Príspevok pri narodení dieťaťa od mesta Bratislava?

barbulka
28. okt 2006

Ahojte, neviete nahodou ci mestska cast Bratislava I alebo Bratislava ako taka dava nejaky prispevok pri narodeni dietata ? Kamaratka mi nieco spominala, ze oni pred tromi rokmi dostali od BA II nejakych 4000 Sk. Snazila som sa nieco najst na web strankach, ale zatial bez uspechu ...

lindda
29. jan 2007

No prave mi prisiel mail od nejakeho Mgr. Mareka Hitku, ze stare mesto BA nedava pri narodeni dietata prispevok, ale je vsak mozne prihlasit sa " privitanie do zivota " v Zichyho palaci, kde dieta dostane zlaty privesok.
Viac info Vam poskytne p. Dobňakova na tel:02/59201603

titkovamiriam
30. jan 2007

Marek dostal v Ivanke 2 tisicky a ja kvetinku.Bolo to mile a pekne,len organistka hrala nahlas a vsetky deti sa rozplakali.

sisulik
30. jan 2007

a v kosiciach daco davaju???
inac to sa nejako zistuje dopredu, ci oni vam dali sami vediet z miestneho uradu?

lindda
30. jan 2007

sisulik nikto ti nic neda vediet ty sa musis informovat kazdy sa na nas vykasle 😒 podla obvodu si to zisti a tam ti daju vediet je to svinstvo oni sa spoliehaju na to , ze sa na to nejaka mamina vykasle a oni usetria teda aspom mne to tak pripada ☹

sisulik
30. jan 2007

tak to je dost o nicom... ☹

lindda
30. jan 2007

asi itak aj s prispevkam od statu je to tak dnes som to citala v novom dietati musis si o to pisomne poziadat, ako keby tie mamicky nemali toho dost trapne , ze ?

curly1983
30. jan 2007

lindda ved to je jasne, ze ked nieco maju dat tak clovek aby si to vsetko pobehal, povybavoval 🙄 ved co? sak len si porodila a doma mas len cerstve babatko tak preco by si nemala mat cas ???? 😠

lindda
30. jan 2007

curly asi tak kopa ludi sa im na to vykasle iba tie co namaju moc penazi ako napr. ja si musi najst cas a napisat nejaky blbu prosbu o peniaze 🙂 a este k tomu ked som prvorodicka pokial sa stoho vsetkeho spamatam tak budem rada, ze budem mat cas aspom zit 🙂

curly1983
30. jan 2007

lindda na slovensku je to proste tak 🙄

a pozeram ze uz to mas za par 🙂 tak drzim palce nech ti to vsetko dobre dopadne 🙂

sisulik
30. jan 2007

ja som po porode malej vybavila vsetko v ten isty den...trvalo to dve-tri hodiny..aj to som chodila vsade autom...keby sa islo len na jeden urad, ale posielali ma uz ani neviem kde vsade....cisty chaos...

curly1983
30. jan 2007

sisulik a co vlastne davaju v kosiciach? 😕

sisulik
30. jan 2007

v KE nedavaju vraj nic....
to co som vybavovala je klasicky rodicovsky prispevok, prispevok pri narodeni dietata co bolo 4000sk v tom roku 2004..teraz neviem kolko to je..mozno to iste...

pipo1777
31. jan 2007

Čaute baby dobre som sa nesmiala ,ja som od Rožňavy a tiež sme obyšli na sucho aspoň nejaký pozdrav mohli poslať 😀 .Alebo odznak?ktovie čo symbolizuje? 🙄 😉

lindda
1. feb 2007

curly no jo ale je to smutne ,,,,
Uz to mam za par to ano, ale ten strach juuuj 😀
Dnes mi prisiel mail s uradu prace soc. veci a rod. ze to treba podat pisomne vzdy na riaditelsto v akokolvek meste /v Ba na Vazovovu 7/A/ s detasovani na pracovisko v obvode v ktorom byvate. Romyslam , ze si to asi napisem este teraz lebo ked sa narodi mimi tak neviem kedy si na to najdem cas.

sicilia
6. okt 2008

Ahojte, trochu obnovim tuto temu... Neviete poradit ako je to teraz aktualne v mestkej casti Ruzinov (BA II) s tymto prispevkom? dobre by padlo 😵 resp. aj v inych castiach, aby sme pomohli aj inym maminkam...

