Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

briezka
20. aug 2008

na babetku ideme poslat otvoreny list, tie podpisy mozete aj takto poslat
formou otvoreneho listu.
najlepsie tak, ze touverejni aj nejake medium

titkovamiriam
20. aug 2008

aky inzerat? som mimo 😅

briezka
20. aug 2008

kto nema moznost na nete, pokial viem zajst do najblizsieho MC a tampapierovo podpisat . hm?

briezka
20. aug 2008

zajtra ide list predsedovi vlady

titkovamiriam
20. aug 2008

poslala som ti moje data 🙂

avanka
20. aug 2008

Dnes vecer bol rozhor s Tomanovou na TA3 o tom, ze vlada schvalila socialny balicek, vyssie pridavky o 100 sk 😀 , prispevok aj pre 2 a 3 dieta, valorizacia rodicovskeho prispevku, zvysenie rodicovskeho od 2010.....

addaa
20. aug 2008

Jajáj, tie jej neprofesionálne jednorázové opatrenia situáciu vôbec neriešia...Kedy konečne začne kompetntne konať a ich sociálny štát zabezpečí mamičkám mesačný prísun penazí z ktorých sa bude dať slušnejšie vyžiť? A 2010? Je to na smiech....škoda, že som to nedívala, jedným okom kukám čt1 je super diskusia o 1968 (to už nie je k tejto téme 🙂

bzuco
20. aug 2008

že 2010...takúto krepú vládu sme ešte hádam nemali 🙄 🙄 🙄 🙄
ale dôchodcom budú valorizovať aj 3x do roka 🙄 🙄

bzuco
20. aug 2008

bože...to sa nedá počúvať 🙄 🙄 🙄 🙄

naty21
20. aug 2008

no...... ani ja nemám slov ☹ ☹ ☹ hrozné 😒

stresmenka
21. aug 2008

No tak na toto ja uz nemaám slov ...... 😠 😠 😠 😠 hrozné 😠 😠

penelope10
21. aug 2008

poculi ste .. ako sme pomohli mladym rodinam a komplexne vyriesili mamicky od tehotenstva, pôrodu až po dobu na Materskej dovolenke, ako jej vlada umožňuje laskavo sa vrátiť do práce..... 🙂

Stara k....

Socialna starostlivost jedna basen !!!!!!

Normalne by som jej aj uverila ze chce len moje dobro 😀 😀

Baby prejde to, kedze budu potrebovat peniaze na 2. a 3- dieta tym co pojdu robit tych 4. 000 az tak chybat nebude a urcite nebude dovodom aby zostali pre tie peniaze doma... 😒

Fakt tato vlada nei ej pre ludi co su zvyknutý živiť sa vlastnou prácou....

zuzzanocka
21. aug 2008

podpisane..

spathiger
21. aug 2008

Tomanová je... nastrčená stará babka, ktorá aj tak prd zmôže... len plní niečie príkazy...

bambusko
22. aug 2008

nadavanie nepomoze, podpiste sa pod peticiu

http://www.materskecentra.sk/peticia/vypispetic...

ivca82
22. aug 2008

Ahojte kočky, petícia, ktorá je organizovaná MC a cez changenet bude zlúčená? Len aby som vedela, či sa treba podísať pod obidve, aby potom nenastal problém, že bola 2x tá istá osoba podpísaná a ešte to vyhlásia za zmanipulované 😅

horallka
22. aug 2008

jaja257,
nič si z toho nerob- tu si nemôže človek napísať svoj názor, lebo to hneď prekrútia- a hneď sa urazia- viď womene a daniela.Každý si to vzťahuje hneď na seba - že je to proti nemu, škoda reči.Pritom ja som vo svojom príspevku myslela na tie, ktoré pracovať nechcú a všelijako špekulujú alebo sa vezú v systéme. Isteže že každý prípad je individuálny, sú matky, ktoré z istých dôvodov pracovať nemôžu - nemôžu si nájsť zamestnanie, študujú, zdravotné problémy, alebo nechcú, lebo muž ich uživí. Ja som nehovorila o materskej, ale o prídavku k rodičovskému príspevku.A spravodlivé by bolo, keby boli viac zvýhodnené ženy, ktoré už pre túto spoločnosť niečo odpracovali. ja som tiež mala prvú dcéru ešte predtým, ako som niečo odpracovala - pred dvanástimi rokmi a tak aj tie peniaze , ktoré som dostávala, boli adekvátne voči tomu. Nedalo sa z toho vyžiť- ale to bol môj problém- že som si zaobstarala dieťa ešte predtým, než som ho dokázala uživiť a niečo mu zabezpečiť.

