Príspevok pri narodení dieťaťa 25000Sk. Čo vy na to?

dannynka
11. okt 2007

chcela by som poznat nazory mamiciek na tento fakt... 😠 😠 😠

dannynka
autor
11. okt 2007

bubaczik-netusim 😅 😅 😅

bubaczik
11. okt 2007

no bo to tiez somarina.

dannynka
autor
11. okt 2007

bubaczik-suhlas moj 😉 😉 😉

elise
11. okt 2007

ja ho doprajem budúcim mamičkám, peniaze sú dôležité ale nie sú všetko ja som dostala iba základ lebo malý sa narodil v decmbri tak sme nedosltali 11 tis. ale malý je zdravý, a má všetko čo potrebuje aj ked musíme byť velmi skromnímy dvaja 🙂 vláda by mala dávať príspevky na druhé a tretie deti, lebo prvé väčšinou má každý, ale nad dalšími sa velmi uvažuje 🙂

mamičky kúpte za tie peniažky to najkrajšie pre vaše bábätká, ale aj tak vám bude jedno kolko dostanete, lebo budete šťastný že máte drobčeka v náručí a je v poriadku 😉

miriamka
12. okt 2007

No podla mna je to super ze to schvalili aj ked podla mna,by prispevok mali davat aj na dalsie deti...
Lebo na jednej strane sa stat stazuje ze sa rodi malo deti,a na druhej strane ludom,co deticky chcu za to nic nedaju...
Ale ako hovorim,lepsie nez nic.

domcek
12. okt 2007

Ahojte,
Ja nemam nic proti pokial vlada podpori mlade rodinny len mi to pride nespravodlive voci nam uz mamicka a stotoznujem sa s nazorom uz tu podanym ze prve dieta vacsinou chce kazdy len po tom z dalsim je problem. Takze ak chce vlada aby sa v state rodilo viac deti je treba podporit aj druhe, tretie a tak dalej dietatko.
No a ten prispevok mali trosku prerozdelit. Pride mi to nespravodlive

pipi1211
12. okt 2007

je to fakt super buducim mamickam to so srdiecka prajem ale co keby nam zvysili rodicovky prispevok? ako vazne 4500Sk mesacne je naozaj ubohe ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ stale reklamuju rozne hrackya a aktivity pre deticky a naozaj by som rada malinkej co najviac zabavy dopriala no povedzte mi za co? kebyze nemam draheho co fakt nie kazda mamicka ma muza tak z coho tie zeny preboha ziju? je to fakt otras 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ramzesa
12. okt 2007

suhlasim s Domcek. Mne to tiez pride nespravodlive. Vraj kvoly nasim problemovym spoluobcanom to tak je. No mne by nevadilo ani keby ten prispevok doplatili do konecnej sumy po roku dvoch dokladnej starostlivosti o dietatko,kde by sa to mohlo chodit kontrolovat. Pravidelne prehliadky pocas tehu, detska poradna, starostlivost o dietatko doma, ockovanie, obliekanie...

evkaet
12. okt 2007

Dobre ranko, tiez si myslim, ze by sa mali matky podporovat vseobence viac a nie len prvorodicky. Jednoznacne by sa mal zvysit rodicovsky prispevok a prispevok pri narodeni dietata by mal byt rovnaky tak pri prvom ci piatom dietati. Cakam terza druhe dietatko, a vydavky mam pocit mam este vyssie ako pri druhom. Predsa ceny stupli, nie kazda mamicka ma moznost si kocik odlozit a musela ho hoci aj za minimalnu sumu po prvom dietatku predat. To je aj moj pripad a teraz len cakam, kedy si to niekto uvedomi. A urcite sa da nieco spravit aj proti zneuzivaniu tychto prispevkov romami. Pravidelne kontroly, prehliadky u lekara a pod.

