Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

petrulla
16. aug 2008

A ja by som aj uvazovala aj o druhom, ale .... za takych podmienok ?!
Romule nemusia platit za vodu, elektriku, najom, hypoteku a uz nespominam nejake zivotne istoty ako poistky...
Tie maju tych 4600 skk v cistom 😝

Ja nevravim, ze moje deti musia byt v znackovom .... ale sorry za 4600 nemam ani na činana 😠 😝

briezka
17. aug 2008

akcia sa rozbieha, bud nalinku napredoslej strane , alebo vam sem supneme linka na pripomienkovaci harok, potrebne je nazbierat 500 podpisov, koniec je 22.8. myslim ze to stihneme . ;)

zade
17. aug 2008

Ja pridavam len to, ze su medzi nameňi aj take, co sa vydali za hranice, no obcianstvo im ostalo aj aj. A tak pekne krasne im na ucet nabieha pre nas ostatne takn prepotrebna "renta" od statu. Je to dofrasa spravodlive?
Preco to nikto nesleduje?

debra
17. aug 2008

petrulla pridávam sa k tebe...pokiaľ bude rodičovský 4700Sk to sa mi fakt neoplatí mať druhé dieťa... 😝 takže pani ministerka by sa mala fakt nad sebou poriadne zamyslieť 😠 😠 ,pretože ak to takto pôjde ďalej na Slovensku bude aj naďalej mizivá pôrodnosť..../výnimku tvoria romule 😀

adulator
17. aug 2008

Dobrý večer, už som Vám plne k dispozícii 🙂 písala som aj briezke tak hádam sa nám to podarí 🙂 🙂 🙂

jaja257
18. aug 2008

baby, ako chcete zbierat tie podpisy? ak to budete robit nejako cez net, su Vam k dispozici moj a manzelov 😉

adulator
18. aug 2008

jaja my mame k dispozcii papierovú formu,rozposlala som babam cez net list,ktr.piseme a peticny harok a po vazbierani podpisov dala som tomu tzyden mi to poslu naspäť a my musime doplnit pet.listinu podla zakona o veci kt.pojdu na koniec tych vsetkych vyzbieranych podpisov a posielame do novin a tv takze budeme mat aj hovorcu.tak skus sa k niekomu pridat ,posli mi cez ip adresu a poslem ti list aj listinu prip.ku komu by si sa mohla pripojit.
briezka sa mi stale neozvala 🙂

daniela84
18. aug 2008

A je velmi smutne ze VY "slusne" matky davate do jedneho vreca mamicky ktore neplanuju pracovat (ciganky, socialne pripady) a mamicky ktore napriklad este studuju a nemaju prave sa zamestnat a tym padom poberat matersku. Brigady do odpracovaneho poctu mesiacov nezapocitavaju. Vy dostavate matersku, studentka ma pravo akurat na rodicovsky prispevok a moze si tak akurat piskat. Vy prirovnavate studentky k cigankam? Mali by ste sa nad sebou zamysliet a neohanat sa skatulkovanim ze vas prirovnavaju k niekomu, ked vy robite to iste slusnym ludom ktori nemaju narok na matersku. Je to od vas nepekne a neslusne.

womenne
18. aug 2008

tak važene slušne mamičky kedže vy ste pracovali a my ostatne nie to sme akože neslušne a nedokažeme sa postarat o svoje deti?(jasne že večšina ciganok nie)Ja som pracovala ale po autonehode som musela odist a potom som otehotnela dostavam tiež len prispevok a myslim teda viem že sa dokažem postarat o deti.Horalka ty si riadne nad zemou sa nad sebou zamysli a neuražaj slušne mamičky ktore nemali šancu pracovat alebo otehotneli v tom čase.Ja sa nechystam do prace lebo zderavotny stav malych nakolko su alergici to nedovoluje a chcem im dat spravnu vychovu.
Daniela 84 uplne shlasim,poznam kopu ciganiek ktore sa staraju o svoje deti lepšie ako tie NORMALNE mami. 🙄
ale inač vam držim palce lebo Tomanka je krava a mala by skusit vyžit napr.s dvojičkami a iba jednym prispevkom ved to je na zamyslenie 😠

jaja257
18. aug 2008

womenne, daniela84: viete, ja patrim medzi ludi, pre ktorych vyhovorky typu, bola som chora alebo mam chore deti aleb som studentka neberu. Som tazky astmatik a alergik, od mala. Mojej matky sa nikto nepytal, ci ma zdrave alebo chore dieta a do prace chodila, ked umrel otec, musela som pracovat aj ja. Pocas VS ako studentky bez rodicov sa ma nikto nepytal ci mam z coho zit tak som pekne krasne pracovala popri dennej forme studia a zvladala som to. A po VS som si nasla pracu aj napriek chorobe, ktora ma dost obmedzuje. Pracujem do teraz, hoci bez liekov mi je vselijako. A neviem co je na tom zle, ked si teraz ziadam od statu viac ako zeny ktore nepracovali nikdy alebo sa nemienia do prace vratit alebo nad tym ani neuvazuju.

