Som slobodná mamička. Na aký príspevok mám ešte nárok?

petusska
2. okt 2009

Ahojte,chcela by som sa opytat ci nahodou nemam narok na nejaky prispevok ked som slobodna mamina,samozrejme nemyslim matersku ale este nieco k tomu.....Dakujem velmi pekne....

ukmima
2. okt 2009

ahoj, neviem ci ti velmi pomozem, ale ja som riesila tiez ten problem...
Ked som chcela nejake prispevky od statu, isla som na socialku...cakalo ma kopa papierovaciek...hned na zaciatok ti pisem, nedostala som ani cent...
Prvy problem bol v tom, ze som byvala v rodicovskom dome...kedze dom nieje napisany namna...nemam narok na prispevok na byvanie..(som len spoluvlastnik, a to bolo malo)...ma ma zivit mama, povedali mi, ze mam ist do podnajmu...ale dostala by som len smiesnych 600sk...neviem, kde by som si taky podnajom nasla, ale to ich nezaujima...mame uzastny stat...vsak?
Druhy bol ten, ze chceli odomna doklad zo sudu, kolko mi plati otec dietata na syna...(kedze zijeme spolu, a tohto casu sme uz manzelia)ziadny papier som nemala, lebo som ho neudala na sud, aby platil yvzivne...takze zas som nic nevybavila..
Neviem aky pripad si ty, ale ak byvas s rodicmi, nemas narok....(vlastne mala by si, ale obecny urad ti musi potvrdit, ze ste "chudobny" a nevyzijete...proste otrasne podmienky...ak ti robia rodicia alebo su dochodcovia, mas smolu...
A ak mas priatela, s ktorym mas dieta, a nemas rozhodnutie o vyske vyzivneho mas ties smolu..a ak ak nhodou to rozhodnutie mas a plati ti dost", tiez nic nedostanes...lebo oni rataju potom minimalnu mzdu pre dvoch clenov rodiny...
Dufam, ze som ta nepomotala...snazila som sa ti to vysvetlit, my sme behali za tym skoro pol roka...a nic...proste tieto zakony su tak domotane, ze nemame sancu... 😠

andzi
2. okt 2009

petusska: myslím, že asi jediná výhoda je taká, že máš nárok na materské po dobu 37 týždňov, ak vyhlásiš, že si osamelá matka.

czechzuzanaba
2. okt 2009

Ukmima - a co kdyby jsi si s rodici udelala podnajemni smlouvu, takovou fiktivni jakoby a bydlela u nich tim padem v podnajmu? Mozna by ti dali neco na bydleni potom....Ale nevim, jen me to tak napadlo.

ukmima
2. okt 2009

Take nieco v SR sa neda, a prispevok na byvanie bol len 600sk, a kopu vybavovaciek...nestalo mi to zato...uz je to aj tak nerealne...rodic nemoze zobrat do podnajmu dieta...

eniko
2. okt 2009

ukmima...ako si to myslela s tym "rodic nemoze zobrat do podnajmu dieta" ??? je v tom nieco protizakonne alebo proti nejakym predpisom, alebo ako?

ukmima
2. okt 2009

to neviem, len na socialke mi povedali, ze sa to neda, musis si zmenit trvaly pobyt...a vsetko okolo toho...ale znama co tam robi, povedala, ze pokial byva rodina u svojich rodicov, nema narok ...lebo rodic ma pomahat svojim detom...
Proste rodic nemoze mat svoje vlastne dieta v podnajme...tak som to pochopila...a tyka sa to len prispevku na byvanie a to je mala suma...to sa neoplati menit si doklady, a ak nahodou si zmenis, oni si najdu taky paragraf..plus odsek, co im bude vyhovovat, a aj tak nedostanes nic.
Ja byvam u maminy...ta dostava len vdovsky...ja som vtedy ked som ziadala mala 26 rokov, a zamietli mi..ze matkym prijem plus moj je nam dost na zitie...( 10t}

leusina
2. okt 2009

Ja som riesila prispevok takto:u nas na miestnom urade nam slobodnym matkam poskytuju 2x rocne prispevok vo vyske 70euro na dieta.ziadat mozem kazdy polrok,s tym ze miestny urad mi da papier k detskej dr,ci je o maleho spravne postarane.do mesiaca mi poslu dopis,kolko mam schvalene,a aby som si prisla vyzdvihnut korunky.skus to.aj to malo pomoze.

leusina
2. okt 2009

Ahojte babenky.potrebujem radu ohlade prispevku od otca dietata.s byvalym som sa rozisla,ked som bola v 6.mes.tehotenstva.odvtedy plati vyzivne 50e mesacne.maly bude mat tento mesiac 2 roky.na socialke mi povedali,ze mozem od neho pozadovat,aby mi prispieval na potreby pre dieta napr.lieky,skolka atd..takisto vraj mozem spatne ziadat 2 roky dozadu nejaku financnu ciastku za veci ktore maly potreboval napr:postielka,kocik.ale moj byvaly to jednym smahom ruky zamietol.mam vlastne sancu uspiet na sude?

leusina
2. okt 2009

Baby.prosim poradte.bojim sa o svojho syna (2).moj byvaly si berie syna vzdy na 1 den v tyzdni.v poslednej dobe mi syna vracia dobiteho.vzdy povie,ze nevie co sa stalo.naposledy ho priniesol domov vecer.maly zacal v noci zvraciat,a zistilo sa,ze ma otras mozgu.dr uz napisala spravu,aby som mu ho nedala.v oktobri mame sud.mozem ziadat aby ho nedostal,nakolko sa bojim dalsieho urazu?nepovie nikdy pravdu,stale klame,dokonca chodil ambulantne na psychiatriu a uz sa stalo aj to,ze mi jednoducho povedal-ze s mojim synom bol vonku nie on,ale jeho dvojca.nie je psychicky v poriadku.ziadne dvojca nema.poradte.

andzi
3. okt 2009

leusina: tak pokiaľ je pravda, čo píšeš, tak sa ti ako matke divím, že mu svoje dieťa zveruješ. Okamžite by som podala návrh na súd na zákaz styku splu s návrhom na vydanie predbežného opatrenia. Tvojmu dieťaťu predsa hrozí vážna ujma na zdraví. Podľa toho popisu má tvoj bývalý asi schizofréniu, čo je ťažká porucha osobnosti a je v podstate neliečiteľná. Takže ak ti ide o život a zdravie svojho dieťaťa, tak to ihneď urob.

leusina
3. okt 2009

Dakujem andzi za radu.problem je v tom,ze na maleho plati a musim pockat do sudu.na policii povedali,ze musim mat dokaz,lebo ze mu mohli aj deti ublizit.doktorka nam dala spravu,ale to policii nestaci.vsetko riesia len pokutou.v priebehu roka som nanho podala 4x oznamenie ale nic neriesia.spolieham sa len na ten sud.dufam,ze to vyjde,lebo ma potom uz naozaj porazi.

andzi
3. okt 2009

leusina, tak potom treba na súd podať aj návrh na predbežné opatrenie, o ktorom súd musí rozhodnúť do 30 dní, pretože inak môže konanie trvať aj 6 mesiacov.