Príspevok pri narodení dieťaťa 25000Sk. Čo vy na to?

dannynka
11. okt 2007

chcela by som poznat nazory mamiciek na tento fakt... 😠 😠 😠

sloboda4
17. okt 2007

poleva....peter je skutocne vsade 😉

poleva
17. okt 2007

to hej,,,aj na cyste v prsníku

katka432
17. okt 2007

ja si myslim,ze ked chce dakto dieta,tak sa nepozera nato ci a aky prispevok da vlada,bo ajtak v porovnani s tym co dieta potrebuje je to nic,ale neh len zvysuju,

zuzu13
17. okt 2007

pri synovi som dostala 3000 pôrodné a materskú 1426,- sk..a dalo sa...po 13 rokoch som dostala pôrodné 4000,- a materskú 4440,- takže som nestihla nič navyše...žijeme...dýchame a sme radi, že sme zdraví 😀

augustovka
17. okt 2007

mozem sa vas spytat ci ju vlada teda schvalila lebo nie?dakujem

maruschka
17. okt 2007

Myslím si,že trocha to pomôže mladým rodinám,ale radšej mohli zvýšiť materskú..

katka432
17. okt 2007

presne,mohli zvysit matersku,pomohlo by to viac ako taketo jednorazove zvysenie a potom nic...snad sa niektora generacia docka aj toho

lenkka
17. okt 2007

katka skus 3x hadat preco nezvysia matersku..nie som rasistka ale presne na to myslim 😒

certica
17. okt 2007

a presne z tohoto dovodu je ten prispevok len na prve dieta

lenkka
17. okt 2007

presne tak a preto to pravdepodobne u nas nikdy nebude inak, pretoze to by uz asi z nasich spoluobcanov nerobil ozaj nikto. (ospravedlnujem sa tym slusnejsim spoluobcanom)

katka432
17. okt 2007

lenka asi mas pravdu ale mohli to skusit poriesit inak no couz,ved nemame deti koli tymto prispevkom,no nie???

maruschka
17. okt 2007

no keby sme mali deti kôli príspevkom,tak Slovensko by muselo už dávno vymrieť ☹

lenkka
17. okt 2007

katka my urcite nie, ale ako to bolo volakedy? dobre vsetci vieme. Mna sice ten prispevok velmi potesil, ale v dnesnej dobe je to ozaj tak na kocik a na postielku. A plne chapem kamaratky, ktore boli prinutene ist po pol roku do prace. Je to strasne ale je to tak. Ja sa chystam vychutnat si svoje prve dieta urcite pokial sa bude dat, ale ak to financie nedovolia ani mne nic ine neostane.

lenkka
17. okt 2007

neboj sa ze keby rodili a boli na materskej chlapi, materska by bola urcite vyssia, vsak oni by si to urcite schvalili 😀

katka432
18. okt 2007

leni,no ledva na kocik...

kotenko
18. okt 2007

baby, odkedy to plati? od 1.11.2007 alebo od 1.1.2008???

dadulik75
19. okt 2007

od 1.2.2008 myslim az

milhaus
19. okt 2007

ja som nestihla ani tento prvy prispevok a je to nefer, lebo mala sa narodila o mesiac skorej ako sa mala
a čo tie ostatne deti?
volakde som čitala že asociacia materskych centier to odsudzuje

dannynka
autor
8. nov 2007

milhaus aj ja napodobne,tiez som nestihla 😠 😠 😠
ale hlavne ze mam zdravua stastnu dcerku 😉 😉

emily3
8. nov 2007

jasi myslim ze je to diskriminacia viacrodiciek...este zrusili prispevok pre ockov co bolo smiesnych ale aspon bolo 1200Sk a vyhovaraju sa na to ze zvysili rodicovsky o 100Sk. ja som s rodicovskym zacinala 2800Sk tak teraz je to trosku viac ale nic moc. a este je nespravodlive ze prispevok sa dostava len na jedno dieta...ja som mala druhe po dva a pol roka, takze pol roka som sa starala o dve deti do troch rokov ale pridavok som dostavala len jeden.
a nemyslim si ze s tym porodnym prispevkom pre prvorodicky zvysia porodnost...

cat
8. nov 2007

"Uuzasne a systemove" riesenie!!! Tych 25 litrov minu mamicky ani nebudu vediet ako. Ved co na tom ze uz potom budu zit zo smiesneho priam vysmesneho rod. prispevku pod hranicou zivotneho minima? 4 a pol tisica? wow, keby som bola sama a v podnajme, mozem si ist akurat stupnut k ceste 😠 😠

ena
8. nov 2007

cat: ani to by si nemohla, lebo by ti nemal kto strazit maleho 😀

tilly
8. nov 2007

je to fakt na prd, nie, že by mi to bolo ľúto, že to nedostanem, ale fakt mali radšej zvýšiť rodinné prídavky pracujúcim rodičom alebo rodičovskú alebo materskú...

dannynka
autor
8. nov 2007

tilli alebo mali dat aspon nejaky prispevok ale pri narodeni kazdeho dalsieho dietata 😠 😠 😠

expertka8
9. nov 2007

...sediet vo vlade a mat na to patricne kompetencie....rozhodne by som presadzovala zvysenie/legislativne upravenie/ rodicovskeho prispevku...napr. na baze odrobenyx rokov...prip. 50% z platu v predxadzajucom zamestnani 😉
...ved aj ked sme matkami na MD...aj nadalej ostavame zamestnancami z posledneho pracoviska 😉
....priklad....pred nastupom na MD by moj cisty prijem cinil 16.000,-SKK....polovica 8.000,-SKK by sa rozdelila medzi zamestnavatela a stat...stale lepsie ako 4.500 😝 😠
... spejeme do stadia..kedy sa zena bude "desit" toho..aby po prvom dietati opat nenasla na tehotenskom teste //!!!

dannynka
autor
9. nov 2007

expertka dobry napad ale trebalo by ho dostat a presadit vo vlade 😅 😅

expertka8
9. nov 2007

..dannynka...OK...pri najblizsix volbax ....VOLTE EX8!!!! 😅 😀

dannynka
autor
9. nov 2007

expertka-oki 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ella1
9. nov 2007

expertka,ale co tie mamičky,čo zarábajú 9 tis. a menej.?tým by to moc nepomohlo. 😒
inak,ako vraveli,že najväčšie výdavky sú z prvým dieťaťom!SOMARINA!
čistá blbosť!možno ak máte detičky po sebe,tak ušetríte za kočík a pod., ale už nemysleli na tie,čo chcú mať druhé a dalšie deti neskôr 😠
akože to som si mala odložiť kočík ved o 9-10 rokov sa mi možno zíde?!
blbci tam sedia,poriadni!

nera
9. nov 2007

vôbec by ma neprekvapilo, keby to navrhol muž....veď stáva sa hádam aj pravidlom, že rozhodujúce slovo majú ľudia čo danej problematike vôbšc nerozumejú... 😠 ...ale načo veď aj tak v tom parlamente zarobia krásne peniaze