Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

nitka
14. aug 2008

viete co kocky ja by som dala tomanovej 2 male deti do ruk a rodicovsky prispevok a nijake ine prijmy a nech zije cely mesiac,tak ako poniektore slobodne matky a potom by chudera jedna,sama videla ze dieta je prepych...
jej za zije ked ma taky plat aky ma a este by aj znizovali prispevok 😠
a tak sa cuduju ze je nizka porodnost na Slovensku...

janka1874
14. aug 2008

Košice aj ja sa pridávam podpíšem aj odvolanie tej kravy pokiaľ by som mohla mne je z tej Tomanovej normálne zle ona nemôže byť žena ona je chodiaca zrúda ktorej sa fasa rozhoduje keď má príjem taký aký má a čo ma z jej vyjadrení najviac vytáča, že žena ktorá ide skôr do práce podľa nej uprednostňuje kariéru ako dieťa ona asi nechápe, že musíem ísť do práce z dvoch základnýách dôvodov 1. aby sme mali z čoho jesť a platiť účty a 2. aby sme neprišli o miesto

nitka príšeš presne moje slová ja by som jej dala

jankabambulka
14. aug 2008

nedá mi a musím aj ja zareagovať. rada podporím aj ja a to z dôvodu:
mám 10r. dievčatko. pred 4 mesiacmi som bola na pôrod mojich reesp. našich dvojčat a zhodou okolností predomnou rodila tiež dievča vojíčky a teraz ten paradox čo hovorí pani môdra tomanová: vraj druhorodičky nemajú nárok na príspevok pri narodení dieťaťa /25000/ ako prvorodička, lebo má veci po starších deťoch alebo staršom potomkovia tým pádom je aj kočík!. no tak si predstavte platila som si odvody z hlavnehé zamestnania a odvádzala odvody aj ako podnikateľka!!!!! a čo z toho dostala som pôrodné 9,000sk a tá kočka čo rodila predomnou 55000!!!!!!! tak to som mala si nehať odložené veci 10r. ??keď vtedy som ledva donosila Barborku a povedali mi , že viac detí nebudem mať?? a teraz keď ani nevieme ako sa nám podarilo a narodili sa mi dvojčatá-chlapec a dievčatko ako mám im rozdeliť tie veci?? alebo ako mám nasáčkovať do jedného kočíka??? a teraz si zoberte, že keby som nemala mliečko /čo chvala bohu zatiaľ mám/ tak ako kočky spomýnali , že platia za mliečko /UM/ oklo 400sk za krabicu väčšiu a vydrží im to tak 3-4dni a keď si vyrátam že to je 10krabíc mesačne x400sk tak je to 4000.!!!!!!!!! a vlastne veď pani T. povedala , že to dostávame my a nie deti /tie dostávajú rodinné/ a materská je vlasntepre potreby matky, lebo správna matka "keby sa starala o seba a svoju stravu tak kojí a prečo ten nadštandard aj ona používala plátenné plienky, ktoré sa dajú vyprať.." a asi zabudla , že tam treba počiatočný vklad na kúpu plienok a potom elektrika, voda....

jankabambulka
14. aug 2008

zabudla som dopísať, ja nemám nič proti tej kočkeresp. proti prvorodičkám, že toľko skásla, chcem len ukázať príklad ako na houby je naša legis. vypracovaná

adulator
14. aug 2008

Nestíham akosi vás je veľa a pri tom mojom šidle 🙂 peta 1510 prosím over tú info na SC u nas na socke o ničom nevedia oni nevedia ani výšku príspevkov od 1.9 😠 nech nevírime vodu 😎
ak by som niekomu neposlala do zajtra obeda je ešte linka na MMA nick aduša,skúsim to postíhať a zatiaľ dáme tomu týždeň aké budú ohlasy a potom Vám hodím do IP adresu mi to pošlete.

bibinka
14. aug 2008

vieme všetky, že tieto debaty nás iba rozčúlia, ale treba jediné Tomanúvú odstreliť!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

addaa
14. aug 2008

Majka 35 v tom linku čo si poslala, ministrestvo financii chce ponechať plnú výšku rodičovského príspevku 4.760,-, aj ak bude matka pracovať...tak aspon niekto má rozum....