pappo
18. aug 2008

neda mi nenapisat, kedze mam zaniest ziadost o matersku a uviest v ziadosti len jedno dieta pretoze to druhe legislativne neexistuje, a zrejme nepapa, nekaka a chodi nahe tak mi pioradte a vyberte si ktore si mam vybrat 😀 https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

mirka
18. aug 2008

Pappo, to ma ani neštvi, že to takto funguje 😕 to je fakt vrchol, už by nemuseli byť také svine a aspo´na druhé dieťa by mohli priplácať aspoň 50 %, aj to lepšie ako nič 😠 😠 😠

pappo
18. aug 2008

no mirka asi mi ma stacit tych 500 Sk co mi posielaju mesacne 😎

addaa
18. aug 2008

Babulky, čítam, dúfam, že sa táto diskusia nebude vyvíjať týmto smerom. Zahodme za hlavu, kto je aký, kto sa ako stará o svoje dieťa, lči je mamička taká alebo onaká, či študuje alebo pracuje , ebo každý sme jedinečný a individuálny. Teraz nám ide o spoločnú vec, tak držme spolu, aj ked každá máme svoj názor.

emjee
18. aug 2008

suhlasim s addaa

briezka
18. aug 2008

http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?p=1528799...
baby ako nic v zlom ale pracujem odvadzam odvody, berem ze ne kazdy moze pracovat , jasne, ale platim aj na nich, tak preco nemozem dostat aspon cast... su take co z mojho maju 7 deti jedno za druhym. ako tu nie je rec o materskej , ale o prispevku, trosku prehodme.
ja mam dieta tiez alergika astmatika, lieky su drahe, k tomu este moje rovnake a sme kde. tak pracujem par hodin tyzdenne. lieky mi nikto nepreplati, a kde su ine potreby sak druhe potrebuje plienky a som rada ze kojim a nekupujem susene mlieko. proste a skrataka z toho co je teraz RP sa neda. a duplom nie s dvojickami alebo kamosku mam co ma trojicky. a tiez platila odvody roky.
nikto nehovori ani nespaja prispevok so schopnostou postarat sa o deti. nepletme si to. kazda matka sa dokaze v ramci svojich schopnosti postarat o dieta. myslim ze vsetky chapeme ze ide len o to ci aj CHCE, neverim ze tu je jedna, ktora nechce.

prosim vas, kto viete , skuste podumat nad textom, termin horiiii...........

dakujem.

briezka
18. aug 2008

apropo, vazne, skuste poriadne citat, zivotne minimum je myslene tych 5600 cca.

daniela84
18. aug 2008

Este jedna poznamka k jaji 257, ja pochadzam zo socialne slabsej rodiny a cele svoje studium som si hradila sama, makala som pomedzi studium tak, ze som sla do skoly, do roboty ,do skoly a do roboty robievala som od siedmej do osmej do vecera a nestazujem sa ale nech mi niekto nehovori ze nie som slusna matka, kazda matka by mala dostavat ovnako, pracujuce matky aspon dostavaju matersku, to ze ja som drela na brigadach celych devat rokov pocitam aj strednu nikoho nezaujimalo a matersku som nedostala ani korunu, takze je to o tom ze sme vsetky na jednej urovni co sa tyka rodicovskeho ale materskej nie.
A okrem toho nemyslim si, ze to ze som otehotnela a vydala sa pocas studia na vysokej skole ma robi horsou a nemala by som dostavat viac, lebo prave tato situacia ma nuti odist od svojej 3 mesacnej dcery do prace aby sme nejako vyzili, a potom budem zas povazovana za krkavciu matku, lebo od nej odchadzam a nedam jej tu podla niektorych matiek patricnu vychovu.
Takze jedine co ja chcem je aby nam ten rodicovsky prispevok zdvihli a zdvihli ho vsetkym, lebo si to matky zasluzia lebo sa staraju o deti a tie su nasa buducnost.

addaa
18. aug 2008

Babenky, tak ako?

