Tomanová: Rodičom vláda nepridá, ba aj zoberie

nika251
4. aug 2008

😀 - ved to- hned ma napadlo vysvetlenie celeho problemu s rodicovskym 😠 😀 . Baby- len vas chcem upozornit- nenadavajte tu tak otvorene- nikdy neviete co sa sprta to tu cita

ivka144
4. aug 2008

Ta to snad nie je pravda.
Ja sice chapem, ze sa boja davat na dieta prachy, presne kvoli ciganom a pod., preto im napadne, ze dokladovat vydavky. Lenze, dofrasa, vacsina doplaca na zakon, ktory sa upravuje kvoli mensine. Uzas.
Milion matiek ide do roboty, lebo inak by velmi nevyzili, nie preto, ze si vybrali karieru pred dietatom.
Nakoniec ostanu doma aj tak len matky, ktore si to mozu dovolit, lebo partnery dost zarabaju a takym bude tych 4-5tis aj tak len ako vreckove.
A kto definuje, ze co to je zodpovedne a poriadne sa starat o vychovu a vzdelanie deti??? Myslia tym to, ze mu dam najest (nejake low-endove potraviny), obleciem ho nejak (ved aj v sekacoch maju vyber) a budem s nim chodit pred blok alebo sediet doma.
Ja som sice jednoznacne za to, ze maminka je nenahraditelna a ze nie je dolezite, co dieta ma a kde chodi,ale vztahy a tak... Ale ked sa z domu nevie pohnut, nic nic navyse, tak to je skor kontraproduktivne.
Maly je strasny ekzematik, proste des. Do jasli ho dat by sa nedalo,lebo by na neho potrebovali aspon dve tetusky navyse, lekarka Ti povie, ze chodte k moru, to stale pomoze a druha ti zas povie,ze skuste kupovat biopotraviny, lebo v tej zelenine je vela sajrajtu a to mu to este zhorsuje. K tomu nejaky kremicek za 500,-Sk a aspon 10 bodyniek, lebo okrem ineho ma aj reflux a vecne je oslintany a ogrckany.
Myslim, ze za tych 4,5tis je to akurat...
Hlavna vec, ze frajeruju, ako zvysili ten uvodny prispevok na prve dieta.
a inak ked pojdem na ciastocny uvazok a napriklad budem pracovat z domu, ked maly spi (lebo dajme tomu mi ine robit netreba, lebo mi niekto poupratuje a navari napriklad), tak vtedy tiez uprednostnujem karieru pred dietatom? Vtedy tiez nemam narok?
To zas raz taka hovadina nedomyslena...

trixi
4. aug 2008

nika, ja by som s radostou napisala co si myslim o Tomanovej a spol. a celej "socialnej demokracii" ktora vladne a ktoru volila vacsina, bohuzial tu nie je dovolene pouzivat vulgarizmy a ani sa k tomu neznizim. Nemam strach zo ziadnych sprtov. Kazdy kto vie pocitat vie, ze ak raz nemam peniaze, tak z toho nic nemozem viac dat bez toho aby som nezobrala tam kde nieco mam. To su tie pseudo socialne reformy tejto skupiny ludi.

mirka
4. aug 2008

ako nemám slov 😲 😠 😠 😠

nika251
4. aug 2008

Trixi- dufam ze si to nepochopila tak, ze sa jej zastavam? Rozhodne suhlasim s tym co tu bolo napisane! Len nemam chut pisat tolko nadavok a prirovnani 😀 !

mirka
4. aug 2008

Ivka144, tých nedomyslených hovadín je tu dosť 😖 😀

ivka144
4. aug 2008

No inak som minule sla kupovat malemu prve topanocky... Tak som nasla daco na nete, ze naco dat pozor a tak...
A najlepsi clanok inak..., mal nazov - Na topanockach pre svoje dietatko nesetrite... No, nech povedia Tomanke a spol.
ale sak co, my sme sa dobrovolne rozhodli mat deti, nie? Nas problem.

catjob22
4. aug 2008

Ahoj baby! Som rada, ze tato tema je tu, kiezby nebola len hadzanim hrachu na stenu! My mame trojrocnu kocku a teraz 8-mesacne dvojky. Ja som uz asi nezvysila porodnost na Slovensku, lebo mne patrilo len 2x4600 porodne a matersku mi supli jednu, ved jedno ci dve babatka, kto by to pocital.Este ze mi dali pridavky na kazde dieta - si vezmite ze na pridavkoch dostanem 3x540 sk!
No udes, nemam slov, vychovavam statu naraz dvoch danovych poplatnikov, a stat na mna se..Som vystudovany ekonom, je mi jasne, ze stat nie je dojna krava, ale mam plne zuby toho ako sa inde vyhadzuju peniaze z okna a na rodicov, ktori sa riade a poctivo straju o viac deti, kasle. OKrem toho nedavno to fakt vyzeralo tak, ze bdeme mat 4.babo (nepotvrdilo sa). No vtedy mi doslo, ze keby sa narodilo, tak sa na mna cely socialny system vykasle zvysoka a zasmeje sa mi do ksichtu - ved jednu matersku by som brala na dvojicky aj na toho maleho cloviecika, akurat by nam kazdy mesiac znova pribudlo 540sk.
Takze pani ministerka, dakujeme za vsetky vase invencne pristupy k veci, no skuste sa so mnou na mesiac vymenit a potom robte reformy! Katka

abetka
4. aug 2008

mna az trasie. ja normmalne idem asi na ministerstvo nieco napisat. 😒 taka som nasr...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tiez som chcela ist do prace na polovicny , ale ak mi zoberu rodicovsky tak budem na tom zle. Nech idu kamsi. Ved to v demokratickom state nieje snad ani mozne. A ked vidim tu kravu ako sa v TV na diskusiach usmieva a hovori na minulu vladu ako klamu, tak by som ju najradsej ..........
A tie dvojicky su fakt nepravodlive, ale asi p. ministerka delila aj plienky a stravu na polovicu.

