a vtedy bude aj jedno to,ze matka tychto deti mala narok iba na jeden rodicovsky prispevok...vsak? ale bola schopna pre tuto krajinu aj z toho /alebo napriek tomu/ vychovat dvoch ludi, ktori raz budu tie dane platit....

andrea1158
7. mar 2008

Milá harmony a demi55: nepleťte si pojmy rodičovský príspevok a príspevok pri narodení dieťaťa. To sú dve rôzne veci.

andrea1158
7. mar 2008

Na Slovensku nie je nič výnimočné, ak žena - robotníčka, ktorá robí na dve smeny má na výplatnej páske 8000 sk. Žena na materskej dostane 5100 sk. To je SPRAVODLIVE? Zvážme, že matka na materskej si ešte môže aj privyrobiť, napr. moja kamarátka šije a upravuje odevy a privyrobí si aj 6000 sk mesačne, iná kamarátka - kvázi kolegyňa, právnička mi pomáha s advokáciou, s návrhmi, so žalobami .... no a o jej odmene radšej pomlčím. Takže, ktorá je šikovná, tá sa nesťažuje. A úplne najšikovnejšia je tá, ktorá si našla muža ktorý ju pekne uživí aj s dieťaťom. Môj budúci manžel chodí na pracovné cesty do zahraničia, každý nám len závidí peniaze , ale nikto nevidí tú obetu, ktorú obaja prinášame. Ja pracujem aj do večera, ked je treba, ale nikto to nevidí. Nikoho nepodceňujem, ale ja sa snažím sama a nečakám čo mi dá štát ani neplačem ako je to málo.

certica
7. mar 2008

andrea, super plany, uz ti len drzat palce pri ich realizacii, aby si napriklad, kym otehotnies, este vobec mala tu pracu, do ktorej sa planujes vratit 😉

demi55
7. mar 2008

Ja si vobec nic nepletiem, ja tieto veci viem velmi dobre rozlisit. A aj viem o com hovorim!!!

marse
7. mar 2008

A co ked muz- robotnik prinesie domov tych 12,000? a plus ta materska je 5100 to mame 17,000 na cely mesiac...z toho zaplat ucty, jedlo, auto, hypoteku a veci pre dieta... myslim, ze rodicia s detmi a bezdetni ludia sa nikdy nezhodnu.. 😒

harmony
7. mar 2008

😎 🤐

harmony
7. mar 2008

andrejka,ja ti určite nezávidím,ja keby som chcela,tak muža pošlem do zahraničia odkial mi prinesie mesačne50000Sk,ale chcem to? NIE!!!!!!!!!!!Ja prežijem aj keď nedostanem od štátu nič aj pri troch deťoch,len mi to matematicky nevychádza či máš na jedno dieťa 5100 alebo 2300....Bojuj ďalej za svoju pravdu,ale ak chceš pri deťoch pracovať od rána do večera,tak ich ani mať nemusíš.....

demi55
7. mar 2008

inak certica ma pravdu, aj ja som si mila andrejka ako mlada myslela, ze svet je gombicka, ale ""life doesn't always turn the way you plan" bohuzial, ale na to prides az po case, ked budes uz mat nejake zivotne skusenosti

andrea1158
7. mar 2008

certica: ja som SZČO,mňa teda nemôže nikto vyhodiť...našťastie

certica
7. mar 2008

pochopila som po precitani toho tvojho posledneho prispevku, ale nic to na veci plany vs realita nemeni. vela stastia 😉

andrea1158
7. mar 2008

dík...myslím, že veľa vecí sa dá, len treba chcieť. Ja som už pre svoje povolanie obetovala tak veľa peňazí, času, nervov a všeličoho iného, že si to zaslúžim. A mám fantastickú maminu a super budúcu svokru, takže ja sa nebojím, že nezvládnem bábo. Aj tak chcem len jedno dieťa, lebo som realistka. V dnešnej dobe sú dve a viac detí luxus, a to nie iba po finančnej stránke.