1. Spisuje sa tá petícia, čo rozposlala adulator?
2. alebo píše sa pripomienka, ktorá bude zároveň na inej petícii, myslím ten link čo poslala briezka?

tak čo teda?

briezka
18. aug 2008

adda, peticia - nie pripomienka, na pripomienku je uz neskoro, pozri prosim znenie navrhnute a dopln.

briezka
18. aug 2008

daniela, ved to je v tom texte, aspon na uroven zivotneho minima, ved je to smiesne nie ? je to vlastne prijem tvoj aj dietata. a je to pod hranicou ZM. i tak to nestaci.

addaa
18. aug 2008

Inak ja zbieram podpisy na petíciu, čo rozposlala adulator. Babeny a vy ste ako na tom?

Tak by sa to teda malo ujednotiť....viem, že na pripomienku je neskoro, ale niekto v tom linku, čo si poslala písal, že ten text v petícii bude znieť ako tá pripomienka, čo sme nestihli...

Ja len chcem, aby jeden nerobil A a druhý B

bzuco
18. aug 2008

ja tiež chcem podpísať, pošlite mi prosím 😉

briezka
19. aug 2008

addaa preto sme to spustili takto, aby to neslo tromi sposobmi, ale pozri su matky co nemaju doma net
preto prosim upozornit ze to bude aj na webe a nemozu byt dvakrat podpisane pod to iste, lebo by to nebolo uznane, alebo hej ? to teraz neviem.... chceme do toho takto online zatiahnut aj matky co su mimo republiky, nielen tie co odisli ako vy hovorite, su aj take ktore su tam pri manzelovi docasne. a dalsia vec, je na tom lilnku aj text, uz v hlavicke - aj otcovia su vitani

jaja257
19. aug 2008

daniela: nechcela som ta nicim urazit, len som mala pocit ze si proti tomu aby sa nieco spravilo. Ta materska ver tomu, ze nie je o vela vyssia ako matersky prispevok , aspon pre mna ako ucitelku 😝 a suhlasim s tebou, ze hlavne je aby zvysili rodicovsky prispevok, lebo z toho musime zit dlhsie a je fakt maly. 😝 😝

baby, ja neviem kde mam tu peticiu najst.

bzuco
19. aug 2008

jaja...ja som tiež učiteľka, a keby som dostávala aspoň taký RP ako som mala materskú...bola by som určite spokojnejšia, bolo to skoro raz toľko, ako dostávam teraz 😒 ...a to som si neplatila DPN, keby som si, bolo by to oveľa viac

daniela84
19. aug 2008

Jaja treba citat pozornejsie a nie sa len ohanat tym ze si chora, nasa mala je alergik uz od prveho tyzdna a k tomu sme aj na umelom mliecku, lebo som nemala dost svojho.
Bzuco ja ti zavidim tu materku ja som nedostala ani korunu pred porodom len som musela cakat na matersku, to ze som makal popri skole mi nik neratal aj ked som bola na socialke prihlasen a videli kolko mam narobene.

mihanka
19. aug 2008

briezka dakujeme za vysvetlenie... uz tu padla viac x otazka, ze ci to fyzicky podpisovat, nebol napisany termin, dokedy to treba poslat atd... takze este raz vdaka za vysvetlenie, budem sa snazit zohnat co najviac podpisov a v stredu to poslem adu...

mamicky neobuvajte sa do seba... kazda ste urcite slusna a dobra mamina.. len ide o to, ze ked si niekto plati odvody statu (brigadovat ste mohli, ale odvody ste si neplatili) a plati aj na tych, ktori nepracuju, tak chce nieco naspat, ked je na materskej dovolenke + potom rodicovsky... ja som iste obdobie nebola zamestnana, ale pracovala som, ale odvody som si platila prave preto, aby som mala narok na matersku, ale neviem si predstavit ako budem potom dostavat ubohych 4760 sk, ci kolko, ved je to smiesne a este dokazovat, ze som ich minula na dieta 😠 tak urobme preto nieco, aby to tak nebolo...

jaja257
19. aug 2008

baby, ak potrebujete podpis alebo nejako podporit peticiu, dajte mi do IP, inak v tejto diskusi koncim. Pretoze aj ked sa clovek ospravedlni, tak si dotycna neodpusti este rypnut a na taketo spravanie fakt nie som zvyknuta. Majte sa krasne a nech sa to podari.

womenne
19. aug 2008

jaja257 ja som pracovala od svojich 14 rokoch takže viem očom su peniaze.mne tiež povedali že nemame narok na prispevok takže akoby sme malki jedno dieta ale to poznaju mamičky ktore maju dvojičky.ale držim vam palce lebo Tomanka mi už pekne lezie na nervy ako aj ministri v čechach,nedokažu si predstavit ake je to starat sa o dieta s tolko penazi ktore poskytuju oni 🙄