Rodinné prídavky z Anglicka?

feuer
24. nov 2009

Ahojte kocky!
chcela by som sa opytat na jednu vec ohladne rodinnych pridavkov z anglicka. totizto par tyzdnov dozadu som pocula prave v televiznych novinach ze mnohi poberaju tieto pridavky prave z uk nakolko ich vyska je pekne vyssia. nemozem tu reportaz ani za nic najst aby som si to este raz pozrela. ale ak ma niektora skusenosti mohli by ste mi poradit? ja som pracovala v uk 2 roky, riadne som si vsetko odvadzala. minuly rok sme sa vratili naspat a zistila som ze som tehotna. neviete ci fakt nemam narok na tie rodinne pridavky? vsade co som citala tak som sa docitala akurat to ze tam musime byvat alebo pracovat... nezmenilo sa nieco? dakujem vam..

betka1
24. nov 2009

feuer, ak uz v UK nezijes ty, ani tvoj manzel ani tam nemas zamestnavatela, ktory by Ti prave platil matersku, tak zial na nic narok nemate.

helsinki
24. nov 2009

Ano, to je pravda...da sa poberat materska tym, ze pracujes u anglickeho zamesntavatela a odchadzas na matersku, resp. tam musi vzniknut narok 26 odpracovanych tyzdnov minimalne dozadu (nasledne mozes poziadat o matersku) a podla zakona ju mozes cerpat z inej EU krajiny a byvat tak doma na SK a vobec sa nasledne nevratit. Pokial si pracu prerusila, odisla si z krajiny, narok zanika. Teda musis poziadat slovenske urady, alebo stat v ktorom pracujes.

ivkatt
12. jan 2013

viem, ze tato tema je uz stara ale ja mam podobny problem ako feuer. Zili sme v UK donedavna, maly mal teraz 3 roky a uz sme sa vratili na slovensko. Muz poberal v UK child benefit. Teraz mi povedali na urade, ze si tu na sk musim vybavit rodinne pridavky, nakolko manzel zacal pracovat tu na slovensku. Potrebujeme nejake potvrdenie z UK ze sme poziadali o zrusenie child benef. tam. Ale my sme si mysleli, ze tam narok na rodinne automaticky zanika ked tam prestaneme pracovat. Viete mi niekto poradit kde mam zrusit tie child benefits v UK? lebo odtial potrebujem potvrdenie, ze uz nam nic nevyplacaju aby; som mohla poziadat tu o rodinne...dufam ze som to napisala zrozumitelne 😀

janka012
28. jan 2013

Ahojte
chcela by som sa opýtať, či nemáte niekto skúsenosti ako to je s materskou so Škótska. Mám ťažkú prácu a nechcela by som pracovať do 8 mesiaca. Kedy môžem najskôr isť na materskú,robím nočné a celú noc zdvíham ťažké veci a neviem si predstaviť ako bz som to robila v 7 mesiaci.

adelocka25
11. júl 2013

ahojte ptrebovala by som surne poradit vibavujeme si pridavky na dieta v uk a poslali sme im obcianky aj maleho pas neviete kedy bi mi ho mohli vratit lebo mame kupene letenky o tri tizdne odlietame na slovensko na dovole dakujem za rady

lussyanna
22. okt 2013

a ked tam mam manžela a ja som s detmi doma narok mame?

lussyanna
22. okt 2013

@adelocka25 dobry večer a žijete s manželom aj dietatom v uk ked si tam vybaavujete pridavkyy lebo moj muž je tam a vybavuje si pridavky na deti s ktorymi som ja doma a tvrdia mu že nema narok

katka19801
11. nov 2013

@lussyanna ahoj ak manžel pracuje v uk a ty si s deťmi doma tak ma nárok poberat prídavky na dieťa v anglicku

ekulik
1. dec 2013

@ivkatt musis tam zavolat alebo napisat ze ste odisli z UK a presny datum lebo si to bohuzial overuju, my cakame na papiere o ukonceni od jula a bohuzial na Slovensku vracaju spatne len za pol roka pridavky na dieta, tak bohuzial nemozeme poberat pridavky tu pokial nemame potvrdenie o ukonceni co trva nekonecne dlho. ak sa budes potrebovat nieco opytat ohladom UK kludne napis, zili sme tam a tiez sme sa vratili s 3 rocnym synom

lussyanna
4. jan 2014

@katka19801 ahoj včera ho odbily v nejake kancelariii že nema narok kym tam s detmi niesme

lussyanna
4. jan 2014

@ivkatt vaš manžel poberal rodinne v uk kym tam pracoval?lebo moj manžel tam pracuje od oktobra a odbily ho že narok nema kym tam niesom ja s detmi

katka19801
4. jan 2014

hm
@lussyanna hm tak potom neviem ale moj muz je v anglicku a pobera peniaze na syna on je tam a my sme doma

slniecko77
4. jan 2014

@lussyanna nech sa nenecha odbit, ked pracuje, odvadza dane v UK tak mate narok na child benefits bez ohladu na to, ze vy zijete na Slovensku.
Nech si vyziada tlacivo, zrejme budete musiet dodat potvrdenie, ze na SVK nic nepoberate..a trva to niekolko tyzdnov.

lussyanna
4. jan 2014

tlačivvo nam dali tu na sk vypisali ho že tu poberam 42e cca a vraveli mi tu že v uk nam len doplatia to tlačivo čo mi tu dali take iste maju aj v uk pod takym istym čislom tak neviem v kansile im kazali niekam volat sestra vie super po anglicky muž tam u nej byva a povedali že nemame narok ale chceme to riešit dalej vyžšie tak uvidime zvažujeme aj odchod tam tak uvidime

lussyanna
4. jan 2014

@katka19801 a kolko pobera kde to vybavoval a ako ?nam dali tlačivo tu na sk a že to iste pod tym istym čislom maju aj v anglicku len v angličtine

katka19801
7. jan 2014

@lussyanna ahoj nech si vyhlada kancelariu advice berau neviem ci to pisem spravne a tam mu urcite pomozu a ak sestra rozprava dobre po anglicky tak nech ide snim

lussyanna
7. jan 2014

ok vdaka prepošlem jej to uvidime
chceli by sme tam ist aspon na rok žit k mužovi ale neviem či to bude malo zmysel že všetko teraz rušia kvoli ciganom

mdenisa
1. sep 2014

@lussyanna
Dobry den, chcem sa opytat, ci ste potom odisli s dietatom do anglicka, lebo aj my sa chystame s dietatom. Dakujem za odpoved

andreaandca
15. júl 2015

Pre vsetky Zeny a mamicky v UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

andreaandca
13. jan 2016

Pre vsetky Zeny a mamicky v UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

sabi93
15. júl 2017

Zdravím😊chcem sa opýtať ohľadom prídavkov na dieťa, či je nutné posielať originál rodného listu a pasu, keďže jeden rodný list sme už poslali a tvrdia že im nič neprišlo.. neviete mi prosim vas poradiť ako pokračovať?