Príspevok na jasličky

jankamarek135
21. sep 2017

Ahojte žienky,prosím vás ,ktorá máte skúsenosti z vybavovaním príspevku na jaslicky?dik

zidenka
21. sep 2017

A čo by si potrebovala vedieť? Ja som dávala dcéru do mestských jasiel keď mala 2 roky - bolo to síce už 6 rokov dozadu, ale možno budem ešte vedieť poradiť 🙂

lenadka
21. sep 2017

Pridám sa o pár mesiacov to budem tiež vybavovať, čo k tomu treba? Dať žiadosť na sociálku? Doložiť čo? Účet za jasle? Vyplatia ho až spätne či ako to funguje?

majusqa77
21. sep 2017

@lenadka socialka s tym nic nema. riesis na UPSVaR

majusqa77
21. sep 2017

Doklady, potrebné pri vybavovaní príspevku na starostlivosť o dieťa

Ku každej kópii treba priniesť originál dokumentu na nahliadnutie

1. žiadosť o príspevok na starostlivosť o dieťa
2. fotokópia rodného listu dieťaťa (originál na nahliadnutie)
3. rozhodnutie o odňatí rodičovského príspevku (ak bol pred uplatnením si nároku na príspevok na starostlivosť poberaný) alebo potvrdenie, do kedy bol rodičovský príspevok vyplácaný alebo kópia žiadosti o jeho odňatie; prípadne potvrdenie sociálnej poisťovne, dokedy bol nárok na materské
- pri „šesťtýždňovom nároku“ na PnS (keď dieťa nedovŕšilo 3 roky a narodil sa mu súrodenec) rozhodnutie sociálnej poisťovne o nároku na materské + rodný list novorodenca
4. čestné vyhlásenie majiteľa účtu (tlačivo sa vypĺňa pri podávaní žiadosti; dátumy sa zhodujú)
5. potvrdenie zo zamestnania:
a) zamestnanec: potvrdenie o nástupe do zamestnania – aktuálne (s dátumom po nástupe) s uvedením dátumu odkedy dokedy, rsp. na dobu neurčitú.
V potvrdení musí byť uvedené, kedy bol nástup do zamestnania po rodičovskej (materskej) dovolenke.
b) SZČO: živnostenský list (nie starší ako 3 mesiace) + výpis z obchodného al. živnostenského registra + potvrdenie o povinnom dôchodkovom poistení ako SZČO zo sociálnej poisťovne
6. zmluva s poskytovateľom starostlivosti o dieťa (fotokópia + originál na nahliadnutie)
a) ak starostlivosť zabezpečuje P.O: zmluva so zariadením, ktoré poskytuje starostlivosť o dieťa: uvedený rozpis, čo sa poskytuje, odkedy, dokedy (príp. na dobu neurčitú a v akej sume). Zmluva musí byť uzatvorená medzi poskytovateľom a konečným užívateľom
b) ak starostlivosť zabezpečuje F.O na základe živnostenského listu: živnostenský list fyzickej osoby + zmluva so živnostníčkou (uvedený rozpis, čo sa poskytuje a v akej sume, od kedy, dokedy, ) zmluva musí byť uzatvorená medzi poskytovateľom a konečným užívateľom
Zo zmluvy, z dohody alebo z rozhodnutia musí byť zrejmé, aké sú stanovené mesačné výdavky poskytovateľa starostlivosti o dieťa za konkrétne dieťa - pobyt, stravné, starostlivosť a s tým spojené výdavky uhrádzané na účet poskytovateľa.
7 + 8: Poučenie + KARTA účastníka
od 01.01.2016 sa príspevok vypláca na základe dohodnutej úhrady za poskytovanú starostlivosť medzi poskytovateľom a oprávnenou osobou, najviac v sume 280 Eur.

Zo zmluvy, z dohody alebo z rozhodnutia musí byť zrejmé, aké sú stanovené mesačné výdavky poskytovateľa starostlivosti o dieťa za konkrétne dieťa, uhrádzaná na účet poskytovateľa.
Zmluva musí obsahovať tiež údaj, odkedy je starostlivosť o dieťa poskytovaná a dokedy (príp. na dobu neurčitú).

zidenka
21. sep 2017

Ak si dobre pamätám, tak najskôr som si zistila priamo v jasliach u riaditeľky, či majú voľné miesto a či ju určite zoberú. Následne pripravili nejakú zmluvu a tú sme podpísali. Potom som musela zájsť na ÚpSVaR na sociálku a doniesť im zmluvu s jaslami a tiež chceli aj moju pracovnú zmluvu. Vtedy to bolo tak, že sme jasle platili vždy vopred a následne, keď som ich zaplatila som do určitej doby musela doniesť doklad o zaplatení na sociálku a až potom mi preplatili čiastku, ktorú som zaplatila za jasle. Ale samozrejme je tam limit - myslím, že teraz cca 280,-€, ak máš jasle drahšie, doplácaš zo svojho. Stravu sme platili my.

zidenka
21. sep 2017

@majusqa77
úplne super odpoveď 🙂

majusqa77
21. sep 2017

@zidenka :D to mam priamo z UPSVaR zoznam 🙂

jankamarek135
autor
22. sep 2017

Toto viem zeny,ja som skôr myslela že či nerobia problém s tým príspevkom ,že keď soli on požiadam,a všetko spĺňame ....že či nám ho určite daji

majusqa77
22. sep 2017

@jankamarek135 nie, nerobia 🙂 nemaju dovod 🙂

zidenka
22. sep 2017

Nám nerobili žiadne problémy - keď splníš a zdokladuješ všetko, čo žiadajú, tak nemajú dôvod Ti ho nedať - je to určený zákonom.

jankamarek135
autor
22. sep 2017

Okej,ďakujem zeny😊