Teda neobhajujem tie mamičky, čo idú do práce kvôli tomu, že tam brutálne zarobia...ale ide mi o tie maminy, ktoré si chcú vylepšiť svoju situáciu...viem, že niektoré babeny nebudete súhlasiť s tým, že matka by mala ísť do práce počas materskej, ale rodinám to finančne určite pomôže... 😨

janka1874
15. aug 2008

addaa ani ja by som o práci vôbec ale vôbec neuvažovala mne je dobre doma s malou, ale kadžý mesiac bojujeme s účtami a ja som potom z toho na nervy nájom, hypotéka, jedlo a kade jaké ešte účty no na nervy a to ani nehovorím, že od kedy som na materskej som si na seba kúpila možno 5 vecí aj to len kôli tomu že ešte mám stále veľa pôvodných vecí do ktorých sa nevtrepem

adulator
15. aug 2008

baby na obed odchádzame víkendovať 🙂 a vrátime sa v nedeľu,budem bez netu ,tak kto má záujem ešte do 12 stihnem .ahojte a pekný víkend

lucifukball
15. aug 2008

adulator, pošli aj mne ak sa ti dá. dik 😉

petaba
15. aug 2008

adulator mne este stale nic nedoslo ☹

adulator
15. aug 2008

peta teraz skus kuk.a napíš ale rychle bo už som jednou nohou preč 🙂

daniela84
15. aug 2008

ahojky adulator tak mne to doslo a uz som alarmovala aj presovcanky, a nezislo by sa vytvorit nejaku temu s nazvom peticia a rozhodit to po vsetkych mestach ci sa baby chytia

adulator
15. aug 2008

daniela môžeš ,ja už tu niesom 🙂 🙂 🙂

daniela84
15. aug 2008

dobje ale aj ja dnes mizim tak zajtra pripadne v nedelu sa do toho pustim

briezka
15. aug 2008

baby pardon ze vam sem skacem, ale rozbiehame nieco, aby konecne pani min, pochopila ze sa nedame a podobne

http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?p=1525785...

briezka
15. aug 2008

pozeram ze sa snazime o rovnake , tak nech to jekomplexnejsie,
planovane je dat dokopy zakladne poziadavky a pripomienky a hodit to do eteru na changenet, touto formou aj zbierat podpisy a potom poslat dal.

briezka
15. aug 2008

a hadam mi admin odpusti ze spominam konkurenciu , ale tu ide o vec, ktora sa netyka iba jedneho portalu

debra
15. aug 2008

ja sa na pre tú xuderu už ani nerozčuľujem,veď je to hanba,že češky majú materskú 11500Sk a my ani nie 5tis.veď je to úbohé....to sa mi neoplatí mať ani druhé dieťa a radšej budem robiť do aleluja ako byť doma za pár tisíc....a nex sa potom nečudujú,že máme slabú pôrodnosť... 😠 😠 😠 😠

debra
15. aug 2008

inak som počula také šumy od kamarátiek,že pôrodné aj pri druhom aj treťom dieťati už sxválili na 25tis...neviete o tom niečo? 😕 a je to vôbec pravda? 😖

martina.d.
15. aug 2008

debra, neviem o tom, že by to už schválili. Ja viem, že to je len navrhnuté v pripravovanej novele. Cigánky budú mať radosť. 😀
My sme už za zenitom. Možno bude tretie keď sa nám podarí postaviť dom, ale to nie je isté. 😉

emjee
15. aug 2008

debra - max materska je na slovensku okolo 15000 (55% z platu, max. zo zakladu 28000 aj nieco), tych ca. 4600 korun je rodicovsky prispevok

