Príspevok pri narodení dieťaťa od mesta Bratislava?

barbulka
28. okt 2006

Ahojte, neviete nahodou ci mestska cast Bratislava I alebo Bratislava ako taka dava nejaky prispevok pri narodeni dietata ? Kamaratka mi nieco spominala, ze oni pred tromi rokmi dostali od BA II nejakych 4000 Sk. Snazila som sa nieco najst na web strankach, ale zatial bez uspechu ...

monia_
31. okt 2011

@woman04 ahoj, tak BA Nove Mesto dava prispevok 200 EUR, kto ma v BA Nove Mesto trvaly pobyt. Da sa "vybavit" uz ked sa pojde prihlasit babatko na trvaly pobyt.

kaby
31. okt 2011

@monia_ prosim ta a vies aj na akom oddeleni sa da o tento prispevok poziadat ? akym sposobom ho vyplacaju?

monia_
31. okt 2011

@kaby bol to vybavit manzel, zajtra ti dam vediet presne na ktorom poschodi.

miriamapeter
2. nov 2011

@woman04 Ahoj, prosím ťa kde si zobrala tento článok? Rada by som sa niekde dočítala ohľadom týchto príspevkov. Trvalý pobyt mám v mestskej časti BA II. Ďakujem

miriamapeter
2. nov 2011

@jasminet kde sa prosím vybavuje daný príspevok? Na ktorom úrade? Tiež máme trvalý pobyt v BA II. Ďakujem

sofia27
2. nov 2011

ahojte, Nove mesto to je BA III tusim, nie? Lebo ja som od Podunajskych Biskupic - BA II - dostala 50€, vybavuje sa to na miestnom urade, treba potvrdenie od Bytoveho podniku ze dieta je nahlasene na trvaly pobyt. Vyplacaju to tusim 20. v mesiaci osobne v pokladni miestneho uradu.informacie som sa dozvedela z Biskupickych novin. tak vela stastia 🙂

jasminet
2. nov 2011

@miriamapeter nam prisla vtedy pozvanka na "privitanie do zivota". take to co sa este za komunizmu robilo - basnicka, pesnicka, kvetina od starostu... a zapis do pamatnej knihy 😀 a k tomu bolo, ze sa tam odovzdava prispevok. my sme nesli na ziadne privitanie, len sme si skocili pre peniaze uz po tom privitani 😉 ale ci sa to este dava to neviem 😅

miriamapeter
2. nov 2011

@jasminet Ďakujem za info. Ja budem rodiť v BA I ale bývame a máme trvalý pobyt v BA II. Tak sa popýtam priamo na matrike hádam budú vedieť 🙂

jasminet
2. nov 2011

@miriamapeter ja som rodila na antolskej, ale tiez tu byvame, tak aj malu som tu nahlasila a par tyzdnov na to nam prislo to pozvanie
teba si pamatam este z mojejsvadby 😉 aj my sme mali svadbu v echu 😀

miriamapeter
2. nov 2011

@jasminet ano ano 🙂 aj ja som si ťa pamätala z MS 😉

woman04
2. nov 2011

@miriamapeter ..ahoj..to bolo stiahnuté zo stránky BA Nové mesto...príspevky sa týkali iba obyvateľov Nového mesta,čo je BA III...BA II neviem ako to má ... 🙂 ..to je jedno kde kto rodí,podstatné je ,kde má mamička trvalý pobyt

miriamapeter
2. nov 2011

@woman04 Ďakujem za info 🙂

monia_
2. nov 2011

@kaby , tak manzel bol na 3.poschodi, uplne posledne dvere vpravo...a ze nam ma nieco prist postou, neviem ci poukazka alebo oznamenie, ze si mame prist po peniaze..

kaby
2. nov 2011

@monia_ dakujem, ze si na mna nezabudla 🙂

bv_alexandra
23. nov 2011

@monia_ pride vám pozvánka do domu kultúry na privitanie a tam vám primátor odovzdá 200€, kvietok, tiež sme dostali podbradník a hrkalku 🙂

monia_
23. nov 2011

@bv_alexandra bol tam dnes manzel 🙂

jolly84
6. jún 2012

nieco nove s tou Petrzalkou? ci sa pokracuje s tradiciou odznakov? neviete?

biancaneve
6. jún 2012

@miriamapeter Ja som z BA II., rodila som v Ružinove a dostali sme od MÚ 70,.Eur. Neviem, či to neplatí len pre tie, ktoré sú síce z BA II ale aj tu odrodia...( čiže v BA II.)

biancaneve
6. jún 2012

@biancaneve teraz som si všimla, že už si odrodila a máš to už asi aj vybavené🙂))

biancaneve
6. jún 2012

@miriamapeter teraz som si všimla, že to už máš asi aj vybavené🙂))

miriamapeter
6. jún 2012

@biancaneve áno, ďakujem 🙂

koldun1
6. jún 2012

@zuz11
@kili
@certica
@snilko7

pobavili ste ma baby s tymi odznakmi a plyšovými hračkami čo im odpadavaju hlavy a uši 😀 😀 😀

viva02
6. jún 2012

Co sa tyka Petrzalky, neviem, ako je to teraz, ale v auguste 2011, ked som sa na to informovala, tak sa daval akurat detsky pribor 😖 , aj to pocas toho "Uvitania do zivota", cize, kto mal zaujem, bolo treba sa tam nahlasit...

lovesista
6. jún 2012

@monia_ @bv_alexandra @kaby ahojte, chcela by som vas poprosit o radu ako je to s tym prispevkom pri narodeni. mne sa maly narodil v decembri a stale sme nic nedostali, uz bude mat pol roka. to si mame ist po ten prispevok poziadat osobne? myslela som ze nas mestsky urad vyzve postou.. 😕 byvame v BA nove mesto a aj som rodila na Kramaroch. dakujem

bv_alexandra
6. jún 2012

@lovesista musiš ist na BA nove mesto na úrad, tam na 2 alebo tretie poschodie vypišeš žiadosť a potom ti pride pozvanka na privitanie do domu kultury a tam ho dostaneš v obálke. 😉

monia_
6. jún 2012

@lovesista a mate tu aj trvaly pobyt?

lovesista
6. jún 2012

@bv_alexandra dakujem krasne 🙂
@monia_ ano, mame tu trvaly pobyt 😉

kaby
6. jún 2012

@lovesista otazka bola uz zodpovedana... 🙂 urcite si o to treba poziadat... My sme ale dost cakali kym sa odovzdaval tento financny prispevok, cca 2 mesiace... To odovzdavanie je dost velka akcia, ale tak tych 200 eur urcite potesi. 😉

alien2603
29. okt 2012

Ahojte... riesil niekto tento prispevok v Petrzalke aj v roku 2012? Nikde sa o tom nemozem docitat nic aktualne :(

aduska_ba
1. nov 2012

chcela by som sa opytat ohladne toho prispevku.Rodila som na Kramaroch a trvaly pobyt mam v petrazalke.Kde by som mala ziadat prispevok?