maso
12. okt 2007

Ahojte, myslite si, ze by sa Romovia zacali umyvat, keby to bolo podmienene hygienou? 😀 to len na podlahcenie ...
Samozrejme sa tesim, lebo mne ten prispevok padne dobre, ale tiez by som podporila pri dalsich detoch a rodicovsky prispevok by tiez nebolo od veci zvysit ... ja som sice zacala podnikat, takze neplanujem zostat klasicky na materskej, ale rezirovat si pracovny cas podla babatka, ale neviem si predstavit existovat z tak maleho prispevku, ved co len mesacne vyjde sunar a plienky?!

ramzesa
12. okt 2007

maso, no neviem,asi by sa zacali stazovat,ze im odstavili vodu 😀 .

lenkamt
12. okt 2007

super. mladé cigny budú rodiť a po troch mesiacoch dajú tie úbožiatka do decáku 😠

ešteže my dvojičkové máme len jeden rodičovský príspevok 😅

nevesta
12. okt 2007

Ahojte, myslim, ze je fajn, ze zvysili aspon nieco, moj drahy by povedal, lepsie jak dratom do oka, ale tiez som za to, aby zvysovali pravidelne davky (rodicovsky, matersku) lebo to co davaju je viac ako smiesne... Matky na materskej zrejme ziju z lasky, aj ked pre nasich "spoluobcanov" to aspon nieje tak motivujuce... No neviem, zacarovany kruh... 😖 . Mna sa to uz nedotkne, ale aspon dalsie prvo mamicky si polepsia...

ramzesa
12. okt 2007

lenkamt- ano to je strasne nespravodlive. AJ ked ma maminka viac deticiek do troch rokov,ale to mozu aspon po sebe vecicky nosit. A co ked ma mamicka trojcatka. Alebo uz trojcatka a potom dvojcatka ako to bolo v najnovsej Mame a ja 😕 😕 😕 . To si teda neviem predstavit. 😕 Najdolezitejsie je zdravie,ale ked sa pozriem na odporucanu stravu pre deticky, kopec ovocia, same vitaminy, kazdy den mäso 😕 ved to je problem financne utiahnut z RP. My co mame zamestnanych manzelov mame stastie,ale co take ktore nemaju? Tato vlada by sa mala spamätat,ved ked je tak malo deti,tak ich tie dve tri tisicky naviac mesacne na jedno dieta neznicia.Ale to by si potom nemohli nahrabat do svojho vrecka 🙄 🙄 🙄 .

ramzesa
12. okt 2007

Ale ajtak nas tato vlada neodradi od dalsieho babenka 😉 . Ale je to nespravodlive...

ervotoc
12. okt 2007

moj brat so švagrinou dostanu tych 11000 my sme nemali tolko a ked teraz po novom dostanu 25 ved je to super 😉 mne nevadi ze my sme niečo nestihli,mali sme drobca aj bez toho 😀 a je fajn ze aspon niečo sa zmenilo a rodičovsky ano,ceny idu stale hore,vsetko ide hore,poplatky,potraviny,,,,len plat akosi postál 😝

kila
12. okt 2007

Tak je to už na 100%? 😅

megg
12. okt 2007

no sak nech rozdavaju, som zvedava ako dlho im to dlho vydrzi... 🙄

dadulik75
12. okt 2007

ja by som priala keby zvysili rodicovsky celkove,a este aby vyplacali aj po ukonceni rodicovskeho matkam socialne davky a nielen rodinne pridavky pretoze ak nepracujete viac nez 270dni tak po skonceni rodicovskeho mate narok len na pridavky plati pre mamičky co boli nezamestnane dlhodobo.Ja som si to užila 4 mesiace len 1000sk nemat manzela rodicov tak neviem z coho zit

kila
12. okt 2007

Dadulik úplne s tebou súhlasím...

dannynka
autor
12. okt 2007

dadulik presne tak,nemat manzelov tak neviem neviem.... 😝 😝 😝
este ze tie nase zlaticka mame 🙂 🙂 🙂

poleva
12. okt 2007

podľa mna je to správne, ale aj mamičkám na materskej by mali zvýšiť...