lila794
15. aug 2008

emjee, dokonca je to o tisicku viac 🙂

debra
16. aug 2008

emjee dakujem za opravu 🙂 samo,mala som na mysli rodič.príspevok v obox krajináx 😀

addaa
16. aug 2008

Janka 1874 ja do dvoch rokov sa od malého nepohnem určite. Mne srdce drása ked matka odíde od polročného mimina, ale ak nemá na výber? Nezastávam tie maminy, ktoré sa nevedia uskromniť, ale niekedy sa fakt nedá. Aj to vidím na niektorých maminách, že proste ten príjem čo majú im nestačí..

zajo79
16. aug 2008

martina.d, preco myslis ze len ciganky? si myslim ze to je super, tie dve tri deti je predsa normalny standart. Ciganky maju ovela viacej deti. Praveze trochu podporia aj beznych ludi i ked je to len zaplata, pokial nechaju rodicovsky prispevok v sume cez 4500 korun, ked i len zivotne minimu na jednu osobu je vacsie. Nieto este matka s dietatom 😠

addaa
16. aug 2008

zajo ak dajú príplatok k príspevku aj na druhé a tretie dieťa, je to fakt len záplata a situáciu mamičiek na materských vôbec nerieši...je to neprofesiálne a nekoncepčné gesto z dielne p. Tomanovej...

jaja257
16. aug 2008

Ahojte baby, celu diskusiu sa mi nepodarilo precitat, ale osobne sa stotoznujem s Vasim nazorom. Som zamestnancom statu, vysokoskolsky vzdelana a moja materska bude 9500 Sk na mesiac. 😝 Dovolim si tvrdit, ze je to dost smutne ked ma mamicka vyzit pol roka z takych penazi a potom zO 4700, Sk. Bolo by na case nieco s tym spravit a myslim si, ze ta peticia by sa mohla ujat a ked nic ine aspon ich upozornit ze my naozaj zijeme a mame problem z tych penazi uzivit dieta aj sebe. Avsak je tu riziko, ze na tom zas ziskaju hlavne urcite rasove mensiny na Slovensku. A ked sa odvolavaju na nich, mohli by sa vo vlade zamysliet nad tym ako tomu zabranit.

petrulla
16. aug 2008

Ja si tiez myslim, ze by sme sa mali ozvat. Aj ked nepochodime, ale ...!!!
A tiez si myslim, ze ked s malym stravim doma 2-3 roky - tak to len a len preto aby som mu mohla dat co najviac a aby z neho v buducnosti vyrastol slusny vzdelany clovek - a teda danovy poplatnik. A je smutne, že MY slusne mamicky mame na to presne ten isty balik ako nejaka .... co nikdy nikde nerobila a tak aj nebude robit aj niekolko ks jej deti ... 😠
Si myslim, ze ako je materska 55% z platu, tak by aj rodicovska mala byt nejake % z platu. A som zvedava ako by sa buchali o zem, tie "mamicky" co nikdy nerobili ( a ani neplanuju) 😝

horallka
16. aug 2008

Presne, nás, slušné mamičky, čo už máme niečo odpracované, nás hodili do jedného vreca s kadejakými rodičkami, ktoré nerobili ani robiť nechcú, o deti sa aj tak riadne nestarajú. Veď som písala, že ma minule skoro v buse porazilo, nastúpim do busu a tam sa vezie cigaňa so svojim frajeriskom, len také decká v pubertálnom veku, samozrejme, decko si už stihli spraviť- asi prvoročka a mala taký super kočík-úplne novučký. Taká cigaňa nikd ynerobila a ni robiť nebude, detísk ešte do tridsiatky naseká aj zo päť, pre túto spoločnosť nič neurobí, a len preto, že schválili príspevok 250000, tak si mohla dovoliť kúpiť aj nový kočiar, čo ja z tých 4500 asi ťažko. Takže sa mi to zdá dosť nespravodlivé.