barbyes
8. apr 2010

ahojte, neviete či sa niečo nezmenilo pre mestskú časť Bratislava 5- Petržalka? Nejaké peniažky na vyše by sa určite zišli, ale odznak nech si nechajú 😖
Ďakujem

barbyes
9. apr 2010

takže asi neviete ☹

lucia32
9. apr 2010

Príspevky od mesta sú väčšinou až pri 3. dieťati...aspoň u nás 😉
Nesmiete mať žiadne nedoplatky ani nič podobné 🙂 My sme fasli 165€ 😀

lucia32
9. apr 2010

Nikde som nič nepísala, prišlo mi rozhodnutie od mesta, akurát, že som musela preukázať, že nie som neplatič...tiež trápne, na tom istom úrade si vybehať 3 pečiatky ale to už zvládol manžel 😝
Sami si to mohli zistiť, ale ved sme na SK, tak prečo nemať trošku byrokracie, že? 😀

kotecek
24. apr 2010

Sväty Jur dava prispevok 100 eur, hned po prihlaseni trvaleho bydliska, dostanete tlacivo, ktore treba nechat potvrdit od pediatra, ze sa dieta dozilo 28 dni , na zaklade toho vam pridu peniazky na ucet

jasminet
1. máj 2010

od ba2 sme dostali 70€ (rok2009)

katkaromi
1. máj 2010

V BB davaju 50 EUR, ale len za predpokladu, ze si otvorite sporiaci ucet v Dexii. Ale znama vravela, ze sa da ten ucet po 2-3 tyzdnoch zrusit /po tom, co tam mesto vlozi peniazky/.

simmi80
16. feb 2011

ahojte, neviete si dava prispevok pri narodeni PEZINOK? dakujem.

usacek79
7. aug 2011

MC BA - Nové Mesto dava 200,-eur ako jednorazovy prispevok, len sa neviem nikde docitat, ci podla miesta trvaleho bydiska alebo miesta narodenia babatka... Ale teda logicky mi vychadza, ze hadam podla bydliska, to by inak mali narok vsetky deti narodene na Kramaroch 😀 neviete mi to niektora potvrdit? my mame v NM trvale bydlisko, ale rodit budem asi v Starom Meste, tak nieze zacnu vymyslat 😠

woman04
7. aug 2011

@usacek79
Pretože doterajší bankový partner v mesiaci apríl 2011 potvrdil napriek rokovaniam ukončenie zmluvnej spolupráce pre celoplošné zrušenie aj produktu detskej vkladnej knižky, ako pre nich už finančne nevýhodného (sponzorský príspevok predstavoval sumu 30 EUR na jedno dieťa), predkladá sa malá úprava textu bodu IV. Zásad poskytovania finančných výpomocí obyvateľom mestskej časti Bratislava – Nové Mesto, a to takto :

a/ Starosta mestskej časti Bratislava – Nové Mesto poskytne od 1. 6. 2011 pri narodení dieťaťa obyvateľke mestskej časti Bratislava – Nové Mesto jednorazovú finančnú výpomoc v peňažnej forme vo výške 200 EUR z rozpočtových zdrojov samosprávy mestskej časti.

b/ Pri narodení prvého dieťaťa v bežnom roku na území mestskej časti Bratislava – Nové Mesto, predstaviteľ jej samosprávnych orgánov priamo v pôrodnici odovzdá matke dieťaťa (občianke Slovenskej republiky) finančný dar v hodnote 200 EUR.

usacek79
7. aug 2011

@woman04 vdaka, ale som z toho zlahka jelen - poskytnu mi 200,-eur ako obyvatelke a este aj 200,-eur na Kramaroch?? ci jedno vylucuje druhe?

gapa
7. aug 2011

@usacek79
len som sem nakukla, ale
ak sa ti narodí prvé dieťa v bežnom roku na Kramároch 🙂 tj. stihneš to hned 1.1. pár sekúnd po polnoci 🙂, tak máš nárok na to b) (bez ohladu na to, či si obyvatelka mestskej časti ba-NM)

to sú tie televízne deti 🙂

monia_
10. sep 2011

@woman04 chcem sa opytat, ten bod a) stale plati? Mam trvaly pobyt v BA III ale rodit budem na Antolskej, o tu jednorazovy vypomoc treba nejako poziadat? Dakujem

woman04
10. sep 2011

@monia_ ..to neviem...článok som skopírovala z ich stránky,ale ak platil od 1.6.2011,tak by to platiť malo...a je jedno,kde budeš rodiť podľa mňa...dôležité je, že si obyvateľka BA -Nové mesto 🙂

monia_
10. sep 2011

@woman04 to by bolo fajn, keby to davali, tak tam potom po porode zavolam (predpokladam ze na Miestny urad BA Nove Mesto), pozistujem a dam vediet 🙂