Príspevok pri narodení dieťaťa 25000Sk. Čo vy na to?

dannynka
11. okt 2007

chcela by som poznat nazory mamiciek na tento fakt... 😠 😠 😠

emjee
11. okt 2007

spravodlivost neexistuje 😉 a ak nahodou ano, tak urcite nie na svk

tinakul
11. okt 2007

na skv určite nie emjee 😠 😠

mimka
11. okt 2007

no, to teda je.. segra má tp 22.1... takže ju to tiež minie...a je to škoda... podľa mňa buď by to mali dávať všetkým aj už mamičkám so spätnou platnosťou... alebo nikomu 🙄 nespravodlivé a tak ako emjee píše, my bez detičiek sa ani toľkých peňazí nedočkáme 😠

teda ten príspevok by sa mal rovnať aspôň min. mzde...veď aj to je nič... 😖

meggi
11. okt 2007

Tiež si myslím, že jednorázovým príspevkom nič nevyriešia - trochu nespravodlivé pre nás už rodičky... Lenže porodnost by asi stupla hlavne u romov, ktorí už teraz majú hufu deti...
Avšak mali to dat pre všetky vo forme príspevku napr. na plienky, alebo zvýšit prídavky či matersku...Nuž, neviem či s tým niečo vyriešime 😒
Nuž, zostáva nám vyžit z tej almužny 😖 😅

bubaczik
11. okt 2007

..nikde nie je spravodlivost.. 😉

paska
11. okt 2007

bubaczik dochodcom dali na vianoce minuly rok teraz im vraj dajú až po silvestri 😀 😒

veronika13
11. okt 2007

bubaczik, dobrý postreh 🙂

bubaczik
11. okt 2007

no viem ako s tym prispevkom nalozila moja babka..šupla ich do banky..pekne na kopku..

olianko
11. okt 2007

meggi ani nie tak nespravodlive pre nas mamicky ale hlavne pre nase deti-ved je to hlavne pre ne.za tie peniaze si nekupim pre seba veci ale pre malu

katusha
11. okt 2007

keby som mala s malou vyzit z rodicovskeho prispevku, tak byvame pod mostom a sprepacenim zereme suche rozky 🙄
takym, co nikdy nemali nudzu o peniaze sa o tom rozhoduje ...

emjee
11. okt 2007

rovnako ako nie je spravodlive aby mamicky dvojiciek dostavali rovnaku sumu ako mamicky jedneho dietatka 😝

tinakul
11. okt 2007

z rodičovského príspevku slobodná matka nevyžije v žiadnom prípade 😠 😠
keby nás tak aspon niekto z vlády čítal 😠 😠

dannynka
autor
11. okt 2007

veru veru,na sr spravodlivost nieje a asi ani nebude 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

bubaczik
11. okt 2007

..alebo stat vam da na tri skolopovinne deti 1600sk a skolstvo z vas vytiahne mesacne 4tisicky..jednou rukov daju,troma beru 😠

bubaczik
11. okt 2007

rukou..pardon.. 😅

dannynka
autor
11. okt 2007

bubaczik- Tiu´verim je to otras 😝 😝 😝 😝 😝

katusha
11. okt 2007

ano, s tymi dvojcatami je to nehorazne. ako môze matka dvojciat dostavat rovnaku sumu na dve deti ako ine dostanu na jedno? ved to je na hlavu postavene, mne sa az rozum pozastavuje nad tym 😠
coze dve deti su to iste co jedno???

emjee
11. okt 2007

a co urobia aj ked si to precitaju? nic
ako ta poslankyna, co sa snazila jeden mesiac vyzit z minimalnej mzdy (ci zo zivotneho minima? nepamatam presne)- zistila, ze sa to neda, musela si pozicat a este chuderka zabudla, ze ma kde byvat, ma si co obliect ... hento minula v podstate len na jedlo

meggi
11. okt 2007

olianko - tak som to myslela - samozrejme že by to išlo na drobca, ved tolko výdavkov je s novým človiečikom potrebné vynaložit...
bebaczik- súhlas 😵

bubaczik
11. okt 2007

emjee,no na nu si pamatam..len ona mala v skriny zasoby,olej,cukor,prasok na pranie..a najomne jej islo s uctu,kde jej chodi poslanecky plat 😝 ta aj ja by hrala herecku 😀

paska
11. okt 2007

veru pani doktorka sa vtedy prepočítala 😀 a vidíš nič sa nezmenilo

meggi
11. okt 2007

emjee - to si pekne napísala - presne na nu som si spomenula 😉

dannynka
autor
11. okt 2007

no a to s týmy dvojickami ma total dorazilo.... 😠 😠
nasa vlada ma asi ruzove okuliare ☹ ☹
emjee-no veru to si pametam na tu poslankynu a ajtak to k nicomu neviedlo 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

bubaczik
11. okt 2007

nebojte sa,ak budu volby,vtedy budu taky "mili"jooj,ako sa zas babky demokratky zalubia 😵 😵 jooj,aachh 😀

olianko
11. okt 2007

meggi 🙂
im hore je dobre...ved ako ta zena /neviem ako sa vola/ co sedela v parlamente, narodilo sa jej babatko , nesla na matersku, nosila si dietatko do roboty, urobili jej podmienky a brala nie ten smiesny prispevok ale paradny plat..no komu je lepsie 😅

dannynka
autor
11. okt 2007

bubaczik- 😅 😅 😅

dannynka
autor
11. okt 2007

oli-hej o tom som nevedela... 😒 😒 😒
veru ta sa mala a obycajny clove ten si musi vystacit s tym minimom a s podmienkami ake ti daju oni 😠 😠 😠

olianko
11. okt 2007

danny to bolo ale pred rokom ci dvoma-nepamatam ale aj tak je to sila

dannynka
autor
11. okt 2007

oli-no to veru je.... 😝 😝 😝
co si oni vsetko mozu dovolit a obycajny clovek nemoze nic 😠 😠

bubaczik
11. okt 2007

no a milionarska dan?to uz schvalili?ci ne? 😕