Príspevok pri narodení dieťaťa 25000Sk. Čo vy na to?

dannynka
11. okt 2007

chcela by som poznat nazory mamiciek na tento fakt... 😠 😠 😠

maca793
12. okt 2007

bubatko ale nie je to hanba, že už takmer 3-4 roky nezvyšovali prídavky na deti? vláda chce, aby sa rodilo viac detí, budúcich rodičov takto motivujú. ale je to nesravodlivé. je to hanba. keď chcú aby sa rodili deti, nech nájdu aj financie na takéto základne potreby.
deti stoja strašne veľa a to nehovorím o škôlkach alebo školách. nech aj to vláda s časti doduje, nie?

bubatko
12. okt 2007

vlada predsa dotuje skoly aj skolky 🤐

tazko by bolo urcit hranicu, kedy je uz "dost" a kedy je dobry system 😨 keby bola materska 7000 tak by sa naslo x bab, ktore by chceli 10000 a tak dookola...

bubaczik
12. okt 2007

bubatko kuk do sveta,ako sa tam spravaju k detom 😉

dorotka
12. okt 2007

bubatko no myslim ze v cechach to bolo na tej istej urovni teda ten rodicovsky s minimalnou mzdou
ale mas pravdu ze v uk alebo irsku nam len ticho zavidia

bubatko
12. okt 2007

teraz neviem co mas konkretne na mysli, vysvetli, nejak mi to nemysli uz v tejto hodine 😎

ci si to myslela ironicky??? pomooooc, fakt nechapem 😲

maca793
12. okt 2007

bubaczik to máš pravdu
prečo nezvýšia aj materskú a tých smiešnych 120,- na vyše to nás vytrhne z biedy. veď všetko ide hore, hlavne mliečne výrobky, chlieb, papier...
oni na to budú mať ale slobodné alebo rozvedené matky to strašne pocítia.
ja by som bola dávno pod mostom, keby som si nejakú tú korunu neprivyrobila. keď poplatím len s materkej, prídavkov a s výživného všetko čo mám, tak mi ostane necelých 2000,-sk na mesiac pre 3 deti+ja.

bubatko
12. okt 2007

bubaczik, moj posledny prispevok patril Tebe, sorry, som to trochu asi domotala, ale teda este raz sa pytam, ze co presne si myslela, ze ako sa vo svete spravaju k detom 😲

bubaczik
12. okt 2007

ja viem,ze to patrilo mne 😀 len neviem,ci mam reagovat 😕 😅 ale ak chces? 😀

dorotka
12. okt 2007

bubatko ja mam vysvetlit? alebo niekto iny
a teda take slobodne mamicky su v irsku podporovane urcite lepsie ako u nas ale oni tam maju uz tretie obdobie na prezidenstkom kresle zenu a je to vidiet

bubatko
12. okt 2007

nie vazne, lebo si pripadam natvrdlo, ze som to asi nepochopila alebo co?????????? help 🙂

maca793
12. okt 2007

a ešte som zabudla tu u nás nemá žiadna žena šancu sa zamestnať len na jdenu smenu a k tomu ešte aj rozvedenú alebo slobodnú mamičku deťmi, mám skúsenosti. niekde vo svete vytvárajú pre takéto matky podmienky. už sa teraz bojím, kde pôjdem do roboty, kde ma zoberú. zase budem musieť byť na podpore a čakať, pokiaľ deti nebudú mať aspoň 12 rokov aby som si mohla dovoliť robiť na smeny.

bubaczik
12. okt 2007

maca a to chod na soc odbor a budu na teba kukat jak na debila..ze naco si porodila tolko deti?sak sa staraj...a vypocitaju ti soc.davky 2tisicky,a zi...skus nekupit decku lieky,a ta zavru 😠 alebo nezaplat decku zrps a ako budu na teba kukat..alebo chod si vybavit uver 😅 mas deti,nedaju ti.. 😖 proste pre tento system,aky je tu,deti su velkym problemom...