briezka
22. aug 2008

je to ta ista peticia, len umiestnena na dvoch miestach pre lepsiu dostupnost. aspon podla mna.

no co uz ste si pozreli tie spravy na ta3? maaaaaaaa vytocili donemoty, ta sociologickaaaa..... ze lacna pracovna sila, a teraz neviem ci mam v praci povedat ze od januara ma neuvidia ci co. dokelu,. sak to su drobne par hodin tyzdenne aninie polovicny uvazok, ta nech si tepsa trhne

neviem co urobime, sak treba platit .... 😠

stresmenka
22. aug 2008

a kedy to bolo v spravach dnes?

bambusko
22. aug 2008

briezka, dobre povedal ten analytik, stari rodicia si maju zalozit zivnost na opateru vnucat? rodicia nech si zalozia sro na vychovu deti a to im uz stat bude sypat 🙄

briezka
23. aug 2008

jj
dala som link na ta3 to bolo
dnes alebo zajtra na markize a jojka nema asi zaujem, ne sme bulvar .....

zajo510
24. aug 2008

v susedných krajinách je iná starostlivosť a podpora pôrodnosti a rodičov na materskej dovolenke. podľa mňa to súvisí aj s tým, že u nás nevedia doriešiť našich "tmavých" a neprispôsobivých spoluobčanov (mám na myslí tých 95% žijúcich kade tade v chajdách, nie tých čo normálne robia a sa aj postarajú o svoje deti). množia sa geometrickou rýchlosťou, ale pritom z nich štát nemá nič ani halier do rozpočtu - čo sa nedá povedať o pracujúcich ľuďoch, či už pred, počas alebo po materskej. a potom sa tie peniažky z rozpočtu, ktoré tam dajú normálny pracujúci ľudia rozdelia medzi nás "všetkých" bez ohľadu na vyššie spomenuté súvislosti. keby to tak neurobili, už by tu "prišla" otázka rasizmu a diskriminácie zo strany európskej únie. preto to všetko ide na úkor normálnych rodín, ktoré sa o svoje deti aj starajú. aj ja som z toho nervózna, asi je najlepšie sa z tejto krajiny vysťahovať. toť môj názor. 🙄

k.a.t.k.a.
24. aug 2008

dnes som toho mimozemšťana Tomanovu stretla vo Fann parfumerii, škoda že bola na odchode, lebo som mala na jazyku malej dosť nahlas povedať že to je tá ježibaba, čo nedopraje deťom 😠

trixi
24. aug 2008

dnes po dlhej dobe som pozerala spravy a nezmohla som sa na slovo. Moja mama si ma zalozit zivnost 😲 , ked sa mi bude starat o maleho, ked ja pojdem do prace a este mi skratia rodicovsky prispevok na tretinu 😠 . Do prace chodim 2x do tyzdna po 2 hodiny, inak pracujem doma po nociach, alebo ked maly cez den spi. Ja uz fakt neviem co este vymyslia. A to sa hrdia tym, ze su socialni demokrati. Su to obycajni darebaci, ktori si prihravaju statne zakazky medzi sebou, hrabu pre seba aj z toho mala co este zostalo. Ja som tak strasne nastvana 😠 . Prepacte mi za vulgarizmi, ale fakt som nasr....dena.

stresmenka
24. aug 2008

Trixi hlavna vec ze zas davaju z rozpoctu skoro sto milionov na volby 😠 , len ja uz fakt neviem kto pojde volit zas nasi ,, tmavy ", lebo im to vsetko co vlada roby len a len vyhovuje 😠 jooooj ja som na tu pani taka zuriva, ze nemam slov 😠 😠 😠 😠

abetka
25. aug 2008

joj, keby to len nezobrali a mozno aj zvysia prispevok.Asi som naivna ☹ .