Príspevok pri narodení dieťaťa 25000Sk. Čo vy na to?

dannynka
11. okt 2007

chcela by som poznat nazory mamiciek na tento fakt... 😠 😠 😠

sue
9. nov 2007

...sedieť tak vo vláde... tak asi veľmi rýchlo človek zabudne, že ešte nedávno žil z 9000sk a keď zaplatil za nájom, elektriku, vodu a podobne... musel ísť v sobotu na obed k mame a v nedeľu k svokre, aby bol normálny obed 2x za týždeň 🤐 už ste videli dieťa poslanca NRSR alebo nejakého ministra v handrách zo sekáča? Ja teda nie 🤐

expertka8
9. nov 2007

....len ma strasne ser..,ze tieto "financne" zakony maju primarny vplyv o rozhodovani ludskeho zivota... 😢 😢 😢

karkulka55
9. nov 2007

neviem ci som to spravne zachytila ale pocula som ze zena ma narok na tento prispevok v plnej vyske len v pripade ze je uz vydata, inak iba na mensiu cast...neviete o tom nieco? 😕

expertka8
9. nov 2007

..karkulka..jedine podmienenie...ktore son nasla...hla:

Matka by totiž mala byť povinná preukázať, že od začiatku štvrtého mesiaca tehotenstva sa pravidelne mesačne zúčastňovala na preventívnych prehliadkach u gynekológa.

kacenqa
9. nov 2007

cize len u gynekologa? lebo ktorasik kocka hovorila, ze vsetky peciatky, a mne zubarka nedala do knizky. 😒

expertka8
9. nov 2007

..o zubarovi nebolo ani zmienky....pamatam si...ze mne tam zubarka tiet davala "stumpel"... 😉

karkulka55
9. nov 2007

no ved som si aj myslela ze by to bola blbost, pekna diskriminacia...lenze v tomto state je mozne vsetko 😅

kacenqa
9. nov 2007

mne dala len papier o tom, ze som absolvovala preventivnu rocnu prehliadku, ale ja blba som ho zahodila ze na co mi je 😠

expertka8
9. nov 2007

..kecenqa...peciatka lekara patri priamo do tehotenskej knizky...je tam priamo na to vyclenena kolonka/stomatolog/...takze zo zahodeneho papiera si nerob tazku hlavu...ja to tiez hadzem pravidelne do kosa 😅

kacenqa
9. nov 2007

expertka - som presla celu knizku teraz ale taku kolonku som tam veru nenasla... 😉

expertka8
9. nov 2007

...kacenqa...to sa vari za necele 2roky zmenili tehu knizky??? 😅

kacenqa
9. nov 2007

neviem, ale uz som videla jdnu kocku, co jej knizka vyzerala inac ako ta moja 😉

rainbow
9. nov 2007

jednorázovým príspevkom zalepili oči, ale zabudli zvýšiť tie úbohé mesačné almužny 😔

kacenqa
9. nov 2007

rainbow - preco asi? ked si vyratas, kolko zaplatia jednorazovo (kolko je prvorodiciek) a keby mali kazdej mamine dvihnut matersku, tak ti vyjde setsakramentsky rozdiel...je to proste dalsi populisticky krok, zas len nieco AKOZE, aby to bolo vidiet a mohli rozpravat ze co nadavate ved sme to dvihli z 11 na 20 tisic!!! lenze to, ze sa to dotklo len velmi malej cielovej skupiny to uz niktonevidi a HLAVNE NERIESI (myslim teraz babky demokratky fickulky)

kacenqa
9. nov 2007

mimochodom - dnes som si rodicovsky preratala na eura-tych smiesnych 150 eur cca..no sme sa na tom dobre kosili, ale mne teda moc do smiechu nie je, skor doplacu, kedze ma to caka.....

sue
9. nov 2007

...oblial ma studený pot, keď som si prečítala to, že by príspevok pri narodení prvého dieťaťa nemali dostať slobodné matky 😲 to dúfam nie je pravda...

deina
9. nov 2007

Kacenqa, predpokladam, ze mas rovnaku knizku ako ja - na peciatku zubara je tam jedna "obrovska" kolonka na zadnej strane. 😉 Tam, kde sa pisu aj krvne vysledky.

