Príspevok na druhé dieťa. V akej výške je?

denisaap
14. feb 2008

Ahojte kočky!Zaujmalo by ma kolko a v akej vyske dostane druhorodicka financnych prispevkov?
Nemam vobec prehlad ako to je dnes,viem len ze je schvaleny vyse 20000 tisicovy prispevok pre prvorodicky ale kolko potom vlastne dostane druhorodicka no co ma vlastne narok? 🙂

abetka
25. mar 2008

andrea1158_ ked budes mat dieta a manzel ti zarobi priemerny plat,tak budes inak krkat.Nik tu od statu neziada 50000, ale preco pri prvorodenom je 20 OOO a tie dalsie deti su co??? Ja mam dve deti a aj druhorodene potrebuje plienky , jedlo, atd.ale tebe je to asi skoda vysvetlovat.Ja si tiez myslim , ze vysoke porodne zaktivizuje lem nasu tmavu populaciu, ale preco sa to neriesi dajme tomu vacsim danovym bonusov u pracujucich rodicov.Ved tie deti budu robit pre stat. Nech stat nevyblakuje , ze vymierame a ma postoj ako macocha

alexandra
25. mar 2008

Ono by stacilo aj keby sa miesto penazi dali poukazky na nakup plienok, alebo kojeneckych potrieb. Alebo zvysit odpocitatelnu polocky na dieta, no to chce trosku ekonomicky vzdelanejsich ludi 🙂

sue
25. mar 2008

Zaujímavý názor, že keď by bol rodičovský príspevok vyšší, zvyšovala by sa plodnosť... ono... žena na materskej po pol roku berie 5000... v robote by zarábala bez dieťaťa napr. 13000... ale z tých 5000 na materskej živí seba a "polovicu dieťaťa" - druhú živí manžel 😅 tak to je spravodlivé?

ssissi
25. mar 2008

Baby, mam v tom guláš, poradíte? 1. dieťa narodené pred 1. 2. 2008 príspevok 25.000,-? Všade čítam len že príspevok spolu s tým doplatkom je od 1.2.2008 25.000, nikde však k čomu je ten dátum viazaný... Dátum pôrodu? Dátum podania žiadosti??

Apropo - tiež som skôr za vyššie daňové zvýhodnenie pre pracujúcich ako dostávať čosi len tak... Ale môžem to akurát tak sem... nič s tým nenarobím... 10 rokov som pracovala od rána do večera, výšku robila popri zamestnaní, zaplatila toľko daní a odvodov o akom sa niekomu ani nesníva... a rozdiel medzi mojim materským a babenkou čo nikdy nepracovala (A KEĎ HEJ, TAK V ZAHRANIČÍ a slovensku nič nikdy nezaplatila) je len pár tisíc a aj to len 6 mesiacov.... tak len toľko

A manžel? Tiež maká, pracuje na sebe, študuje na súkromnej výške okrem toho jeho pracovná doba a výkon je za dvoch... a výsledok - nedoplatok na daniach tohto roku - hold nové zákony našej skvelej vlády. Tu nikoho nezaujíma akú máš hypotéku, koho vyživuješ... dôležitý je hrubý plat a ten sa zdá úradníkom privysoký. A výsledok manželovho snaženia sa pri ročnom zúčtovaní nemocenského sa opäť prejaví v nedoplatkoch.

lienocka235
25. mar 2008

ssissi
ak sa ti dieta narodilo pred 1.2 2008 tak mas narok na 11 000 + 5000 tie sumy som zaokruhlila... teda spolu narok na 15 000.

sme tiez na tom podobne... platime dane odvody... a starostlivost a sluzby statu mizerne...

ssissi
25. mar 2008

lienocka dakujem.

Malicka sa nam narodila predcasne, takze teda spadame do toho nizsieho prispevku. Ale som stastna, lebo vsetko dopadlo ako dopadlo a mala je zdrava.

