Príspevok pri narodení dieťaťa 25000Sk. Čo vy na to?

dannynka
11. okt 2007

chcela by som poznat nazory mamiciek na tento fakt... 😠 😠 😠

elize
14. okt 2007

kutina úplne s tebou súhlasím. A to nehovorím o splácaní hypotéky. Lebo ak chcú mladí sami bývať, nič iné im nezostáva ako sa zadĺžiť. A zníženie mesačného príjmu na rodičovský príspevok. Uff, no budeme mať čo robiť 😅 ale nejako to zvládneme 🙂 Ale vrátiť sa do práce po 6.tich mesiacoch neplánujem. Chcem si toho drobčeka užiť čo najdlhšie 😉

nera
14. okt 2007

lienočka - nedá mi reagovať...o tých dôchodcoch...Tvoja babka sa má fakt dobre, no moja mamka robila-drela 30rokov a popritom sa starala o ocka, ktorý od svojich 27 rokoch bol invalid, lebo prekonal klinickú smrť a berie aj s vdovským aj so všetkými peniazmi necelých 6.000,- to je o čom?
A ešte myslím, že 11.000 neberie ani dôchodca s VŠ, ktorý celý život robil...teda do dôchodku robil.
Tak to nezovšeobecňuj, lebo mohli by sme povedať, že ako sa majú dobre - veď dôchodcovia v parlamente berú aj 30.000 dôchodok....

Ja si myslím, že ako starí tak mladé rodiny - deti by mali byť viac podporovaní...

dannynka
autor
14. okt 2007

nera-tiez si myslim ze by mali mysliet hlavne na mlade rodiny a pomahat im,
😒 😒 😒 😒 😒 😒

alexandra
14. okt 2007

A co setko znizili, skuste sa zamysliet aj nad tym..

nera
14. okt 2007

alexandra - znížilo sa to čo za tie peniažky môžeš dostať...devalvacia stále narastá...

lienocka235
14. okt 2007

Nera ja nezovseobecnujem len som napisala ako to je u nas... a to ze ma taky dochodok je fakt a ak ti mam pravdu povedat videla som aj vyssie dochodky.. a este aj pracovali popri tom v skole je to bezne... velmi zavisi od kedy isla do dochodku.. tam sa to dost menilo.. ale moj otec isiel do predcasneho a dostava vyse devattisic a nadalej robi na tom istom mieste.. proste len treba vediet ako kedy
proste ja si len myslim ze by bolo lepsie keby sa viac myslelo na mlade rodiny a to nie len financne ale aj roznymi doplnkovymi sluzbami.. odpisy z dani ak platis hypo.. prispevky detom co chodia do skoly a pod... stipendia.. aby to nemuselo byt tak ze stari rodicia musia pomahat mladym rodinam aby vobec vyzili.. ono rozhodne nie je normalne ze ak si chces kupit byt v BA tak musis zobrat 3M hypoteku a potom sa stresovat ci nepridete o robotu tak taketo stresy nasi rodicia nemuseli zazivat mali aspon akesi istoty.. nehovorim ze to mali jednoduche.... ale rozhodne je teraz tazie sa postarat o rodinu a zabezpecit pre nu aspon zakladne zivotne potreby jedlo byvanie vzdelanie a lieky..

nera
14. okt 2007

že si z Blavy?....tam je úpne iný život - viac možností a ani si predstaviť neviete ako je to inde....za tú istú prácu máte ináč - viac zaplatené(myslím v BA)...
toť moja skúsenosť
a tie dôchodky - áno súhlasím, ako som spomínala, malo by sa postarať o mladé rodiny, ale aj o starších, vieš, aj my raz budeme na dôchodku a tiež budeme chcieť ešte žiť a aj pomáhať mladým.

nera
14. okt 2007

a ešte k tomu, to akože tí ktorí išli skôr do dôchodku majú menší dôchodok?
A oni za lacnejšie žijú či čo?

megg
14. okt 2007

Nera, mozno viac zarobime v BA ale aj podstatne viac minieme. Sluzby, prenajom bytu, zabava, a pod. su tu podstatne drahsie. Takze to nezovseobecnujme, ze viac zarobi BA ako ine casti sr.