paska
4. aug 2008

ja nemam slov 😒 no môžu čakať že ich budem voliť 🙄

ivca82
4. aug 2008

nika moja malá uvidela fotku tomanovej s E.T. a hneď vedela čo sa deje, že : HAVO 😀 😀

horallka
4. aug 2008

Asi som ten článok dobre nepochopila, ale oni chcú, aby sme z tých 4500 Sk dokazovali, čo sme za tie peniaze kúpili a až potom nám budú vyplácané? Ale veď to nemá žiadnej logiky. Tá Tomanová je fakt taká blbá, alebo jej už začína starecká demencia - oni si na tom ministerstve myslia, že z tej sumy si my matky ideme vyhadzovať z kopýtka a nedáme na naše deti, keď majú potrebu ešte kontrolovať na čo tie peniaze použijeme? Súdnemu človeku je hneď jasné, že pri dnešných cenách to tak ledva vyjde na mlieko, plienky, prip. nejakú drogériu pre dieťa.Čo návrh z dielne dnešnej vlády to kravina až rozum zastáva. A my to len potichučky trpíme, nie aby sme sa vzbúrili.

luciar79
4. aug 2008

Tiež som sa tešila jak po novom roku bude lepšie....ale neverila som tomu. A mala som pravdu. Tak to vyzerá že na tej materskej vydržím až do konca. Privyrábanie bude len bez dokladu nech si Tomanová nakašle, moje dane neuvidí. Z tejto vlády nevyšlo ešte nič dobré. Ja som ich teda nevolila. Vždy keď som počula Fica, videla som Mečiara ale v mladšom vydaní...preto si všetci tak dobre rozumejú. Možno ani Dzurinda by nebol výhra ale sa mi zdá že sa fakt o niečo snažili a že za tie obdobia už si nahrabali, tak by snáď teraz aj niečo ľudom dopriali. No bohužial zas tam sú noví a tí hrabú ako sa dá, lebo si nie sú istí ako dlho tam ešte budú.

ale koho budeme voliť...veď tu už nikto nie je.Hodil by sa nejaký bohatý čo založí normálnu stranu. Niekto ako Arnold Terminátor /neviem napísať to jeho priezvisko 🙂 /. Snáď by mysleli potom aj na nás chudobnejších.

abetka
4. aug 2008

horalka a ako sa mame burit.???Myslis , ze nam to pomoze??? A mozno aj ano, ale muselo by nas byt veeeela

kotenko
4. aug 2008

abetka, tu na konikovi je nas velmi vela a keby nam pomohli admini/adminky tym, ze by rozposlali IP alebo maily ze sa robi peticia, kto sa prida, tak by nas bolo hojne. a verim, ze by sa urcite pridali aj snazilky a nemamicky. len to treba zorganizovat a hlavne mat trosku stastia...

horallka
4. aug 2008

Napr. tak že spíšeme tú petíciu.Abetka, však nás bude veľa, keď sa na to dáme.

kotenko
4. aug 2008

horallka, ale kto ju spise? kto bude "hlavnym organizatorom"?
kocky, ktore mate skusenosti s takymito vecami, ozvite sa nam

minusa
4. aug 2008

a co takto oslovit nejake obc. zdruzenie....existuje tusim nieco ako unia materskych centier, tak oni by mohli nieco zorganizovat

kukenzi
4. aug 2008

ja som za tu peticiu a podla mna sa prida veeeeeeeeeeeeela bab tu z MK 😉

kotenko
4. aug 2008

ano? to som nevedela

minusa
4. aug 2008

http://www.materskecentra.sk/umc/unia-materskyc...

bolo by fajn, keby sa toho ujal niekto, kto s tym ma skusenosti

kotenko
4. aug 2008

baby, idem off, neskor to tu precitam, dufam, ze sa v niecom pohneme

sue13
4. aug 2008

Urcite sa do peticie zapoji vela mamiciek, tehuliek ale aj snaziliek a isto aj tie co babatko este len planuju 🙂

abetka
4. aug 2008

ja som nad tym rozmyslala, nad tou peticiou. Nemam s tym skusenosti, ale snad niekto by pomohol. Pozriem vecer na nete nieco o peticiach,,co sa tyka pravnej normy, aby to malo hlavu a patu, len neviem ako by sme zbierali podpisy???

abetka
4. aug 2008

prave som to pozeralo. Ma to mat nejaku hlavicku, c. zakona peticneho prava a o co ide v peticii .
potom je tabulka na podpisy aj s menom a priezviskom adresou trvaleho pobytu a podpis. A na zaver kto peticiu zostavil.Len ako by sme zbierali tie podpisy???

kukenzi
4. aug 2008

fuuuha, no s tymi podpismi neviem, ale urcite sa na to nevykaslime.

sonoga
4. aug 2008

rybenka, lenze materska sa pocita 55% z hrubeho platu. a tu je rec o rodicovskom prispevku, ktory je u kazdej matky rovnaky, nie o materskej. materska sa dava 28 tyzdnov (u nas, na Slovensku)

arabeska
4. aug 2008

moja suseda je jej hovorkyna ,tak mozno by sa mi podarilo s nou vybavit nejake stretnutie pripadne jej odovzdat peticiu
inak si o nej nemyslim nic dobre ako aj o celej tejto vlade 😝 😝 😝

certica
4. aug 2008

ar, o susede alebo tomanovej? 😀

sue13
4. aug 2008

Baby ale s tymi podpismi to ako vyriesime??? Ved bez toho to nie je ani peticia ci je? 😕