harmony
7. mar 2008

ja som chcela dve, som tiež realistka,ale čo s tým narobíš keď sa ti pri druhom podaria dvojčatá?Myslíš že som kludne spala keď som sa rozhodovala medzi interupciou a životom,lebo som sa bála finančnej stránky,ale naštastie mám tiež super rodičov ktorí mi pomožu,ale osud sa s nami rád hrá takže ak sa ti zadarí tak namiesto jedného možeš mať aj tri 😉 🙂

andrea1158
7. mar 2008

harmony: ale ved to nebudeš mať finančne až také zlé...jednorazový príspevok dostaneš vo výške 1/1 +1/2,materská normálne, neviem koľko si zarábala, prídavky na 2 deti, čiže 540x2, resp. x3, keďže dokopy budeš mať 3 deti, akurát rodičovský dostaneš v takej výške ako normálne matka jedného dieťaťa, lebo to je nárok rodiča, nie dieťaťa.

jaduska
7. mar 2008

Inak v tomto musím súhlasiť s andreou, rodičovský príspevok je príspevok pre rodiča, ktorý nepracuje, nie pre deti, tak asi aj preto je stále v rovnakej výške aj keby sa človeku narodili pätorčatá. Je to smutné, ale je to tak. A buďme v podstate rady, že dostaneme aspoň niečo, vo vyspelej západnej civilizácii sú materské oveľa kratšie a rodičovskú dovolenku tam možno ani nepoznajú. Zas na druhej strane chlap zarobí toľko, že žena môže ostať doma, ale tiež nie všetci. Veď z európskej únie nám už dávno odporúčajú, aby sa rodičovská dovolenka skrátila a zvýšil sa počet detských jaslí. 😒

lienocka235
8. mar 2008

baby inak treba pred planovanym otehotnenia si trosku vyzistit situaciu a zariadit si to tak aby zena mohla poberat aspon tych 7 mesiacov max. matersku 15 000 ..

elise
8. mar 2008

podľa môhjo názoru pri prvom dieťati je dosť vysoký príspevok mne sabohužial nedostal ani tých 11 tisís cebo sa malý narodil 16.12.06 ale to prvé dieťa si spravý každý kto môže alebo ho chce mať skôr či neskôr štát by mal podporovať ženy na rodičovských príspevkoch dokoncajaj nezamestnaný má vyššiu podporu. ale na druhé alebo tretie tieťa si to rozmyslí a nie každý ma druhé či tretie dieťa (okrem menšinovej väčšiny ale im je to jedno hlavne nech im štát pomáha 😀 ) napríklad argument že pri prvom sú vysoké nároky a pri dalších nie tak to je hlúposť my sme kupovali všetko pre malého robili sme to postupne počas celého tehotenstva, mám švagrinú čo má 17 a 15 ročných synov čiže veľké deti a mala o tri mesiace skôr ako sa narodil môj malý dcérku a musela rovnako ako ja kupovať všetko. počas mojej praxe v sociálnej oblasti nazvali rodičovský príspevok ako žobračenku čo je úplne výstižný názov a pôrobné ako záplatu na dieru čo sa zväčšuje. ved tým politikom sa super dáva žobračenka na rodičovskom ked zarábajú prachy pre nich y to bolo iba prilepšenie a mnohé rodiny a snažia z toho aj vyžiť aj našetriť. 😉 ja by som to zhrnula že hamba vláde a hamba nám lebo 89 sme protestovali (aspon vúčšina národa) ale teraz sa toho bojíme, ale to je už iná diskusia.

andrea1158
8. mar 2008

Ja keby tvorím zákony, tak by som navrhovala, aby ten prípatok vyše 20.000 sk dostávali aj druhoridičky, ak sa im druhé dieťa narodí po určitom dlhšom čase ako to prvé, napr. po 8 rokoch. Ale aby ho dostávali všetky matky je nezmysel, lebo potom by cigánky rodili každý rok ako jablone.

marse
8. mar 2008

ja nesuhlasim aby prispevok pri narodeni dietata bol taky velky.... ja som ten prispevok dostala vo vyske 4000 korun, a terajsie mamicky dostanu 20,000, nerozumiem preco je tomu tak, oni snad kricia inak na porodnej sale???
ja by som ten prispevok taky vysoky dala len tym maminam ktorym sa narodi chore babo a potrebuje specialnu starostlivost, lieky a podobne...nepochopim ako to mohlo za dva roky stupnut o 16,000...to akoze moje dieta bolo vtedy hodne menje penazi??? ale na Slovensku je to tak....