dannynka
autor
12. okt 2007

poleva ved ja som tiez rada ze zvysili,druhym doprajem. 🙂 🙂
ale preco nezvysia aj nam uz mamickam na materskej??? 😠 😠 😠
spravodlivost na sr neexistuje ☹ ☹ ☹

monca301
12. okt 2007

no ten prispevok by teda mohli zvysit. Baby, myslim si, ze kazda jedna z nas by sme to baby mali aj keby sme nemali dostat nic. Ja aspon urcite.

vandas
12. okt 2007

...a dochodcovia maju valorizovane dochodky castejsie ako zamestnani. mna vsak neskutocne nasiera, ze rod. prispevok nie je ani vo vyske minimalnej mzdy!!!!
Avsak k teme-podla mna by mal prispevok aj pre druho a tretorodene deti - ak je toto sposob, ako motivovat k zvyseniu porodnosti🙂))) a kludne aj vo vyske a 15 tis.
...ale sudruzka Tomanova nas skor prekvapi niecim menej radostnym☹((

nera
12. okt 2007

nikoho nechcem zastávať, ale nie je jednoduché vymyslieť niečo čo by bolo spravodlivé a pre každého dobré a navyše, aby to nikto nemohol zneužiť.
Ja som za to, aby sa zvýšil príspevok na prvé až tretie dieťa, kto chce mať viac, nech má, ale už taký príspevok by nedostal...ale je to demokratické, aj do toho by sa dalo zavadiť....no ak by sme to neobmedzili, tak naši "šikovní" spoluobčania by to využili jedna radosť....
Sorry, ale Vy z Blavy si neviete ani predstaviť čo to je žiť v jednom meste s takými ľuďmi...ako je to v takej dedine a pod.....

radoslava
12. okt 2007

Je to nespravodlive ze je to len pri prvom dietati pretoze prve chce kazdy.
Nechcem teraz nikoho urazit je to len moj nazor, ale nieje to tak jedno dieta chce kazdy. Ale uzivit dve tri a viac no tak to uz klobuk dole.
Tam by mali byt prispevky a nielen to ale aj ako Vandas napisala aj rodičovsky prispevok by mal byt aspon vo vyske minimalne mzdy.
Ved my robime 24 hodinovky no nie?

musa
12. okt 2007

Monca suhlasim s tebou,ved zivot bez deti je prazdny zivot.Ale ten prispevok by mohli naozaj zvysit aspon na min.mzdu,

maca793
12. okt 2007

je to smutné, že myslia len na prvorodičky. a čo tie maminy, čo čakjú druhé dieťatko? tým sa nezvyšujú výdavky na výbavičku? predsa ak je rozdiel medzi deťmi 4 aviac rokov, tak si mamička určite nebude odkladať kočík a veci pre dieťa, nie?
a chudáci dôchodcovia ☹ tým treba hlavne pridať. nech si viac doprajú šunčičiek, jogurtíkov...
a nestačí im, že sa prakticky vozia zadarmo v buse, vlakom? že budú mať úľavu na plyn?
a mamičky samé s deťmi sa len tak pretlkajú, ledva zaplatia nájomné a nič im neostane. poznám s vlastnej skúsenosti. koľkokrát som nemala ani na stravu. nebyť rodičov, tak skončím pod mostom.
treba hlavne podporiť deti, tie najviac potrebujú.

bubatko
12. okt 2007

baby viem ze ma asi ukamenujete, ale ja si naopak myslim, ze sme na tom este dobre... takmer nikde inde na svete neexistuje dlhsia materska/rodicovska dovolenka ako par tyzdnov (u nas 3 roky!!!) a takisto ziadne statne socialne davky; kto chce byt s babom doma, musi byt nezamestnany a vsetko si platit sam

navyse, ved to nie je ani len matematicky mozne, aby rodicovsky prispevok bol ako minimalna mzda alebo viac - ved kto by na to zarobil? odkial by socialna poistovna na to zobrala? to by nasi muzikovia museli mat aspon dve zamestnania, aby z ich socialnych prispevkov bolo na vyplacanie tolkych penazi matkam na materskej/rodicovskej dovolenke ☹

mat dieta je velka obeta a je to nasa obeta a nase rozhodnutie, takze zbytocne sa budeme stresovat tym, ze budeme stale bedakat co nam kto da 🤐