Vraj nemám nárok na materskú

pupava36
19. okt 2017

Ahojte zienky neviem kde presne zaradit moj prispevok...tak zacnem...vedeli by ste mi maminy poradit?? Som na rodicovskej dovolenke uz 2 roky s mojou dcerou, pri prvom dietati som pracovala ale dostala som vypoved a materska mi bola vyplacana riadne, potom teda nastupil rodicak po materskej...kedze cakam teraz druhe dieta dostala som papier pre socialku na vyplacanie materskej ktory som odovzdala a pani na socialke mi hned povedala ze ak som nepracovala, (ved ako som aj mohla ked sa staram o 2 rocnu dceru) nemam narok na matersku ze ked sa dieta narodi, mam ist iba na urad prace a poziadat o socialne davky...ako to prosim Vas je??? To fakt nic nedostanem a ako sa mam potom starat o dve deti??? Pocula som ze minimalka je 220€ ale pre koho to plati???mate s tymto skusenosti?
Dakujem

magic08
19. okt 2017

Aby ti vznikol narok na matersku, musis mat za posledne 2 roky platene nemocenske poistenie min. 270 dni. Kedze si posledne 2 roky na rodicovskej a pracovny pomer ti zanikol, narok na matersku ti nevznikne. Cize budes dostavat rodicak, ten je okolo 230 e, (netusim) plus pridavky na 2 deti (spolu asi 46 eur)

majusqa77
19. okt 2017

po narodeni dietata mas narok na RP (213eur) a pridavky na deti
a ziadna minimalka nieje. materska sa pocita z prijmu

pupava36
autor
19. okt 2017

Ahaa, dakujem, toto som chcela pocut...takze to potom pojdem vybavit ked sa babo narodi na urad prace...

majusqa77
19. okt 2017

@pupava36 no len pozor. budes brat len 1 RP a 2je pridavky. nie RP na kazde dieta...

pupava36
autor
19. okt 2017

@majusqa77 dakujem za info

janickacrazy
19. okt 2017

@pupava36 Dostaneš len jeden RP, ktorý je 213eur plus prídavky na 2 deti 47eur. Na materskú nemáš nárok.

pupava36
autor
19. okt 2017

@majusqa77 ano, to mi je jasne ze len na jedno dieta budem dostavat rp 🙂

katkaslamka
19. okt 2017

@pupava36 Ahoj prehlás RP na manžela naj by bolo keby mal pobyt inde 🙂 a 1rok máte obaja RP, on na prvé ty na druhé 🙂

majusqa77
19. okt 2017

@katkaslamka a toto mas prosim ta odkial?

katkaslamka
19. okt 2017

@majusqa77 Žeby vlastná skúsenosť z rodiny? Ale teraz netuším či to ešte funguje, švagor mal RP na staršieho a sestra na mladšieho ale malý iný pobyt 🙂 ak to už nefunguje, ospravedlňujem sa...pred cca 1,5rokom to ešte tak bolo

zuzka1.
19. okt 2017

@katkaslamka toto si kde vyčítala? nič take neexistuje

majusqa77
19. okt 2017

@katkaslamka tak nech to nikde nehovoria. lebo ked im na to pridu, tak ho budu musiet vratit

katkaslamka
19. okt 2017

@zuzka1. nevyčítala ale asi to už nefunguje 🙂 mám staré informácie a nie je to tak jednoduché vybaviť...ale nie je to ani nemožné...
Ospravedlňujem sa....

katkaslamka
19. okt 2017

@majusqa77 to bolo pred 1,5rokom 🙂 ale ok zakážem im 🙂

majusqa77
19. okt 2017

@katkaslamka ani pred 1,5 rokom sa to nedalo (mne bude mat mala 2, takze ked by to slo, by sme to riesili)

zuzka1.
19. okt 2017

@katkaslamka 4 a pol roka tu pracujem a teda nikdy to mozne nebolo

fidorka7
20. okt 2017

@katkaslamka určite nie, ani pred troma rokmi ani pred desiatimi tak nezavádzaj.