Príspevok pri narodení dieťaťa 25000Sk. Čo vy na to?

dannynka
11. okt 2007

chcela by som poznat nazory mamiciek na tento fakt... 😠 😠 😠

paska
11. okt 2007

len či to nebude ako s tým vianočným pre dôchodcov 😀

maaja
11. okt 2007

doprajem buducim mamickam ...
ale myslim ze aj ostatne si zasluzia ...
navyse nedavam tomu dlhu zivotnost . ako vlada schvlaila, tak aj zrusi 😀

maca21
11. okt 2007

radsej rodicovsky by mali zvysit, ved sa hovorilo, ze bude 7500 ako minimalna mzda, lebo mamicky na MD su ukratene, a kde je?

tinakul
11. okt 2007

dany toto je tá petícia??? Tak teda podpisujem 😀 😀 😀 😀 😀

dannynka
autor
11. okt 2007

paska-no veru bodaj by bolo,my sme dostali len ubohych 4500-sk a to nam fico sluboval este ked som bola tehu ze da tych skoro 16 000,-sk
a ja debil som ho kvoli tomu aj volalia a on to dal az od noveho roka 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
a teraz toto 😠 😠 😠

olianko
11. okt 2007

ahojky 🙂
danny tak si sa na to podujala...
mali by zdvyhnut aj rodicovsky prispevok lebo je smiesny a je to hanba

dannynka
autor
11. okt 2007

maaja no aj ja doprajem buducim mamickam,ale kde je spravodlivost???
veru aj rodicovsky by mali zvysit a nielen prispevok 😠 😠 😠

veronika13
11. okt 2007

nech len zvyšuju, zaslúžime si 🙂 súhlasím s macou, rodičovský by mohli tiež trochu zvýšiť

martinadt
11. okt 2007

síce mňa sa to veľmi netýka, ale je to fakt hrozné, mali by zvýšiť radšej rodičovský ... všetkým maminkám ...

maca21
11. okt 2007

ved ten rodicovsky to smiesna suma ani na zakladne veci nepostaci 😠

dannynka
autor
11. okt 2007

matka-presne ved vsetky si zasluzime 😒 😒 😒 😒

emjee
11. okt 2007

ja len, ze je to pri narodeni prveho dietata - takze pre vas co ste sem doteraz prispeli je to uz pase 😔

paska
11. okt 2007

aj tak neviem aký to má význam ved je to len jednorázové takto určite pôrodnosť nestupne 😒 fakt by sa radšej mali pofrať s tým rodičovským príspevkom 😉

zuzidr
11. okt 2007

prajem to mamičkám,lebo výdavky sú velké,ale výdavky niesu jednorázovo,tak tiež by mali hlavne zvýšiť MP 😠 😉 hned by sa lepšie "dýchalo" 😀

martinadt
11. okt 2007

danny a povedz mi, kde je spravodlivosť na tomto svete? no nikde ... 😒 bohužiaľ

veronika13
11. okt 2007

emjee, tak hor sa do materstva 😉 😀

tinakul
11. okt 2007

spravodlivost nie je 😠 Však ten jednorázový príspevok je nič - to si človek ani nevšimne a je to fuč.... mamičky by si určite viacej vážili mesačný rodičovský 😒

maaja
11. okt 2007

mate pravdu - mozno nemuseli zvysovat ten prispevok pri narodeni, ale prave rodicovsky ...

olianko
11. okt 2007

aj ja doprajem buducim mamickam, to nie je nic proti nim. ale aj my co uz mame deticky si zaslusźime , vlastne nie my ale nase deticky vacsi prispevok

mimka
11. okt 2007

od 1.10. min. mzda 8200... 😉

maca21
11. okt 2007

emjee my vieme, ale ide o princip, ze vsetky mamicky by mali mat rovnako a podla mna somarina zvysovat jednorazovy prispevok, radsej ten rodicovsky 😉

paska
11. okt 2007

a nech si ho tie maminy užijú 😉 príde nová vláda a je po príspevku 😀 😅

emjee
11. okt 2007

maca viem, ze ide o princip a suhlasim, ze toto nie je systemove riesenie - mamicky to nespasi a porodnost tym urcite nestupne

veronika kym ja budem tehu to mozno aj zrusia 😝

tinakul
11. okt 2007

mimka tak to je góooooooool 😠 Nuž musíme sa uspokojit aj s almužnou 😖

maca21
11. okt 2007

no a kde je spravodlivost? 😠 baby ale to preto, ze my sme vlastne na "dovolenke" tak nam staci 😀

dannynka
autor
11. okt 2007

emjee-ved prave preto kde je spravedlnost???
ja viem ze nas sa to uz netýka ale zaujimal ma aspon nazor ostatnych mamiciek.
Mozno sa nam zadari aspon nejaka peticia aby zvýšiliaj nam 😀 😀 😀

martinadt
11. okt 2007

to neni o tom, že nedoprajeme mamičkám budúcim, ... ale aj oni tie peniažky rýchlo minú, veď aj tých 25000 jednorázovo je nič ... ak je slobodná mamička tak z toho veľa nekúpi ... čo len kočíky teraz stoja, postieľky a čo všetko treba ešte malému bábu do zásoby veci, nebodaj ide zima tak to sa zíde to sa zíde a peňazí fuč, ... a čo potom? je to hroznééé

tinakul
11. okt 2007

áno, áno,áno - chceme petíciu 😠 😠 😠 😀

bubaczik
11. okt 2007

..aspon sa narodi viac ciganov..

lebo jedna zena,ktora dieta nechce,tak jej mozu davat aj 50tisic korun..a ruku na srdce,rodili ste iba kvoli peniazom?mozno ten prispevok pomoze,ale ako bude pouzity?a hlupe odvovodnenie fica,ze to je pomoc prvorodickam,aby si mali za co kupit vybavu je fakt postavena na hlavu..to akoze ja som malemu nemusela nic kupovat?mne dali v obchode plienky zadarmo?ak sa tak chcu velkodusne spravat,mali by mat rovnaky meter..alebo prestat okato rozdavat,a pekne tie koruny rozdelit medzi deti,napr.zvysenim pridavkov na deti,alebo rodicovskeho prispevku..

a ze davaju dochodcom na vianoce,tak treba,lebo ony su volici..nie nase deti..

ja osobne prajem kazdemu cloveku nech sa ma najlepsie 😵

maaja
11. okt 2007

mimka, ved MP je polovica z toho !