Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

vieruna
18. jan 2009

no jedine co mi napada po dnesnych spravach je pokracovanie tych .... v topicu. Tomanova je tupa p.... 😠

ella1
23. jan 2009

Tomanová je......akurát na STV 2...a trepe tam, až to pekné nie je..... 😝

nimi22
23. jan 2009

ivuss no na nas sa vykaslali, ved to aj chcu schvali t o dva roky tusim ale to sa mne bude koncit prave materska 😢 je to tu strasna bieda na Slovensku co sa tyka zdravotnictva a prispevkov pre rodiny v nudzi

tinka19
23. jan 2009

hrozne nesympatická žena

jankamamka
23. jan 2009

tomanova je krava.Pridavaju len dochodcom,kazdy rok ,lebo ich volia.Ja im nezavidim,ale dochodca uz ma deti odrastene a my musime z 4700 platit byty,chovat deti a este sa im nepaci ked si ide zena privyrobit? Su to svine,hlavne ze oni maju 100 000 platy a nic nerobia

l.lara
23. jan 2009

jankamamka, mas pravdu. a ked sa niekto spyta, ako sa da z takej sumy vyzit, povie, ze to nie je jediny prijem. ze ta zena nie je jediny rodic. tak dobre, ak je sama, a zratame matersku, resp.rodicovsky prispevok + detske pridavky, + vyzivne dajme cca 2 tis. tak dokopy to je cca 7000,-sk. takze fakt nech si skusi z toho poplatit vsetky seky a jedlo, oblecenie, lieky.. 😎 ved len UM mlieko kolko stoji ☹

l.lara
23. jan 2009

tam mal by nahnevany "usmevik".. 😠

jankamamka
23. jan 2009

Im je to jedno pri ich prijmoch.Chcu aby sa u nas rodilo.Ale dnes si musis dobre rozmysliet ci si moze zena dovolit 1 alebo 2 deti.na babatko ti treba len na plienky 1500 sk a mlieko 2ooo sk a to nehovorim,kde je kozmetika,ovocie,hracky,caje.....................A na byt neostane...

ilduska14
23. jan 2009

baby pridávam sa.aj mňa udivuje že v tomto štáte sa každý stará len o dôchodcov.nemám proti starým ľudom nič ani im neľutujem,ale tu sa všetko točí okolo nich a oni najviac plačú.ako píše jankamamka,deti majú obstarané,dospelé,oblečenie si veľa nekupujú,na potravinách šetria,tak ozaj neviem čo si mám o tom myslieť. 😠 Jasné že sú aj vínimky,ale keď niekto povie chudák dôchodcovia nemajú z čoho,tak mi už v poslednom čase vstávajú chlpy.Mladé rodiny majú mať z čoho keď je materská necelých 5000Sk a väščinou treba zabezpečiť viac toho ako potrebujú dôchodcovia pre seba.Aj ja som videla tú kravu tomanovú a mala som chuť ju prefackať.Hlavné že už mesiace sa chvália že zdvihli rod.prídavky o 100sk.tak to sa majú čím chváliť,že sa nehanbia to vôbec povedať nahlas.a my im máme byť za to aj vďačný.choré.čo si dnes za 100sk kúpiš? síce už nič lebo sú eurá,ale to ináč nestačí ani na jednu poriadnu hračku. 😠

jankamamka
23. jan 2009

Aj mna to vytaca,ale nemame si ako pomoct.Ich nazory ludi nezaujimaju,tak sa nas na to nikto nepyta.Moja mama ma dochodok 10 500 .Ked nan islamala 7 500.Za par rokov jej isiel hore3 ooo sk.A materska co?isla hore o par stovak

jankamamka
23. jan 2009

furt zabudnem 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ]- 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

tatolu
23. jan 2009

Tiež si myslím o dôchodcoch svoje.
Keď si zoberiete, že oni už nemusia kupovať nový byt, nové oblečenie... Ktorá začínajúca rodina má všetko?

Niekedy si myslím, že by sme sa mali naozaj všetci dohodnúť a ísť štrajkovať alebo čo. Ale my Slováci nevieme bojovať jeden za druhého a o je naša smola.
Indre, keď štrajkujú napr. železničiari, ľudia ich podporujú a tu, alebo sa to ľudí netýka, tak iba čumia z diaľky a tí, ktorí sa potrebujú dostať do práce, šomrú na železničiarov, nie na štát...

V PĽR napr.štrajkovali sestričky, že majú nástupný plat v prepočte na naše 15.000 Sk (teda staré naše 😉 ). A to bolo pred takými 10 rokmi. Každý, kto chodí do Poľska vie, že ich ceny sa s našimi dajú porovnať. Keď sa ľudí pýtali na ulici, každý bol za.
U nás by sa to isto nestalo.

ilduska14
24. jan 2009

tatolu,máš úplnú pravdu. 😉 u nás je to tak že každý sa sťažuje ako mu je zle,aj napr.v práci a potom príde do práce drží hubu a krok a na všetko pritakáva.aj kamoška teraz,že majú ísť sob.a ned. do práce ale že im to nezaplatia,že to majú zarátané v plate.Ja jej na to že vtedy by ma tam videli robiť,určite by som nešla.Nakoniec nešla ani ona,ale nájde sa dosť kráv ktoré pôjdu.Veď keď sa ľudia dohodnú a neprídu,tak čo všetkých prepustia?To si žiadny podnik nemôže dovoliť.Ale je to tak že stále sa ich pár nájde ktorý aj tak robiť pôjdu.ťukťuk. 😖 A čo sa týka toho aby sme my protestovali,tak ja mile rada,ale podľa mňa to význam nemá.Tomanová je totiž neprekonateľná p... a keď s ňou nepohol osud tej mamičky s postihnutým dieťaťom tak na nás by sa duplom kašlalo.Oni nám totiž zatvárajú usta tým že stále sľúbia že bud.rok sa to super zvýši a každý rok to predlžujú.Veď už viac krát sa hovorilo že od roku 2009 to bude vyše 8000.A zas nič.Ozaj neviem ako by sme si pomohli.Oni na to kašlú a keď sa povie nech si skúsia z tých peňazí čo máme my žiť tak sa chichocú. 😠

nimi22
24. jan 2009

presne tak ved deti su buducnost tohto statu nie dochodcovia, ti co maju najlepsie platy urcite nepohnu ani prstom ved naco aj..., oni sa maju dobre 😠

lucillienka
24. jan 2009

z hĺbky srdca súhlasím, Tomanová je absolútna ale absolútna PI...nechápem ako môže tak zadebnená osoba robiť vedúcu funkciu, s jej IQ a EQ by sa nehodila ani na pomocnú silu na vykladanie ovocia a zeleniny....nemám silu sa vyjadrovať k jej výrokom, lebo by ma od jedu šlak trafil.... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

dicinka1
24. jan 2009

tomanova je svina... 😠 mala by sa s toho uz konecne prepleskat...co trepe a robi...ved to nie je normalne..!!!! 😠