maca793
12. okt 2007

tak to hej na sociálke ti nedajú nič ale spolunažívateľom všetko, všetko chcú a aj dostanú.
ja som si tie deti nevymyslela oni za nič nemôžu, oni sa na svet nepýtali, nie?
už 5 dní mala Karolinka brať lieky na posilnenie imunity a nemala som na ne. budem musieť počkať do utorka, kedy prídu aspoň nejaké peniaze pre dvojičky.
je to v tomto štáte strašne zúfalé.
tam v blave sa len hádajú a rozhodujú o dôležitých veciach berú nehorázne peniaze, nech aj oni skúsia žiť s 2000,- pre celú rodinu na mesiac? nie?
prečo aj poslanci nemôžu zarábať rovnaké peniaze ako druhí?

bubaczik
12. okt 2007

ja jedine mozem dakovat mojmu muzovi,ze zarobi,a ze ja sa viem uplatnit v praci...ale kolko je takych zien,co nemozu?co nevedia?alebo su same?nemaju kde byvat?stat nema byty,ako kedysi..ano,stavaju sa najomne byty,ale aj tam su podmienky..aa jedna matka,co ma dieta ich nikdy nebude splnat..a muzi..rozvedu sa,a aby jedna zena behla po vyzivnom..bo on chudak,nema z coho zit...no polutujme ich..ja mam dve dcery,ale uz teraz im vravim,ze radsej same s detmi,nech s nejakym debilom..

bubaczik
12. okt 2007

maca preco my nemozeme zarabat ako poslanci? 😀

maca793
12. okt 2007

to hej , prečo nedajú aj na názor obyčajných ľudí,

bubaczik
12. okt 2007

lebo..vsetko je o peniazoch..a ich deti a ani matky nezaujimaju 😖

maca793
12. okt 2007

už bolo na dnes dosť je toho okolo tých vecí ale už idem spať, ahojte 😵

bubaczik
12. okt 2007

ony stale len rozmyslaju ako obabrat obycajnych ludi.. 😖

dorotka
12. okt 2007

bubatko len tolko ze v cechach bol rodicovsky prispevok okolo 8000 a myslim ze minimalna mzda nebola vyssia

anamor
13. okt 2007

je zaujimave, ze tato debate nie je celkom o tom, o com bola zalozena....
ale kedze ja nie som mamicka - ako je v nazve temy uvedene, tak sa k teme nevyjadrujem, lebo v tejto teme su zaujimave a brane do uvahy len nazory tych, ktorych sa prispevok netyka, nakolko sa pytame mamiciek a mamicka uz narok na to nema... logicke...

zaujimavostou je, ze sa vyjadruju /stazuju/ akurat tie co maju viacero deticiek.... ale kazdy sme si strojcom svojho stastia a v prvom rade sa clovek musi pokusit postarat sam o seba, nie cakat na to, co mu da stat zadarmo....

sue
13. okt 2007

Ja ako "januárovka" beriem zvýšenie príspevku pri narodení prvého dieťaťa len ako prostriedok na zvýšenie môjho nízkeho tlaku, keďže sa nás netýka 😔 o to viac, že náš Macino bol plánovaný - len táto maličkosť nám nejak ušla 😀 mohli sme ešte mesiac vydržať 😀 😀 😀 ale vážne...
Každú rodinu nejaké peniažky potešia, takže vďaka aj za to... a vy čo tu píšete, že mali by radšej zvýšiť rodičovský príspevok - vyrátajte si koľko rozdelia takto ˇ(pri tomto príspevku) a koľko by narástla položka na rodičovské príspevky... treba si uvedomiť, že je to brané zo strany vlády len ako ťah na volebnú propagáciu - "však sme zvýšili príspevok pri narodení a Dzurinda nie = voľte nás" 🙄