Nechcem aby to vyznelo ze teraz tym mamickam zavidim, alebo nieco, len chcem poukazat na tu nespravodlivost. Ja som stastna ze mam zdrave dieta a som hrda ze sa o nu dokazem postarat aj za smiesnych 4560 korun , je najedena, slusne oblecena a nik mi nemoze povedat ani slovo.

andrea1158
8. mar 2008

marse: hovorí z teba obyčajná závisť...tvoje dieťa je hodné toľko peňazí ako teraz sa rodiace deti. Je to však politické rozhodnutie súčasnej vlády, ktoré myslím, všetky ženy ktoré ešte nerodili ocenia. Prečo by ho mali dostávať matky ktoré majú choré bábo? To by sa potom ako posudzovalo? Ved to dieťa môže ochorieť aj neskôr nemusí byť hned choré po pôrode. To by sa strašne zneužívalo. To akože sa ti ten príspevok má doplatiť? Aká si šikovná. Takých by bolo viac. Hlavne tých počernejších matiek.

marse
8. mar 2008

nie ja nepotrebujem aby sa mi nieco doplacalo...len je smiesme ze o tom kolko dostane matka rozhoduju muzi vo vlade...

tebe sa to hovori ked dostanes 20,000, ze???

andrea1158
8. mar 2008

ja ešte ani tehotná nie som, takže ja sa skôr modlím, aby dieťa bolo zdravé, lebo to je ved, ktorú neovplyvním. Na nejakých 20.000 sa môžem vykašľať, to niekedy zarobím za 2 dni... takže je mi to jedno, koľko ten príspevok bude ked sa narodí moje dieťa.

dari
8. mar 2008

andrejka, je zrejme, ze si velmi sikovna, mudra, myslis na buducnost, vies si zarobit peniaze...je to obdivuhodne !
Skoda ze sa uz dopredu vzdavas takeho luxusu aky mam ja a ine maminy viac...deti ... 😉

lienocka235
8. mar 2008

ja si osobne myslim ze omnoho lepsie keby stat podporoval rodiny formou odpocitatelnych poloziek.. aby sme mohli platit nizsie dane..
tiez nie su pre mna podstatne nejake prispevky statu.. ktory mi akoze jednou rukou cosi da a druhou omnoho viac berie..
ono nad urcitymi vecami treba rozmyslat dopredu ak je moznost dostat max. matersku tak preco to nevyuzit..
a stale sa pise co stoji prvotna vybavicka a tak.. tak to je naozaj smiesne.. ja ked si zoberiem co som vsetko dala za rok na sportove a vyucbove aktivity pre malu /plavanie korculovanie kurzy skolka a pod./ anglictinu a balet + sportove potreby tak mi vyjde vyssia suma ako je ten prispevok.. a to este nechodi do skoly..
je uplne zbytocne sa rozculovat nad tymi priplatkami.. ja som dostala ani nie 4000 na malu a aj tak som si vsetko pokupila a velmi som ju chcela..
radsej by som uvitala aby sa prachy investovali do skolok lebo uz teraz praskaju vo svikoch

andrea1158
8. mar 2008

lienočka: správny postreh...ja to dieťa chcem a budem mať kvôli tomu, že ho chcem a nie kvôli príspevku a chcela by som ho tak veľmi aj keby je ten príspevok 0 sk.

kaluha
10. mar 2008

nikto predsa nechce dieta kôli príspevkom,je fajn ked štát prispeje.koľko? to je zbytočná otázka každý chce vždy viac ako dostane.

andrea1158
10. mar 2008

Práve preto si myslím, že jeho výška je primeraná. Jasné, mohla by byť aj viac, ale to by muselo byť potom viac peňazí v štátnom rozpočte.

emogeon
11. mar 2008

lienocka uplny suhlas, takisto aj s poslednym prispevkom od andrey...

teraz pisem za seba, je to fakt pekne ze som dostala vacsi prispevok ale co z toho ze manzelovi to po novom zoberie stat za 4 mesiace ☹

andrea1158
11. mar 2008

emogeon: PRESNE TAK. Nechcem tu písať nejaké politické názory, ale toto je politika súčasnej vlády - niekde akože pridá aby bol plebs spokojný, ale v konečnom dôsledku ti vezme viac ako dá. Lebo platy sa ministrom a poslancom určite znižovať nebudú. Populistická politika, aby hlúpym ľudom zapachali ústa. Plebs vidí len to A, ale B nie.