sue
9. nov 2007

...ja knižku s miestom na pečiatku od zubára nemám 😀

anjelik85
9. nov 2007

ahojte, dokonca na príspevok na prvé dieťa nemá nárok ani tá mamina, ktorej muž už má dieťa z predošlého vzťahu. pretože sa to ráta nie na maminu, ale na pár. takže manželova sesternica sa darmo tešila, že dostanú veľký príspevok,pretože jej manžel má z predošlého manželstva dcéru.
len, ja to z časti chápem, že len na prvé dieťa, lebo keby to bolo na každé dieťa, tak chráň nás pán boh pred cigáňmi. tých by tu bolo. /výnimkou sú slušný/
ale keď to chcú takto ochrániť, tak by mali dať vyšší, oveľa vyšší rodičovský, pretože cigaňa, čo porodí len kvôli peniazom za pôrodné, sa určite nechce o dieťa starať.
ja kvôli nízkemu rodičovskému nastupujem od januára do práce. a to má naša dcérenka teraz len rok, jeden mesiac a 15 dní. 😢

dahlia23
10. nov 2007

Ja osobne si myslím, že by bolo užitočnejšie zvýšiť rodičovský príspevok než dávať takéto príspevky pri narodení dieťatka. Vtedy sa peniažky rozkotúľajú jedna radosť a po pol roku je to kruté prebudenie. Myslím si, že každý, kto sa stará o dieťatko, by si zaslúži aspoň minimálnu mzdu. Veď koľko ľudí ťahá 24 hodinovú "šichtu" 7 dní v týždni, celý mesiac? A ešte k tomu za 4560 Sk...
Anjelik: Nie som si istá, ako je to s tým príspevkom, lebo môj muž má tiež dieťa z prvého manželstva a keď sa nám narodila dcérka, tak sme všetko dostali. Odkiaľ máš takú info?

noc25
10. nov 2007

aj tak nam to nepomoze

noc25
10. nov 2007

to by museli ,,ty hore,, zazit ako sa zije s tej trochy penazi,oni sa nemusia bat ci budu mat co zajtra dat co do ust detom alebo z coho zaplatit ucty.

trojmamka
10. nov 2007

jednorázový prídavok je kravovina.Bolo by lepšie a prospešnejšie pridať všetkým deťúrencom.A prečo túto sumu majú dostať iba prvomaminky?Tie ktoré porodia 2,3,4.......si to nezaslúžia?Ale keď neprší aspoň kvapká.Snáď sa naše vnúčatká dožijú vyššej materskej.

noc25
10. nov 2007

jasne neboj vsak o nejakych 20 rokov po sto korun zvysovania,to bude penez.

bubel
10. nov 2007

no Trojmamka, ja som za pocetnu rodinu, yatial mame len jednuzabku, ale chceme mat urcite tri deti, no ale vies si predstavit akoby rodila romska mensina(vacsina), keby bol prispevok pri kazdom dietati?

maca793
11. nov 2007

to je zlé v tomto štáte, tam vlastne nemyslia na mamičky, ktoré sa doma starajú už o detičky. 😢
to máme vyžiť z toho mizerného príspevku? súdim to podla toho, že som rzovedená, mám 3 deti, pobrám len rodičovksý príspevok, výživné na dvojičky+prídavky. mne na mesiac ostáva po splatení všetkého+školy necelých 2000,-SK!!!!!!!!!!!!!!!!
a hlavne treba dôchôdcom!!!!!!! tí to najaviac potrebeujú, blbci. 😠

kacenqa
11. nov 2007

sue: chvalabohu, uz som si o sebe myslela ze som slepa a blba 😀 ja tam naozaj nemam kolonku na zubara, mam len jednu taku volnu stranu ze poznamky-kontroly-hospitalizacia a tam mi zapisali zaznam o ekg 😀

aneti78
11. nov 2007

tiez som "nadsena" z toho, ze mam uzivit dvojicky z jednej materskej...esteze nas muz uzivi, neviem si predstavit byt s nimi sama. mne by nic nezostalo, ak by som ovsem mala dost pre nich...pochybujem.
maca, mas moj obdiv.

deveronique1
11. nov 2007

Predstavte si, mojej sesternici schvalili stipendium 6500 Sk a pritom studuje pravo, takze raz bude mozno prachacka, ale nejde o to a nam maminam daju matersku ani nie 5000, tak to je sila a pritom viem, ze na vyske sa uziva, takze ju stat podporuje v "najtazsich chvilach" a my, co musime uzivit este jedneho cloviecika toto??? Je to smiesne. Uz len taki dochodcovia, co im treba? Este sa budu aj stazovat, ze ako musia setrit a odtrhovat si od huby. Oj ale som napalena. Chudaci nasi muzi, ti sa pomaly dochodku ani nedoziju pri takomto pracovnom tempe. ☹

ramzesa
11. nov 2007

deveronique - ja som studujuca mamicka a tiez mi schvalili stipendium a veru pomohlo mi. Takze sa na to treba pozerat aj z inej strany 😉.A by si sa cudovala, kolko teraz stoji "bezplatne" skolstvo. Napr. mi musime robit na PC, kazdu chvilu cosi kopirovat, tlacit, skripta... a este ak byvas na intraku, platis zan + trava a nemas ziadny prijem...