Ja stale snivam ako tomuto statu platit menej 🙂 Ale vychadza mi to iba tak ze - zarabat menej... alebo nezarabat vobec. Nestve ma kolko od statu dostanem, ale kolko mu musim zaplatit a ze za to dostanem to co socka, co cely den presedi na lavicke s cigaretou v ruke... A za to, co som uz zaplatila za 10 rokov by som mala splatenu celu hypoteku co mame za strechu nad hlavou, a ta vobec nie je nizka, a este by aj na desat vybaviciek ostalo 🙂 . Zvysuju mi tlak ti populisti v TV, co stale chcu davat chudobnym a "bohatym" brat - vid. novinka - "milionarska" dan (neviem preco to volaju "milionarska", ked sa tyka ludi, co nezarobia ani polmiliona v hrubom za rok...). Za miernym nadpriemierom v platoch mna a mojho manzela je stres, drina a snaha. Spadame vsak k "bohatsim", preto platime vacsie dane. Avsak - po zaplateni najomneho a hypoteky su z nas podstandardi.

lencici
28. mar 2008

ako to mám chápať? dajme tomu že mám dieťa ročné a potom hneď druhé dostanem len 1 rodičovský príspevok + 2x prídavky alebo 2 príspevky + 2 prídavky?

lienocka235
28. mar 2008

1 krat rodicovsky a 2 x pridavky rodicovsky je nahrada prijmu rodica a neviaze sa na pocet deti..

lencici
30. mar 2008

no tak to je dobré svinstvo je problém uživiť 1 dieťa a nie ešte 2 ale hlavne že my platíme dane a tý hore z toho pekne žijú a my sa môžeme isť pásť..Hamba im!!!

jaduska
31. mar 2008

lencici, rodičovský príspevok nie je určený na to, aby si z toho živila deti, je to štátna sociálna dávka, ktorá z časti nahrádza príjem rodiča preto, že sa stará o dieťa. Preto väčšinou ženy, ktoré mali v práci vysokú mzdu, po skončení materskej nenastupujú na rodičovskú dovolenku,ale idú do práce. Ženy, ktoré majú príjmy nízke, ostávajú doma na rodičovskom, lebo za minimálnu mzdu sa im do práce chodiť neoplatí. Takže je na každom,ako sa rozhodne, z čoho chce deti živiť. Ale inak v niečom máš pravdu...tí hore si pekne žijú 😉

gapa
31. mar 2008

ešte lencici, ak si na rodičovskej dovolenke s prvým dieťaťom a prac.pomer ti trvá, čakáš druhé dieťa, tak máš znovu nárok na materské tých obvyklých 28týždnov (príp.37týždnov ak sa ti narodí viac detí alebo si osamelá) a potom znovu poberáš rodičovský príspevok.

katarinavygodova
1. apr 2008

ahojte.Potrebovala by som poradit.Som na rodičovskej dovolenke a čakame druhe dieťatko.4.4.nastupujem na druhu matersku ale narok na materske nemam.1:dieťa bude mať 3.roky 10.5.ako to bude s vyplacanim rodičovskeho?Chcela by som ho dať na adaptačny pobyt do MŠ na 4 hodiny , myslite ,že je taka možnosť,aby som nestratila rodičovske? ☹ 😉

zuzkagu
1. apr 2008

Katka takže po porade - kedže na materskú nemáš nárok (ako píšeš), tak by sim mala odchádzať na druhú rodičovksú dovolenku, lenže to sa dá až keď sa bábo narodí, takže do tej doby by si mohla poberať stále RP na to prvé dieťatko. Ak nechceš prísť o RP nesmieš dať dieťa do škôlky na celý deň, t.j. len na ten adaptačný proces čo sú max. 4 hodiny a nesmie tam dieťa ani obedovať.
Zuzana

katarinavygodova
1. apr 2008

ďakujem Zuzanka.Potrebjem dať na socialku nejake potvrdenie z MŚ?