nera
13. okt 2007

bubatko - dobre som čítala podporujú školy a škôlky?prepáč a čím, veď rodičia teraz toľko v škole platia, že už sa pýtam či vôbec sa dá povedať, že školstvo je bezplatné....je to čosi strašné!
a ešte - myslím, že náš socialny systém je úplne zlý(za Dzurindu bol ešte horší - podporovali sa len bohatí....), myslím, že štát by mal zainvestovať predovšetkým do školy a zdravia, len ak budeme mať zdravých a študovaných môžeme niekam dospieť....
Myslím si, že vyštudovať by mal mať možnosť každý a za rovnakých podmienok, lebo ináč tu budú študovať len tí čo na to majú, ale len v peňaženke a nie v hlave 😠

vavka33
13. okt 2007

Ja sa tesim s toho,ze zvysili prispevok a novopecene maminky si prilepsia,ale neviem,ci mi vicnasobne maminy si nezasluzime daky peniaz navyse,alebo co.ved ta 4400sk suma je totalne smiesna.nemusia davat jednorazovo neviem ake peniaze,mohli by tu matersku zvysit aspon na vysku min.mzdy,ako tu uz babule pisali.Ale o tom mozme snivat 😒 🙂

sue
13. okt 2007

Nera, pokiaľ je v štátnom rozpočte zaradené aj školstvo, štát školy a škôlky dotuje 😉

nera
13. okt 2007

veď je to akože v rozpočte to súhlasí, ale v skutočnosti tomu tak už skoro nie je, robím v školstve tak viem o čom hovorím...žiaľ...
je to hrozné, keď učiteľ nemôže kúpiť ani blbú videokazetu s pokusmi, lebo nie sú peniaze..všetko ťahá zo svojich peňazí...

sue
13. okt 2007

Nera, súhlasím... ale inde je to aj horšie 😔

nera
13. okt 2007

to mi hovor...ja viem, ale do toho vidím najviac...
ale podľa mňa keby sme vedeli kam idú naše peniaze z platov(tým myslím, keby to bolo aj vidno- teda nejaký progres), tak by sme boli možno trošku kľudnejší.....
podľa mňa by sa mali podporovať aj rodiny s deťmi, ale aj dôchodcovia...veď celý život dreli a teraz nemajú z toho nič, dokonca teraz aj za lieky si musia priplatiť hoci doteraz nikdy nemarodovali....
výhody majú len tí, ktprí to v podstate ani nepotrebujú... 😠

lienocka235
13. okt 2007

Anamor.. ja ti prajem ten zvyseny prispevok... ale treba si uvedomit ze ked pridali tam na ten prispevok nezvysili pridavky na deti ani o tych 10 SK ako slubovali.. proste jednym detom ubrali a druhym pridali a to nie je spravne..
a o tych vydavkoch na prve dieta.. vzdy ked to citam tak sa zasmejem.. pravda je ze detske veci a potreby sa daju zohnat dneska lacnejsie ako pred cca 4 - 5 rokmi ked som kupovala ja a to myslim nove.. okrem toho si mnohi nastavajuci rodicia neuvedomuju to co my uz skusenejsie maminy vieme ze najvacsie vydavky nie su s detickami do 3 rokov.. /aj s pociatocnymi nakladmi/ ale s tymi ktore zacnu chodit do skolky...a to uz ani nehovorim o skole... tam je to uplne na draka.. ved len obycajna statna skolka ta na mesiac vyjde min. 1200 korun a ak chces dat dieta aj na kruzok.. alebo nejaku aktivitu tak si priprav dalsie peniaze.. o popltkoch v skole sa ani nevyjadrujem...
dochodcovia.. viem ze mnohi to maju tazke.. ale ked si spomeniem na moju babku ktora berie 11200 a dostane aj prispevok zije v byte ktory dostala od statu.. uz teraz je jej a predstavim si mladu rodinu s detmi a zena na RD s dvomi detmi a berie 4500 k tomu hypoteka a naklady na deti.. neviem koho viac lutovat..
o poplatkoch v skolstve toho viem tiez dost som byvala ucitelka.. 😉

kutina
13. okt 2007

Každej mamine prajem tie koruny. , ale myslím, že vláda by mohla zvýšiť aj mesačné príspevky (rodičovkský príspevok a príspevok na dieťa), pretože náklady stúpajú tým ako deti rastú - tod môj skrátený názor 😉