sue
14. okt 2007

Jediná výhoda BA je, že je tam naozaj viac pracovných príležitostí... ale inak väčšinou platí, že to o koľko je vyšší plat, je vyšší aj nájomné za byt 😔

anaxamon
14. okt 2007

nechcem sa vyhrazat, ale vrate sa k povodnej teme lebo vas zamknem 😠

deveronique1
14. okt 2007

Dokelu, ten príspevok je schválený až od februára a mne sa malá narodí koncom decembra. Takže nič z toho 🙄

tilly
15. okt 2007

nech im dajú na prvé dieťatko, je mi to jedno, mám toho veľa ešte od domča a tešila som sa aj z tých 4000, neviem, čo by som s 25000 robila 😀 😀 😀 😀

k tej BA, tu sú hlavne "vstupné náklady" (pozemky, domy, byty, celkovo bývanie) vyššie, drahé sú služby, napr. kaderníčka, v BA som platila za strihanie a fúkanie 440 Sk, 25 km od BA platím (u šikovnejšej kočky) 250 😲
ale sú tu väčšie možnosti, napr. chodiť nakupovať do rakúska, kde je to lacnejšie 😉

tinakul
15. okt 2007

ahojte 🙂
babenky, ktorá plánujete do búducna dietatko - tak v stredu 17.10.2007 v čase o 10:30h - môžete podporit poslanecký návrh / príspevok pri narodení - 10 000 na každé dieta/ svojou prítomnostou pred budovou parlamentu v BA 😉

tilly
15. okt 2007

tinakul, vieš, je to super, ale vieš si predstaviť tú zvýšenú pôrodnosť u našich neprispôsobivých??? 😀 za desinu narobia 15 harantov a keď to prepijú budú plné decáky cigánov
možno by to malo byť podmienené nejakými odpracovanými rokmi alebo tak, neviem, skrátka nejako to riešiť, lebo povedať, že cigánom nedáme, to by sa asi ochrancovia ľudských práv zbláznili 😅

sloboda4
15. okt 2007

jaaaj tilly presne na toto som aj ja myslela 😀
to radsej nech sa tie "velke" peniaze dostavaju iba pri prvom babatku...aj ked je logicke že cim viac deti ma rodina tym viac penazi potrebuje...ale ked ono je to cela take diskutabilne 🙂

danona
15. okt 2007

tilly - dobrý návrh - s tými odprac. rokmi, no zase by si diskriminovala absolventov škôl.. a aj tým by sa peniažky zišli.. 🙄

tilly
15. okt 2007

danona, no na také som myslela, ale fakt neviem, ako by sa to dalo vyriešiť...

atevi
15. okt 2007

Este by sa tych 10ts dalo vyplatit vo forme poukazok na nakup detskych veci, alebo vytvorit sporivy ucet, ktory by dieta mohlo pouzit po 18tke a rodicia by nemali na peniaze dosah. Tak by to neprisposobivi spoluobcania neprechlastali. (Aj ked tie peniaze treba aj skor ako po 18tke).

elize
15. okt 2007

Otázne je akú hodnotu by tých 10 000,- Sk mali o 18 rokov. Nám sa miminko má narodiť v polovici januára, takže nás zvýšený príspevok asi tiež minie, ale hlavne nech sú tí naši drobci v poriadku - to je pre nás čakateľky asi to najdôležitejšie 🙂

ramzesa
15. okt 2007

no ako sme tu uz poniektore pisali, nech sa to podmieni riadnou starostlivostou o dietatko, pravidelne poradne v tehu, u pediatra, aby bolo normalne odete (nie ako minule romske dieta malo kratasy a zabky 😕 v oktobri a jeho matka bola naobliekana 😕 ), riadna skolska dochadzka ostatnych clenov rodiny a ziadne problemy so socialkou a pod. Hoci by sa to rozdelilo na dve splatky alebo by neprisposobivi dostali poukazky na detske oblecenie, potreby a stravu. Ja by som nemala nic proti takymto poukazkam. Ved je jedno ci nakupim v hotovosti alebo vymenim za poukazku nie? 🙂 Alebo by sa to priratalo hoci aj k rodicovskemu prispevku, by sa to prerozdelilo na jeden rok. Myslim,ze ked sa chce vsetko sada,len tu na SVK sa nikomu nic nechcem, aspon v nasej vlade 🙄 🙄 🙄 .

kutina
15. okt 2007

elize - veru aj ja. plánujem byť doma tak do 1,5 roka, zatiaľ tiež nemáme vlastné bývanie a ak nevyhráme tie miliony v športke, tak sa budem len musieť vrátiť do práce 😉

vavka33
15. okt 2007

Kuti,ked vyhram tie miliony,dam ti par 😀 😀 😀

penelope2066
15. okt 2007

ale vraj je tento prispevok podmieneny vekom 18 rokov.to vymysleli asi kvoli romom lebo za chvilu by boli premnozeni,ved uz teraz je ich dost.

peter26
17. okt 2007

ano vlada schvalila ale trosku neskoro

num7976
17. okt 2007

penelope2066 😀

milhaus
17. okt 2007

ja som nestihla ani ten predtym, moja chcela von o mesiac skorej, inak by som ho stihla
je to nefer voči tym čo už dieta maju

peter26
17. okt 2007

milhaus: ahoj, mrkni tému: Je možné otehotnieť pri....

poleva
17. okt 2007

jééj aj tu je peter...príspevok neskoro schválili