zuzkagu
2. apr 2008

Nie, netreba dať nikam nič. Ak potom malého nahlásiš na celý deň, oni to urobia za teba - tá škôlka.
Zuzana

danciacik
14. apr 2008

Ahojte. Mám z toho trošku guláš. Viete mi poradiť? Mám 17 mesačnú dcérku, poberám rodičovský príspevok a mám zároveň živnosť. V júli sa nám narodí druhé bábätko. Mám teraz nárok na rodičovskú aj na to druhé alebo nie? Na materskú nárok nemám - teda aspoň myslím. Inak na prvú materskú s dcérkou som nastupovala tak, že zmluva som mala na dobu určitú a tá mi skončila pred nástupom na materskú ale bola som v ochrannej dobe.

mata2
16. apr 2008

Mas narok aj na rodicovsku dovolenku s druhym dietatom.AK nastupis na druhu,prva ti automaticky skonci.Myslim ze to musis ist nahlasit na socialny urad,socialnu poistovnu aj zdrav.poistovnu.

evina313
24. apr 2008

Ahoj HARMONY 🙂
zhodou okolností tento príspevok ma zaujal už davnejsie a plne som s Tebou suhlasila.
skoda že som nevedela, že si to písala Ty, mohli sme si na tuto temu pokecat v BA. 😉
Dufam, že Lianka sa tešila ked si prišla.

anjelik85
6. júl 2008

ahojte žienky, no , pri narodení druhého dieťaťa dostane matka 4560sk + 11 000sk príplatok. pri prvom dieťati je to 4560sk +21000sk príplatok. 😉

anjelik85
6. júl 2008

a čo sa týka rodičovského, keď tu písala andrea o demotivácii, tak od januára ho dvíhajú na 8000sk. neviem, či sa ti to donieslo. a čo sa týka privyrobenia, tak od januára to nebude až také ľahké, lebo tam budú už rodičovský príspevok krátiť. všetko to bude závisieť od toho, koľko bude matka v práci a kde bude dieťa v tom čase atď. 😉

paska
6. júl 2008

anjelik odkialmaš toto info? 😕 lebo sa to celkom dobre čita 😀

anjelik85
6. júl 2008

mne to povedala známa, čo na socke robí. 😖

anjelik85
6. júl 2008

a o tom zvyšovaní rodičovského sa už dlho hovorí. len najprv som počula o 6000sk a teraz že to nakoniec od januára ide na minimálnu mzdu. 😒

sisulik
6. júl 2008

mne pri narodeni druheho dietata nedali ziaden jednorazovy prispevok pri narodeni (cize porodne, alebo bolestne)

paska
6. júl 2008

a už je to odklepnuté? ja som o tom tiež počula ale nechce sa mi tomu veriť 😅
a nevieš ako to bude pri treťom? 😀

lenka1108
6. júl 2008

ahoj baby aj ja som pocula ze aj pri druhom by sa mali dostat peniazky.ale ja mam smolu.ked som bola prvy krat tehotna potratila som v 5 mes.a teraz mam dcerku a pri nej som dostala iba tych 4000 cosi.a ked som sa pytala ze ci to teda schvalia pri druhom tak mipovedali ze co ja chce,m ze mne sa prve tehotenstvo tiez rata a mala je vlastne druha tak uz nebudem mat ziaden narok.nech si tie peniaze nechju hajzli jedny.hlavne ze budu mat politici a iny vysoko postaveny ludia v nasej krajine... ☹

paska
6. júl 2008

lenka to je somarina počítaju sa deti nie tehotenstvá

zuz11
6. júl 2008

lenka, ale ved ao pozeram v pase Tvoja dcerka je o 3 mesiace starsia ako moja a ani my sme ten prispevok nedostali ( tych 11tisic) lebo ten davali az od 1.1.2007 co bolo az 18 dni po narodeni mojej dcerky 🤐 tiez som dostala iba cez 4 tisic 🤐

malka
6. júl 2008

Lenka1108 toto som nasla, podla tohoto si myslim, ze mas narok na ten prispevok ako pri druhom dietati, kedze dieta sa musi dozit 28 dni, ty pises ze si potratila v 5 mesiaci

http://www.asvet.sk/?spravy/-Zvysenie-priplatku...

zuz11
6. júl 2008

malka, ved to od 1.januara 2007 a lenkina dcera sa podla pasu narodila v roku 2006 takze na priplatok ( tak ako ani ja ) nemala narok tak ci tak 🤐